E90 320i - Моля за мнения!!!!

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Мнение от quickshare » 24 Юни 2009, 17:44

Koliu написа:
quickshare написа:
Koliu написа:
quickshare написа:
absix написа:
quickshare написа:Както казха колегите само дизел освен ако не е ///М!!!


............................
Прочети ми написаното помисли и пак пиши.........Да не ми кажеш че и-то гори колкото д-то,или пък че при високи скорости бензина е по-безшумен(то най-вече се чува вятъра).За чип имах предвид че дизела може да стане с повече коне от стандартно 335и.Признавам си че не съм ги тествал тези 2 автомобила,но сравнявам от опит с подобни.Някъде да съм казал че съм разбирач?!?!Айде стига да спорим.Към темата->


Колега,
идеята ми е, че 335i и 335d не са практични, тихи, комфортни, икономични и никой не ги купува заради това, коя е по-добра в тези дисциплини - точно затова, i е по-добро от d в този случай, тъй като е по-силно в дисциплините, които са важни за подобен тип автомобил. Затова и продажбите на 335i са в пъти повече от 335d.
В тази връзка - продажбите на 320d са в пъти повече от 320i, което говори много.
Все пка най-важна е цената - ако има изгодна 320i Е90 - да я купува - при всички положения няма да се разочарова от двигателя...

:bchug: Това е важното човека да си избере кола.Иначе вси прав такива самолети не се купуват заради икономичноста или другите критерии....просто в първия си пост на тази тема писах че изразявам лично мнение ;) ....мир :mhihi: :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Мнение от Koliu » 25 Юни 2009, 8:07

quickshare написа:
Koliu написа:
quickshare написа:
Koliu написа:
quickshare написа:
absix написа:
quickshare написа:Както казха колегите само дизел освен ако не е ///М!!!


............................
Прочети ми написаното помисли и пак пиши.........Да не ми кажеш че и-то гори колкото д-то,или пък че при високи скорости бензина е по-безшумен(то най-вече се чува вятъра).За чип имах предвид че дизела може да стане с повече коне от стандартно 335и.Признавам си че не съм ги тествал тези 2 автомобила,но сравнявам от опит с подобни.Някъде да съм казал че съм разбирач?!?!Айде стига да спорим.Към темата->


Колега,
идеята ми е, че 335i и 335d не са практични, тихи, комфортни, икономични и никой не ги купува заради това, коя е по-добра в тези дисциплини - точно затова, i е по-добро от d в този случай, тъй като е по-силно в дисциплините, които са важни за подобен тип автомобил. Затова и продажбите на 335i са в пъти повече от 335d.
В тази връзка - продажбите на 320d са в пъти повече от 320i, което говори много.
Все пка най-важна е цената - ако има изгодна 320i Е90 - да я купува - при всички положения няма да се разочарова от двигателя...

:bchug: Това е важното човека да си избере кола.Иначе вси прав такива самолети не се купуват заради икономичноста или другите критерии....просто в първия си пост на тази тема писах че изразявам лично мнение ;) ....мир :mhihi: :bchug:


:bchug: Наздраве, колега! Ако бяхме на маса щахме да изпием 4-5 питиета докато се уточним кой какво има предвид... :D
Само имам една забележка/предложение към модераторите - защо няма икона с чаши с уиски, а само с бира - мисля, че това си е чиста дискриминация.

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 25 Юни 2009, 16:50

Тая забележка към администраторите, не към модераторите ;) Има си и форум за предложения/забележки по форума.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 14.07.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: каките да се нервят :+)
Мечтае да кара: трошки!

само софтуера

Мнение от lucifer_bmw » 16 Юли 2009, 15:51

единствената досада е софтуера ще трябва по-често да го сменяш и повече проблеми има по софтуера което е лесно оправимо иначе забележки към този двигател нямам :mhihi:
BAYERISCHE MOTOREN WERKE може и да не са перпето мобиле но по-добри просто все още не са измислени!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10483
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 16 Юли 2009, 17:03

Аз ще разгледам темата от друг ъгъл. До голяма степен избора между аналогични двигатели дизел и бензин зависи дали са нови, ако не са - каква им е историята, дали са от БМВ дилър и т.н. За нова кола, която да карам докато има гаранция, бих взел дизела след малко колебание, тъй като разликата в разхода я оставяш при интервалите на обслужване, макар и условно казано. Остава усещането от въртящия момент, доста субективно и въпрос на стил на каране. Ако ще е автомат, отново дизела.

Сега по темата - новите дизелови двигатели са доста сложно устроени, за да дават висока мощност, екологични норми и нисък разход. След изтичането на гаранцията (100к км), особено ако не е ясна историята на колата, рисковете от скъпоструващи ремонти се увеличават. И не говорим само за турбо и дюза. Почва се едно зацапване на колектори, ЕГР клапани, регулатори на турбо, филтър за твърди частици, по-скъпи филтри и масла, по-честа смяна на такива и т.н. Все неща, които при бензина просто липсват или са по-евтини. В случая бих казал, че добрият избор е бензиновият мотор, чийто разход в това поколение е доста по-приемлив от 12-13-литровия в Е46 и Е36... Освен ако не се въртят по 30-40 и повече к км годишно, но там пак е на късмет с амортизацията на дизела.
Never mistake motion for action...

Предишна

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook