Заплати спрямо януари 2022-ра

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Как се промениха?

Надолу, 10-20%
2
2%
Надолу, 0-10%
3
3%
Същата
30
32%
Нагоре, 0-10%
20
21%
Нагоре, 10-20%
17
18%
Нагоре, 20-30%
12
13%
Нагоре, 30+%
11
12%
 
Общо гласове : 95
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Заплати спрямо януари 2022-ра

Мнение от drifty » 12 Яну 2023, 12:44

Jorixa написа:
drifty написа:И аз чакам до април-май да видя дали нещо ще се случи, ако не да си сядам на задника да уча повече.


То с чакане никога няма да стане. Отиваш при шефа и директно си искаш. Ако не даде - чао


Прав си, ама пуста неувереност. Последнага година смятам доста вдигнах нивото откъм умения, пък и като обем поета работа, ама нямам тая увереност да отида при шефа и да искам. Може би щото на предишната работа съм пробвал и все получавах откази. Може би и аз не подхождам правилно, знам ли.

Другото, в малкия град няма чак толкова възможности за работа в дадена сфера. Остават вариантите за хоум офис, които обмислям от време на време, макар да не ми се иска да вися в нас постоянно, харесва ми ходенето до офиса. Ама и така да е, все си мисля, че да се изтъпанча пред шефа с такова искане, въпреки, че не е безпочвено по мое мнение, трябва да съм доста уверен, че ако не стане лесно ще мога да си намеря по-добра работа, в което не съм напълно убеден.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Заплати спрямо януари 2022-ра

Мнение от Don_Diego » 12 Яну 2023, 13:05

То не е казано, че ако ти откажат трябва да се махнеш или ще те махнат. Хубаво е да го имаш черно на бяло прогреса дето си направил. При нас вкараха някакви Monthly Activity Logs - да изброиш основните задачи, по които си работил през месеца, уж за пред одитната компания в края на финансовата година. Е точно с тоя log вчера се изтипосах пред шефа и викам дай сега да преразгледаме заплатата. Вика ама нали има вече бонус...викам това са ябълки, аз искам за портокали да говорим :mhihi: . Оказа се, че основателно си искам увеличение на заплатата и в следващата седмица-две ще се уточни точния размер на увеличението.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Заплати спрямо януари 2022-ра

Мнение от drifty » 12 Яну 2023, 13:16

Е, то не е нужно, ама като си се трудил, учил си нови неща и в един момент новите колеги започват на по-висока заплата от теб с 5 години стаж, някак си ти пада мотивацията да стоиш в тая фирма. Поне при мен на старата така стана и си бих камшика, но търсих работа може би повече от година..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Заплати спрямо януари 2022-ра

Мнение от mr_petroff » 12 Яну 2023, 13:21

Don_Diego написа:То не е казано, че ако ти откажат трябва да се махнеш или ще те махнат. Хубаво е да го имаш черно на бяло прогреса дето си направил. При нас вкараха някакви Monthly Activity Logs - да изброиш основните задачи, по които си работил през месеца, уж за пред одитната компания в края на финансовата година. Е точно с тоя log вчера се изтипосах пред шефа и викам дай сега да преразгледаме заплатата. Вика ама нали има вече бонус...викам това са ябълки, аз искам за портокали да говорим :mhihi: . Оказа се, че основателно си искам увеличение на заплатата и в следващата седмица-две ще се уточни точния размер на увеличението.

То така , стига да няма още трима без финансови претенции да се точат за мястото ти , или пък трябва да си поне малко незаменим :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Заплати спрямо януари 2022-ра

Мнение от Don_Diego » 12 Яну 2023, 13:44

drifty написа:Е, то не е нужно, ама като си се трудил, учил си нови неща и в един момент новите колеги започват на по-висока заплата от теб с 5 години стаж, някак си ти пада мотивацията да стоиш в тая фирма. Поне при мен на старата така стана и си бих камшика, но търсих работа може би повече от година..


Успели са да се продадат по-добре на интервюто, а ти не си казал че искаш повече. Ако няма стриктна политика на фирмата за регулярни актуализации на заплатите ще те държат на сегашната възможно най-дълго време.

Аз съм в подобна ситуация в момента и затова сам повдигнах темата за увеличение пред шефовете: ако видиш моят "activity log" и този на един нов във фирмата, с когото вършим едно и също нещо + KPI на двамата за определения период, разликата е двойна и въпреки това основната му заплата е колкото моята в момента. Приготвих си всичко черно на бяло, представих си исканията, защитих си тезата защо ми се полага това нещо и стана работата
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Заплати спрямо януари 2022-ра

Мнение от ивчо » 12 Яну 2023, 14:05

mr_petroff написа: То така , стига да няма още трима без финансови претенции да се точат за мястото ти , или пък трябва да си поне малко незаменим :yes:


Което е малко като с телефоните - знаеш всичко за "стария", обаче нали да си нов . И като се почнат едни update-и подобни и ти е отишло един месец докато разбереш какво става .
А бизнеса баш не търпи някой да се учи и да спира или дърпа назад ... Поне при мен де в автосервиза .
Не че шефа оценява - за него беше супер когато колегата напусна и ме хвърли директно да се оправям с всичко . Местейки ме, другият сервиз остана без хора познаващи "материята" и резултатите не закъсняха - почти 5 месеца и не могат да се завъртят че да почнат да работят читаво .
Тъй че взсеки е заменим - въпросът е дали си готов да платиш цената за което .
И за протокола - заплатата си ми е същата, даже погледнато откъм задължения е назад . :nono:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Заплати спрямо януари 2022-ра

Мнение от alx » 12 Яну 2023, 16:56

mr_petroff написа:
Don_Diego написа:То не е казано, че ако ти откажат трябва да се махнеш или ще те махнат. Хубаво е да го имаш черно на бяло прогреса дето си направил. При нас вкараха някакви Monthly Activity Logs - да изброиш основните задачи, по които си работил през месеца, уж за пред одитната компания в края на финансовата година. Е точно с тоя log вчера се изтипосах пред шефа и викам дай сега да преразгледаме заплатата. Вика ама нали има вече бонус...викам това са ябълки, аз искам за портокали да говорим :mhihi: . Оказа се, че основателно си искам увеличение на заплатата и в следващата седмица-две ще се уточни точния размер на увеличението.

То така , стига да няма още трима без финансови претенции да се точат за мястото ти , или пък трябва да си поне малко незаменим :yes:


няма незаменими. никога не си лежи на тая идея. за годините си работа съм се нагледал на подмяна на незаменими скъпи хора с некадърни евтини и бизнеса все някак си оцелява...

по темата - не съм поглеждал какво влиза, ама мисля, че са горе долу същите пари и гласувах "няма промяна".
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Заплати спрямо януари 2022-ра

Мнение от drifty » 12 Яну 2023, 19:45

Don_Diego написа:Успели са да се продадат по-добре на интервюто, а ти не си казал че искаш повече. Ако няма стриктна политика на фирмата за регулярни актуализации на заплатите ще те държат на сегашната възможно най-дълго време.

Аз съм в подобна ситуация в момента и затова сам повдигнах темата за увеличение пред шефовете: ако видиш моят "activity log" и този на един нов във фирмата, с когото вършим едно и също нещо + KPI на двамата за определения период, разликата е двойна и въпреки това основната му заплата е колкото моята в момента. Приготвих си всичко черно на бяло, представих си исканията, защитих си тезата защо ми се полага това нещо и стана работата


Не, просто аз в един момент успях да се продам за друга позиция, която беше единична, бях си човек отдел общо взето. С времето старотвата заплата на фирмата се покачи, слагаха фиксирани бонуси първите 3 месеца, че да закачат хора, а след третия месец са на бонусна система. И стартиращите с тоя бонус взимаха 30лв по-малко от мен. След третия месец отиваха на бонусите и спокойно взимаха с по 500-2000лв над мен, зависи от човека. А на мен ми се казваше, че моята позиция не изкарва пари на фирмата, та затва не може. В един момент ми измислиха някакъв бонус, ама почна да е несигурен в един момент. Ама тя цялата фирма беше малоумна. Като гръмна ковид пуснаха 90% от фирмата на 4 часа, пък шефа си купих апартамент в комплекс с басейн и си джиткаше с гегата.

Сега нещата са доста по-различни в новата фирма, ама пък нямаме таргети, нито ни се следи перформанс, та малко нямаш с какво да излезеш пред шефа :D. А и аз съм си по-бавен, щото си изпипвам нещата, не мога да работя през пръсти, пък го виждам тук там в колегите, които отмятат повече като количество работа. Макар че последната година имаме акаунт и в телеграм и там ни вървят чатове с клиенти и само 1 човек може да влиза, докато на основния ни чат влизаме целия екип, и понеже почти никой не иска да влиза и в телеграма, го движа основно аз, което са си едно +50 чата на ден вече. Ама ще видим как ще се развият нещата.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.01.2004
Местоположение: пловдив,кичука,London
Кара: G30d...Q7 2019

Re: Заплати спрямо януари 2022-ра

Мнение от badboy21 » 12 Яну 2023, 22:09

През последната година изкарах няколко нови квалификации (skill cards),и ги пуснах на e-mail на менажера ни,а той ми върна отговор,че скачам с 30 процента,но на фона на тази инфлация,все едно съм си на старите пари,абе да сме живи и здрави :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 29.10.2022

Re: Заплати спрямо януари 2022-ра

Мнение от evgeni1978 » 13 Яну 2023, 12:08

Съкращение ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Заплати спрямо януари 2022-ра

Мнение от spacepl » 13 Яну 2023, 14:18

Аз съм доста над 30+ .... защото си смених работата. На старата увеличението беше под 10% :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Заплати спрямо януари 2022-ра

Мнение от carmanf1 » 26 Яну 2023, 20:29

Имаме сериозни индексации, по колективен трудов договор, но не съм гледал колко са.

Миналата седмица обаче разбрах, че новия ни голям шеф, който е при нас от 6-7 месеца ни е отрязъл годишните бонуси на почти всички на 50%., при положение, че резултатите на компанията са на 117%.

Много скоро ще видим, какво ще му донесе обратно екипа, като резултати през Q1 и после какво ще му се случи на “employees survey” :smoke:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Заплати спрямо януари 2022-ра

Мнение от drifty » 26 Яну 2023, 21:03

Има ли някаква обосновка за това?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Заплати спрямо януари 2022-ра

Мнение от ildivvy » 24 Фев 2023, 8:23

От Април ни вдигат заплатите с 10% ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook