Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от bum_bum » 23 Яну 2023, 18:48

Аз проблем с лактозата нямам. Но не пия основно заради въглехидратите в него. Но когато купувам за децата винаги е сурово и винаги го пият сурово.

Ако бутилката е чиста, чистото сурово мляко си седи поне по седмица без да се развали. Нормалните патогени не са проблем в млякото, ако кравата не е срала в кофата или няма туберколоза.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Jordana » 23 Яну 2023, 19:06

ако кравата не е срала в кофата или няма туберколоза.
Е те това имам предвид , че няма никаква гаранция . Кравата може да е хапана от кърлеж и да пренася всичките неща дето кърлежа пренася , не е само бруцелозата и бактериалните патогени от мръсотията .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от bum_bum » 23 Яну 2023, 19:47

Там от където взимам суровото мляко всяка партида си има анализ и патогените са в пъти под допустимите, та не го мисля. Животните се доят на мястото на пашата с мобилен агрегат.

Но съм изпил и много домашно, винаги сурово. Яйца също съм изял хиляди сурови. Но съм съгласен, че е малко и на късмет де.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от ivanski_2 » 23 Яну 2023, 22:53

Къде е това място , да го пробваме


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от bum_bum » 24 Яну 2023, 8:34

https://www.google.com/maps/place/Магазин+Чифлик+Ливади/@42.6839439,23.3275214,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x40aa85f0d971e2b5:0x2294df9016b255d5!8m2!3d42.6839687!4d23.3297596

Копирай цялото, че нещо не ми се получава.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от TheDriver » 25 Яну 2023, 15:08

Малко размисли и страсти за инфлацията ... :mhihi:

Налага ми се да купя продукт Х, който принципно е наличен в десетки магазини и го произвеждат стотици производители сигурно(от "по-евтино" до много скъпо). На мен обаче ми трябва в нестандартен размер. Ако не беше такава ситуацията вероятно щях да проверя в 3-4 магазина и бих взел въпросното нещо от този от тях, който предлага най-добрата оферта.
Навсякъде изработката по мой размер оскъпява стоката двойно обаче.

Принуден съм да се поразтърся и откривам малък специализиран магазин в другия край на страната, който предлага почти идентичен размер с този който ми трябва(ще стане, но ще ми се набива в очите). Цената там, дори за този нестандартен размер е с 10-15% по-ниска от този на стандартните по масовите магазини и аз съм почти готов да купя нещото, но решавам да мина на "3тата страница в google" :mhihi:

Откривам, че всички тези магазини/производители, купуват компонентите или готовия продукт от една и съща фирма. Въпросната фирма предлага всичко общо взето, може да ми продаде компонентите в искан от мен размер, може да ми изработи готовия продукт по мои размери и т.н. Като цената без значение какво съм избрал е доволно по-ниска от който и да е друг масов магазин. :banghead:

Мисълта ми е, че и ние като потребители за някой неща сме виновни. Свикнахме на лесното и удобното и отвикнахме да търсим.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Nickelback » 25 Яну 2023, 15:42

TheDriver написа:...

Аз затова, де каквото мога, спрях изобщо да търся да купувам от БГ. Това ми е Револют рипорта за предната година със сума, от която едно 75-80% са НЕвлезли в джобченцето на типичния БГ търгаш, ами някой от чужбина се е облагодетелствал, жив и здрав да е :ok: Тая година смятам да съм още по-педантичен откъде пазарувам :yes: Естествено, който от БГ е заслужил, съм му гласувал лоялност с портфейла си, няма да си кривя душата :yes: Единствено се чудя как да бойкотирам цените на хранителните стоки, или поне на една част от тях :dunno:Изображение

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от TNT » 25 Яну 2023, 15:51

Като се следят темите - при теб са някакви супер специфични продукти, при които е по-разбираемо. Повечето неща никой не знае какво са :mhihi: Но за всичко останало.... някакви супер масови стоки тип очила, четец за книги, зарядни, часовници... то са на абсурдни цени тук :dunno: Часовника си го взех 516-517лв, при нас в офиалния представител беше 1200лв. По едно време имаше промо на 900лв :dunno: Четеца 80лв vs 200лв :no: Очилата -100лв :dunno: На практика в един Амазон почти всичко е по-евтино. А там са основно прекупвачи :dunno: При много стоки нещата хич не са "дай да спестим 5лв". С тея 60 000лв сметка, вероятно си спестил поне 50к :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от In_Memoriam » 25 Яну 2023, 15:59

Като сме на тема Булгаристан срещу света може да обсъдим и при BMW частите какво е положението. Няма да задълбавам в конкретни примери, но всеки сам може да сравни цените в дилърствата с тези от:
https://www.hubauer-shop.de/en/

Нерядко съм срещал разлики от порядъка на 2х. В крайна сметка явно сме си платежоспособни, въпреки всички негативни статистики :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Nickelback » 25 Яну 2023, 16:52

In_Memoriam написа:Като сме на тема Булгаристан срещу света може да обсъдим и при BMW частите какво е положението. Няма да задълбавам в конкретни примери, но всеки сам може да сравни цените в дилърствата с тези от:
https://www.hubauer-shop.de/en/

Нерядко съм срещал разлики от порядъка на 2х. В крайна сметка явно сме си платежоспособни, въпреки всички негативни статистики :mhihi:

:yes:

TNT написа:Като се следят темите - при теб са някакви супер специфични продукти, при които е по-разбираемо. Повечето неща никой не знае какво са :mhihi: Но за всичко останало.... някакви супер масови стоки тип очила, четец за книги, зарядни, часовници... то са на абсурдни цени тук :dunno: Часовника си го взех 516-517лв, при нас в офиалния представител беше 1200лв. По едно време имаше промо на 900лв :dunno: Четеца 80лв vs 200лв :no: Очилата -100лв :dunno: На практика в един Амазон почти всичко е по-евтино. А там са основно прекупвачи :dunno: При много стоки нещата хич не са "дай да спестим 5лв". С тея 60 000лв сметка, вероятно си спестил поне 50к :mhihi:
Баш :yes:
В Амазон даже лаптопчето ми е 500-600лв. повече, отколкото от китаеца (включвам ДДС-то), и то без подаръците от китаеца. Тука в БГ сигурно щеше да гони 4 бона+++ :mhihi:
Просто много мразя паразити и гледам де каквото зависи от мен, да не им играя по свирката...
А и не е само техника...На детето един куп оборудване накупихме на цени 1/3 от тия в БГ :dunno:

Отделно - правихме кухня тия дни. Първоначално цената ми се видя множко, ама като каза комшийката, че е дала 5к да и направят един келаФ гардероб, при положение, че нашата кухня е в пъти по сложна за изпълнение (сумати чупки, много гадна за напасване и монтаж), вече ми се струва супер нормална цената :ok: А пичовете наистина я направиха и монтираха точно както си я представяхме - евала! С кеф им дадох парите!

Казвайте какво да правим с храните :ok:

Айде бе, никой ли не ще да интеркънектне краен потребител с директен производител - идеята ми от първа страница? :ok:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Don_Diego » 25 Яну 2023, 16:56

Мале ама верно цените са по х2 тук, в сравнение с тези в сайта :conf:
ОЕМ частите, наистина ли са ОЕМ?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от In_Memoriam » 25 Яну 2023, 17:08

Don_Diego написа:Мале ама верно цените са по х2 тук, в сравнение с тези в сайта :conf:
ОЕМ частите, наистина ли са ОЕМ?

Напълно. Разни познати също пазаруват оттам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Don_Diego » 25 Яну 2023, 17:15

:OT: Благодаря за информацията! :bowdown: Ще ги следя за всяко нещо, което ми трябва

Сега сравних цените на частите, които бях дал за поръчка на моя човек където ползвам неговата отстъпка...електрическа водна помпа ОЕМ за N52 при него около 1.2, в сайта 850; термостат 250/180...само от разликата в цената съм си избил труда по смяната :lol:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от alx » 25 Яну 2023, 17:19

In_Memoriam написа:Като сме на тема Булгаристан срещу света може да обсъдим и при BMW частите какво е положението. Няма да задълбавам в конкретни примери, но всеки сам може да сравни цените в дилърствата с тези от:
https://www.hubauer-shop.de/en/

Нерядко съм срещал разлики от порядъка на 2х. В крайна сметка явно сме си платежоспособни, въпреки всички негативни статистики :mhihi:


точно този казус с цените в дилърите и онлайн е еднакъв навсякъде по света.

преди време като кърпех един бенц си купувах части от един онлайн магазин които беше ... придатък към дилъра. купуваш си онлайн от него и отиваш в дилъра на сървис деск-а и казваш "идвам да си взема поръчката" и те отиват отзад и ти я носят- веднъж попитах "каква е тая раота? ако дойда за сервиз ми продавате части за едни пари а ако ги поръчам онлайн от магазина (в които не пише че е на дилъра между другото) - цените са много по ниски?"... отговора беше "ааа тия от онлайна не знаеме какво правят"... wtf
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от ivanski_2 » 25 Яну 2023, 17:24

Don_Diego написа::OT: Благодаря за информацията! :bowdown: Ще ги следя за всяко нещо, което ми трябва

Сега сравних цените на частите, които бях дал за поръчка на моя човек където ползвам неговата отстъпка...електрическа водна помпа ОЕМ за N52 при него около 1.2, в сайта 850; термостат 250/180...само от разликата в цената съм си избил труда по смяната :lol:


Давайте да направим една тема и ако някой поръчва да свирка да поръчваме заедно :D
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook