Истина или измислица?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Истина или измислица?

Мнение от Jordana » 11 Апр 2024, 7:28

Вероятно си прав , ето колко години вече няма инциденти със самолети и паднали сгради - значи службите работят и новия модел работи .. :ok:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Истина или измислица?

Мнение от Jordana » 09 Май 2024, 18:12

Една малко известна или по скоро забравена книга на Шрьодингер , но супер актуална в светлината на последните генетични открития разчитане генома на човека, CRISPR-Cas9 молекулярната ножица , редакцията на генома на човека и т.н .
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0 ... 1%8A%D1%82
В книгата Шрьодингер въвежда идеята на „апериодичния кристал“ като математическо изражение на генетичната информация закодирана в гените на живите организми , въпреки че по негово време структурата на ДНК не е разкрита все още . Трябва да се признае към днешна дата че е попаднал точно в десятката . Някъде четох че се разработват био запаметяващи устройства на база ДНК които могат да съхраняват стотици екзо байта информация неограничено дълго време за сега . ДНК е учудващо стабилна молекула , вече има разкодирани ДНК образци на 2 милиона години ....
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Истина или измислица?

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Май 2024, 9:43

https://www.vesti.bg/lyubopitno/istoria ... ne-6080774

https://www.google.com/amp/s/fakti.bg/a ... im-bez-san

Аз съм изпитвал това с халюцинациите докато карам нощем особено след няколко дена без сън или без почти никакъв.
Чак не му вярвам на рекорда на този, каму ли на другите, които след това неофициално го подобрявали.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Истина или измислица?

Мнение от Jordana » 10 Май 2024, 11:56

Звучи твърде подозрително наистина...уважаваният учен в сферата на съня от Станфорд, д-р Уилям Демент,аз не бих се подложил на подобен тормоз под контрола на д-р Демент . :mhihi:
Повече от 50 години след рекорда той все повече и повече съжалява
"Преди 10 години спрях да спя. Вече не мога да спя... станах ужасен, всичко ме разстройваше. Сякаш това е продължението на онова, което започнах преди 50 години", споделя той в интервюто от края на 2017 г.

Има хора които не спят изобщо , имах един колега бачкаше само вечер нощни смени щото му било по спокойно . Разправяше че спи 2 часа максимум или изобщо не спи цяла седмица . Така че не изключвам варианта в тия неща да се пускат хора които изначално имат проблеми със съня и не спят .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Истина или измислица?

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Май 2024, 12:20

Естествено и аз си мисля, че в състезание с коне се пускат коне, а като ходиш да изкачваш К2 си доста добър алпинист и преди това. Ама все пак да дремнеш два часа и да не спиш изобщо имат голяма разлика. Аз ги разбрах по трудния начин. Много е интересен момента с халюцинирането. Виждаш нещо неопределено(тия филми във филмите, че виждаш супер ясно някакви неща не ги вярвам)което си го нагласяш кола ли е било, животно ли, несъществуващ завой на пътя ли(говоря при шофиране)или нещо друго, което мозъка ти си проектира. И 100% е проекция на мозъка на база минали случки по пътищата защото няма как точно тия най-често срещани неща да са случайни.
Виж наркоманите виждат всякакви неща, ама там халюцинациите са много по-силни. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Истина или измислица?

Мнение от Jordana » 10 Май 2024, 16:53

Аз пък го вярвам и съм го изпитвал многократно , то не е халюцинация точно . Като почне да ти се доспива и да ти пада клепача докато караш особено на правите участъци където е монотонно за части от секундата минаваш на нещо като автопилот . Виждаш пътя и караш ама реално си полузаспал , обаче това което виждаш не е реалния път а нещо което само прилича . Ако в тоя момент си затвориш очите е още по яко , а то не е като да не се затварят сами . Все едно е сънуваш че караш но знаеш че не сънуваш , точно обратното на когато сънуваш че е реално но някъде назад знаеш че е сън . Аз до там стигам и се събуждам никога не съм пробвал какво става по нататък :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Истина или измислица?

Мнение от steeN » 10 Май 2024, 17:23

Халюцинации не съм имал, но като бях по-млад и много по-глупав съм карал на дълги преходи (примерно 600 мили) и обикновено почва всяка скорост да ти се струва висока. Един път на трилентова магистрала от средната лента (може и най-лява да е било много години минаха) се събудих в аварийната от нарязания асфалт. Ако бях тръгнал на ляво влизах в долината между противоположните движения и щях да се търкалям, въпреки че и от ляво има нарязано де, ама не не знае знае ли се. Това беше голям жълт картон както казва алекс. От тогава усетя ли умора спирам на първата бензиностанция и удрям дрямка, и като цяло планирам така нещата да не карам повече от 5-6 часа.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Истина или измислица?

Мнение от Jordana » 10 Май 2024, 18:49

усетя ли умора спирам на първата бензиностанция и удрям дрямка, и като цяло планирам така нещата да не карам повече от 5-6 часа.
Ти си само за електромобил с тия дрямки на 5 часа , зареждаш докато спиш - по доброто от зареждаш докато пИкаш :ok:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Истина или измислица?

Мнение от steeN » 10 Май 2024, 18:51

Карма кво да правиш, съдбата ме е наказала да карам коли с голям бензинов мотор вместо това :(
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook