Имате ли гараж/паркомясто ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имате ли паркомясто/гараж

Да, имам гараж
84
56%
Да, имам паркомясто
33
22%
Не, паркирам където намеря
33
22%
 
Общо гласове : 150
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от nero_ » 18 Ное 2022, 10:17

И аз подкрепям че 3х6 е минимума за да е използваемо. Но колкото повече, толкова повече... Аз съм с 4м х 8.5м и пак единият мотор стои на друго място...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от xaxo » 18 Ное 2022, 11:00

Оферите, които гледам, ядно са извън стандарта.
Едното предложение е за двоен гараж с чисти размери 5,40м ширина на 5,50м дълбочина. Вратата му е дадена да е разделена на две, с вход от 2,40м всеки.
Второто, което ми е интересно, е пак с вход 2,40м, дълбочина 5,00м, ширина 3,95м. Мисля, че го водят инвалиден и за това е по-широко.
Автомобила който карам е 4,7м на 1,8м.
Излиза, че ще се влиза доста прецизно (по около 30 см гап от двете страни до вратата) и че ако взема втория (единичния, инвалидния) ще имам около 15 см. от пред и отзад, което ми се струва малко, но пък широчината ще е ок.
Двойния ми се струва по ок от към размери (за два автомобила с моите габарити).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от Nickelback » 18 Ное 2022, 11:11

xaxo написа:Оферите, които гледам, ядно са извън стандарта.
Едното предложение е за двоен гараж с чисти размери 5,40м ширина на 5,50м дълбочина. Вратата му е дадена да е разделена на две, с вход от 2,40м всеки.
Второто, което ми е интересно, е пак с вход 2,40м, дълбочина 5,00м, ширина 3,95м. Мисля, че го водят инвалиден и за това е по-широко.
Автомобила който карам е 4,7м на 1,8м.
Излиза, че ще се влиза доста прецизно (по около 30 см гап от двете страни до вратата) и че ако взема втория (единичния, инвалидния) ще имам около 15 см. от пред и отзад, което ми се струва малко, но пък широчината ще е ок.
Двойния ми се струва по ок от към размери (за два автомобила с моите габарити).

Определено, този двойният, ако питаш мен :yes: Спираш си назад в единия край плътно до стената, и останалата площ си ползваш както намериш за добре :yes:
С подобен като размери двоен гараж, аз така спирам буквално на един пръст от стената с прибрано огледало, и почти опряна задница в стената отзад, и излизам през пасажерската врата :mhihi: Така остава почти метър до другата кола, която е спряна по същия начин (само, че се излиза нормално от шофьорската ѝ врата), пак с предницата сочеща вратата (само, че е една обща врата). Като има да се работи нещо, едната се изкарва и имаш достатъчно място да си бачкаш :yes: Горе над колите стелажи, и така :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от xaxo » 18 Ное 2022, 11:21

А как е устроена вратата при теб? Тва деление на 2х2,40м. мисля, че ще ограничава маневрирането тип "плътно до стената".
Не знам кое е по-добре от практична и функционална гледна точка - две ролетни щори по 2,4м или една 5м. Нямам преки наблюдения. Логиката ми говори една врата 5 м широка, но предполагам, че това ще е доста по проблемен вариант от към здравина/проблеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от ildivvy » 18 Ное 2022, 11:40

Взимай 'двойния', който е 5,4 на 5,5 , макар, че и той е с кофти рамери! Вкарваш почти нормално (големите седани са по 1,9м широки), макар и внимателно и това е! Лявата на заден, дясната с предницата навътре и готово. Между тях ще има място за отваряне на вратите горе-доло.. В другия няма да можеш да вкарваш 5-ца или Е-класа !!!

П.П. За да може да се прави маневра 'плътно до стената' се иска и дълбочина! Нали колата трябва първо да влезе и след това да се изманеврира до стената..? На заден става, ако има място, но след това на преден е по-трудно...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от Nickelback » 18 Ное 2022, 11:46

xaxo написа:А как е устроена вратата при теб? Тва деление на 2х2,40м. мисля, че ще ограничава маневрирането тип "плътно до стената".
Не знам кое е по-добре от практична и функционална гледна точка - две ролетни щори по 2,4м или една 5м. Нямам преки наблюдения. Логиката ми говори една врата 5 м широка, но предполагам, че това ще е доста по проблемен вариант от към здравина/проблеми.

Знам ли я... врата като врата широка - почти 5 метра, върви си на някакви релси, прилично здрав ми изглежда механизма, и луфтове не съм усетил. Ще видим нататък как ще е. Прибира се под тавана във вдигнато положение, и е такава на сегменти (панели) по 30-ина санта. Не е класическа ролетка да се навива.
Иначе да, с две врати си ограничен малко... Моят камион е може би най-неманеврената кола, която някога съм виждал (като правя обратен някъде имам чувството, че все едно заобикаля София по Околовръстното :mhihi: ), и със сигурност нямаше да мога да го сгъна така плътно до стената :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от drifty » 16 Юли 2023, 22:47

За какво ти е паркомясто или гараж, може просто да блокираш улицата :D
IMG_20230716_225544.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от DigitalExile » 17 Юли 2023, 12:14

На една улица в Редута от години се паркира така, понякога става доста тясно. :kuku: https://www.google.bg/maps/place/%D1%83 ... ?entry=ttu

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от ildivvy » 17 Юли 2023, 12:18

drifty написа:За какво ти е паркомясто или гараж, може просто да блокираш улицата :D
IMG_20230716_225544.jpg


Може просто да си е спрял пред входната врата, под дървото на сянка...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от b_u_b_o » 17 Юли 2023, 12:30

DigitalExile написа:На една улица в Редута от години се паркира така, понякога става доста тясно. :kuku: https://www.google.bg/maps/place/%D1%83 ... ?entry=ttu


Това е любимата ми улица на планентата, в най-якия квартал манастирски ливади :mhihi: https://www.google.bg/maps/@42.6656266, ... ?entry=ttu

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от ildivvy » 17 Юли 2023, 12:36

Странно! Няма (не се вижда) нито едно дърво на тази снимка... Как живеят тези хора там?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от Leon » 17 Юли 2023, 17:17

Какви дървета, това е гъзарски квартал, бетон и стъкло само :mhihi:
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от carmanf1 » 17 Юли 2023, 17:28

Същата работа и тука. Бившата ми жена ще отива в нов гъзарски комплекс.

Големия ония ден ми вика, Тате то там само трева и някви цветя, и храстчета.
Кьораво дърво няма и яко пек, не можеш да излезеш в градината между блоковете от жега :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от Jorixa » 18 Юли 2023, 8:22

ildivvy написа:Странно! Няма (не се вижда) нито едно дърво на тази снимка... Как живеят тези хора там?


Е има едно-две. От другата страна (МанЛи изток) е още по-зле, 100% бетон. Оня ден имах работа там и щях да припадна, жегата се усеща с 10 градуса от горе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от drifty » 18 Юли 2023, 8:28

В Търново имаше много дървета по-главната улица и някой ги отряза, лятото не се ходи по центъра от жега... :OT:

А съседите ми непрекъснато кастрят дървото пред блока, квото беше стигнало над 4ти етаж и ми пазеше сянка на терасата. Сега лятото не мога да я ползвам, надвечер напиа мъжката..

Нямам идея защо няма растителност в новите квартали..

:OT:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook