Porsche Panamera diesel - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от Вуйчо » 15 Яну 2023, 19:05

Някой с преки впечатления от първото поколение Порше Панамера и по-конкретно дизел версията? За двигателя знам само, че е 3.0 TDI от А6/А8 с мощност 250 коня, съответно трябва да е хубав двигател (дали е по-хубав от M57/N57 нямам си представа :dunno: ). Скоростната кутия е 8 степенен АЙСИН, читава ли е тази кутия (че нещо за тази японска марка за скоростни кутии не съм чул хвалби). Гледайки характеристиките, динамиката (и най-вече разхода) която има тази 2 тона кола с този мотор ми е предостатъчна, въобще не ми трябват бензинови модели по 400/500 коня и прочее.

Признавам си, нямам си никаква представа какво представлява панамерата като кола. Просто съм влюбен в дизайна й още когато излезна 2009/2010 и то точно на модела преди фейслифта. А като гледам обявите, адекватни екземпляри (поне на първо четене) вървят на цените на G30 и някак си сериозно се замислям за едни пари дали примерно 8 годишна дизелова панамера или 4 - 5 годишно дизелово G30 530d.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от Top Gun Maverick » 15 Яну 2023, 19:15

Имах един познат, имаше баш такава за...няколко месеца. Иначе е БМВ фен и той. Не съм ги разпитвал подробно, но за това да се движи не е драма чак с тоя мотор, никой не търси нещо спортно в нея. Няма нещо кой знае какво да те впечатли. С БМВ-то мисля ще ти е по-добре, просто защото си свикнал с марката, а и е по-ново. Тия дали и какви проблеми правят тепърва ще се вижда, а с нашите курници си свикнал и ще имаш много повече решения на проблемите. Ако не искаш кола тип различна, мисля БМВ-то е бетър. Откъм разходи със сигурност ще е по-малко то, може би от него ще изгубиш мааааалко повече пари като стойност на автомобила защото още е по-нов, а Панамерата вече си е направила големия дроп. Но неизвестните при нея ще са ти далеч повече.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от slatanic » 15 Яну 2023, 20:26

Кайен дизел само В8.Брутално добрата комбинация.Така от няколко хиляди навъртяни на такава 2016 модел S изпълнение. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от Jorixa » 16 Яну 2023, 10:04

Вуйчо написа: Скоростната кутия е 8 степенен АЙСИН, читава ли е тази кутия (че нещо за тази японска марка за скоростни кутии не съм чул хвалби).


По принцип ги водят най-добрите кутии за напречни двигатели, за надлъжни не знам. Вероятно е по зле от ПДК-то, но със сигурност не са лоши кутии

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 17.11.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW X1 F48 Xdrive 18d xLine 2018г.
Мечтае да кара: Lamborghini Huracan Performante

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от jigga » 16 Яну 2023, 11:58

Jorixa написа:
Вуйчо написа: Скоростната кутия е 8 степенен АЙСИН, читава ли е тази кутия (че нещо за тази японска марка за скоростни кутии не съм чул хвалби).


По принцип ги водят най-добрите кутии за напречни двигатели, за надлъжни не знам. Вероятно е по зле от ПДК-то, но със сигурност не са лоши кутии

Колега аз съм с 8-степенен Айсин в моето Х1 Ф48 и от година и полувина от както имам колата кутията се представя много добре и нямам за сега проблеми с нея,плавно и неусетно бързо превключва скоростите а като и дам S направо колата става друга като спортна а е само 150 к.с.!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от Ивайло Димов » 16 Яну 2023, 12:23

3.0 TDI e от най-здравите двигатели във групата VAG ,скъп за поддръжка и обслужване но върви доста добре и ако не го гониш е сравнително икономичен.Ангренажните вериги се сменят на 240 хил ....но се разколачва цялата кола и процедурата е скъпа и то доста .Айсин кутиите са безпроблемни ако се обслужват навреме.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от santorini » 16 Яну 2023, 12:59

както казаха по-горе, ако ще е дизел, да е V8-ака. иначе тея марки Порше, Мазерати и тн, са ми много странни на дизел, ама за всекиму по нещо...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от vicho » 16 Яну 2023, 14:41

една V8-чка на газ... идеал петроф
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 2.11.2013
Пол: Мъж
Кара: A6 4G 3.0T Stage 2

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от speedaddict » 16 Яну 2023, 15:36

Според мен не си заслужава парите за 3.0 тди. Много масов мотор, има го от А4 до А8 и в Q-тата. От друга страна, имах A8 D4 4.2 tdi и мотора беше доста силен, приятен (като изключим огромния лаг в ниските) и икономичен за V8. Поддръжката му е кажи речи същата като на 3.0 тди, изключвайки, че някои неща са повече като брой - турбини, дюзи. Ако ще е Порше и няма да е бензин, поне да е V8-ка. Ама пък ако главната ти причина е визията и не те бърка мотора, взимай някоя много поддържана 3.0 тди. Успех!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от alx » 16 Яну 2023, 19:09

При Порше с изключение на Кайен-а където има няколко несполучливи години мотори - каквото и да вземеш не можеш сбърка. Единствения им недостатък поне за мене е че интериорите им са доста дървени за парите. Но като надеждност, динамика и ергономичност нямам забележки ако можеш да преглътнеш цената и … визията. Повечето поршета на мен лично ми грознеят, но… всеки влак си има пътници.

3 литровия тди мотор на фв е хубав за ежедневна кола.

Всяко Порше на старо е важно да му се гледа сервизната история. Подържано ли е добре - ще си доволен.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 16 Яну 2023, 21:04

Това може да се характеризира като Ауди с настройки на Порше.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от Jorixa » 17 Яну 2023, 9:06

alx написа:При Порше с изключение на Кайен-а където има няколко несполучливи години мотори - каквото и да вземеш не можеш сбърка.


Бе не е баш така. Поршето е много добра, но и доста капризна кола и ако попаднеш на някое зле поддържано може да има много главоболия. Поне при по-класическите им модели де, с тия панамери не съм много запознат, там май е малко ваг-аджииска история

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от msi200 » 17 Яну 2023, 11:25

Поршетата са също толкова здрави, колкото и другите немски коли.
За справка, 991.2 турбо с, купувано ново - основен ремонт на 20000 км.
Аз бих се огледал за А8 4.2ТДИ. Такива коли не се правят вече :)
I love the sound of V8 in the morning...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от alx » 17 Яну 2023, 14:35

msi200 написа:За справка, 991.2 турбо с, купувано ново - основен ремонт на 20000 км.


забрави. това дето си написал може да се случи само при 3+1 варианта:

1. при първата смяна на маслото са го източили и след това са забравили да му налеят ново
2. при първата смяна на маслото са го източили, наляли ново и са забравили да завинтят пробката на картера
3. при първата смяна на маслото са му наляли по погрешка или нарочно масло "приста" или може би комбинация от мед и кленов сироп
4. някой се е държал като ганьопитек първите 1600 км...

аз по- здрав немски мотор от 3.х литровия боксер на порше не познавам...

за колегата дето пише, че панамерата е ауди с порше настройки- на теория е така, ама реално "магията" на порше си е там и панамерата е по-скоро 911 от колкото а6/а7 като усещане. виж- ако ми кажеш, че кайена си е туарег- ще се съглася.

и тия неща ви ги пише човек дето някои от вас знаят, че не долюбва много поршетата...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Porsche Panamera diesel - мнения?

Мнение от bum_bum » 17 Яну 2023, 14:49

alx написа:аз по- здрав немски мотор от 3.х литровия боксер на порше не познавам...
...


Аз пък се сещам за доста голяма серия от поршета с проблем с някакъв там лагер, който потенциално прави мотора на салата.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook