Фотоволтаична система за къща

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Фотоволтаична система за къща

Мнение от alx » 01 Авг 2023, 15:00

В Щатите най- грубо застраховката на година е $1000 на всеки милион долара оценка за построяване отново на имота.

Може повече ако си около океана и / или има вероятност за урагани / наводнения и тн.
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1761
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Фотоволтаична система за къща

Мнение от BMW_POWER » 02 Авг 2023, 1:12

Застраховката на нашата къща е $1032, като оценката ни е под $400K. Всички такива екстри вдигат валиото и съответно застраховката скача. Всяко плащане се отразява на бъдещите вноски.

Цените тук

According to the Ontario Energy Board, the average Ontario household consumes about 9,000 kWhs of electricity per year. To offset 100% of their electrical use, an average Ontario homeowner would need to install approximately a 7,500-watt solar array. With the current installed cost of solar generation at between $2.50 and $3.00 per watt, a 7,500-watt solar array will run somewhere between $18,750 and $22,500.


На мен всичко ми е на газ и харча около $600 годишно ток. Ми $20К за фотоволтаици, след колко време ще изляза на плюс с тях?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Фотоволтаична система за къща

Мнение от TNT » 02 Авг 2023, 8:46

Както се пише в другата тема... "никой не си взима фотоволтаици, че е по-евтино" :mhihi: , "който е ползвал, знае" :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1761
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Фотоволтаична система за къща

Мнение от BMW_POWER » 02 Авг 2023, 12:51

TNT написа:Както се пише в другата тема... "никой не си взима фотоволтаици, че е по-евтино" :mhihi: , "който е ползвал, знае" :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Така е. Но двама човека с еднакви по размер системи могат да имат много различни резултати. Часове слънцегреене, изложение, климат. Като са ми покрити със сняг четири месеца, какво правя? Отделно имам две дървета, които практически пазят сянка на покрива някъде докъм 2-3 след обяд....

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Фотоволтаична система за къща

Мнение от alx » 02 Авг 2023, 15:01

Първия слънчев ден и независимо от температурата панелите се изчистват сами… дърветата се режат… още първата година панелите компенсират многократно за отрязаните дървета.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1761
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Фотоволтаична система за къща

Мнение от BMW_POWER » 02 Авг 2023, 16:55

Едното ще ми струва около $6000. Ако комшийката вземе 1/2, падам на $3К. Другото е на общината и там нямам никакъв шанс.

Колко време трябва за стопяване на снежна покривка от 40 и + сантиметра? Питам, защото за мен еднократен валеж под 50см/24 часа не е нищо сериозно.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Фотоволтаична система за къща

Мнение от alx » 02 Авг 2023, 17:34

BMW_POWER написа:Едното ще ми струва около $6000. Ако комшийката вземе 1/2, падам на $3К. Другото е на общината и там нямам никакъв шанс.

Колко време трябва за стопяване на снежна покривка от 40 и + сантиметра? Питам, защото за мен еднократен валеж под 50см/24 часа не е нищо сериозно.


Не се топи- изпързалва се… покрива се нагрява , нагрява и панелите отдолу и те понеже имат някакво (тефлоново?) покритие снега пада до обяд дори дори при сериозно ниски температури…

Ти твоя конкретен сценарий не го мисли- при твоята консумация не мисля, че има смисъл изобщо да се занимаваш…
алекс
трабант 601с
разни други возила

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook