Обем на резервоар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Обем на резервоар

Мнение от shark1986 » 30 Окт 2022, 7:54

Вчера заредих в една бензиностанция, няма да пиша в коя за да не става рекламация. Преди да заредя в колата имах още към 8-10 литра бензин (лампичката не беше светнала още). Казах на човека на колонката да ми зареди догоре, влязох платих си и си взех касовата бележка. Чак после забелязах, че количеството, което са ми заредили е 47,5 литра бензин :conf: Втората ми кола е ПОЛО 1,2 12v бензин 9N 64к.с. по документи я дават с 45 литра резервоар, както и в един сайт гледах пак го дават толкова https://www.autodata.bg/cars/volkswagen/polo/iv-9n/1-2i-64hp . Въпроса ми е къде се губят 8-те литра (може и повече да са били, ама викам айде минимум толкова имах по показанията на стрелката) + тези 2,5литра. Може ли колата да събере повече от 45 литра гориво (в случая 10литра повече)?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Обем на резервоар

Мнение от mr_petroff » 30 Окт 2022, 8:29

Имаш право да поискаш контрол ,от бензионостанцията са длъжни да съдействат . Имат едни двадесет литрови контролни съдове . Иначе ако са ти налели до капачката има някаква вероятност да е точно толкова количеството.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Обем на резервоар

Мнение от Jorixa » 30 Окт 2022, 8:39

При някои коли лампичката светва на 10%, демек може и (малко над) 4,5 литра да си имал останали. 99% цакат с някой друг литър, ма чак с 11 литра да са те скъсили не ми се вярва

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Обем на резервоар

Мнение от Jordana » 30 Окт 2022, 9:01

Резервата не е на литри а на пробег , предвидена е да може да мине автомобила на резерва приблизително 50 км . На това поло разхода е малък така че и резервата вероятно е 3-4 литра . Ако е напълнен до гушата много вероятно да събере 47 плюс 3-4л резерва щото това 45 дадено по каталог не е пълния обем на резервоара . Предвиден е паразитен обем за температурните колебания на горивото .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Обем на резервоар

Мнение от drifty » 30 Окт 2022, 9:05

Зависи и как е напълнен. Аз примерно след 3-4 изключвания на пистолета спирам, но ако се напълни до капачката, може да влезе още някой друг литър.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Re: Обем на резервоар

Мнение от shark1986 » 30 Окт 2022, 9:42

Лапичката ми имаше още време за да светне. Не е било на резерва! След някъде 50км. по показанията на стрелката щеше да светне лампичката. За това писах, че имаше гориво около 8-10литра преди да заредя, а там ми зареждат + 47,5 литра отгоре. Въпроса ми беше дали наистина колата може да побере 55 литра гориво след като по сервизни документи го дават 45литра? Това са цели 10литра отгоре!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Обем на резервоар

Мнение от ildivvy » 30 Окт 2022, 9:47

Пише, че си в Мюнхен... Там ли става това? Аз имах подобен случай в България и от тогава зачеркнах една верига бензиностанции...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: Обем на резервоар

Мнение от big_dane » 30 Окт 2022, 9:55

Аз карам VW Up! с 35 литра резервоар. Редовно и в България и в Германия ми се случва да сипя по 40 литра, особено ако съм карал 40-50 километра след светване на лампата. С търпение и доливане докато почне да прелива от гърловината съм събирал 45 литра и си бяха наистина 45 литра, тъй като минах почти 800км с този резервоар. Та, искам да кажа, че е напълно възможно да са ти сипали повече, от обема на резервоара по книжка и не е задължително да са те излъгали.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Обем на резервоар

Мнение от damian2112 » 30 Окт 2022, 10:06

На мен ми се е случвало, на G31 резервоара по книжка е 66л, а на една бензиностанция ми заредиха почти 67л (след като ми беше светнала лампата за горивото и бях карал известно време). Поисках си веднага на място проверка с контролен съд и всичко с колонката си беше точно. Вероятно самия резервоар е малко по-голям от описаното, и като се добави и някакво останало количество гориво по горивните пътища, сметката може и да излезе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Re: Обем на резервоар

Мнение от shark1986 » 30 Окт 2022, 10:50

ildivvy написа:Пише, че си в Мюнхен... Там ли става това? Аз имах подобен случай в България и от тогава зачеркнах една верига бензиностанции...

В моента съм в България. Това се случи тук в една не голяма верига бензиностанция! То е ясно, че там повече няма да зареждам, защото съмнението си остава. За 1-ви път съм зареждал на тая бензиностанция и за 1-ви път ми се случва такова нещо :paranoid: При другите по големи вериги съм нямал такива проблеми! А и преди като съм зареждал на др места, даже и със светната лампа догоре е побирала не повече от 40 литра :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 18.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с усмивка.
Мечтае да кара: колата си до пенсия.
Детайли за колата: разглезена

Re: Обем на резервоар

Мнение от hackermania » 30 Окт 2022, 11:40

Опитвай се да зареждаш на едни и същи места, защото се намират такива бензиностанции. Някои лъжат само с определен вид гориво, докато други с всички. Бензиностанцията в София до кръговото на бул. Самоковско шосе и бул. Околовръстен път е от тези с всички видове горива и препоръчвам да не се зарежда там.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Обем на резервоар

Мнение от ID A » 30 Окт 2022, 12:00

За VW, като отворите капачката, се вижда едно черно палче в гърловината. Него го натиска капачката и служи за обезвъздушаване. Ако го натиснете с пръст се чува понякога едно съскане. Понякога и пистолетът може да го закачи. Това отваря един допълнителен обем от около 10-12+ литра по тръби. Това пространство е предвидено за разширяване на горивото, а не за пълнене с гориво.
Аз съм/го ползвам ако ще пътувам надалече, рано сутрин и до час два това екстра гориво ще е изгорено. Иначе може да се повреди поплавъка и да започне да дава неверни показания.

Затова, като зареждате казвате: "До първо изщракване на пистолета, без обезвъздушаване!".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Re: Обем на резервоар

Мнение от shark1986 » 30 Окт 2022, 12:34

ID A написа:За VW, като отворите капачката, се вижда едно черно палче в гърловината. Него го натиска капачката и служи за обезвъздушаване. Ако го натиснете с пръст се чува понякога едно съскане. Понякога и пистолетът може да го закачи. Това отваря един допълнителен обем от около 10-12+ литра по тръби. Това пространство е предвидено за разширяване на горивото, а не за пълнене с гориво.
Аз съм/го ползвам ако ще пътувам надалече, рано сутрин и до час два това екстра гориво ще е изгорено. Иначе може да се повреди поплавъка и да започне да дава неверни показания.

Затова, като зареждате казвате: "До първо изщракване на пистолета, без обезвъздушаване!".

Такъв отговор очаквах. Между другото мн дълго зареждаше и наистина се чуха няколко щтраквания на пистолета. Честно не знаех, че се обезвъздушава и след това поема още 10-12 литра гориво + 45литра :conf:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Обем на резервоар

Мнение от steeN » 30 Окт 2022, 12:40

ID A написа:"До първо изщракване на пистолета!".


:idea: :!: Винаги така се зарежда. Затова най-добре да си зарежда човек сам.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Обем на резервоар

Мнение от theraven_nz » 30 Окт 2022, 13:43

steeN написа:
ID A написа:"До първо изщракване на пистолета!".


:idea: :!: Винаги така се зарежда. Затова най-добре да си зарежда човек сам.


Как така излиза, че близо 20те заредени и изгорени тона гориво съм ги заредил погрешно, като винаги съм с връх до капачката, на всичките ми коли дотук? :roll: :help:
---

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook