Избор на евтин джип

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Избор на евтин джип

Мнение от Grozdanoff » 03 Яну 2023, 14:51

c04 написа:Е ако джипа е за извън пътя само, едва ли ще се минават някакви големи пробези / особено ако е за уикендите/ ... то нужна ли изобщо газ в този случай :dunno:


В гората ако се кара цял ден на бавните скорости, бая бензин може да замине, представи си цял ден да караш бензиново БеНве на първа скорост на 3000 об/мин..
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Избор на евтин джип

Мнение от Kurtov » 03 Яну 2023, 15:04

Да, Grand cherokee WJ също е вариант, но и за него чувам, че чупи много раздатка и полуоски.
Пък и все пак е V8 и разхода за поддръжка ще е голям затова се колебая.
Джипа ще се използва за работа, така че по-вероятно е само в уикендите да не е в гората.
Затова се търси нещо евтино и надеждно с що годе добра проходимост, ако има такова нещо въобще :lol: .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Избор на евтин джип

Мнение от kikko » 03 Яну 2023, 15:26

Мерцедес МЛ320 или ако не ти е много бавен-230. Стават на газ. Окачване-бетон. Петстепенния автомат е добър. Раздатки здрави. Имат бавни. Освен това е 100 пъти по-кола от фронтери, витари, фероци и т.н.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Избор на евтин джип

Мнение от Grozdanoff » 03 Яну 2023, 15:31

kikko написа:Мерцедес МЛ320 или ако не ти е много бавен-230. Стават на газ. Окачване-бетон. Петстепенния автомат е добър. Раздатки здрави. Имат бавни. Освен това е 100 пъти по-кола от фронтери, витари, фероци и т.н.


Не се заяждам, но ти разбра ли, че на колегата му трябва джип за гората? Джип! Това означава Шаси със здраво окачване, бавни скорости и т.н...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Избор на евтин джип

Мнение от shlosera » 03 Яну 2023, 15:32

Kurtov написа:Да, Grand cherokee WJ също е вариант, но и за него чувам, че чупи много раздатка и полуоски.
Пък и все пак е V8 и разхода за поддръжка ще е голям затова се колебая.
Джипа ще се използва за работа, така че по-вероятно е само в уикендите да не е в гората.
Затова се търси нещо евтино и надеждно с що годе добра проходимост, ако има такова нещо въобще :lol: .
С всичко изброено си отиваш към руската техника
Незнам кое разбираш под висок разход за поддръжка при v8 масло си хваща около 5.3л. Имаш 2 свещи в повече от 6ка. Раздатката не е толко зле полуоски, чупи при по-тежко каране, което изключвам щом няма да го повдигаш, диференциалите искат обслужване 75/140 на кастрол около 4л за двата и раздатката е с малко по-скъпо масло около 60-70лв литъра хваща 1.4 по спомен. Ако цял ден тъпче на бавни в калта разхода няма да е 15 ама и руските джипове харчат над 50-60 при такова каране.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Избор на евтин джип

Мнение от kikko » 03 Яну 2023, 15:39

Grozdanoff написа:
kikko написа:Мерцедес МЛ320 или ако не ти е много бавен-230. Стават на газ. Окачване-бетон. Петстепенния автомат е добър. Раздатки здрави. Имат бавни. Освен това е 100 пъти по-кола от фронтери, витари, фероци и т.н.


Не се заяждам, но ти разбра ли, че на колегата му трябва джип за гората? Джип! Това означава Шаси със здраво окачване, бавни скорости и т.н...


И аз без да се заяждам ти казвам, че май ти не се разбрал какво точно търси колегата. А ако му трябва истински джип, избора е лесен, но цената трудна: Г-класа или ЛендКрузер. :lol:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Избор на евтин джип

Мнение от Grozdanoff » 03 Яну 2023, 15:43

kikko написа:
Grozdanoff написа:
kikko написа:Мерцедес МЛ320 или ако не ти е много бавен-230. Стават на газ. Окачване-бетон. Петстепенния автомат е добър. Раздатки здрави. Имат бавни. Освен това е 100 пъти по-кола от фронтери, витари, фероци и т.н.


Не се заяждам, но ти разбра ли, че на колегата му трябва джип за гората? Джип! Това означава Шаси със здраво окачване, бавни скорости и т.н...


И аз без да се заяждам ти казвам, че май ти не се разбрал какво точно търси колегата. А ако му трябва истински джип, избора е лесен, но цената трудна: Г-класа или ЛендКрузер. :lol:


Колегата каза "предимно в гората", лично аз не бих го пратил там с МЛ...
За Г-клас и Лендкрузър подкрепям с две ръце, точно това му трябва или Discovery, Patrol... :yes:

пс: колегата писа за бюджет от 10к, мисля че би могъл да си намери всичко от изброеното с тези пари(без Г-клас), ако наистина офроуда е основната цел, не му трябва и много нова джипка, старите така или иначе по-малко се чупят.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на евтин джип

Мнение от Моджо » 03 Яну 2023, 15:49

Аз като търсех гледах Теракан. Като бяха /подчертавам бяха/ много евтини и даже след смяна на дюзите с нови сметката излизаше, още повече за съботно неделна кола.
Колегата Илков имаше Фронтера , ама я продаде да го ева. Иначе в6, запазена излиза много рядко. И като цяло запазена фронтера...аз гледах за такава 2 години и не излезе.
И си е бая джип и фронтерата, моля, моля. Ся ако е да влачиш дърва с нея - не знам.
Дискавърито 2 поколение също гледах, само че още тогава бяха от 2 до 3 пъти по-скъпи от Тераканите примерно.
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на евтин джип

Мнение от alx » 03 Яну 2023, 16:59

ще ми се смеете, ама ако си намериш една неизгнила нива- доста са способни, държаливи и евтини за правене.

иначе нещо дребно и японско с минимална ръжда...
алекс
трабант 601с
разни други возила

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Избор на евтин джип

Мнение от c04 » 03 Яну 2023, 17:05

alx написа:ще ми се смеете, ама ако си намериш една неизгнила нива- доста са способни, държаливи и евтини за правене.

В интерес на истината хич няма да ти се смея, Нивите са супер, не знам защо изключихме руската техника, като е доказана.
пс: един роднина имаше Нива и Ленд Ровър понеже е ловджия, познайте кое от 2те му откраднаха пред тях.- Да, Нивата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Избор на евтин джип

Мнение от Binev_OuT » 03 Яну 2023, 17:17

Евтин , здрав , бюджетен , проходим джип за лов/риболов - казва се, сузуки витара.Тия които са около 2002-2004 2.5 бензин/газ вървят до към 8к.
Един добър пазарлък , ще останат пари за големи копани и либетка.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на евтин джип

Мнение от alx » 03 Яну 2023, 17:22

c04 написа:
alx написа:ще ми се смеете, ама ако си намериш една неизгнила нива- доста са способни, държаливи и евтини за правене.

В интерес на истината хич няма да ти се смея, Нивите са супер, не знам защо изключихме руската техника, като е доказана.
пс: един роднина имаше Нива и Ленд Ровър понеже е ловджия, познайте кое от 2те му откраднаха пред тях.- Да, Нивата


аз също имам близък ловджия и има нива и се кълне в нея. а ловците са едни от най- сериозните клиенти на реалния оф-роудинг...

а и мойте скромни наблюдения върху нивата не са никак лоши- хем си падам елитист ама не мога да си кривя душата- ако нещо трябва да е просто, евтино за правене и употреба, надеждно и не трябва да е особено добро - руската школа я бива.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на евтин джип

Мнение от Don_Diego » 03 Яну 2023, 18:00

Някой пикап? Преди години ходих с приятели на офроуд: летен, зимен... возих се в едно Mitsubishi L200, не се представи по-зле от далеч по-подготвени джипки в гората. :dunno:
Ако е зор има опция и да го затвориш отзад, имаш си 4 врати и реална, използваема задна седалка

ПП: Сега видях, че са над бюджета :oops:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Избор на евтин джип

Мнение от kikko » 03 Яну 2023, 19:41

Имал съм 2 Ниви. Едната беше от най-старите 1.6 4 скорости, без серво нито на волана нито на спирачките. Мъка… Втората с 1.7 със серво на спирачките и 5 скорости- тази я биваше. Проблема и при двете беше ръждата. Гниеха ужасно. На първата и падна скоростната и нямаше къде да се хване за здраво. Смених цялото дъно и пак изгни. Накрая я хвърлих. Втората я махнах преди да изпадна заедно със седалката някъде по баирите. Иначе са проходими, здрави и подръжката е без пари.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Избор на евтин джип

Мнение от seimo » 03 Яну 2023, 19:42

Какво ви е направил човека че му препоръчвате Нива :mhihi: Тва става само ако си ловец в някое село да те закара на макс 5-10км от вас да дебнеш някой глиган и после ако запали запали, ако не пеш и на другия ден като изтрезнееш да идеш да я дръпнеш с някой комшия :mhihi: За тези пари бих търсил Терано, Паджеро или Гранд Чероки може и ML ако няма да е кой знае колко тежък терен. За 10к има разни понаправени Витари които са доста проходими, но то зависи все пак и за какво ще се ползва.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook