Ресторанти, заведения, хотели

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от Don_Diego » 17 Юли 2022, 14:12

C’est la vie - зле! :no:
Доста Скъпо, има някои вкусни неща, но милото се скъса да връща цяла нощ, а аз бях с киселини
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от empar » 18 Юли 2022, 10:34

София, Мистър Пица на Вапцаров! :banghead:
Вчера(17/07/2022) правихме рожден ден на дъщерята в тази помийна яма, която НЯМАШЕ КЛИМАТИК!
Тръбите на климатизацията текат като лейка върху хората и за това не се пуска...
Това е така от седмици, по думи на други посетители и персонал. В детския кът(който беше единствената причина да се спрем на този коптор) бяха пуснали и имаше кофа между тичащите деца, в която да капе водата!
Към 18:00 вътре беше около 30 градуса, но никой не се трогна дори?!?!?!
Храна, цени и обслужване - абсолютно посредствени, но на фона на безплатната сауна въобще не бяха проблем.
Бакшиш ги пратих да си търсят от собствениците! :dummy:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от streetz » 23 Юли 2022, 13:53

Явно пестят от ток с неработещите климатици, снощи и аз бях в Мистър Пица, но на бул. България. Иначе храната ставаше на вкус, детето много хареса детския кът)(основната причина да идем там), обслужването беше добре. Бих отишъл пак, но не през лятото :lol:
В София бих препоръчал ресторант Отечество в Иван Вазов - семпло е, но храната е прилична и със сравнително нормални цени.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от barty » 23 Юли 2022, 15:59

Ресторант Уго в София, зад площад Славейков: слаба кухня.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от alekangg » 24 Юли 2022, 14:48

На една от кръчмите на морска гара във Варна, лаврак на грамаж уж 500г по бележка, но видимо стандартен около 350гр, с две наливни бири-български 58 български лева!
Топ, евтиния и т.н.

Народа е пълен с пари масово, аз нямам друго обяснение.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от peshehodetz » 24 Юли 2022, 15:15

Това по долу не е Варна, a една страна в Южна Америка с инфлация в пъти по голяма от нашата. Обяд в заведение като това на снимката което е бюфет от типа на all-you-can-eat около $ 12 + ако си вземете чаша червено вино или бира още $ 6. Това е преди няколко години, сега не знам как е ма ако си носите долари или евро курса върви непрекъснато нагоре така, че не вярвам да е станало кой знае колко повече

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от steeN » 24 Юли 2022, 15:54

Инфлацията е голяма в Аржентина, ама ти отиваш там с твърдата валута.
Същата работа е за българите в Турция, всичко ти се струва безплатно :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от Jordana » 24 Юли 2022, 16:44

България ако не е изкуствено залепена за европа като кърлеж на вимето на крава ще е същата пародия със 70% инфлация на годишна база и спекула под път и над път . Така че не летете много нависоко с аналогиите .. :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от Е.Димитров » 25 Юли 2022, 9:17

Ресторант "Бяла Роза" в Несебър.
Готвят вкусно, носят бързо и хич не е скъпо.
Имахме резервация, но там за първи път видях хора на опашка, чинно чакащи да се освободи маса.
Не бях виждал подобно нещо от много години в България.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от Don_Diego » 25 Юли 2022, 10:18

Sangria в Боровец :yes:
Джоланчетата, агнешкото, дроб сармата, салатите...всичко е много вкусно и обслужването е отлично :yammy:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от vixx » 25 Юли 2022, 17:15

alekangg написа:лаврак на грамаж уж 500г по бележка, но видимо стандартен около 350гр, с две наливни бири-български 58 български лева!

Е*аааахти генералите :bowdown:
Ние тая година морето го направихме в Египет с ултра оу-инклузив, после с едни приятели си говорим и на тях оу-инклузив в Обзор им излязло същите пари като на нас. Аре мерси Обзор, лавраци, цаци и квото там продават. В Париж миналия месец 2 дюнера + две бири 46 евро, ама там поне знам, че едва ли ще се върна някога. Септември съм буукнал някакъв хотел в Гречко, пак на същите или по-малко пари идва от нашето златно море, разликата ще дойде от високата цена на нафтата, ама майната му. Май дори и един уикенд няма да направиме на нашето море тая година, и вероятно нищо няма да пропусна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от Don_Diego » 25 Юли 2022, 17:19

vixx написа:Ние тая година морето го направихме в Египет с ултра оу-инклузив


:bchug: Всеки път като се сетя за почивката в Египет и пускам сълза...рядко толкова да ми допадне някъде. Догодина пак съм там, може би дори в същия хотел ако е добра офертата :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от vixx » 25 Юли 2022, 17:22

Don_Diego написа:
vixx написа:Ние тая година морето го направихме в Египет с ултра оу-инклузив


:bchug: Всеки път като се сетя за почивката в Египет и пускам сълза...рядко толкова да ми допадне някъде. Догодина пак съм там, може би дори в същия хотел ако е добра офертата :bchug:


Жена ми ме юрка също да се връщаме. Много приятно беше.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 30.09.2020
Пол: Мъж
Кара: Е90 325XI
Детайли за колата: N52B25

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от тео е90 » 25 Юли 2022, 17:34

vixx написа:
alekangg написа:лаврак на грамаж уж 500г по бележка, но видимо стандартен около 350гр, с две наливни бири-български 58 български лева!

Е*аааахти генералите :bowdown:
Ние тая година морето го направихме в Египет с ултра оу-инклузив, после с едни приятели си говорим и на тях оу-инклузив в Обзор им излязло същите пари като на нас. Аре мерси Обзор, лавраци, цаци и квото там продават. В Париж миналия месец 2 дюнера + две бири 46 евро, ама там поне знам, че едва ли ще се върна някога. Септември съм буукнал някакъв хотел в Гречко, пак на същите или по-малко пари идва от нашето златно море, разликата ще дойде от високата цена на нафтата, ама майната му. Май дори и един уикенд няма да направиме на нашето море тая година, и вероятно нищо няма да пропусна.

И каква ще те е разликата в нафтата като от София до Керамоти или Паралия Катерини примерно е 370км а до Китен 460 и до Кранево 500км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от barty » 25 Юли 2022, 18:18

Дюнера в Слънчев бряг е 12лв, парче пица 4 лв. салатите са 15+лв....
Вчера седнахме в едно заведение: ризото с морски дарове, пиле с къри, брускети 12лв, две бири Старопрамен и една вода 0.5л = 60лв с 15% отстъпка.

Поръчахме две узо, сложих лед и вода но не побеля :dunno: Върнах ги. Страх ме е да не ме отровят с някое менте.
Шезлонг и два чадъра 27лв, без напитки.

Има хора като цяло.
:yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook