"Пазите" ли си вещите..?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

"Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Nickelback » 30 Яну 2023, 14:02

Замислих се по една тема, по следния повод... Сложихме нов по-мощен (600-700m³/h) абсорбатор за кухнята. Пуснахме го, и аз със самото пускане усетих накъде отиват нещата, и отворих първо вратата, а после и прозореца. Жена ми ме попита защо го правя, та се наложи да вляза в обяснителен режим за входящ и изходящ дебит, как се товари един ел. двигател, за живота му и т.н. :mhihi: :ok:

Та се зачудих колко са хората като мен, които се поставят на мястото на даден електроуред/вещ и разсъждават тая вещ "колко ли и е труден живота" и "кое точно я мъчи най-вече", та ѝ съкращава живота драстично... :dunno:

Например - като затварям врати на шкафове, помещения, още със самото стискане на дръжката усещам и преценявам колко е натоварването и "помагам" при затварянето, дотам, че да спра да усещам натоварване за механизмите. Естествено, ако не е нормално чак заяждането - ремонтирам :ok: Странното обаче е, че това не ме натоварва, а някакси ми идва съвсем естествено да го преценявам и правя :dunno: Естествено, често пъти може да излишно и не на място, понеже източникът на проблеми на една система може да е съвсем другаде, и да са ми напразни "усилията", ама ей го на - моя си лудост :mhihi: :ok:

Не знам, и със много други неща съм така, било то инструменти, апаратура, и какво ли още не. Дори като бях малък съм си пазел нещата в пликчета да не се драскат, нЕкаква бесна педантичност ме обзимаше на моменти :mhihi: Отдавна не съм чак така, защото вещите вече са ми вероятно хиляди, и не държа кой знае колко на външния им вид, но определено откъм експлотационна гледна точка съм супер внимателен. И явно е показателно това, защото еди какво си, което при "нормалните" хора изкарва "ден до пладне", при мен още е напълно функционално :roll: Примери - десетгодишният ми лаптоп, разни електроуреди, на които не съм ползвал никога гаранцията, телефони и т.н. :ok:

Та... при вас как са нещата? :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от ildivvy » 30 Яну 2023, 14:10

И при мен е подобно... Аз го отдавам на това, че почти никога не съм разполагал с особени финансови възможности и за това, ако искам да имам, трябва да пазя! Понякога си мисля, че е грешка, но май е късно да го променям... Освен това, мисля, че това е най-правилния подход срещу нещата за 'бърза/еднократна' употреба ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от STEVAL » 30 Яну 2023, 14:11

Пусни една анкета колко хора си държат дистанционното на телевизора в найлонче и ще отчетеш резултата :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Nickelback » 30 Яну 2023, 14:17

ildivvy написа:Аз го отдавам на това, че почти никога не съм разполагал с особени финансови възможности и за това, ако искам да имам, трябва да пазя!

А баш това щях да напиша по-нататък! Така са ме учили - да пазя! :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от TNT » 30 Яну 2023, 14:22

ildivvy написа:И при мен е подобно... Аз го отдавам на това, че почти никога не съм разполагал с особени финансови възможности и за това, ако искам да имам, трябва да пазя!

+1 :yes:

Донякъде е и възпитание. Едно дете е научено "като си чупиш играчката - няма да имаш играчка", а другото е "мама ще ти купи нова, блъскай там кЪт животнУ" :mhihi:

Все пак гледам да не се вманиачавам. Ако са дребни неща, не обичам и да ремонтирам тип "дай да му лепна малко секундно лепилце" и т.н. Жената вкъщи е на обратното - нищо не пази, грам не се замисля кое как работи и как се тормози... като имам сили, обяснявам :lol: :lol: Дрехи също доста си пазя. Като се захабят - минават за вкъщи/за тренировка. Ей сега съм с една блуза на 10+ години :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от DigitalExile » 30 Яну 2023, 14:34

Не нося телефони с калъфи, това отговаря ли на въпроса ти? :mhihi:

Относно абсорбатора, вкъщи направо се опитва да вакумира стаята, но жена ми не и пука, мен също не ми дреме особено, като го пусна и вратата на кухнята е отворена към коридора и отидеш до входната врата смуче от ключалката зверски и се чудя дали да не го запуша и там,
а ако работи абсорбатора и само отключиш механизма на дограмата, врата направо със замах се отваря и чуваш абсорбатора как си променя звука и му олеква, между другото 5 години вече работи така и няма проблем. :mhihi:
Като се строши ще го сменя, ама с новия положението няма да е по различно.


Не казвам,че горното е правилно, ама ще го кажа така нито едната крайност е добра, нито другата.

Ако се замислиш, за да се зарадваш напълно на едно нещо, то няма как да го пазиш толкова много, телефона ти например ти е много по приятно да го ползваш без калъф, колата със сигурност не ти е приятно да има найлони на седалките + калъф на волана и още 100 неща, та ти няма как да и се порадваш така :dunno:

Това да пазиш нещо не трябва да се превръща в мания защото ставаш роб.
Последна промяна DigitalExile на 30 Яну 2023, 14:39, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Don_Diego » 30 Яну 2023, 14:38

Бих казал, че пазя много! Така съм научен и възпитан, пък и за собствен кеф. Като бяхме малки с брат ми нашите се спукваха от работа и бяхме далеч от баровци - редовно доносвах дрехи като по-малкия от двамата и от тогава знам, че за да имаш хубаво - трябва да пазиш.
Сега когато имам известно самочувствие - купувам си хубави неща, но и ги пазя много. С някои неща дори стигам до робуване :angel: : например Zката не се вади в лошо време, избягва се всячески градско шофиране с нея, старая се само най-хубави части, масла и гуми да взимам, мия я преди и след изкарване и тн
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Моджо » 30 Яну 2023, 15:02

Че да не съм го купил да му слугувам случайно. Кафенце да му носа нещо.
Нищо не пазя чак вманиачено. Па ша му жала батерията примерно, че писахме за телефони или нещо подобно. Как па не.
Па кола да я лижа през два дена.. Да,да... Точно никога. Обслужва се редовно и качествено и толкова.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от DigitalExile » 30 Яну 2023, 15:04

Моджо написа:Че да не съм го купил да му слугувам случайно. Кафенце да му носа нещо.
Нищо не пазя чак вманиачено. Па ша му жала батерията примерно, че писахме за телефони или нещо подобно. Как па не.
Па кола да я лижа през два дена.. Да,да... Точно никога. Обслужва се редовно и качествено и толкова.


Ще я пазиш са следващия собственик колата, да и се порадва :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от немо » 30 Яну 2023, 15:07

Някои неща си заслужава да ги пазиш, други-не толкова. При условие, че разни неща в последно време масово са за еднократна употреба (разбирай неремонтнопригодни) кво да им пазя? Счупи се, повреди се....в кофата и на магазина за ново.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Моджо » 30 Яну 2023, 15:12

Да бе, сигурно. Да го подмия и него така нещо?
Ква е разликата, да питам, ку я мия един път в месеца и през ден? Нещо ще изгние ли, какво?
Па в това време треа секи ден. Може, ама друг път. Пейката люлка в градината всеки път я прибира жената и после напролет се почва търсене на болтчета и гайчици. Нерви! Е тая година немА. Само платнените работи прибрахме, конструкцията си седи. Като гледам нищо не и е станало.
ПП Говорим за неща за ползване. Ся колекционерски предмети не коментирам.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Rainbow » 30 Яну 2023, 15:19

Като цяло пазя, не съм мундар :lol:

Но си е малко OCD... И като цяло е добре, човек много много да не се вманиачава или поне не за всичко. Редовно се получава, че много пазиш и накрая пак го сменяш за същият период.

С колите е още по опасно. Там много хора свръх много се вманиачават и не могат да им се порадват. Накрая друг им се радва... За пример имах познат, който казваше, че на М3-ката си над 4500 оборота не дигал, да не я мъчел...
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от vixx » 30 Яну 2023, 15:27

Nickelback написа:Та... при вас как са нещата? :ok:


Същата работа. Според жена ми съм Монк. Аз се будя защото съм оставил пауър банката на 19% батерия пък не трябва, ядосвам се че някой не разбира защо като пусне вентилатора в банята трябва да остави притворена А НЕ ЗАТВОРЕНА! вратата... :ranting: :oops:
Намалявам звука на ТВ приемника на 80% и компенсирам усилвайки телевизора, че да не стои на 100% приемника. Последното нямам представа защо ми е толкова важно и така ми пречи.

Баш OCD, дето вика Rainbow
Последна промяна vixx на 30 Яну 2023, 15:28, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от Моджо » 30 Яну 2023, 15:28

Се едно нема да дам на децата да си хапват и пийват в колата, че не мой да оцапат ... За бъдещия собственик. Стаята ще я боядисвам 4-ти път. Имаме си картинки с фулмастри, с моливи. И? Да паза стената и боята и да се карам на детето. Забележка и толкова.
Алооуууу, слезте на земята, моля.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: "Пазите" ли си вещите..?

Мнение от top » 30 Яну 2023, 15:51

Аз си ги пазя, до колко съм маняк друг да каже, но примери: Хладилника, покритието му е от благородна стомана и го бърша само с нова/изпрана влажна кърпа напоена само с вода, бавно и внимателно. Друг пример е колата, винаги когато паркирам извън гаража навън, си търся паркомясто до което няма коли, което не е между две коли (с идеята разни идиоти да не ми ударят вратите) и обикалям повече. Също съм забранил друг да ми бърше домашното кино (субуфер, колони, тв и шкаф), защото е пиано лак и лесно може да се надраска при неправилно чистене. За обувките също, според това къде ще ходя си обувам подходящите обувки за съответното цапане.. Иначе не си държа дистанционното в пликче, също телефона ми го държа в калъфче тип кожено джобче и никога не съм ползвал протектор и като говоря не е защитен, но не ми се е случвало да го изпускам и чупя. Примери много...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook