Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от Petrolhead » 25 Яну 2023, 22:10

z
Последна промяна Petrolhead на 20 Ное 2023, 18:03, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от drifty » 25 Яну 2023, 22:26

На 10 годишните да не са им по-евтини катализаторите?

Изкарвате го така, че да купиш 5-10 годишна кола означава да забравиш за друго освен гориво, гуми и масла.

p.s на гтп-то лятото компютъра ми изкара 4та категория по отношение на замерването с газ анализатора. Трябва ли да пиша на беНве за цена на катализатори, че да сменя мойте?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от Petrolhead » 25 Яну 2023, 22:35

z
Последна промяна Petrolhead на 20 Ное 2023, 18:02, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от In_Memoriam » 25 Яну 2023, 22:41

Petrolhead написа:Хубаво оправдавате карането на дърти шлепове, ама колко от вас сте с нови оригинални катализатори. Нямам идея колко струва такъв за е39, предполагам колкото половината кола.
Когато скъцнат със зъби и започват да хващат избушените, какво ще правим? Ако наистина ви трябва автомобил ,ще трябва сериозен даунсайзинг

Ако им беше зор на вождовете за екология щяха да започнат със замърсяването от индустрията и отоплението. Обаче зорът им не е това, а да лапкат. Съответно не виждам причина на мен да ми е зор за катализаторите ми. И все пак ти гарантирам, че с карането на "дъртия ми шлеп" съм замърсил в пъти по-малко за 10 години, за които някой е сменил 3-4 коли за по-нова и по-нова, заедно с цялата мизерия, която се изхвърля при стимулиране на производството им. Но да ти отговоря - да, нови са ми катализаторите, но не защото съм еко активист, а по други причини.
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от c04 » 25 Яну 2023, 22:52

Petrolhead написа:Хубаво оправдавате карането на дърти шлепове, ама колко от вас сте с нови оригинални катализатори.

Аз като попрехвърлих темата, ми стана интересно ти какво караш и има ли катализатор/дпф и т.н?

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от Petrolhead » 25 Яну 2023, 22:52

z
Последна промяна Petrolhead на 20 Ное 2023, 18:02, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от Petrolhead » 25 Яну 2023, 22:55

z
Последна промяна Petrolhead на 20 Ное 2023, 18:02, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от ivanski_2 » 25 Яну 2023, 22:59

steeN написа:
ivanski_2 написа:Той не може да осъзнае че за не малко хора автомобила е необходимост , има и доста изключения , но за повечето е така.
И то истинска необходимост не за мола или кафето …..


Освен София и то само в определени квартали (дето уж живеят баш гъзарите), в никой друг град автомобила е необходимост.
Човек не е така, има 37373 примера за това . Ще ти дам един , Чепеларе е малък град , познат ходи пеша за първа сменя (4 сутринта )по 40 минути в посока , ще ти пратя и глул мапс ако искаш , за първа смяна -10 -15 , всяка сутрин , ами после детето от градина , ами другото ….. става но е убийствено честно. Като завали сняг и детето все с мокри дрехи и крака и все болно …


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от Petrolhead » 25 Яну 2023, 23:13

z
Последна промяна Petrolhead на 20 Ное 2023, 18:02, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от ivanski_2 » 25 Яну 2023, 23:23

Така е съгласен съм, но хора като него могат да си позволят кола за около 2 000лв , пред разпад. Кое според теб е по-доброто да мръзне или да кара този варел?
Разбирам че доста хора имат възможност за нова бензинка, но избират х5 3д пред разпад, но да не забравяме че има и хора като моя човек.
А какво лошо има м/у другото в дизела, на 46-цата катализатора си е на място, стария собственик ми предостави документ че е свален, почистен замерен и сложен отново, след 6 месеца замерен пак и всичко е топ :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от Petrolhead » 25 Яну 2023, 23:33

z
Последна промяна Petrolhead на 20 Ное 2023, 18:02, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от In_Memoriam » 25 Яну 2023, 23:54

Petrolhead написа:Ти като си купиш нова кола, старата директно в Надин ли я караш?

Точно това ти обяснявам, не си купувам нова :mhihi: Карам си старата, защото ми върши работа и ми дава каквото имам нужда, а пък следствието от консуматорското мислене замърсява доста повече от една стара кола.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от Petrolhead » 26 Яну 2023, 0:01

z
Последна промяна Petrolhead на 20 Ное 2023, 18:02, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от In_Memoriam » 26 Яну 2023, 0:10

Със сигурност не можеш 50 години да караш една и съща кола, но можеш да я караш доста повече време отколкото й се лансира живота по БТВ новините и рекламите на нови автомобили (при правилна поддръжка). Затова и дадох пример с 10-те години.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от TheDriver » 26 Яну 2023, 0:33

Top Gun Maverick написа:140 коня мотор за придвижване от точка А до Б ти е слаб? Не можел да тегли? :shock: Сигурно затова в немското мобилен има бол Зафира Б с 1.8 мотора и теглич, точно защото не теглят караваните си с тях, ами дърпат децата с колелетата. :mhihi:
На никой акъл не давам какво да си купи, просто споделям опит, който е проверен при няколко коли, а вие ако искате си купете самолет. Пределно ми е ясно, че в БМВ форум едва ли някой ще си купи точно Зафира, даже го написах в кръга на шегата. Но аз толкова здрава кола не съм имал, не съм чувал някой да има, майсторите я гледат и се чудят какво се случва, говорят си по между си колко здрава кола е, а един даже се базикаше като каза, че тая Зафира са я направили толкова здрава, че при следващата са отчели грешката си. :mhihi: Която между другото далеч не е толкова трошлива колкото се говори, пак ги карат таксита тука някои.
А ако не искаш газ, имат и силни дизели, доста по-малко се караха таксита, но пак бях чувал митове за тях, че не можели да правят дизел Опела.


Малко са ми да. Т.е. конете не са особено важни на такъв тип автомобил, но кубиците и нютоните са. Тая Зафира си я купуваш, за да возиш хора и багаж, а не да я разкарваш празна. И когато я напълниш и прескочи двата тона, 175 нютона са крайно недостатъчни, за да я местят. Масово са с теглич коли от Холандия и Белгия където е равно като тепсия. Ако някой си купи такава бензинова Зафира(1.6 и 1.8), за да тегли каравана из Алпите е краен мазохист.

Иначе е здрава, да. Но си иска 2.2 или 1.9 за да става за това за което е правена, а тяхната подръжка не е като на 1.6 и 1.8. Аз лично не можах да се прежаля да седя в тоя интериор и се насочих към друго MPV. Наличието на Зафира А в семейството също не работеше в полза на Б версията.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook