Внос на кола от Дания

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 4.07.2017
Пол: Мъж

Внос на кола от Дания

Мнение от Pe6o_Golf4e » 01 Фев 2023, 11:54

Здравейте колеги,реших да отворя тази тема,защото напоследък забелязвам,от ровене по сайтовете,някой доста добри оферти за покупка на коли от скандинавските страни.В Германия и Италия колите са станали доста скъпи,а фирми за доставка на коли от Дания,Швеция,Финландия и др. почти не мога да намеря.Харесал съм си няколко бройки от Швеция и Дания,някой да знае фирма или човек,който извършва доставка от там.
Благодаря предварително!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Внос на кола от Дания

Мнение от BMW_POWER » 01 Фев 2023, 14:10

Пецата пътува често, но не го знам къде е в момента.

https://www.facebook.com/madpetio

memberlist.php?mode=viewprofile&u=108

https://www.cars.bg/company/e24autohouse/

Булито или някой друг може да помогне с телефон

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 4.07.2017
Пол: Мъж

Re: Внос на кола от Дания

Мнение от Pe6o_Golf4e » 01 Фев 2023, 15:48

Благодаря POWER,писах на Петър,фейс нямам:)-един от малково хорица по тази земя.Булито не знам,но чакам още някой да се включи с телефон или нещо друго.
Благодаря предварително хора!Колата си струва:)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Внос на кола от Дания

Мнение от barty » 01 Фев 2023, 18:16

Никакво плащане предварително! Мой познат изгоря с EUR 40 000 с авансово плащане точно към Дания.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Внос на кола от Дания

Мнение от peshehodetz » 01 Фев 2023, 18:27

barty написа:Никакво плащане предварително! Мой познат изгоря с EUR 40 000 с авансово плащане точно към Дания.


За каква кола ? :(
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Внос на кола от Дания

Мнение от barty » 01 Фев 2023, 18:31

peshehodetz написа:
barty написа:Никакво плащане предварително! Мой познат изгоря с EUR 40 000 с авансово плащане точно към Дания.


За каква кола ? :(


БМВ 5-ца
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 4.07.2017
Пол: Мъж

Re: Внос на кола от Дания

Мнение от Pe6o_Golf4e » 02 Фев 2023, 9:28

Еййй....и датчаните ли почнаха с номерата...лошото е,че без поне някакво капаро колата няма как да тръгне за България.Може би този човек,който е изгорял с 40К не е взел колата от датчанин,я някой албанец,я някой руснак може да е бил,но пък знае ли се.От познат знам,че никога не трябва да се пазарува кола от визическо лице,само от фирми-автокъщи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Внос на кола от Дания

Мнение от goppe » 02 Фев 2023, 13:49

Е то точно албанци, турци и араби се занимават главно с автокъщите... С физическо лице датчанин риска е по-малък отколкото с албанец с автокъща.

Аз бих обмислил варианта да отида на място, да видя колата и да си сключа сделката, макар да излезне и по-скъпо... Не бих давал хиляди левове под формата на капаро, предплащане и тн, просто ми се вижда голям риск.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Внос на кола от Дания

Мнение от driver69 » 02 Фев 2023, 15:39

На първо четене виждам две фирми, които се занимават с това, освен предложените от Пауъра колеги:
https://www.alkushevauto.com/
https://freeline.bg/vnos-i-iznos-ot-daniya

Нещо интересно - не си споменал дали е регистрирана от частно лице или цената е за експорт?

Успехи!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 4.07.2017
Пол: Мъж

Re: Внос на кола от Дания

Мнение от Pe6o_Golf4e » 07 Фев 2023, 9:26

Благодаря за 2те автокъщи,днес ще ги проверя.Свързах се с Петър,каза,че в момента кара от Чехия коли.Не знам да ли е регистрирана колата,без номера е,в автокъща се продава с много други коли.За сега седи,ако намеря някой за доставка ще се обадя на търговеца да го разпитам по-подробно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Внос на кола от Дания

Мнение от barty » 08 Фев 2023, 7:41

Онзи ден позната жена ми сподели че намерила много изгодни коли в Испания, автокъща със сайт, снимки, изпращат VIN, проверяваш история.... всичко 6+.
Изпратили капаро, хващат самолета до Барселона, рент а кар, отиват на адреса и ..... няма никой !
Нито автокъща, нито фирма, нищо :censored:

Доколкото знам испанците, ако са такива, са искали 100% авансово плащане но накрая са клекнали на капаро. Пак са гепили някакви пари.
Мен лично ме е страх кола от с. Труд да купя, камо ли да преведа 100% аванс в чужбина.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Внос на кола от Дания

Мнение от Е.Димитров » 08 Фев 2023, 14:38

Онзи ден чета във фейсбук, един симпатяга продава някакъв автомобил, май беше от Англия, не си спомням, та искаше плащане на 100% и кара колата.
Дори да не е измамник, чудно ми е, кой ще се навие да се върже на подобна оферта :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Внос на кола от Дания

Мнение от intention » 13 Фев 2023, 15:49

Pe6o_Golf4e написа:Благодаря за 2те автокъщи,днес ще ги проверя.Свързах се с Петър,каза,че в момента кара от Чехия коли.Не знам да ли е регистрирана колата,без номера е,в автокъща се продава с много други коли.За сега седи,ако намеря някой за доставка ще се обадя на търговеца да го разпитам по-подробно.


Здравей колега,
може ли да споделиш телефон на колегата - може на л.с.
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Внос на кола от Дания

Мнение от sindssygt » 14 Фев 2023, 23:28

Колега, не искам да те отчайвам, но си мисля че такава добра сделка не може да има от Дания специално. В ДК колите са значително по-скъпи заради данъците и ако си намерил кола, която изглежда като оферта, значи вероятно има нещо съмнително.

Още повече ако става въпрос за неоторизирана автокъща. Ако е от официално представителство, то тогава няма да е добра сделка. Пак да напиша, че колите в ДК са доста скъпи. Имай предвид, че автокъщите в ДК (с изключение на големите официални представителства) са почти на 100% схемаджииници, като навсякъде другаде в Европа.

Ако е по-скъпа колата бих ти препоръчал или сам да отидеш на място, или поне плати на някой да провери колата. Ако колата е за експорт, означава че вече не е регистрирана там, тъй като някой си е върнал данъците и съотвентно вече не може да я кара тук. За това колите за експорт са по-евтини.

Цени можеш да провериш например в:

https://www.bilbasen.dk/
https://bilhandel.dk/
https://www.dba.dk/

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook