Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 7.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: BMW X6 M

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от the_bommb » 02 Окт 2009, 16:40

Колега за момента доколкото знам аз закона не е готов, само са премахнати акцизите от 01.01.2010.
А и Според мен по този казус няма как да си върнеш акциза ( ако разбира се държавата тръгне да връща), защото не си платил ти акциза, а дилъра или ако го е платила лизинговата компания тя определено няма да иска да ти даде пари.
Баси майката какъв живот живея


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от jordanpar » 02 Окт 2009, 16:44

Точно за това иде реч.А имам и доста познати които имат акцизни коли но са лизингови,поради невъзможността да си ги купят накуп.
Да не говорим колко хора притежават коли на фиктивен лизинг,просто защото не могат да си докажат доходите.
Та нещата не са така прости и едва ли преди новата година ще стане ясно.Другото са само писания по форумите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от X5 E70 » 02 Окт 2009, 18:17

Акциза е включен в цената на която лизингодателя придобива автомобила и е калкулиран в лизнговата цена.
Не е задължително да ми го върне в брой

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от ((:BuKcu:)) » 02 Окт 2009, 20:06

the_bommb написа:Колега за момента доколкото знам аз закона не е готов, само са премахнати акцизите от 01.01.2010.
А и Според мен по този казус няма как да си върнеш акциза ( ако разбира се държавата тръгне да връща), защото не си платил ти акциза, а дилъра или ако го е платила лизинговата компания тя определено няма да иска да ти даде пари.


Купувачът придобива автомобила на цената + акциза!!!! Така че...сметни на кого трябва да се върне акциза??! За лизинга е същото...лизинговата вноска, която плащаш /главницата/ ти включва както цената, така и акцизът.

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 7.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: BMW X6 M

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от the_bommb » 03 Окт 2009, 8:02

Счетоводно (цена+акциз+мито(ако е от трета държава) )+ ддс + печалба.
Но кои ще може да го връща незнам. Този които го е платил и си има документ издаден от митниците или крайният клиент, защото ценообразуването е за продавача а клиента си купува колата на крайна цена или цена+ддс.
Да не се забравя че и има доста коли които са минали през мангали и фиктивни фирми за да не се плати акциз.
Баси майката какъв живот живея

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от icog » 03 Окт 2009, 18:28

X5 E70 написа:Акциза е включен в цената на която лизингодателя придобива автомобила и е калкулиран в лизнговата цена.
Не е задължително да ми го върне в брой


Фирма Х от района на Горубляне е внесла акцизен автомобил през февруари 2007. Платила е 1000 лв акциз.
През март 2007 продава колицата на лицето Y. Предполага се, че акциза е калкулиран в цената на автомобила. На фактурата обаче не го пише. То и на твоята сигурно не го пише.
През декември 2007 лицето Y продава колицата на Лицето Z. Като частно лице, с договор за покупко-продажба.
Можем да го продължим до декември 2009, да минем през още двама-трима:).

Кажи сега, на кого да върнат акциза? На X, дето е внесла автомобила и е платила акциза? Логично, даже и сумата ще е същата. Само че, в крайна сметка акциза последно е платил последния собственик на автомобила.

Ко прайм? Понеже закона трябва да е един и същ за всички. Най-вероятно акциза ще отиде в тоя, дето го е платил. А на потребителите като теб и мен - много сърдечни поздрави. Освен ако не си караш същата кола, която си си внесъл лично ти и лично ти си и платил акциза в митницата. Иначе ще стане едно доказване на произходи и бивши/минали/умрели собственици, че ще се пищи няколко години за измами.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от lusienk » 03 Окт 2009, 18:41

icog написа:
X5 E70 написа:Акциза е включен в цената на която лизингодателя придобива автомобила и е калкулиран в лизнговата цена.
Не е задължително да ми го върне в брой


Фирма Х от района на Горубляне е внесла акцизен автомобил през февруари 2007. Платила е 1000 лв акциз.
През март 2007 продава колицата на лицето Y. Предполага се, че акциза е калкулиран в цената на автомобила. На фактурата обаче не го пише. То и на твоята сигурно не го пише.
През декември 2007 лицето Y продава колицата на Лицето Z. Като частно лице, с договор за покупко-продажба.
Можем да го продължим до декември 2009, да минем през още двама-трима:).

Кажи сега, на кого да върнат акциза? На X, дето е внесла автомобила и е платила акциза? Логично, даже и сумата ще е същата. Само че, в крайна сметка акциза последно е платил последния собственик на автомобила.

Ко прайм? Понеже закона трябва да е един и същ за всички. Най-вероятно акциза ще отиде в тоя, дето го е платил. А на потребителите като теб и мен - много сърдечни поздрави. Освен ако не си караш същата кола, която си си внесъл лично ти и лично ти си и платил акциза в митницата. Иначе ще стане едно доказване на произходи и бивши/минали/умрели собственици, че ще се пищи няколко години за измами.

Абсолютно правилно колега.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от X5 E70 » 03 Окт 2009, 20:08

icog написа:
X5 E70 написа:Акциза е включен в цената на която лизингодателя придобива автомобила и е калкулиран в лизнговата цена.
Не е задължително да ми го върне в брой


Фирма Х от района на Горубляне е внесла акцизен автомобил през февруари 2007. Платила е 1000 лв акциз.
През март 2007 продава колицата на лицето Y. Предполага се, че акциза е калкулиран в цената на автомобила. На фактурата обаче не го пише. То и на твоята сигурно не го пише.
През декември 2007 лицето Y продава колицата на Лицето Z. Като частно лице, с договор за покупко-продажба.
Можем да го продължим до декември 2009, да минем през още двама-трима:).

Кажи сега, на кого да върнат акциза? На X, дето е внесла автомобила и е платила акциза? Логично, даже и сумата ще е същата. Само че, в крайна сметка акциза последно е платил последния собственик на автомобила.

Ко прайм? Понеже закона трябва да е един и същ за всички. Най-вероятно акциза ще отиде в тоя, дето го е платил. А на потребителите като теб и мен - много сърдечни поздрави. Освен ако не си караш същата кола, която си си внесъл лично ти и лично ти си и платил акциза в митницата. Иначе ще стане едно доказване на произходи и бивши/минали/умрели собственици, че ще се пищи няколко години за измами.


Цъ, платил го е вносителя (Камор), аз гоня лизингоиофателя да ми го върне, той от своя страна гони Камор, в крайна сметка се приспада от вноските.
А в поръчката-договор кат съм поръчвал кочината ясно си пише колко е акциза

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от icog » 03 Окт 2009, 21:00

Че ти ако гониш Камор значи говориш за нова кола, той там акциза не се усеща. Истината е при машините втора ръка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от icog » 04 Окт 2009, 9:22

Ха, направо ме изненада! Последно акциз на нова колица плащах преди около 4 години и имах спомени, че беше нещо като 30лв/кон за конете над 163. Не направи особена разлика в цената. Може да съм се заблудил или пък да са променили тарифата от тогава? Така вярно излиза на 1/2 от акциза на нова и при повече коне събира разликата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от pironkov » 04 Окт 2009, 9:57

...стига глупости...ако се връща акциз (САМО НА 2-РА УПОТРЕБА АВТОМОБИЛИ) на новите както вие казвате от М-кар,КАМОР или ДАРУ няма да им се възстановява поради простата причина че на НОВ автомобил трябва да бъде платен акциз за 1-ви път!!!
...а що се отнася до връщането на 2-ра употреба коли би трябвало да се възстановява на лицето който го е внесъл след 01.2007 при регистрацията на автомобилът с БГ табели.
...после кой го бил купил и тн. няма никакво значение...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от MaXimal » 04 Окт 2009, 10:28

pironkov написа:...стига глупости...ако се връща акциз (САМО НА 2-РА УПОТРЕБА АВТОМОБИЛИ) на новите както вие казвате от М-кар,КАМОР или ДАРУ няма да им се възстановява поради простата причина че на НОВ автомобил трябва да бъде платен акциз за 1-ви път!!!



Добра логика. ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от X5 E70 » 04 Окт 2009, 19:02

pironkov написа:...стига глупости...ако се връща акциз (САМО НА 2-РА УПОТРЕБА АВТОМОБИЛИ) на новите както вие казвате от М-кар,КАМОР или ДАРУ няма да им се възстановява поради простата причина че на НОВ автомобил трябва да бъде платен акциз за 1-ви път!!!
...а що се отнася до връщането на 2-ра употреба коли би трябвало да се възстановява на лицето който го е внесъл след 01.2007 при регистрацията на автомобилът с БГ табели.
...после кой го бил купил и тн. няма никакво значение...


Не съм съгласен, акциза пада изобщо. Спора е бил защо на 2-ра употреба 2 пъти по-висок ма комунистите се изцепиха да падне изобщо щото са гузни че го събират след влизането ни в ЕС

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от MaXimal » 04 Окт 2009, 19:09

“Мотив за използването на акцизите трябва да бъде само стремежът да се ограничи потреблението на вредни за здравето и морала и разточителни стоки и услуги”.

Най-малкото заради това си мисля, че няма да отпадне акцизът на новите стоки.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Акцизът ПАДА от 01.01.2010 ?!?

Мнение от icog » 04 Окт 2009, 23:37

Бе тука имаше едно мнение на колега за сравнение на акциза при нови и стари автомобили, де бега? Тъкмо бях отговорил, сега се оказа, че съм си отговарял сам на себе си:).

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook