Затъмняване на стъкла

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Затъмняване на стъкла

Мнение от nxn » 14 Мар 2024, 12:53

Понеже доста коли виждам със затъмнени стъкла, та реших да отворя тема, кой колко си е затъмнил предни, задни стъкла, къде ги е затъмнявал и доволен ли е от резултата, както и имал ли е проблеми с пътната полиция?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от DigitalExile » 14 Мар 2024, 13:36

Аз имам фолио на всичко без предния джам.
На предните е 30% затъмнение
Страничните задни са ми на 95% затъмнение
Задния го оставих на 85% затъмнение и съжалявам, трябваше да го песна и него на 95% затъмнение.

От година и нещо карам така тази кола и не съм имал проблеми с полицията, не забелязват че има фолио въобще, пък то и не личи особено освен ако не знаеш :mhihi:

Колата на жена ми е по същия начин, но задните всичките са на 85% затъмнение. Нейната кола ще станат близо 3 години от както е с фолио, не сме имали проблеми.

И двете коли са ходили и извън БГ, просто фолиото не се забелязва, но трябва да внимаваш каква марка слагаш отпред защото примерно на Llumar като си сложиш най светлото отпред пак се личи много че имаш фолио, та трябва да подбереш и марката. иначе и на моето и на Llumar ги водят примерно 30%.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от c04 » 14 Мар 2024, 15:49

DigitalExile написа:Аз имам фолио на всичко без предния джам.
На предните е 30% затъмнение
Страничните задни са ми на 95% затъмнение
Задния го оставих на 85% затъмнение и съжалявам, трябваше да го песна и него на 95% затъмнение.

От година и нещо карам така тази кола и не съм имал проблеми с полицията, не забелязват че има фолио въобще, пък то и не личи особено освен ако не знаеш :mhihi:

Колата на жена ми е по същия начин, но задните всичките са на 85% затъмнение. Нейната кола ще станат близо 3 години от както е с фолио, не сме имали проблеми.

И двете коли са ходили и извън БГ, просто фолиото не се забелязва, но трябва да внимаваш каква марка слагаш отпред защото примерно на Llumar като си сложиш най светлото отпред пак се личи много че имаш фолио, та трябва да подбереш и марката. иначе и на моето и на Llumar ги водят примерно 30%.
А твоето какво е? Зм?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Моджо » 14 Мар 2024, 15:56

А да бе, не личи хич , че е затъмнено. Се тая с фолио или без фолио.
Кой знае какво съм си мислил , че е много яко да си със затъмнени прозорци от гледна точка вътре да е по-комфортно...дръжки ле. На Пижото са фабрично затъмнени задните и то бая са затъмнени. Ми...малката па търси сянка като грее слънцето. Та в общи линии - бошлаф за мен се оказа целата работа.
Има едни щори, Дунев ги продаваха по едно време, на магнити/щипки. Това по ще ми свърши работа сякаш.
https://laitovo.eu/en/catalog/cars/bmw/3er_e46
Е такиви.
На тия е проблем, че като не ги искаш на джама нема де да ги туриш. Друго си е да влизат във вратата..ама нема такиви.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от nxn » 14 Мар 2024, 16:16

Аз обмислям да слагам 30% на предните и 95% на задните, но се чудя къде да го правя в София, че не знам кой колко добре го прави и какви пари вземат за процеудрата, някой скоро слагал ли е?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от DigitalExile » 14 Мар 2024, 16:16

c04 написа:
DigitalExile написа:Аз имам фолио на всичко без предния джам.
На предните е 30% затъмнение
Страничните задни са ми на 95% затъмнение
Задния го оставих на 85% затъмнение и съжалявам, трябваше да го песна и него на 95% затъмнение.

От година и нещо карам така тази кола и не съм имал проблеми с полицията, не забелязват че има фолио въобще, пък то и не личи особено освен ако не знаеш :mhihi:

Колата на жена ми е по същия начин, но задните всичките са на 85% затъмнение. Нейната кола ще станат близо 3 години от както е с фолио, не сме имали проблеми.

И двете коли са ходили и извън БГ, просто фолиото не се забелязва, но трябва да внимаваш каква марка слагаш отпред защото примерно на Llumar като си сложиш най светлото отпред пак се личи много че имаш фолио, та трябва да подбереш и марката. иначе и на моето и на Llumar ги водят примерно 30%.
А твоето какво е? Зм?


Solar Screen мисля че беше марката

Моджо написа:А да бе, не личи хич , че е затъмнено. Се тая с фолио или без фолио.
Кой знае какво съм си мислил , че е много яко да си със затъмнени прозорци от гледна точка вътре да е по-комфортно...дръжки ле. На Пижото са фабрично затъмнени задните и то бая са затъмнени. Ми...малката па търси сянка като грее слънцето. Та в общи линии - бошлаф за мен се оказа целата работа.
Има едни щори, Дунев ги продаваха по едно време, на магнити/щипки. Това по ще ми свърши работа сякаш.
https://laitovo.eu/en/catalog/cars/bmw/3er_e46
Е такиви.
На тия е проблем, че като не ги искаш на джама нема де да ги туриш. Друго си е да влизат във вратата..ама нема такиви.


Е ти като гледаш към слънцето и фолио да имаш все тая, идеята на фолиото е съвсем друга, не да гледаш към слънцето и да не ти е гадно :mhihi:

Да не говорим,че лятото в жегата на климатика ако си с хубаво фолио горе долу с 300% му помагаш, малко ли ти е ? :mhihi:
Другия много голям плюс за мен е,че не се вижда нищо в колата отзад.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от pinko_23 » 14 Мар 2024, 17:00

Аз съм с преден челен джам затъмнен на 70% фолиото е АРМУЛАН американско. Предни странични на 50 % същата марка. До сега не съм имал проблеми. Задните са на 15% там никой не гледа. Определено е по добре и лятото не е като фурна в колата.
Няма начин да няма начин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от kiko » 14 Мар 2024, 17:17

В тоя ред на мисли някой читав за полиране и фолио на фарове+фолио на няколко елемента по екстериор.За София?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Don_Diego » 14 Мар 2024, 18:09

На Zката правих цялата предница + праговете в QV Studio (имат ФБ и Инстаграм страници) - нямам забележки. Гаранционно също си правят нещата бързо и без да мрънкат (единия праг леко се разлепи отдолу, направиха го веднага)

Миналата година мислех да я карам да правим прозорците с някакво UV фолио ама така и не стигнах до това. За тази още не е късно обаче :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Моджо » 14 Мар 2024, 18:18

Не бре Digital. Никой не гледа в слънцето. Просто като си пече си пече, това е. Затъмнението не помага в случая. Да, вероятно некакви проценти надолу има....които не мож ги усети обаче. И това е сега, зимата още, че колата още няма месец. Просто имаше слънчеви дни та видех колко работа върши затъмнението. 300% лятото ,а ? И 30 не са даже. Освен ако не е затъмнена отсякъде и стои 10 минути на слънце. Предния е достатъчно да не е затъмнен и дотука. Е, хубаво..вместо 38 в колата ще е 35. Примерно. Което не помага кой знае колко. Мисълта ми е, че и през затъмнението като си пече си пече ..това е положението. За щора съм по съгласен да те крие от слънце. А вече че не се виждало от вън навътре - да, ок, така е. Мен това не ме вълнува. Вълнува ме да не грее слънце вътре. Което ако не са чисто черни прозорците не става. Като дойде лятото ще зема един термометър в колата за проверка, а като му дойде времето на супърба или кодяка- те си имат щори :)))
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Ивайло Димов » 14 Мар 2024, 18:32

На жена ми старата кола имаше щори ,рено лагуна 2 а моята беше със 100 % затъмнени ,познай къде беше парника.Тия щори са пунта -мара ;)

Потребител
Online
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.11.2017
Пол: Мъж

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от n.metodiev » 14 Мар 2024, 20:02

407цата на сестра ми е със 5% пропускливост на задните врати и задното (95% затъмнение както е разговорно) и прозрачно керамично на предните и челното. Има разлика от преди и след. Фолиото е Армолан и съм доволен и от него и от момчето, което го монтира. Няколко коли съм правил при него и една камара хора съм пращал. Занимава се и с фарове, стопове и други детайли.

Изпратено от моят MNA-LX9 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от grkv » 14 Мар 2024, 20:33

50% навсякъде без челното стъкло, така ми изглежда най-естествено, иначе седана прилича на пикап.
Драми с полиция - 1-2 пъти в София, в провинцията не.

Едит: намерих стари снимки.

Изображение

Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от vicho » 14 Мар 2024, 21:08

ако не си тотален олигофрен и не правиш тъпотии по улиците - затъмняването не дразни никой (органите на реда конкретно)

разбира се, не е ок да си слагаш голям процент на предните стъкла, защото най-малкото вече ми виждаш дедавия :mhihi:

от години карам с много леко затъмнени предни стъкла, къде фабрично, къде с фолио, никога нито един полицай не ми се е заяждал :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Don_Diego » 14 Мар 2024, 22:11

На grkv изглежда топ затъмняването, на Zката ми се иска точно такова нещо, но предвид черния салон май ще тъмнее прекалено много и по-скоро бих сложил 30%
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook