Затъмняване на стъкла

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Моджо » 21 Мар 2024, 18:19

Продължавате с бля-бля.
Емпарчо, е46 са от 1999 г и повечето нямат задна щора. Аз па всичките до едно, които съм виждал са без щора, м ? За каквато и изобщо не става и дума щото то не свети на никой през задното стъкло. За щори на страничните прозорци става дума, че няма фабрични.
https://dela.bg/Acts/6cdb78c5-a8ef-4a6b ... b655957167. Примерно..то не е само едно.
Та кво било за фолиото на предното стъкло ? Разрешено било по чл.105, ал3, а ? Мдам, така е. Ама първо, че като немат с какво да ти го измерят е по усмотрение на полис какво да те прави. И второ то има и други членове, не е един. Има и трето ама нема ви го кажа.
В Гърция е забранено предно и странични предни или макс 25% затъмнение или 75% пропускливост. Което пак се мери с уред. За задните е допустимо ама само донякъде...ако некой си мисли, че ще ги напраи черни и нема проблем..в грешка е. От натам Антони Г да ви обяснява кое как е. Та в рамките на тия % дето са малко да ми приказвате как колата седейки на слънце седи хладна вътре......колците и доматето...знаете я. И за трети път да кажа, че аз не искам да ми свети в очите или в главата..как по ясно да го кажа ? Като си на плажа под чадъра си е топло, ама не те пече..така по-ясно ли е ? И последно, че ми омръзна от глупости имам и фабрично тонирани стъкла имам и щори некак си...се знам кое как се представя. За затъмнена кола отсекъде съм съгласен ,че ще държи по-хладно и пак до време. Ти я дръж 2 часа на слънце па после викай леле хладилник е. Обаче в рамките на "позволеното" се едно немаш затъмнение отпред.
От натам натам всичко останало е забранено и толкоз. Както казах правете каквото щете ама не ми приказвайте глупости.
ПП И за отзад има норми колко да е затъмнено..ама айде да не влизам в подробности.
Лепачите на фолиа топ юрисконсултите в бг.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Моджо » 22 Мар 2024, 9:35

Да бе, фабричното тониране се разлепва....с камък :))) Хахахаха
Джанточки, гумячки, крушчици, спойлерчета, неончета, Хаспуси, стъкълца, чипчета, саждички....то край нема. Много ще съм щастлив да дойде деня не сток кола да бъде отбивана вдесно и номерата да поемат към най-близкия КАТ, а другаря водач да се прибира пеша. Много ни дразни лепенка от 5 кв см на стъклото, дет се и не вижда, ама не ни дразни да е целото тъмно.
Последна промяна Моджо на 22 Мар 2024, 9:39, променена общо 1 път
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от DigitalExile » 22 Мар 2024, 9:39

Аз мойто го дадох вече... жената не дава... :mhihi:

И не знам що продължаваш да говориш за затъмняване на челно стъкло.. което никой не прави с малки изключения.. темата изобщо не е за затъмняване на челно стъкло.
Последна промяна DigitalExile на 22 Мар 2024, 9:40, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от empar » 22 Мар 2024, 9:40

Моджо написа:Емпарчо, е46 са от 1999 г и повечето нямат задна щора. Аз па всичките до едно, които съм виждал са без щора, м ? За каквато и изобщо не става и дума щото то не свети на никой през задното стъкло. За щори на страничните прозорци става дума, че няма фабрични.


Е46 е от 1998ма, а че ти не си виждал с фабрична щора НА ЗАДНОТО СТЪКЛО си е твой проблем. Аз моята не я ползвам. Ако искаш ела да я свалим и ще ти я подаря да си ретрофитнеш малко ОЕМ шукарийка, юридически издържана!
За страничните прозорци щори има в алиекспрес.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Моджо » 22 Мар 2024, 9:46

Да, в алиекспрес може и да има, не съм виждал, а съм търсил / не броим щора тип чорап на стъклото, а такава която влиза във вратата/, ама фабрична няма.
Нали сичките били със задна щора, така казваш. Искаш ли да се разходим и да броим, м ?
Тука в квратала са ми към 10-на е46 ци и нито една нема, вкл и моята. Много добре знам, че имат задна фабрично, даже електрическа. Само че далеч не всички е46 в бг са с такава..повечето не са.
А за какво е темата, Дигитал ?
Като тевърдите, че челно и странични предни нема проблем да си ги затъмяваме, да ги лепиме с фолио, даже розово може...м ?
Само че проблем има. Вероятно според зависи в бг не е особено голям, ама има. А извън територията проблема може да стане много голям.
А ако предните не можем да ги затъмним тогава само със задни затъмнени - комфортния хлад в колата се отлага за зимата или пне за облачен ден лятото с пуснат климатик :))) В коя теме беше дето се обсъждаше стъкления таван как печало на тиквата и бил пълна измишльотина ? Е нали е тониран, къ така ще пече.
Че чак и допълнителни щори , плътни , слагат правачите на коли. Мноу са прости.
Хм,хм...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Kroki » 22 Мар 2024, 10:12

61 ми е фабрично затъмнено отзад, супер е за детето а скоро и децата да не ги пече тежко отзад имам и щори на страничните отзад.

46 сложих фолио от естетична гледна точка и то много леко

36 сложих на почти на макса отказад, че ме спряха един път защото бяха зад мен и видаха как си дигнах телефона.

30 имаше на всички стъкла без предно, никога не са ми правили проблем - 12 години
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Ивайло Димов » 22 Мар 2024, 11:01

Преди 25 години тия щори са били няква екстра ,главно в италиански и френски производители сега са демоде и кич и напълно нефункционални .Дори нисък клас автомобили тип Дачиа,Киа,Хюндай си предлагат бюджетните коли с фабрично тонирани стъкла.Освен че не са практични тия щори и колко прахоляк събират ,а по някое време се нагъват като гофрирана ламарина от жегата.Фолиото е без алтернатива ,и го казвам от опит и с кола със щори и с фолирани стъкла.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от kiko » 22 Мар 2024, 15:31

Don_Diego написа:На Zката правих цялата предница + праговете в QV Studio (имат ФБ и Инстаграм страници) - нямам забележки. :

Тея пичове може да добри,ама съвсем случайно разбрах на едно ново Г колко са му взели...и ме заболя далака :mhihi: Със сигурност са му сложили от най доброто фолио и е облепен къде ли не,но за мен тея не познават парите...та ,търсят се други лепачи на фолио

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook