Течна фаза ГИ при директно впръскване?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Течна фаза ГИ при директно впръскване?

Мнение от ildivvy » 21 Сеп 2022, 18:48

Мой приятел има такъв Хюндай от миналата година. Внос от Корея, то е ясно... 2.0л автомат. Гори му 10/100 по негови думи, няма ядове и проблеми до сега! Не са никак лош вариант, но защо не му сложиха и едно 5-6 литрово резервоарче някъде и да може да се придвижи и на бензин до някъде, ако се наложи :dunno: ... така и не ми е ясно!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Течна фаза ГИ при директно впръскване?

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Сеп 2022, 19:06

Усложняване и оскъпяване. За да работи и на бензин си трябват някакви неща.
За тия фабричните имам, ама от доста стар модел Соната, там които са около 2005-та. Тогава бяха нови, нямаше дерт със самите газови, но бяха лакоми защото бяха стари автомати с тежки купета.
Лично аз си мисля, че ще са надеждни, при фабричните гледат да няма ала бала. Плюс това съм сигурен, че ако Корейците не могат да си направят нещо около тия газови, ще дадат на някой да им го направи. Имам предвид по двигателя, я Опел, я някой друг. Иначе самата газова бъдете сигурни, че няманда е произведена от Хюндай точно, а ще е дадена я на БРЦ, я на Ланди Ренцо...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Течна фаза ГИ при директно впръскване?

Мнение от don_gori » 23 Сеп 2022, 8:01

За да станат нещата по-ясни за всички според мен трябва да се отговори на тези 3 въпроса от някой, който наистина има такава кола и кара, а не чул, видял, някой ми казал и т.н. :
1. Какъв е РЕАЛНИЯТ разход на газ/бензин спрямо този само на бензин ?
2. Това намалено впръскване на бензин уврежда ли бензиновата сиситема и в частност дюзите в ДЪЛГОСРОЧЕН план (50-60к км+)
3. Каква е ориентировъчната цена на цялата система ?

И да допълня за темата с фабричната газ на корейските коли, там принципа е по-различен. В самата бутилка на газовата има помпа, която повишава налягането на газта и след това тя се подава директно в бензиновата сиситема, без изпарители, дюзи и т.н. При този вариант имаме огромна бутилка в багажника и доколкото съм чувал честа смяна на тази помпа ВН в бутилката. При този вариант колите мисля че дори нямат резервоар за бензин сами карат само на газ, или ако имат е няаккъв с малък капацитет. Нещо подобно като фабричния метан на Шкода отпреди няколко години.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Течна фаза ГИ при директно впръскване?

Мнение от ildivvy » 23 Сеп 2022, 10:38

Мой приятел от детинство в квартала има три Ауди-та FSI на газ! А8 3.2 , което кара около 20хил.км и за този пробег му трябваше по 1,2-1,4лтр/100км бензин. Газта е според карането, то е ясно. Другото А8 е 4.2 и иска по около 1,5лтр/100км бензин (пробега все още е по-малък). Газта според карането... А6 4.2 пак горе-доло същото, като тук пробега е най-малък за сега... Цената на газовите уредби и малко над 2000лв по спомен, но мога да питам. Кара ги някъде на входа на Бургас да му монтират уредбите, но не знам защо чак там (специалисти са явно)... На другия ми приятел 'корейския' Хюндай', който фабрично е само на газ, наистина има доста обемна бутилка в багажника и няма нищо за бензин в тази кола!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Течна фаза ГИ при директно впръскване?

Мнение от Пилев » 25 Сеп 2022, 15:57

На БМВ е много сложно до колкото съм проучвал. Винаги има нещо нередно и нещо което не работи като хората.

Аудитата и ваг като цяло доста успешно минават на газ. Ама при бмв все нещо се мръщи. Мисля и доста газаджии не се наемат с БМВ-та.

Разхода на бензин е около 1 -2.5 литра. От повече няма смисъл, от по-малко заминават бензиновите дюзите от топлината. Бензиновите дюзи работят нон стоп.

С обикновена газ и колектора е по чист, както при обикновените инжекциони.

Тези в Бургас уж били най-добрите на газ с директно впръскване. Масово се карат там да ги правят. Много изпипвали нещата. Пак от това което съм чул. Това им е сайта- https://www.autogas-bg.com/ - Не е реклама, нямал съм реален опит с тях.

Чек лампата като цяло наай вероятно ще си свети ама няма пълно щастие.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook