СПАМ ТЕМА

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от TNT » 05 Юни 2023, 9:01

Те ще му свият перките на тренировките, ама да не избие в друга посока и следващия път да скочи на двама батковци :lol: Помисли за нещо тип борба/бразилско жиу-жицу също. Макар че то малките не съм сигурен дали ги пускат на спаринги :dunno:

П.П. С тея истории ми припомни как и аз за малко щях да натупам един 3-ти братовчед, преди да зная, че ми е братовчед :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Е.Димитров » 05 Юни 2023, 10:12

Колеги, дайте акъл как да стане и има ли готови решения или някой може ли да ми го направи.
Ситуацията е следната.
Взимам вода от кладенеца на комшиите чрез тяхна помпа.
Опитах да поставя моя помпа над тяхната (сондаж е ) но не се случиха нещата.
В момента съм опънал кабел/удължител и когато аз ползвам помпата включвам моят кабел, чрез който пускам ток на помпата чрез едно устройство.
Тоест вързал съм помпата и с един контролер с WiFi пускам ток и помпата започва да работи.
Проблема е, когато те искат да ползват помпата и сменят източника на ток.
Въпроса е следният:
Има ли начин, комшиите да си пускат помпата от тяхната си мрежа и когато аз искам да си пусна помпата (те през седмицата не живеят в къщата, а на мен ми трябва само през седмицата) да го правя от моята мрежа , без да ходя на място и да включвам удължителя?
В момента положението е така, опънал съм удължителя през седмицата и петък вечерта отивам до там и сменям кабелите/източника на захранване на помпата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от carmanf1 » 05 Юни 2023, 12:09

ivanski_2 написа:Тренирал съм една камара бойни спортове, та ще си позволя да ти дам съвет.
Запиши го на карате вместо на бокс, а ако целиш да се научи да се бие - муай тай.
Повярвай ми не искаш да поема толкова удари в главата на тази възраст, а поне в другите спортове се разпределят по цялото тяло сравнение с бокса.


TNT написа:Те ще му свият перките на тренировките, ама да не избие в друга посока и следващия път да скочи на двама батковци :lol: Помисли за нещо тип борба/бразилско жиу-жицу също. Макар че то малките не съм сигурен дали ги пускат на спаринги :dunno:

П.П. С тея истории ми припомни как и аз за малко щях да натупам един 3-ти братовчед, преди да зная, че ми е братовчед :mhihi:


Благодаря за съветите и съм съгласен. :yes: Сега ще преосмисля и ще го пробвам карате примерно.

Бях го записал на джудо, един негов приятел ходи и мислех, че ще му е мотивация да са двамата.

Ходи 5-6 пъти и категорично отказа, било скучно и не му харесвало. На него му дай динамика и яки тупаници да раздава.
Ама яде много бой от братовчед си, преди да разберат че са братовчеди и да станат приятели :mhihi:

Целта ми е да се научи на търпение, дисциплина и самоконтрол. Да се научи, че нещата много по-лесно и много по-добре се оправят с думи. С правилните думи.

Да се научи да избягва физическите конфликти. И същевременно да може да се защитава, когато е крайно неизбежно.

Миналата година един негов съученик го беше спънал умишлено в гръб, на футболното игрище по време на мач (потвърдено от даскала по физическо).
Целия яката ожулен, щот в нашето мило, родно училище, футболното игрище е асвалт.

Питам го и ти кво направи - той вика, ми нищо, нали го знаеш къв клечо е тоя, мен ме е жал да го ударя.

Добродушен е много, ама емоциите му ескалират бързо щот не знае още как да ги контролира. А и много сила има.

За тва си мисля за боен спорт, който хем да му харесва, хем да го научи на самоконтрол.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от TNT » 05 Юни 2023, 12:21

Проучи как са нещата с тренировките и спарингите. Преди 10-15 години в някои клубове се млатеха всеки тренировъчен ден. По спарингите лашкане на макс, счупени кости и мозъчни сътресения. В други клубове спаринга е веднъж седмично, набляга се на техника и издръжливост. Аз веднага бих сменил спорта, ако мястото и начина на тренировки не са наред.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 05 Юни 2023, 12:40

carmanf1 написа:
ivanski_2 написа:Тренирал съм една камара бойни спортове, та ще си позволя да ти дам съвет.
Запиши го на карате вместо на бокс, а ако целиш да се научи да се бие - муай тай.
Повярвай ми не искаш да поема толкова удари в главата на тази възраст, а поне в другите спортове се разпределят по цялото тяло сравнение с бокса.


TNT написа:Те ще му свият перките на тренировките, ама да не избие в друга посока и следващия път да скочи на двама батковци :lol: Помисли за нещо тип борба/бразилско жиу-жицу също. Макар че то малките не съм сигурен дали ги пускат на спаринги :dunno:

П.П. С тея истории ми припомни как и аз за малко щях да натупам един 3-ти братовчед, преди да зная, че ми е братовчед :mhihi:


Благодаря за съветите и съм съгласен. :yes: Сега ще преосмисля и ще го пробвам карате примерно.

Бях го записал на джудо, един негов приятел ходи и мислех, че ще му е мотивация да са двамата.

Ходи 5-6 пъти и категорично отказа, било скучно и не му харесвало. На него му дай динамика и яки тупаници да раздава.
Ама яде много бой от братовчед си, преди да разберат че са братовчеди и да станат приятели :mhihi:

Целта ми е да се научи на търпение, дисциплина и самоконтрол. Да се научи, че нещата много по-лесно и много по-добре се оправят с думи. С правилните думи.

Да се научи да избягва физическите конфликти. И същевременно да може да се защитава, когато е крайно неизбежно.

Миналата година един негов съученик го беше спънал умишлено в гръб, на футболното игрище по време на мач (потвърдено от даскала по физическо).
Целия яката ожулен, щот в нашето мило, родно училище, футболното игрище е асвалт.

Питам го и ти кво направи - той вика, ми нищо, нали го знаеш къв клечо е тоя, мен ме е жал да го ударя.

Добродушен е много, ама емоциите му ескалират бързо щот не знае още как да ги контролира. А и много сила има.

За тва си мисля за боен спорт, който хем да му харесва, хем да го научи на самоконтрол.


Аз също бих препоръчал да 'следиш' внимателно какво става с него в следствие на тренировките! Какво имам предвид - на братовчед ми двете момчета постоянно се биеха помежду си и с други деца. Реши да ги запише на киокушин, за да си изразходват енергията там.. Те пък взеха да стават шампиони по това време (може да потърсите за Лотареви при юношите) :mhihi: :mhihi: В крайна сметка пораснаха като нормални хора! Въпроса е да не го 'избие' в другата посока... Ще се справите заедно :yes: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от TNT » 05 Юни 2023, 12:42

Да, по залите има доста хора от "футболните фенове", които тренират за боя след мача просто. Идеята е добра, но е нож с две остриета и трябва да се внимава накъде ще избие.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 05 Юни 2023, 12:44

Е.Димитров написа:Колеги, дайте акъл как да стане и има ли готови решения или някой може ли да ми го направи.
Ситуацията е следната.
Взимам вода от кладенеца на комшиите чрез тяхна помпа.
Опитах да поставя моя помпа над тяхната (сондаж е ) но не се случиха нещата.
В момента съм опънал кабел/удължител и когато аз ползвам помпата включвам моят кабел, чрез който пускам ток на помпата чрез едно устройство.
Тоест вързал съм помпата и с един контролер с WiFi пускам ток и помпата започва да работи.
Проблема е, когато те искат да ползват помпата и сменят източника на ток.
Въпроса е следният:
Има ли начин, комшиите да си пускат помпата от тяхната си мрежа и когато аз искам да си пусна помпата (те през седмицата не живеят в къщата, а на мен ми трябва само през седмицата) да го правя от моята мрежа , без да ходя на място и да включвам удължителя?
В момента положението е така, опънал съм удължителя през седмицата и петък вечерта отивам до там и сменям кабелите/източника на захранване на помпата.


Просто трябва да се направи едно малко табло с малко 'автоматизация' в него, което да управлява захранването на помпата! Не е никак сложно и всеки би се справил около теб (който разбира, естествено)... Иска два контактора, които да я захранват и на които захранването идва от двете места (твоето и на комшиите). Разменят се по един НЗ-контакт, за да може всеки контактор, който сработи да прекъсне другия и готово. Недостатък - когато работи единия контактор, другия не може да сработи. Може да се направи и с 'приоритет' на единия ако трябва, но това ще си го решите на място...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Jordana » 05 Юни 2023, 13:23

Ето с такова реле ще стане най лесно , 1 нормално отворен контакт и 1 нормално затворен . 10А мисля че е достатъчно за такава помпа , обикновено са малки ватове .
https://vikiwat.com/elektromagnitno-rel ... c-ly1.html
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от carmanf1 » 05 Юни 2023, 13:56

TNT написа:Проучи как са нещата с тренировките и спарингите. Преди 10-15 години в някои клубове се млатеха всеки тренировъчен ден. По спарингите лашкане на макс, счупени кости и мозъчни сътресения. В други клубове спаринга е веднъж седмично, набляга се на техника и издръжливост. Аз веднага бих сменил спорта, ако мястото и начина на тренировки не са наред.


ildivvy написа:
Аз също бих препоръчал да 'следиш' внимателно какво става с него в следствие на тренировките! ... Въпроса е да не го 'избие' в другата посока... Ще се справите заедно :yes: !


Мерси пичове и това не го знаех :yes: Благодаря

Сега ми идва на ум (бях забравил, че един съсед ми беше разказвал), да го запиша на индивидуални, кондиционни тренировки.
Един пич, който е настоящ боксьор води такива тренировки в една зала.

Първо било около 40мин лицеви, лостове, дърпане на въжета, кофички, клекове, катерене по въжета, и т.н.
Хем да си изразходва енергията, хем да заяква и да се учи на дисциплина.

После било около 20-тина мин бокс. Ама той ги учел как да се пазят и как да удрят. Спаринга бил върху него :lol:

Не знам, ще го мисля. Но и с него трябва да обсъдя, да разбера той какво иска. Щот хубост на сила не става.
Трябва да усетя кое е неговото.

До сега съм пробвал, футбол, плуване, джудо, не са за него :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от drifty » 05 Юни 2023, 14:07

Много бойни спортове може да му се видят скучни, в крайна сметка за да научиш добре дадена техника, трябва да я правиш много пъти, за малки деца това е чисто и просто скука да го правят.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Е.Димитров » 05 Юни 2023, 16:05

Jordana написа:Ето с такова реле ще стане най лесно , 1 нормално отворен контакт и 1 нормално затворен . 10А мисля че е достатъчно за такава помпа , обикновено са малки ватове .
https://vikiwat.com/elektromagnitno-rel ... c-ly1.html

ildivvy написа:
Е.Димитров написа:Колеги, дайте акъл как да стане и има ли готови решения или някой може ли да ми го направи.
Ситуацията е следната.
Взимам вода от кладенеца на комшиите чрез тяхна помпа.
Опитах да поставя моя помпа над тяхната (сондаж е ) но не се случиха нещата.
В момента съм опънал кабел/удължител и когато аз ползвам помпата включвам моят кабел, чрез който пускам ток на помпата чрез едно устройство.
Тоест вързал съм помпата и с един контролер с WiFi пускам ток и помпата започва да работи.
Проблема е, когато те искат да ползват помпата и сменят източника на ток.
Въпроса е следният:
Има ли начин, комшиите да си пускат помпата от тяхната си мрежа и когато аз искам да си пусна помпата (те през седмицата не живеят в къщата, а на мен ми трябва само през седмицата) да го правя от моята мрежа , без да ходя на място и да включвам удължителя?
В момента положението е така, опънал съм удължителя през седмицата и петък вечерта отивам до там и сменям кабелите/източника на захранване на помпата.


Просто трябва да се направи едно малко табло с малко 'автоматизация' в него, което да управлява захранването на помпата! Не е никак сложно и всеки би се справил около теб (който разбира, естествено)... Иска два контактора, които да я захранват и на които захранването идва от двете места (твоето и на комшиите). Разменят се по един НЗ-контакт, за да може всеки контактор, който сработи да прекъсне другия и готово. Недостатък - когато работи единия контактор, другия не може да сработи. Може да се направи и с 'приоритет' на единия ако трябва, но това ще си го решите на място...


Благодаря и на двама ви, за съжаление аз не мога да го изработя и колегата @ildivvy няма време да го направи, за мое съжаление.
Някой друг да се включи и има ли въобще готово решение?
Проблема е, че аз нямам собствен водоизточник, а когато дойдоха да търсят вода, според специалиста само на едно място имало и то в центъра на двора ми, което е неприемливо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от b_u_b_o » 05 Юни 2023, 16:35

Тоя специалист от тия с пръчките ли е? Да не им вярваш на тия "специалисти", познават колкото и врачките.. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от spirco » 05 Юни 2023, 16:54

Ако целта е детето да се научи да не е подвластно на моментните емоции виж някой курс за емоционална интелигентност. Това наред със спорта естествено щото нито само с дух става нито само с тяло. Трябва здрав дух в здраво тяло :). Въобще не знам има ли такива курсове, но ако с майка му успеете да направите децата емоционално интелигентни ще ги "сложите" сигурно над 90% от населението в родината. Доста добър старт ще имат за живота, който трябва да си изградят сами.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от alx » 05 Юни 2023, 17:00

Е.Димитров написа:Колеги, дайте акъл как да стане и има ли готови решения или някой може ли да ми го направи.
Ситуацията е следната.
Взимам вода от кладенеца на комшиите чрез тяхна помпа.
Опитах да поставя моя помпа над тяхната (сондаж е ) но не се случиха нещата.
В момента съм опънал кабел/удължител и когато аз ползвам помпата включвам моят кабел, чрез който пускам ток на помпата чрез едно устройство.
Тоест вързал съм помпата и с един контролер с WiFi пускам ток и помпата започва да работи.
Проблема е, когато те искат да ползват помпата и сменят източника на ток.
Въпроса е следният:
Има ли начин, комшиите да си пускат помпата от тяхната си мрежа и когато аз искам да си пусна помпата (те през седмицата не живеят в къщата, а на мен ми трябва само през седмицата) да го правя от моята мрежа , без да ходя на място и да включвам удължителя?
В момента положението е така, опънал съм удължителя през седмицата и петък вечерта отивам до там и сменям кабелите/източника на захранване на помпата.


Много сложно. Остави само тяхното захранване и им давай некви пари всеки месец за ток.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Е.Димитров » 05 Юни 2023, 17:15

alx написа:
Е.Димитров написа:Колеги, дайте акъл как да стане и има ли готови решения или някой може ли да ми го направи.
Ситуацията е следната.
Взимам вода от кладенеца на комшиите чрез тяхна помпа.
Опитах да поставя моя помпа над тяхната (сондаж е ) но не се случиха нещата.
В момента съм опънал кабел/удължител и когато аз ползвам помпата включвам моят кабел, чрез който пускам ток на помпата чрез едно устройство.
Тоест вързал съм помпата и с един контролер с WiFi пускам ток и помпата започва да работи.
Проблема е, когато те искат да ползват помпата и сменят източника на ток.
Въпроса е следният:
Има ли начин, комшиите да си пускат помпата от тяхната си мрежа и когато аз искам да си пусна помпата (те през седмицата не живеят в къщата, а на мен ми трябва само през седмицата) да го правя от моята мрежа , без да ходя на място и да включвам удължителя?
В момента положението е така, опънал съм удължителя през седмицата и петък вечерта отивам до там и сменям кабелите/източника на захранване на помпата.


Много сложно. Остави само тяхното захранване и им давай некви пари всеки месец за ток.

Няма проблем да им плащам тока, проблема е как да контролирам кога да си пускам водата.
За това пускам отделен кабел, който включвам в контролер и така пускам помпата.

Има един вариант с пресостат, който гледа, кога е отворен крана и спира и пуска помпата.
Когато те отворят кран , помпата тръгва при тях докато го затворят. Аз монтирам кран на моята тръба и като отворя моят кран, помпата тръгва.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook