Как си миете двигателите?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Как си миете двигателите?

Мнение от MaXimal » 11 Сеп 2008, 9:12

Как си миете двигателите? Малко е рисковано да пръскаш с вода или водоструйка, а с парцал отнема много време. Та някой ако знае добър начин за измиване на корите и на всичко останало нека сподели.
Изображение

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 11 Сеп 2008, 9:14

Като гледам тия тук в Софавто как плющат разни Бентлита, Мазератита и какво ли още не, директно в двигателя... знам ли?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Мнение от Koliu » 11 Сеп 2008, 10:24

А каква е точно идеята да си миеш двигателя?
Ако ще продаваш някоя барака и криеш течове от масло и др. подобни О.К. , но не виждам някакъв смисъл, на по-новите автомобили :roll:

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 11 Сеп 2008, 10:24

Koliu написа:А каква е точно идеята да си миеш двигателя?
Ако ще продаваш някоя барака и криеш течове от масло и др. подобни О.К. , но не виждам някакъв смисъл, на по-новите автомобили :roll:


Е, като е лъснат изглежда доста по приятно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 11 Сеп 2008, 11:44

absix написа:
Koliu написа:А каква е точно идеята да си миеш двигателя?
Ако ще продаваш някоя барака и криеш течове от масло и др. подобни О.К. , но не виждам някакъв смисъл, на по-новите автомобили :roll:


Е, като е лъснат изглежда доста по приятно.



:yes:


И като те накара някой да вдигнеш капака да не те е срам, че вътре всичко е прашно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 27.03.2008
Местоположение: Пловдив

Мнение от gecko » 11 Сеп 2008, 11:58

И аз съм се чудил бая време ... дано някой открие "тайната" :mhihi: :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 24.01.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: '08 730d

Мнение от emo_pld » 11 Сеп 2008, 14:00

Аз последния път на джипа като си отворих капака (преди 2-3 месеца) и много се очудих защото беше пълно с косми и части от животно и миришеше на мърша. Поогледах го и единствения логичен извод до който стигнах е, че е влязла малка котка и като съм запалил колата нещо се е завъртяло и я е направило на дребни парчета... Затворих след това капака и не съм го отварял от тогава (не съм си и помислял да го чиста).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Мнение от vesko06 » 11 Сеп 2008, 14:21

Добре де, в дилърите не предлагат миене на двигатели...? Това винаги съм се чудил... Примерно някоя кола нова, като слезе от коловоза, цялата мръсна, къде я мият..? :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 24.01.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: '08 730d

Мнение от emo_pld » 11 Сеп 2008, 14:23

Повечето дилъри имат собствени автомивки. Малкото които още не са си направили са на договор с най-близката автомивка и ги мият на половин цена колите...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 11 Сеп 2008, 14:30

vesko06 написа:Добре де, в дилърите не предлагат миене на двигатели...? Това винаги съм се чудил... Примерно някоя кола нова, като слезе от коловоза, цялата мръсна, къде я мият..? :)


Няма как да е мръсна вътре по двигателя, защото не е карана.
В точно тези случай е само малко прашно - и се чисти с парцалче.


Докато при карана кола е - прах, кал, масло и всичко каквото можеш да се сетиш...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Мнение от vesko06 » 11 Сеп 2008, 14:40

Да де, аз нямах в предвид, че двигателя е мръсен... Но нтрябва да си имат автомивки, и ако имат и предлагат тези услуги, най-добре при тях... На мен колкото и да ми е мръсен двигателя, никога няма да ида да ми го мият, независимо някой си колко ми хвали мивката им, и тем подобни... По-добре мръсен и "здрав", отколкото чист и да не става за нищо...

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Мнение от Bavarcho » 11 Сеп 2008, 14:59

Ако говорите за металните части не пласмасата отгоре има един препарат които е нещо като веро,продава се в метро незнам марката имах такова ама свършр и го фурлих.Та то е като веро и се маже с малка четчица върху металните части и кадето има масло и други замърсявания след 15-20мин се измива с вода и парцалче.
Резултата е :shock: двигатела е като на нула километра.Един приятел вкарва коли и мие двигателите с такова,копува го от Метро или от тоя сорт не помня,сега е в Италия ама като го вида ако се сета ше го питам ;)
Изображение


Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: Разлог, Банско, Добринище
Детайли за колата: mnoo fast ;)

Мнение от Zaho » 11 Сеп 2008, 16:34

Bavarec*** написа:Ако говорите за металните части не пласмасата отгоре има един препарат които е нещо като веро,продава се в метро незнам марката имах такова ама свършр и го фурлих.Та то е като веро и се маже с малка четчица върху металните части и кадето има масло и други замърсявания след 15-20мин се измива с вода и парцалче.
Резултата е :shock: двигатела е като на нула километра.Един приятел вкарва коли и мие двигателите с такова,копува го от Метро или от тоя сорт не помня,сега е в Италия ама като го вида ако се сета ше го питам ;)



Един такъв препарат е "ЗЕБРА" прави чудеса тоя препарат само си пазете кожата :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1675
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от Evelin Cotsev » 11 Сеп 2008, 20:10

мани по добре мръсна мотор на кола се обедих че не се мие преди 2 години , когато купихме а8 4.2 , тамън беше чисто ново и след 2-3 седмици каране отиваме на мивката. И си викаме аиде да го мием та и мотора да светне , че беше прашасал. До тук добре измихме го , и си го погледахме покефихме се как лъска сичко , и минахме 3-4 километра , спираме , слизаме заключваме и влизаме в 1 магазин. По едно време идва един пич вика ало тва ауди вашо ли е че пуши от предния капак и ние шок и паника , отворихме капака и то дими. После се оказа че в едната бубина влезнала вода и явно е дала на късо та се запалила и ако не бяхме там беше отекло деиба и аудито. Та оттогава мотори не мием.
It`s party time !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 11 Сеп 2008, 21:09

Точно затова питам за начин на миене при който не се ползва течаща вода или водоструйка ;)


На нас пък на една тойота ни свалиха маркуча за компресора на климатика.
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook