За качеството на новите BMW-та!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

За качеството на новите BMW-та!

Мнение от zAcK » 24 Авг 2022, 19:23

Тия дни гледам разни G-серии BMW-та и съм ужасен от качеството на кожените им салони.
Пускам 2 снимки за пример. Едната кола е на 150 000, другата на 60 000, но при почти всяка 5-ца и 7-ца е така.
Без значение километрите. Каква е тая кожа, какво е това качество? :confused:

Особено като зная как изглежда салона на моята на 320 000 км., направо съм ужасен :censored:
Изглеждат като мазани с олио дивани от изкуствена кожа от димитровградския пазар :banghead:

P.S. Има ли вариант повечето собственици никога да не правят нищо за кожата в автомобила си??? :help: :dunno:

Изображение

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от In_Memoriam » 24 Авг 2022, 19:30

Не е нещо ново. При F-сериите започна тази тенденция с воланите да заприличват на гъз в пъти по-бързо от старите модели.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от DiscontroL » 24 Авг 2022, 19:52

Това си е положението.. Все повече некачествени и изкуствени материали се използват. Преди няколко месеца гледах новата ix3 или там както се води. Тотално съм разочарован от колата, а беше чисто нова, пък след 5 години и 200-300 хиляди км не ми се мисли :lol: Също така не съм много сигурен ама май от Ф серията на сам на всички кожени седалки кожата отстрани над бутоните/ръчките е изкуствена и първо там почва да се бели.
299439296_746907143256890_6891808809649137180_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Race cars is my escape from all bullshit in life...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от madafaka_donkele » 24 Авг 2022, 19:54

Най-вероятно наистина е някаква измислена изкуствена кожа. И да, на запад никой не го еве за кожата и поддръжката ѝ. Last, but not least немското качество не е това, което е било преди 30г. :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от carmanf1 » 24 Авг 2022, 20:25

Това на снимките е от страшна мърлящина.
От там си правиш сметка и как е поддържана колата и как е карана.

Виждал съм Г30 на 200+км.
Ами салона изглеждаше като нов.
Само че човека се е грижил както трябва, без да й става роб разбира се. Познаваме се с него и знам, че кара много, но и се грижи за колата.

И да, повечето хора не си поддържат колите изобщо.
Щот ги мятат на 100-150к км.
Да не говорим за мазане и поддръжка на кожа :mrgreen:

На скоро един съсед с новото А8 беше бесен,
жена му ходила на басейн с колата и после както е била цялата мазна с всякакви слънцезащитни простотии се метнала така в колата. Детето и то, ама на задната седалка.

Смятай как изглеждаше кожата и волана. И на мен ми стана лошо чак.

А колата е почти чисто нова.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от ekalchev » 24 Авг 2022, 20:34

Има си няколко модела кожа и той се предлага от много години и няма промяна в качеството. Виж по вин с каква кожа е колата, това което си пуснал е някаква смрад и прилича на свинарник. Това на снимката ми прилича на Nappa, което е много добра кожа. Няма кожа, която някой мизерник да не може да съсипе. Колега, ти като казваш всички са така, по автокъщи ли ходиш? Защото ако да, кожата ти ще ти бъде най-малкия проблем.

Аз първата обява която погледнах не виждам такива мизерии
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от carmanf1 » 24 Авг 2022, 20:41

Кожите и материалите са си много качествени.

Но има много свине, които правят всичко кочина за нула време.

По-горе пропуснах да добавя също, как една съседка преди няколко години с чисто ново GLC 43AMG, от ден 1 си пафкаше цигари вътре :shock:

Вместо да ти ухае на кожа и всичко ново вътре, тя явно държеше вътре да се вмирише на стар вертеп с пожълтели от цигарен дим стени

Хора всякакви.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от NiksGS » 24 Авг 2022, 20:45

Мисля, че всеки, който си купи нова кола от магазина, има в главата си идеята да я разкара, докато цената не достигне някакъв негов си "праг" за последваща реинвестиция и т.н. За периода на експлоатация се минава с минимални разходи, а те са нищожни на фона на цената на колата. Като наближи момента за раздяла, колата е карана "като за последно" без поддръжка, щото това са допълнителни разходи...
В какво състояние я оставя, не е важно, той който иска да я купи, да й бере грижите. т.е. за това нещо не му пука.
Това е профила на купувача от магазина, нека някой не се засяга, но аз това виждам на практика. Мойта като я купих, климатика не беше зареден, нямаше течност за чистачки, гумите в състояние на "парцали", стелките с пясък от морето, в последствие разбрах, че в предния диф имам 300гр масло, от общо литър, и цяла вечер мога да говоря за направените инвестиции от мен, защото за колата ми пука, ама съм на една заплата и пари за нова от магазина няма.
Аз си купих от официален вносител една химия за цели 50лв и два пъти в годината минавам салона с нея. От начало стои лъскаво и след минути попива или се изпарява, не знам какво става, но кожата макар и стара остава финално матова. Не защитавам никой собственик от горните снимки, но може те да са направени докато е намазана с нещо подобно в началния етап.
Поддръжката на салона и състоянието му, са най-малкия разход за колата, обаче трябва и желание... :banghead:
Ultimate Riding Machine

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от zAcK » 24 Авг 2022, 20:55

На мен ми се струва, че по-фината кожа, особено без поддръжка става на нищо. Например Napa Black :dunno:
И не е така, че са същите. Явно ги сменят. Моята е NASCA SCHWARZ - U6SW. Такава няма мисля в момента.
Но може и да е до поддръжка, знам ли. Иначе и на живо, и по обяви са си така. Вероятно фината кожа иска много поддръжка :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от vixx » 24 Авг 2022, 21:26

Моята също е Nasca, полукожа е салонът. Почиствам я и, веднъж годишно (ама понякога пропускам) я минавам с на БМВ перпаратът. Честно казано само на шофьорската седалка се забелязват следи от употреба, и то доста пренебрежими. Тази лъскавата кожа, дето е на снимките по-горе, си е такава. На адски много БМВ-та ми е правило впечатление, че като се позахаби и почва да стои като намазано с някъв бляскащ препарат за табло от селска автомивка.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от Spunky » 24 Авг 2022, 22:13

Според мен е мазана с некви олиа и са я оакали. Аз не давам на мивки да ми пипат интериора. Напа ми е таблото, вратите под прозорците и волана, на 70К км са като нови, но освен суха кърпа за прах, не са виждали друго. Мериното на седалките държи много добре при ползване, светли силвърстоун чистя ги с тия “магическите” гъби, внимателно и маха лъскавината дет се заражда от влизането и на подлакътника. Не смея още да пробвам тия “подхранващи” препарати, щото си мисля, ефекта ще е подобен на тая от снимките.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от немо » 24 Авг 2022, 23:02

Отварям темата и......качеството на новите BMW-та основно зависело от кожата в интериора....ами добре, поне ще знам :D
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от zAcK » 24 Авг 2022, 23:11

немо написа:Отварям темата и......качеството на новите BMW-та основно зависело от кожата в интериора....ами добре, поне ще знам :D


:mhihi: И къде точно пише, че основно от това зависи? :ok: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от mr_petroff » 25 Авг 2022, 6:54

Гледам колата на сина- кожата вътре лъсната , вънка винаги измита ,свети, да си събуеш обувките като влизаш ... А преден десен лагер бучи от 2 месеца , едната стоп светлина след месец АЗ и смених крушката . Младежите май имат различни приоритети и отношение към техниката .По салона не можеш да съдиш за техническото състояние ,за някои е по важно колата да е топ откъм техника ,а как изглежда им е на втори план...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: За качеството на новите BMW-та!

Мнение от Kroki » 25 Авг 2022, 9:17

:OT: и кво стана, явно качеството си е ок, просто хората не са.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook