Какви джанти да сложа за зимата на Е60-16" или 17"

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 24 Сеп 2008, 16:37

V-max написа:
SKISA написа:
V-max написа:на 530д минимума е 17ка според мен ;)

а според мен не е...!след кат опри мене стават и съм със спортно окачване-не виждам що да не станат и при 3л дизел. 16ката си става на е60 отсекъде ....


мойта логика е друга - на моето 330д стават само от 17 нагоре , пък на Е60 какво да става = по-малка джанта от на 3ката ли .... ? Айде преди изводите да погледнем в книжките и тогава да се изказваме , така за малко да си купя 15ки зимни гуми за предното ми 320д 150кс :mhihi: :mhihi:

ми на мен даже не ми е нужно да гледам в книжките ,щото си ги гледам на колата цяла зима!! а и на вратата и на книжките пише ,че може 16ки!! на себе си ли да врявам ,дето ги карам цяла зима или на тебе ,че сравняваш с 3ката ти!?!? на Е60 -мойта е 525 бензин с ниско окачване стават 16ки! тва е!!


Аватар
Мнения: 1588
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: E30 318hi ---> E30 328ihA
Детайли за колата: Бърз, здрав и безумно чист , това е моят автомобил :) Съвсем скоро M52B28 inside :DD

Мнение от V-max » 24 Сеп 2008, 16:47

нека "повярваме" на това което пише на вратата на колегата , пуснал темата . Пък всеки да си гледа неговата :mhihi: :mhihi:


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 24 Сеп 2008, 16:51

V-max написа:нека "повярваме" на това което пише на вратата на колегата , пуснал темата . Пък всеки да си гледа неговата :mhihi: :mhihi:

аз вратата на колегата не съм я виждал ,но той пита дали може да сложи 16ки-начи сигурно пише 16ки...!!така че може да сложи 16ки
а иначе за красота може и 20ки да сложи ,ако ги пише/ма не ги/ но ше бере ядове в поледиците.....
мойта логика е следнатаособено за зимата ,колкото най-малки джанти могат да се сложат на колата/написани на врата или на книжка/ ,толкова по-добре!щото на малка джанта слагаш възможно най-висока гума и шанса при скок в трап да се докоснат джантата и трапа намалява....!гумата-високата поема доста от удара!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 11.07.2008

Мнение от ilhano » 24 Сеп 2008, 21:17

И аз съм за 16-ки !

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.08.2007
Местоположение: София

Мнение от mladenovn » 25 Сеп 2008, 9:21

Моя въпрос е с какви джанти Е-60 се държи най-добре зимата, защото гъзарията си е гъзария и красотата, но не искам на някои завои да хвана нивата или да ме бутат за да мога да тръгна в някоя виелица. Досега съм карал само коли с предно и незнам как се държи такъв автомобил през зимата. Онзи ден беше леко ръмнал дъждец и беше се разлигавило и влязох малко по рязко в завои и усетих как колата започна да се хлъзга на страни, добре, че електрониката я стабилизира. Та не ми се мисли ако е сняг и лед какво ще стане. Иначе на вратата немеца си е написал 16"-17"-18"-това са размерите за този автомобил. Иначе не съм съгласен с колегата дето казва, че нямало значение с какви джанти и гуми си. Влизал съм в подобни дупки пак на Околовръстното със 16-ка джанта и ни джанта мръдна ни гума, а с 18-те в първите дупки и заминаха и двете гуми.


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 25 Сеп 2008, 10:04

правилото е просто: голяма джанта-ниска гума,малка джанта-висока гума! естествено ,че когато гумата е по-висока ще поеме повече от удара! на сухо високата гума на малка джанта се криви настрани в завой повече и за това колата не е толкова стабилна,колкото с нископрофилна гума на голям цолаж джанта. зимата ,обаче не се развиват толкова високи скорости и е много по-добре да си сложи човек малка джанта с вископрофилна гума ,за да може кат оуцели некой трап да мине по-леко. зимата си е най-добре да се сложи 16ка на 55 височина ,а лятото вече...може и по-ниско на 45 или на 40...на 18ка.тва говоря от опит на близо млн и половина километра -повечето от които по наще "прекрасни" пътища.


Аватар
Мнения: 1588
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: E30 318hi ---> E30 328ihA
Детайли за колата: Бърз, здрав и безумно чист , това е моят автомобил :) Съвсем скоро M52B28 inside :DD

Мнение от V-max » 25 Сеп 2008, 10:12

така е , компромиса е между конфорта и високите скорости . За избора на модел гума много зависи дали ще караш повече градско/извънградско или по-екстремно из планините . Моя съвет е да не се пести от качеството на гумите , бавареца си иска нещо сериозно и добре балансирано

ПС - огледах в РеалОЕМа и наистина дават един модел 16ки да стават , ако намериш оригинални 16ки задължително ги пробвай на колата да не опират в апарата отпред

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.08.2007
Местоположение: София

Мнение от mladenovn » 25 Сеп 2008, 10:29

Засега намерих оригинални 17"-точно тези които най-мого ме кефят с 5-те спици, но нещо ми се струва, че човека им иска доста пари-1150лв с летни гуми от които едната не става.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1675
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от Evelin Cotsev » 25 Сеп 2008, 14:00

MaXimal написа:
Evelin Cotsev написа:ако е гаранционна джанти само от дилъра. скоро имаше едни м6 джанти и искахме да ги сложим на 3ката и от мкар казаха че падала гаранцията ако ги сложим. Ако сме искали други джанти само от тях и само за 5та серия бмв.


Дъра, бъра глупости :D

Няма никъв проблем с какви джанти си ;)


хм не знам може и да си прав , така ни казаха от бмв преди 3-4 месец.
It`s party time !

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.08.2007
Местоположение: София

Мнение от mladenovn » 01 Окт 2008, 14:29

Хора я кажете 16-ки въобще стават ли на 530Д, че гумаджиите казват, че е много под въпрос, защото спирачния апарат бил по-голям от на по-малките мототри. А на вратата ги има като размер

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 01 Окт 2008, 14:42

16-ки не е ли прекалено за Е60? Все пак караш лимузина и то не каква да е :)

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.08.2007
Местоположение: София

Мнение от mladenovn » 01 Окт 2008, 15:08

За 3-4 мес. в годината ще го преживея. След като си взех нови гуми за 18-те и сл. 1 седмица ми излезе малък балон на едната а след още 2 мес. на Околовръстното ми замина и другата гума и ми се увреди и джантата ми падна пердето :D А като знам зимата как нищо не се вижда под снега и кишата. Карам доста и просто нямам нерви да се занимавам със застраховки, гумаджии и сервизи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 24.01.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: '08 730d

Мнение от emo_pld » 01 Окт 2008, 18:21

absix написа:16-ки не е ли прекалено за Е60? Все пак караш лимузина и то не каква да е :)
А не мислиш ли , че колкото по-малка е гумата толкова по-мека е возията на лимузината. Моя съвет е да си вземеш от дилъра най-малката заводска джанта за модела за зимна , поне в моя случай е така (17"). И да е рън флат !


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 01 Окт 2008, 18:52

не си зимай никакъв рънфлат-тва е дърво! вози като в каруца...!! човек,иди с колата в гумаджийницата,свалят ти джантата за 1мин,слагат другата/щом има на вратата 16ка-начи става/ и завърташ и готово...!! аз не виждам къв е проблема...!? от опит ти казвам,че е най-добре да сложиш най-малката джанта с най-високата гума за зимата...!!

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.08.2007
Местоположение: София

Мнение от mladenovn » 02 Окт 2008, 8:54

[quote="SKISA"]не си зимай никакъв рънфлат-тва е дърво! вози като в каруца...!! човек,иди с колата в гумаджийницата,свалят ти джантата за 1мин,слагат другата/щом има на вратата 16ка-начи става/ и завърташ и готово...!! аз не виждам къв е проблема...!? от опит ти казвам,че е най-добре да сложиш най-малката джанта с най-високата гума за зимата...!!

Съгласен съм с тебе колега. Вчера пробвахме 16-та и става така, че в събота я преобувам. В момента съм с рън флет на 18-те защото нямам резервна и возията е ужас-каруца. Мани другото, но понеже рън флета почти не се мачка и по-наще пътища всички удари и вибрации ги понася окачването. Това е иновативна технология, но не е за БГ а за някоя бяла държава.Дано с високите гуми да вози по-добре.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook