Колите ни и борбата с природата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Колите ни и борбата с природата

Мнение от BMW_POWER » 24 Авг 2022, 2:08

Не знам дали има такава тема, та започвам нова. Понеже съм труден с дългите литературни отклонения, ще карам направо. В неделя беше доста топло и ми направи впечатление, че вентилаторът на климатика не духа както трябва. Днес купих нов кабинен филтър и след бачкане тръгвам да го сменям. Дърпам капака, за да го отворя, не става :shock: Гледам като индианец и се чудя, къде бъркам. Сменял съм го поне десет пъти до сега. В един момент тръгна леко, ама се усещя някакво "хрущене". Накрая го извадих и вижте на какво попадам :mhihi: :mhihi: :mhihi:



Някоя малка гад се е промъкнала до там и си го е превърнала в столова. Сега ще трябва да се навирам "по всички дупки", за да видя, откъде е влязла. Най-малкото, ако се засели в колата за постоянно става страшно. Разглобявали сме ЛАДА 2107, защото в нея беше умряла мишка ...

Споделете и вие опит, да не се смеем само за моя сметка :ok:

A ето какво извадих от вентилатора :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от hell's angel » 24 Авг 2022, 8:22

Вече съм сигурен, че, освен че си кьораФФ си и глух. :ok: Не духа, вика, както трябва :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Иначе май имаше такава тема, навремето - оттам научих какво е паткан.
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от kiko » 24 Авг 2022, 8:31

Приеми го като един вид отмъщение.Колко от тея беше изтребил? :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от Don_Diego » 24 Авг 2022, 9:03

Аз ги държа в гараж, уж уплътнен от всякъде и пак съм минирал навсякъде вътре с отвора за гризачи :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от drifty » 24 Авг 2022, 9:17

Абе моят вентилатор се чува странно от няколко седмици. :dunno: Дали нямам посещение от нов домашен люБимец?

Преди време бащата разправя, пали колата да взема майка от работа, отива, взема я и тръгват на обратно. Докато карат, майка ми му вика "Абе нещо мяучи тук". След кратко убеждение бащата спрял, отворил предния капак и видял малко коте, което се вози върху двигателя. Извадило е късмет, че не е попаднало някъде около ремъците.
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от Моджо » 24 Авг 2022, 9:22

Имал съм гнездо на оси под капака :)) Заедно с осите. Малко беше де.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от turieca » 24 Авг 2022, 10:29

drifty написа:Абе моят вентилатор се чува странно от няколко седмици. :dunno: Дали нямам посещение от нов домашен люБимец?

Преди време бащата разправя, пали колата да взема майка от работа, отива, взема я и тръгват на обратно. Докато карат, майка ми му вика "Абе нещо мяучи тук". След кратко убеждение бащата спрял, отворил предния капак и видял малко коте, което се вози върху двигателя. Извадило е късмет, че не е попаднало някъде около ремъците.



Зимата се крият там на топло, виждал съм такова без късмет, беше отврат под капака.
Хубаво е едно късо клаксонче преди да плите зимата ако има котета около колата.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от Kroki » 24 Авг 2022, 11:28

Е ние дето толкова обичаме котките, грижим се за 2 у нас и приятелката ми внимава и бие по колата и т.н. по-миналиата есен не го беше направила и намерихме 1 котенце, което беше умряло вече върху двигателя. :confused:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от BMW_POWER » 24 Авг 2022, 13:12

hell's angel написа:Вече съм сигурен, че, освен че си кьораФФ си и глух. :ok: Не духа, вика, както трябва


Филтърът съм го сменял пролетта. Не е нормално да се запуши за броени месеци. Поне тук. Другото ще ти го върна :mhihi: :mhihi: :mhihi:

kiko написа:Приеми го като един вид отмъщение.Колко от тея беше изтребил? :mrgreen:


Тази година за първи път не ги броя. Катериците са над 500 (петстотин) като цяло, чипмънкове и мишки са по над 300. Миналият месец и четири плъха. Влизат от комшиите. Големите мога да ги дам и тях. Един скункс и три ракуна (пак за годината) Не е истина, как десет килограмово животно тича върху оградите.

Don_Diego написа:Аз ги държа в гараж, уж уплътнен от всякъде и пак съм минирал навсякъде вътре с отвора за гризачи :lol:


На моят жичкаджия синът му преди няколко години заключва новата кола в гараж и отива със семейството за лятото в Торонто. Не иска да каже как е свършила сагата с прегризани тапицерия и кабели и войната със застрахователите. Смрадта е едно на ръка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от NiksGS » 24 Авг 2022, 20:14

На времето с Москвича, за повече обем, бяхме махнали временно резервната гума от "стойката" при което се отваря една вдлъбнатина в пода на багажника, разбирай директно върху резервоара. За една-две нощи мишка влязла и родила десетина мишлета във вдлъбнатото. Бях дете още и умрях от смях, но картинката още я помня.
Ultimate Riding Machine

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от mr_petroff » 24 Авг 2022, 21:06

Аз си имам устройство да ги гони / дзверовете/ , вързано е директно към акумулатора , така купих колата . Утре ако не забравя ще го снимам. Засега съм не съм имал проблеми , пък си живея на място с повишен риск. Консумацията на ток е нищожна и май върши работа . На една от другите коли имах проблеми/бяха я налазили/ , а на тази с джуджавката засега не...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от BMW_POWER » 25 Авг 2022, 12:54

mr_petroff написа:Аз си имам устройство да ги гони / дзверовете/ , вързано е директно към акумулатора , така купих колата . Утре ако не забравя ще го снимам. Засега съм не съм имал проблеми , пък си живея на място с повишен риск. Консумацията на ток е нищожна и май върши работа . На една от другите коли имах проблеми/бяха я налазили/ , а на тази с джуджавката засега не...


И аз поръчах една джуджавка. Днес идва и ще я монтирам. Мига и писука. Пък да видим :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от Borymeckata » 26 Авг 2022, 20:49

Със служебното Пежо 307sw съм имал случай, докато карах, една змия изпълзя изпод капака и тръгна отвън по стъклото. Водна беше, съвсем безобидна, но все пак се стреснах. Стана й студено и се прибра обратно. Като спрях, отворих капака да я търся, но я нямаше, не знам какво стана с нея... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от turieca » 27 Авг 2022, 6:54

В тази кола втори път няма да се кача. :nono:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от Моджо » 27 Авг 2022, 9:34

Вуйчо ми, да е жив и здрав, е много известен змияр. Като дете си карах летните ваканции при него. В колата една на ръка, ма и в къщата редовно имаше по 5-6 змии. Съвсем свободно оставени да си ходят където искат. Само вечер ги събираше в торби.
Хм,хм...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook