Колите ни и борбата с природата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Колите ни и борбата с природата

Мнение от turieca » 30 Авг 2022, 21:36

Преди два часа прибирайки се минавам в улицата до нас покрай един глупак, който разхожда две кучета около 50 килограмови. В едната ръка носи дърво от гората над нас в другата държи синджир с, който е вързано едното куче. Спрях да е разминем за да не ме перне тъпана с дървото и в този момент кучето се метна на колата. Одра калника до ламарина с дебелия синджир. Собственика вика търси си парите от кучето. Той нямал вина извинил ми се.
Някой знае ли какво мога да предприема освен жалба в кметство, че разхожда тея глигани без наморници и повод. Гаранция кучетата нямат регистрация и паспорти. Не търся вина в животните искам копелдака да го отнесе. Няма тек пара да си плати и не това е основното детето кара колело в улицата съседското също и белята можеше да е много по голяма.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от BMW_POWER » 30 Авг 2022, 23:56

Tова май е за темата с домашните любимци. Собствениците знаят реда и се надявам да могат да ти помогнат. А може и тук да пишат. Кучето не е виновно, собствениците носят отговорност за действията им.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от hell's angel » 31 Авг 2022, 2:13

turieca написа:...един глупак...



И аз мойто го разхождам без намордник, ама ако ми се навреш с връшника върху кучето, щото бързаш, най-малкото ще ядеш бой - после ще мислим кой прав, кой крив :mrgreen: Кравите пускаш ли ги или и на тЕх им бибиткаш, да минеш първи :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от turieca » 31 Авг 2022, 6:20

Колега не мисля, че си разбрал ситуацията. Аз също имам куче не съм свирил нито съм се навирал с връшник или каквото и да било. Спраях до дома си въпросния минава от там с две големи кучета аз спрях за да не ме удари с дървото, което носеше в едната ръка. Едното куче върви свободно другото на два три метров синджир . Като стигнаха до колата вързаното се хвърли върху нея. Изчаках да подмине два метра и излезнах да видя има ли щета. Деругата е доста дебела и дълбока господина отрече да носи отговорност взе си дървото и си тръгна. Ако някое от тези кучета се хвърли по този начин на детето ми или на комшийчет щетите ще са много по различни. Неколкократно съм му казвал да ги върже и да държи по изкъсо. Въпросния е изключително опък човечец. Ако това се случи с вашето куче вашата реакция същата ли ще бъде ако да то…….
Моля да не ме биете много.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от Kroki » 31 Авг 2022, 8:08

В случая е пълен дебил и само бой го оправя.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от hell's angel » 02 Сеп 2022, 10:40

turieca написа:Колега не мисля, че си разбрал ситуацията. Аз също имам куче не съм свирил нито съм се навирал с връшник или каквото и да било. Спраях до дома си въпросния минава от там с две големи кучета аз спрях за да не ме удари с дървото, което носеше в едната ръка. Едното куче върви свободно другото на два три метров синджир . Като стигнаха до колата вързаното се хвърли върху нея. Изчаках да подмине два метра и излезнах да видя има ли щета. Деругата е доста дебела и дълбока господина отрече да носи отговорност взе си дървото и си тръгна. Ако някое от тези кучета се хвърли по този начин на детето ми или на комшийчет щетите ще са много по различни. Неколкократно съм му казвал да ги върже и да държи по изкъсо. Въпросния е изключително опък човечец. Ако това се случи с вашето куче вашата реакция същата ли ще бъде ако да то…….
Моля да не ме биете много.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Сори, не си доописал. :bchug: При мен е точно обратната ситуация и е нелечимо т'ва в селяндурите. Само горното 'апче лекува симптомите и то временно. Последния ошамарен, мина покрай дечурлигата (на колела) с нЕкъв кошник поне с 80. Преди шамара ми вика - А са пазят уа, а и к'во правят на наЩа улица ... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от turieca » 02 Сеп 2022, 11:38

Не мога да си позволя да го бия. Действам го по канален ред.
Чакам да видя какво ще му наложат от общината като глоби за неспазване
на общинските наредби и може да опитам да го потормозя в съда, като опитам да
се позова на решението на общината.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F30 318d
Мечтае да кара: ......... 750li

Re: Колите ни и борбата с природата

Мнение от b0bituy » 20 Сеп 2022, 20:06

Borymeckata написа:Със служебното Пежо 307sw съм имал случай, докато карах, една змия изпълзя изпод капака и тръгна отвън по стъклото. Водна беше, съвсем безобидна, но все пак се стреснах. Стана й студено и се прибра обратно. Като спрях, отворих капака да я търся, но я нямаше, не знам какво стана с нея... :dunno: :dunno:
Burn the car :mhihi: :mhihi:
Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш."
Walter Röhrl
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook