"Пазите" ли си вещите..?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Top Gun Maverick » 31 Яну 2023, 12:58

Не съм чел задълбочено темата, но всичко гледам не чак да пазя, но хайде да кажем, че някак отвътре ми идва да не го троша. И странно как обаче всичките ми ел. уреди издържат мноооооооого, ама мноооооого години и нещо докато не се скапе съвсем, не си и помислям за ново. С дрехите същата работа, въобще не му дреме какво нося, отдавна съм спрял да робувам на марки и след като минах тийнейджърската възраст установих, че дори евтините дрехи са супер удобни, здрави и не им трепериш да не ги направиш нещо, а те пак си издържат.
Много анти-консуматирско мислене съм си изградил последните години.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от ceco_kd » 31 Яну 2023, 13:07

Мда.....и като отида на село и като отворя гардеробите.....дрехи, ризи, шуби, юргани .... и всичко е ново. Как да го изхвърля като изведнъж ще се окаже, че и на къщата и е олекнало от тези чисто нови парцаля. Хвърлям каквото не ми трябва, защото иначе се превръща човек в "скрапер". Иначе, за да не кажете, че съм с принос в замърсяването на майката Земя....аз също обичам да си пазя нещата и не съм мурдарин. Обаче пък да се превръщам в магазин болче-гайка или пък да бдя над колата и жената сакън някой да не я охлузи(или да й го нахлузи)....няма да им ставам пазач....щото не можеш ги опази. Тези дето спирате далеко от другите...после имате ли гаранция, че никой няма да се намърда баш до твоята кола. И какво като ми потрябва една мека връзка, а аз съм я изхвърлил преди 5 години, а съм я имал. Че тя гумата и няма да се е скапала за 5 години след като е излязла поради причина някаква от употреба. За пореден път се убедих в това си мислене, че е правилно(за мен поне) като се хванах да сменя лагерите на пералнята. Обаче от бързане взех, че сцепих на едно място казана. Ядосах се, защото не внимавах, но седнах и си викам...ще дам сега 40-50 лв за лагери, семеринг и грес. Обаче то и лагерите на ел.двигателя се чуват. Кажи ги още 10-20 лв и още труд за избиването на ремъчната шайба на вала на мотора най-вече. И каква ми е гаранцията, че след година няма да сгъне нагревател или уплътнение или платка. Предната година дадох 12 лв за четки за тоя мотор. Еми зае*ах всичко и срещу 570 лв нова с гаранция и ме хвана яд, че я разглабях, носих казана в гаража и накрая за какво. Всяко нещо си има живот някакъв. Няма нищо вечно....някой ден и ние ще сгънем и след нас ще оставим един контейнер с гайки и меки връзки и дали няма да се озоват в някое дере, а? Щото децата ни са презадоволени и няма да им дреме, че ще изхвърлят всичко, което сте складирали цял живот. Даже и снимките на пра-родителите ни ще се озоват на бунището.....сори, че стана толкова дълга, ама ...със здраве!


П.С. Тоя път Маверик-а пасти да яде. Моят роман е по-дълъг

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Top Gun Maverick » 31 Яну 2023, 13:24

Аз ще компенсирам бе. :mhihi:
Ама ти малко крайно се изказваш, аз пералнята няма да се хвана да я ремонтирам сам в никакъв случай, а ако е на години и майстор няма да викам, директно я подарявам/продавам на някой занимаващ се с такива неща защото точно не искам утре да ми се скапе нещо друго по нея. На коли не треперя, но не ги ломя умишлено, има разлика. Това да си внимателен в някои отношения и това да си супер педант са две различни неща. Скоро един приятел с Нисан 370 Z му правех комплимент колко му е чиста колата вън и той ми вика, че е мръсна, такава не я държал по принцип и аз ей така. :shock: Взе да ми показва как има на 3-4 места по под калника около 1см. кал и аз ей така. :shock: :shock: :shock:
Значи аз толкова вманиачен не може да стана ако ще и колата на Батман да имам.
П.п: Относно жената, то и да пазиш не зависи от теб в това отношение, а в други да няма никакво желание да хойка. Най-големите пазители, които познавам трудно влизат у дома си в права линия, трябва настрани да го правят това нещо. Жената ако иска точно ти ще я спреш с треперене. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от bum_bum » 31 Яну 2023, 13:38

~Мишо~ написа:
b_u_b_o написа:
Моджо написа:...кат се скапят отивам и си купувам нова, 1 левче е. После хвърлям...


Ето това консуматорско мислене ще ни затрие най-вероятно. Това, че нещо е евтино или можеш да си го позволиш не значи, че трябва. Поне моето мислене е такова. Имам един къртач парксайд който се беше прецакал нещо, и миналата седмица гледам, че ще го пускат пак. Ама викам айде ще го занеса в едно сервизче да видим какво му е. Майстора вика съединителя е за смяна ще е 60лв, ходи си купи нов за 160. Има логика, кво да се занимавам с тоя, новия ще има 3г гаранция най-малкото. Мислих го малко, ама не мога аз така. Защото не работи една част, аз ще изхвърля целия уред вместо да я сменя. Тва е невероятно разхищение на ресурси най-малкото. Та си оправих стария и така. Знам, че е по-лесно да действаш на принципа "ползвам и хвърлям" ама някакси безотговорно ми идва поне на мен. :dunno:

+1. Като се замисли човек, консуматорското потребление е виновно за екологичните ни проблеми, че и не само за тях...
И аз го писах по-горе. Левче или стотинки, всичко това е ресурс, чието разхищение ебава майката на планетата малко или много.

Най-типичния пример са тия най-елементарните найлоновите пликчета без дръжки, които ги има по веригите. Струват по-малко от стотинка. Цяла връзка в която са няколкостотин е 2-3лв. Във фитнеса са ги оставили да си ги взимат безплатно и гледам разни хора на едно посещение ползват по 3-4 да си слагат мокри дрехи, джапанки и т.н. Аз ползвам плик с зип цип вече две години. Това са вероятно стотици “безплатни” пликчета.

Като хвърлям боклука седя по 10 мин да и тъпча във вечно пълния кош кашончета, хартийки, опаковки.. а в същото време съседните контейнери да пъкни с хартии и пластмаса от хора на които грам не им дреме.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Top Gun Maverick » 31 Яну 2023, 13:52

Любимо ми е като влизам в магазин за два лимона примерно и един хляб, който е в найлон така или иначе да ми викат искате ли торбичка за лимоните, сякаш не мога да си ги нося в ръка и щом не съм поискал, значи няма да ми е неудобно. Жената си има торбички за многократна употреба и гледа да носи в тях в над 90%-та от случаите.
Скоро с един, който ми дава храна за животните, хем торбичка да тегли в нея, хем после една отгоре, ако нося консерви и за тях дава. Викам му абе стига си давал, оня айде бе, те без пари, абе какви пари, нали ще я изхвърля после някъде, еееее чак толкова сега какво щяло да стане. :shock: Ми за мене е много бе, понеже навсякъде пълно с боклук, аз да търся още или да го горят по сметищата. Колата ми е вън, отивам си у нас после, ще ги пренеса и без торба. Бахти манията с тия торби.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Моджо » 31 Яну 2023, 14:02

За две различни неща говориш.
Едно е да пазиш нещо за да служи дълго друго е да му се кланяш и прашинка да не падне отгоре му.
ако вземем за пример кола. Кое е грижата? Да я лижеш 5 години ма да не и смениш маслото ни един път. Или да я миеш 1 път годишно, а маслото всеки 8000 км. А дребните работи от типа на бързи връзки са неремонтируеми. И ако не веднага след месец пак ще си купиш нова щеш не щеш.
Аз под пазене разбирам да си го експлоатирам за това дето е предназначено, ама не и да седна да го галя с перце и да му се кланям немой да се одраска. Сигурно одраскано нема да работи, нали? До степен маниакалност да го лижеш.. Айде бе, как не. Доколкото е възможно се пази и толкоз. Няма да му се дупа, я. Пирони не забивам със сешоар за яснота. Ползвам си чука. Ма след това не го пера в пералнята.
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от alx » 31 Яну 2023, 16:54

Nickelback написа:Та се зачудих колко са хората като мен, които се поставят на мястото на даден електроуред/вещ и разсъждават тая вещ "колко ли и е труден живота" и "кое точно я мъчи най-вече", та ѝ съкращава живота драстично... :dunno:


... винаги съм си мислел, че освен мене трябва да има и други хора които ги усещат нещата така.

явно съм бил прав.

добре си го написал- съгласен със всичко
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от turbonetic » 31 Яну 2023, 20:06

Аз роб на машина никога няма да стана първата седмица го пазя и това е като цяло.. :lol: :lol: ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от vicho » 31 Яну 2023, 22:45

turbonetic написа:Аз роб на машина никога няма да стана първата седмица го пазя и това е като цяло.. :lol: :lol: ..


+1

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Spunky » 01 Фев 2023, 0:08

Както някои споменаха, и аз съм научен да пазя, от немотията. Вече съм се пооправил, единствено съм по-внимателен към неща, които нямат заместници, иначе всичко останало отива в графа износващи се консумативи и не ги мисля. Но навиците, че не съм с две леви ръце и сравнително разумен, ми се задържат нещата с години. Извън там няколкото страсти/хобита, ако нещо работи ок, нямам желание да сменям, докато не се счупи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Е.Димитров » 01 Фев 2023, 8:53

Аз пазя, ама те не се пазят :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от kikko » 01 Фев 2023, 21:38

Пазя неща, които трудно мога да намеря и имат някаква сантиментална стойност- основно ножове, секири и инструменти останали от дядо ми. Всички съвременни боклуци-телефони, лаптопи и друга техника ги използвам докато бачкат и в кофата.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от slatanic » 01 Фев 2023, 22:43

Въпрос на навик.
Инструментите ги пазя до толкова,че да не се чупят от немърливо ползване.
Не допускам такова когато са мои или фирмени,но под моя надзор.
За личните вещи пак така.
Не съм по смените на нещата всяка седмица.
Едно време бях така с автомобилите.
Омръзваха ми бързо.Не че не съм ги пазел.
От мен кола да купиш.
Ама пусто омръзна ми и сега не сменям/продавам.
Та да...определно си пазя нещата и гледам като работи...да продължава да работи...
А жената гледа да е в цвета които иска...към днешна дата...като например комплект пластмасови буркани и забележете комплект ножове които каза,че били за украса и не за ползване,че и развалям интериора...
Дали не си наразях рулото стефани дето бях сготвил с един от тях при тая приказка. :ok: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от vicho » 01 Фев 2023, 23:22

обичам да ъпгрейдвам... колата... къщата... техниката... вещите :lalala:

продавам (подарявам понякога) и действам натам :angel:

какво да го пазя, като след 3 месеца ще видя, че има нещо по-хубаво и по-скъпо което ще си купя :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Lenco » 02 Фев 2023, 15:45

Пазя ги, но "вещите" последно време не са това, което бяха. Телефон Самсунг С22 Ултра от кутията в сервиза за смяна на всички вътрешности. Лаптоп HP Omen от кутията в сервиза за смяна на тъчпад.
Дано само аз да съм "късметлия".
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook