Резервна гума или спрей за гуми?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 820
Регистриран на: 7.06.2006

Мнение от add1cted » 02 Окт 2008, 0:10

Минах с 10 км/ч през тази дупка (снимката по-долу) на Златните и сцепих гумата, вследствие ми се получи много лек луфт на рейката (но много дразнещ) и затова една седмица правех какво ли не за да се свържа с един адвокат, който само това правел - съдел общината и сега направо искам да им еба майката :evil: Който е [/b]СЦЕПВАЛ[/b] гума знае, че след това не може да тръгнеш, тук си ги говорите без да знаете и хората дето не знаят ги бъркате. Да не ви разправям как един приятел сцепи двете десни в една дупка и да видиш филм.. Та за това тази златна карта в СБА е добро решение и тея РФ не си заслужат, да не говорим, че струват с около 30-50% отгоре на нормалната гума и ако случайно вземеш, че спукаш гума (нормална не РФ) то след като си купиш още една съща пак няма да дадеш толкова колкото за комплект РФ, пък и да не говорим, че застрахователите ще ти платят гумата ако имаш протокол. Аз лично си взех сега четири нови гуми сега не РФ и понеже гумите са ми доста ниски 35/30 не усещам голяма разлика, но моят приятел (тоя с двете спукани) си смени неговите от РФ на нормални 18ски и разлика има огромна, за това според мен РФ не си заслужават, а най-добре с обикновена, но всеки сам си преценява.

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Мнение от Koliu » 02 Окт 2008, 9:16

От опита досега с РФ:
Влезнах в отворена шахта и естествено гумата се сцепи - в моя случай дали съм бил с РФ или обикновена - все едно.
Сега съм с 18' с нормални гуми и вози 100 по-добре от 17' с РФ.

Въобще Рф возят отвратително и струват 30% отгоре.

P.S. Вече съм горд член на СБА.
Иначе СБА са ебати мафията - взимат ти паричките за членски внос и нито фактура нито нищо - една хартиена карта и това е :mhihi:
Дано поне вршат работа, коагто се наложи :D

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Мнение от GaD » 02 Окт 2008, 9:32

И аз оня ден сцепих 2 18ки... :roll: :roll: Даже една джанта счупих и една изкривих :shock:

Хубавата ( ако може така да се каже) е, че поне сега съм с 4 чисто нови Фалкенки...и засега се държат прекрасно!

Най е хубаво да имаш една малка резервна в багажника + абонамент към СБА или нещо подобно...

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Резервна гума или спрей за гуми?

Мнение от Huku » 02 Окт 2008, 10:15

И каква е процедурата със СБА като ти се разцепи гумата - обаждаш им се , те идват след половин час, и ти отмъкват колата с техното автовозче и си тръгваш пеша нанекъде, така ли е или е нещо по-така?
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Резервна гума или спрей за гуми?

Мнение от Koliu » 02 Окт 2008, 10:27

Huku написа:И каква е процедурата със СБА като ти се разцепи гумата - обаждаш им се , те идват след половин час, и ти отмъкват колата с техното автовозче и си тръгваш пеша нанекъде, така ли е или е нещо по-така?


Не колега,
като им се обадиш те питат каква кола искаш да ти дадат докато оправят твоята. Лошото е, че имат само две М3 и една М5 и те все не са свободни...
Примерно мен предния път ме прецакаха с една 7-ца дизелак :(

:lol: :lol: :lol:

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: Резервна гума или спрей за гуми?

Мнение от Huku » 02 Окт 2008, 10:42

Koliu написа:
Huku написа:И каква е процедурата със СБА като ти се разцепи гумата - обаждаш им се , те идват след половин час, и ти отмъкват колата с техното автовозче и си тръгваш пеша нанекъде, така ли е или е нещо по-така?


Не колега,
като им се обадиш те питат каква кола искаш да ти дадат докато оправят твоята. Лошото е, че имат само две М3 и една М5 и те все не са свободни...
Примерно мен предния път ме прецакаха с една 7-ца дизелак :(

:lol: :lol: :lol:


Братле , нещо май си сънувал! Заради тебе току що звънях на Пътна помощ в към СБА и ми казаха че ако ти се спука гума идват и извършват само смяната на гумата но ако имаш такава, ако не те закарвали до някъде да си купиш, хихи. И после ги питах дали дават заместващ автомобил и ми се изхилиха ама да знаеш , че тоя смех е за тебе. Та кво беше тва СБА...
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: Резервна гума или спрей за гуми?

Мнение от absix » 02 Окт 2008, 10:45

Huku написа:И каква е процедурата със СБА като ти се разцепи гумата - обаждаш им се , те идват след половин час, и ти отмъкват колата с техното автовозче и си тръгваш пеша нанекъде, така ли е или е нещо по-така?


Колега, процедурата е на първа страница. Ако си със златна карта, обаждаш се, най-близкият камион на СБА до теб идва, качва те (теб и колата) и до място на домуване (отбелязва се в при покупката на карта) или официален сервиз. Най-добре е да не ти се налага ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Резервна гума или спрей за гуми?

Мнение от Koliu » 02 Окт 2008, 10:55

Huku написа:
Koliu написа:
Huku написа:И каква е процедурата със СБА като ти се разцепи гумата - обаждаш им се , те идват след половин час, и ти отмъкват колата с техното автовозче и си тръгваш пеша нанекъде, така ли е или е нещо по-така?


Не колега,
като им се обадиш те питат каква кола искаш да ти дадат докато оправят твоята. Лошото е, че имат само две М3 и една М5 и те все не са свободни...
Примерно мен предния път ме прецакаха с една 7-ца дизелак :(

:lol: :lol: :lol:


Братле , нещо май си сънувал! Заради тебе току що звънях на Пътна помощ в към СБА и ми казаха че ако ти се спука гума идват и извършват само смяната на гумата но ако имаш такава, ако не те закарвали до някъде да си купиш, хихи. И после ги питах дали дават заместващ автомобил и ми се изхилиха ама да знаеш , че тоя смех е за тебе. Та кво беше тва СБА...



:lol: :lol: :lol:

:ok:

ПИЧ, УНИКАЛЕН СИ!!!

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: Резервна гума или спрей за гуми?

Мнение от absix » 02 Окт 2008, 10:59

Huku написа:
Koliu написа:
Huku написа:И каква е процедурата със СБА като ти се разцепи гумата - обаждаш им се , те идват след половин час, и ти отмъкват колата с техното автовозче и си тръгваш пеша нанекъде, така ли е или е нещо по-така?


Не колега,
като им се обадиш те питат каква кола искаш да ти дадат докато оправят твоята. Лошото е, че имат само две М3 и една М5 и те все не са свободни...
Примерно мен предния път ме прецакаха с една 7-ца дизелак :(

:lol: :lol: :lol:


Братле , нещо май си сънувал! Заради тебе току що звънях на Пътна помощ в към СБА и ми казаха че ако ти се спука гума идват и извършват само смяната на гумата но ако имаш такава, ако не те закарвали до някъде да си купиш, хихи. И после ги питах дали дават заместващ автомобил и ми се изхилиха ама да знаеш , че тоя смех е за тебе. Та кво беше тва СБА...


Това може да е за сребърната карта, обаче със златната, ако го ми го направят тоя номер ще се прибера с камион на СБА, гаранция!

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 02 Окт 2008, 11:05

Сега говорих със СБА... Със златната карта те карат до най-близкият сервиз/гумаджийница и ако не може да се оправи проблема (или настояваш) - до местодомуване! Точка по въпроса.

Ако ли не, пак казвам, не съм за тия 100 кинта, ама директно се прибирам с камиона на СБА, а тия дет са дошли - пеш или на стоп!

Предишна

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook