Хибридната работа временен феномен или тенденция?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

колко дни в седмицата сте в офиса

0 щото не работя в офис
14
25%
0 и работя в офис
15
27%
1
5
9%
2
3
5%
3
2
4%
4
5
9%
5
12
21%
 
Общо гласове : 56
Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от Kroki » 21 Ное 2022, 14:44

При мене няма как.
5 дни плътно. Миналия месец с всичките евенти ми се насъбраха вероятно 4 седмици без почивен ден. Пандемията като удари с жената си седяхме в нас месец и половина. Съответно не работихме и си починахме бая.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от alx » 21 Ное 2022, 15:01

тактически- никога не съм изисквал от хората си да бъдат в офиса. всеки си има старши директори, директори, мениджъри, мениджъри на проекти и тн хора да ги гонят да си вършат работата- те ако решат- да си изискват от хората каквото смятат за удачно с цел постигане на целите в срокове. литмус тест-а е аз искам нещата да се свършат когато са обещани да се свършат и от там нямам никакви допълнителни изисквания. някой ако иска може да спи в офиса- ако не си свърши работата- ще имаме проблеми... друг може никога да не съм му виждал очите на живо (имам такива директори и мениджъри) и да нямам никакви коментари.

стратегически както казаха колегите по-горе ковид-а просто ускори някои процеси които бяха започнали още началото на 21 век... неща като зуум, тиймс и тн узряха достатъчно да може ефективно да се върши работа и да осигуряват реалистично "присъствие" в работната атмосфера и цялостния пейзаж.

между другото като казах, че под- шефовете могат да си гонят хората както намерята за удачно- сега погледнах- почти 50% от състава ми е класифициран като "хоум бейзд" и само 7% са "офис бейзд" - останалите са явно хибриди... и не говориме за някаква модерна малка гъзарска разюздана компания в калифорния.. говориме за една доста масивна, с утвърдени традиции компания с дълга история и приъствие на пазара.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от empar » 21 Ное 2022, 15:08

На когото, както и където му отговаря да работи, стига разбира се, самата работа да позволява! Който не е продуктивен вкъщи - да отива в офиса и обратното. Споровете по темата са абсолютно безпредметни и показват само изключително ниския багаж на участниците.
Тия ала-бали, дето вкъщи никой нищо не вършел важат за раята, дето и в офис нищо не върши, ако не им висиш на главата. Аз не съм от тия и 99% от хората, с които работя също.

От 2015та съм на хибридна схема, когато все още беше доста рядко явление.
Основно за социализация гледам да ходя средно по един път на седмица. Готино е в офис, но категорично не е за всеки ден, ЗА МЕН! Целия живот съм си устроил около работата от вкъщи и много трудно бих се навил да се върна 5/5 в офис.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от Jordana » 21 Ное 2022, 15:48

. и не говориме за някаква модерна малка гъзарска разюздана компания в калифорния.. говориме за една доста масивна, с утвърдени традиции компания с дълга история и приъствие на пазара.
Google LLC ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от zAcK » 21 Ное 2022, 15:55

За две години и половина съм ходил макс. 10 пъти в офиса, може и по-малко.

Имам един младеж при мен в отдела от Перник, който е идвал точно 1 път! :ok: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Като някой ме пита Влади няма ли да идва го питам "Ти по-съвестен ли си и повече ли работиш от него?" и следва мълчание.
Щото точно този младеш работи като за трима :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от Nickelback » 21 Ное 2022, 16:08

alx написа:неща като зуум, тиймс и тн узряха достатъчно да може ефективно да се върши работа и да осигуряват реалистично "присъствие" в работната атмосфера и цялостния пейзаж.

Като каза, та се сетих още нещо дето ми липсва и то е... бялата дъска :ok:

Редовно с предния ми екип омазвахме по една цяла бяла 3-4 квадрата дъска на всеки 3-5 дни със всякакви "инженерни творения", бистрейки концепции и архитектури :mhihi: Изобщо тоя brainstorming по точно тоя начин много ми липсва... наистина :) Не че и сега не го правим на онлайн срещи, ама е различно и стерилно някак :dunno:

От друга страна пък - в момента (с работа от вкъщи) грам не ми липсва оборудване/материали... щото сам си го избирам и набавям, и не се съобразявам с някакви малоумни бюджети, одобрения и т.н. корпоративни глупости :ok: Скай ис лимит тука - каквото ми харесва и виждам смисъл да си го ползвам за лични нужди, просто си го купувам :ok:
Последно правих една тестова постановка (което изобщо не ми е работа да го правя) напук на мениджмънта, за да си докажа теорията, която те така ожесточено отхвърляха :lol: Естествено им натрих носовете и сега резултатът е, че искат да си направят същата постановка при валидиращия екип, щото нали "нямаше смисъл, и не съм бил прав видиш ли" :mhihi: Та ми се молеха за BoM и инструкции. Викам айде, от мен да мине, ще ви дам :ok: :mhihi:
Изключително яко е, когато човек с прости методи и средства, на базата на естествени фундаментални знания, разбива на пух и прах всякакви измислени теории уж подкрепени с хай-тек, р'ийш'ли, апаратура :mhihi: Не знам защо така понякога хората не ме слушат и после страдат :dunno: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от steeN » 21 Ное 2022, 16:13

Без бялата дъска е досадно наистина, но пък развива уменията за комуникация. Ако те са били важни в предишния начин за вършене на работа, сега са 10х важни, защото ако си някой темерут, който не може да обясни ясно някаква концепция или дори случка без да трябва да показва и да чертае, производителността отива на кино.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от TheDriver » 21 Ное 2022, 16:22

steeN написа:
TheDriver написа:- използване на наркотици/алкохол или нещо друго


Тука ме уби :lol: Не би ми било хрумнало такова притеснение... интересно. Винаги има какво да се научи.



Имахме два доста шокиращи случая(един алкохол и един наркотици). Човека с наркотиците го хванахме ние, но този който си беше позволил да пие(да се напие подобаващо) се беше явил пред клиент в такова състояние и ние от клиента разбрахме, което е ужасен удар по репутацията.
И в офиса се пиеше алкохол, особено след нощна смяна веднага се хващаше по миризмата, но когато има шанс някой да застане лице в лице с теб и да те хване не се стигаше до такива крайности. За сега тестове не са въведени, макар че само при споменаването за тях не малко хора започнаха да се мръщят, което за мен е индикация, че употребяващи има.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от TNT » 21 Ное 2022, 16:42

Според КАТ всеки трети надрусан, но иначе никой не употребява.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от carmanf1 » 21 Ное 2022, 16:58

alx написа: литмус тест-а е аз искам нещата да се свършат когато са обещани да се свършат и от там нямам никакви допълнителни изисквания .....


И аз съм на същото мнение, шефовете ми също.
Особено единия е мега разкрепостен и директен - вика ми, не ме интересува къде си, кога и какво правиш, ако искаш ми се включвай с камера по бански от плаж на Тамбукту, само работата да е качествена и навреме :yes:

Който си е скатавка/некадърник/интригант, си е такъв навсякъде, по всяко време.

Понеже фамилията ми е една от най-често срещаните, редовно колеги/колежки неволно ме включват в мейли/срещи.

На скоро, група колежки от най-разнообразни отдели, ме включиха в тиймс среща. Темата на срещата беше странна :lol:

Включих се. Всички бяха с камера и докато се усетя, че са ме поканили неволно, няма да ви казвам какви неща видях и чух :censored:

Стана ми кофти и им казах "момичета, аз май не съм за тая среща", настъпи рязка тишина :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от vicho » 21 Ное 2022, 19:12

TNT написа:Според КАТ всеки трети надрусан, но иначе никой не употребява.


то и във форума всички са съвестни и яко бачкат :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от Petrolhead » 21 Ное 2022, 19:35

имам един такъв въпрос, като гледам все меринджеи сте се събрали, какво правим като деден индивид не работи?
давате примери с работещи и съвестни хора, обаче те не са чак толкова много според мен.
доста повече са скатавките.
та въпросът ми е, хващате го че не работи, гоните ли го? ако го гоните от къде намирате нов? колко време се занимавате с новия за да излезе на нивото на стария?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от drifty » 21 Ное 2022, 21:22

TNT написа: Ако не се лъжа, баш тук във форума някой обясняваше как си имат машина за наливна бира в офиса.


Виновен. Имаме. Само дето единия шеф е голям фен на бирата, поръчва си кегове от София, та при нас е съвсем нормално на обяд да седнем 20-25 души /което е може би към 90% от екипа/ и да се пият бири. Другият шеф пък лично е обикалял офиса като сервитьорка следобед с поднос с чаши с джин например. Май при нас е по-вероятно да пиеш докато си в офиса, от колкото ако си хоум :D. Аз като цяло рядко пия и извън работа та понякога ми се мръщят шефовете като отказвам, ама кво да прайш. :D

Както при колегата carmanf1, при нас няма таргети и следене, ако работата ти е свършена, никой не го интересува къде си и какво правиш, за повечето отдели няма фиксирано работно време. Единствено в моя отдел има, тъй като имаме връзка с клиенти и няма как.

Пушещите и мен ме дразнят, наистина много време прекарват в тая дейност и сладки приказки на балкона. Лошото е, че повличат и други хора и понякога дисциплината пада доста. Днес честно казано беше такъв ден, доста натоварен откъм работа и в един момент доста се подразних, че няколко колеги от екипа бяха пуснали някакъв мач от световното, макар и да продължаваха да си вършат работата.

Аз определено съм по-продуктивен в офиса. Най-малкото, защото в нас нямам кой знае каква техника /един лаптоп/, докато в офиса условията са по-добри. Екипната работа също е много по-лесна на място. Днес само странни казуси имах, за един например привиках колега от QA екипа да го обсъдим и да потвърди съмненията ми, после той си го изговори с колега от дев екипа за да разбере причината и накрая седнахме и с проджект мениджъра за 5 минути изготвихме план кой какво да направи. От вкъщи щяхме да се влачим половин ден сигурно. После забих на друг казус, викнах колега да го умуваме двама, накрая дойде трети и разнищихме проблема за нула време. Сам имаше да го мъдря.. Ако имам питанка, ставам, минавам 5 метра, сядам при някой колега, питам го каквото ми трябва и си продължаваме, съответно при мен редовно идват колеги за същото. Ако има някакви нововъведения по системата или кратко обучение за нещо /под кратко разбирайте 15 минути/ или просто интересен казус, просто се събираме целия екип /8 души/ пред компютъра на бригадира или в заседателната зала с бялата дъска /мен пък много ми допада да чертая докато обяснявам нещо/ и за 15-20 минути целия екип е наясно как работи нещо.

Вкъщи също е окей, но като е по-слаб деня и започвам да се разсейвам с глупости, докато нямам работа.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от Jordana » 21 Ное 2022, 21:54

Елон Маск спи в офиса да не прекъсва работа и е прав , за успешните хора хибридната работа е повече време в офиса и по малко в къщи
.https://www.google.com/search?q=elon+mu ... U8fs11dbeo
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: Созопол

Re: Хибридната работа временен феномен или тенденция?

Мнение от arnold » 22 Ное 2022, 3:36

Е то тука един комбайнер или шлосер няма :mhihi: Всички са в офиси или хоум офис ( нали сега е модерно) :mhihi: Ма все пак е форум на милиардери де. :mhihi: Само знам,че от работа в офиси икономика няма.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook