Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от alekangg » 27 Ное 2022, 16:10

Много ясно,
60лв е чашката без значение еспресо или капучино.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от peshehodetz » 27 Ное 2022, 17:20

Каквооооо, последно нали беше 50лв, от кога стана 60, този прогресивно си вдига цените всяка година. Първо доколкото си спомням беше 15 после отиде на 25 или 30 и накрая 50, то както върви нищо чудно след някоя и друга година да отиде и на 100лв. Всъщност да иска колкото си поиска, в случая той не е виновен за това, може да вдига цената до момента докато има баламурници готови да му купуват кафетата.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от bum_bum » 27 Ное 2022, 17:33

Това е надценка около 600%, спрямо едровата цена в България. Съвсем нормална цена, сравнена с всички останали кафета.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Jordana » 27 Ное 2022, 17:40

Ако слага от ония фермерските кафета по 300 евра дето са най хубавите , дори е ниска цената. Все пак трябва да плати заплати и да остане нещо . :lol:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от bum_bum » 27 Ное 2022, 18:20

1600лв е килото за читавите. Аз съм пил някакво, което ми подариха и не ме впечатли особено, но беше купувано някъде от чужбина. Вероятно има и по-евтини.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от alekangg » 27 Ное 2022, 18:20

bum_bum написа:Това е надценка около 600%, спрямо едровата цена в България. Съвсем нормална цена, сравнена с всички останали кафета.


Какви 600%? :lol:

Пак да поясня, една чашка еспресо или капучино е 60лв! Поне у нас не съм виждал повече от 3-4-5лв. Дори като се замисля никъде в света не съм виждал 30евро за кафе, освен за Копи лувак или някоя гейша.
Факт е, че същото кафе преди няколко години струваше 15лв, дали се е вдигнала цената му 4-5 пъти?? :D

Кафето не е от 300евро, а е средна работа знам точно какво е, внася го от Австрия от пекарна.
Струва около 100-150лв/кг или с две еспресота избива килограма.

Да не говорим, че кафета от над 150лв/кг рядко стават за пиене на еспресо, а такива от 500 или 1000+лв в никакъв случай.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от bum_bum » 27 Ное 2022, 18:25

Аз предположих, че говорим за копи лувак и на база него смятам надценката.

Ако не е вече е друг въпрос. Но пък оня олигофрен със странния начин да соли пържолите ги продава за 3 бона, тъй че що не?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от alekangg » 27 Ное 2022, 19:03

Ония е намерил някъде някой принц и го боцнал. В Истанбул по кръчмите му са си съвсем нормални цените му.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от vladobate » 27 Ное 2022, 22:45

alekangg написа:Много ясно,
60лв е чашката без значение еспресо или капучино.

:roll: Тва кафене вход има ли или нещо фейс контрол. Ане НЕ хващам влака и идвам да погледам през витрината цвета на нацията . :mhihi: :mhihi: :mhihi:
:OT: Зак пък тръгнал да бяга по чужбина, къде бе , таз златна мина изпуска ли се.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от alekangg » 27 Ное 2022, 22:57

vladobate написа:
alekangg написа:Много ясно,
60лв е чашката без значение еспресо или капучино.

:roll: Тва кафене вход има ли или нещо фейс контрол. Ане НЕ хващам влака и идвам да погледам през витрината цвета на нацията . :mhihi: :mhihi: :mhihi:
:OT: Зак пък тръгнал да бяга по чужбина, къде бе , таз златна мина изпуска ли се.

Няма, даже може да дойдеш и влезеш, поне за това пари не иска още. Има огромни табла с цените, виждат се от 20 метра поне, не ги крие поне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от peshehodetz » 27 Ное 2022, 23:07

Остави друго, но те поне половината места отвън са правостоящи, пиеш набързо едно еспресо на крак, ако разбира се не го е нещо реконструирал. А иначе за цвета на нацията не знам то посетители почти няма да видиш, ма по едно време попаднах на една страница във фейса повечето коментирха високите цени, имаше обаче и някои мутреси дето се възхищаваха какво страхотно кафе правел дето никъде по света не били пили, което ме кара да си мисля че едва ли някъде са излизали.
Последна промяна peshehodetz на 27 Ное 2022, 23:08, променена общо 1 път
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от zAcK » 27 Ное 2022, 23:07

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от vladobate » 27 Ное 2022, 23:08

alekangg написа:
vladobate написа:
alekangg написа:Много ясно,
60лв е чашката без значение еспресо или капучино.

:roll: Тва кафене вход има ли или нещо фейс контрол. Ане НЕ хващам влака и идвам да погледам през витрината цвета на нацията . :mhihi: :mhihi: :mhihi:
:OT: Зак пък тръгнал да бяга по чужбина, къде бе , таз златна мина изпуска ли се.

Няма, даже може да дойдеш и влезеш, поне за това пари не иска още. Има огромни табла с цените, виждат се от 20 метра поне, не ги крие поне.

Ми да от 20 метра, да може да избягаш преди да прекрачиш прага :lol:. Еманацията на пазарната икономика в чист вид, щом се купува ще просъществува. Вече знам какво да пиша на Дядо Коледа , искам искааам... кило кафе да си купя БМВ. :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от zAcK » 27 Ное 2022, 23:11

Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Southside » 27 Ное 2022, 23:21

Хубаво го дъвчете Кингспресото/Културата, ама от няколко седмици е хлопнал кепенците. :bcry:

Дали сигурен признак, че рецесията вече е тук, или просто е събрал достатъчно лев да се пенсионира човекът, но голям проблем ми отвори къде да си пия сутрешното кафе. Последно го беше смъкнал на 15 лева, но в момента помещението е празно, та може някой форумен предприемач да се пробва.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook