Прехвърляне, смяна на талони и бракуване в един ден.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Прехвърляне, смяна на талони и бракуване в един ден.

Мнение от TheDriver » 18 Май 2022, 15:45

Здравейте колеги скрапери, събиращи ламарини из дворовете и гаражите на хората :mhihi: :mhihi:

Имам въпрос към по-старшите в "занаята". :mhihi:

Възможно ли е напрактика прехвърляне, смяна на талони в КАТ и последващо бракуване на автомобил в един ден? Без разбира се това да доведе до бъдещи проблеми за мен или продавача?

Искам да купя кола от моята община(т.е. само талони ще сменям), да ида в съответния КАТ, да сменя талоните, след което пак да се наредя на гишето и да върна топлите все още талони заедно с номерата и да бракувам колата. :mrgreen:

Не искам продавача да я бракува - искам си талон на мое име.

Мързи ме и не искам два пъти да бия 100+ километра.

Имам обаче ниско доверие в бюрократичната машина и ми се струва, че в опит да спестя време и стотинки от нафта ще си докарам по-голяма беда на главата когато се окаже, че съм бързал, а данъчните примерно не бързат и при тях има "Проблем".
Мен кучета ме яли, обаче не искам да създавам главоболия на дядото от който взимам колата.

Някой пробвал ли го е това упражнение в един ден?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Прехвърляне, смяна на талони и бракуване в един ден.

Мнение от blqsu4ko » 18 Май 2022, 16:12

Теоритично нямаш никакъв проблем. В КАТ София има и кой да го свърши вместо теб, пиши на ЛС ако имаш интерес.
Live it like you Love it

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Прехвърляне, смяна на талони и бракуване в един ден.

Мнение от немо » 18 Май 2022, 17:39

Номерата от актуалните ли са ?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Прехвърляне, смяна на талони и бракуване в един ден.

Мнение от Superexstatic » 18 Май 2022, 17:59

Принципно не виждам проблем освен в общината някой да си цъка пасианс и да не я заведе на твое име в рамките на работния ден.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Прехвърляне, смяна на талони и бракуване в един ден.

Мнение от TheDriver » 18 Май 2022, 21:06

С актуални номера е. Не е в София.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Прехвърляне, смяна на талони и бракуване в един ден.

Мнение от немо » 18 Май 2022, 21:46

Superexstatic написа:Принципно не виждам проблем освен в общината някой да си цъка пасианс и да не я заведе на твое име в рамките на работния ден.


Завеждането в общината става по служебен път, така че това не го касае.

Ако продавачът и купувачът са от една и съща административна област на страната, поради което не се налага смяна на регистрационния номер, а новият собственик не възнамерява да прави конструктивни промени по превозното средство, това може да се случи още в същия ден. За целта е необходимо предварително да се уведоми нотариуса и да се плати допълнителна държавна такса в размер на 11 лева. Новото свидетелство се получава в КАТ веднага след сделката. При сключване на договора след 14 ч. обаче, свидетелството за регистрация може да бъде получено най-рано на следващия работен ден.


При добра организация не виждам причина да не стане за 1 ден.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Прехвърляне, смяна на талони и бракуване в един ден.

Мнение от TheDriver » 18 Май 2022, 22:20

Основното ми притеснение са данъчните.
Данък за 2022 не е плащан т.е. продавачът ще трябва да си плати за първите 5-6месеца.
Но се притеснявам,че талони и бракуване в един ден ще е твърде много за системата им.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Прехвърляне, смяна на талони и бракуване в един ден.

Мнение от немо » 18 Май 2022, 22:40

Не съм сигурен дали може да се изповяда сделка с частично платен данък за текущата година. По-скоро - не ! Говори с нотариус.

п.п. Заради данъците ли искаш да я бракуваш ? И защо трябва да е в същият ден ? Като си вземеш талоните и номерата може да я бракуваш след ден-два , без да се разхождаш пак до там, откъдето си я купил.

п.п.2 И не забравяй за оценка от "лицензиран" оценител. Ако имаш познат застрахователен брокер говори с него. Щото дъртият Орел на едно място го оцениха на 10к. , но с питане и малко връзки си извадих оценка на 1к.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Прехвърляне, смяна на талони и бракуване в един ден.

Мнение от BMW_POWER » 19 Май 2022, 0:47

Колега, отговорът на твоя въпрос със сигурност ще го получиш в тази група

https://www.facebook.com/groups/430692917135870

Тук е пълно с хора, които само с това се занимават и знаят точно нещата. Ще бъде чудо, ако не намериш отговор.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Прехвърляне, смяна на талони и бракуване в един ден.

Мнение от ildivvy » 19 Май 2022, 8:03

Няма проблем със сключването на сделката при нотариуса с 'частично' платен данък! Миналата година продадох единия мотор през м.Май, като си бях платил умишлено само първата 1/2 от данъка. Естествено, втората половина не се плаща... Така правя сега и с друг мотор.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Прехвърляне, смяна на талони и бракуване в един ден.

Мнение от TheDriver » 19 Май 2022, 8:21

немо написа:..................
п.п. Заради данъците ли искаш да я бракуваш ? И защо трябва да е в същият ден ? Като си вземеш талоните и номерата може да я бракуваш след ден-два , без да се разхождаш пак до там, откъдето си я купил.

п.п.2 И не забравяй за оценка от "лицензиран" оценител. Ако имаш познат застрахователен брокер говори с него. Щото дъртият Орел на едно място го оцениха на 10к. , но с питане и малко връзки си извадих оценка на 1к.


Взимам я за нове купе за състезателната кола, моето може да издържи още някакво време т.е. новото ще продължи да седи в гараж и да не се кара. Няма смисъл да върви данък при положение, че това което ще и правя автоматично я вади от улицата. Връщането на улицата после така или иначе минава през технотест(друг мотор + куп други неща). Но искам да имам талон на мое име, за да ми е изрядно всичко за вбъдеще.

Аз се намирам на 100 километра от колата, най-близкият КАТ е на още 60 от нея. Пускането на отпуска ми е малко проблемно точно в момента съответно исках да направя всичко накуп.

Чакам човек на човек в данъчното по местоживеене да си каже мнението и според това ще решавам.

BMW_POWER благодаря! Много интересна група ще ми върши работа и за друго. :mrgreen: А ще мога и да помогна и на някой с части.

П.С. За пръв път чувам за тези лицензирани оценители :dunno: Искаш да кажеш, че нотариусите не изповядват сделка без оценка за колата от такъв оценител?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Прехвърляне, смяна на талони и бракуване в един ден.

Мнение от ildivvy » 19 Май 2022, 8:43

Те си имат такива, с които си работят. Последно като бях ми казаха, че от две места оценили МПС-то еднакво, т.е. сравняват и предлагат коя оценка да ползват!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Прехвърляне, смяна на талони и бракуване в един ден.

Мнение от немо » 19 Май 2022, 8:54

TheDriver написа:
П.С. За пръв път чувам за тези лицензирани оценители :dunno: Искаш да кажеш, че нотариусите не изповядват сделка без оценка за колата от такъв оценител?


Да. Понеже нотариалните и държавни такси при продажба на МПС се изчисляват въз основа на продажната цена се получаваше следното: Броиш 5к , а в договора пишеш 500лв. За това въведоха тази система с оценителите, по Шваке ли гледат не ги знам, но вече не става тоя номер да броиш 5к. , а да платиш такси в/у 500лв. Разбира се пак има толеранси, но особено за по-нови коли оценките са що-годе реални, защото са базирани на застрахователната оценка на колата. За Орела, за който споменах , понеже е 36 год. и го няма в база данни слагат 1000лв. .Това мисля е минимума. Взеха ми 24лв. за услугата. От Алианц е оценката.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Прехвърляне, смяна на талони и бракуване в един ден.

Мнение от TheDriver » 19 Май 2022, 9:01

Благодаря! Явно са се променили нещата последните 2 години.

И явно ще трябва да търся аз оценител макар да планирах да изповядам сделката на реална цена, която съм договорил с продавача.

Подозирам, че заради съвпадение в имената на модела 318i > 318is техните оценители може да ме нашият здраво по пример на това което ти написа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Прехвърляне, смяна на талони и бракуване в един ден.

Мнение от red_bull92 » 19 Май 2022, 11:54

TheDriver написа:
немо написа:..................
п.п. Заради данъците ли искаш да я бракуваш ? И защо трябва да е в същият ден ? Като си вземеш талоните и номерата може да я бракуваш след ден-два , без да се разхождаш пак до там, откъдето си я купил.

п.п.2 И не забравяй за оценка от "лицензиран" оценител. Ако имаш познат застрахователен брокер говори с него. Щото дъртият Орел на едно място го оцениха на 10к. , но с питане и малко връзки си извадих оценка на 1к.


Взимам я за нове купе за състезателната кола, моето може да издържи още някакво време т.е. новото ще продължи да седи в гараж и да не се кара. Няма смисъл да върви данък при положение, че това което ще и правя автоматично я вади от улицата. Връщането на улицата после така или иначе минава през технотест(друг мотор + куп други неща). Но искам да имам талон на мое име, за да ми е изрядно всичко за вбъдеще.

Аз се намирам на 100 километра от колата, най-близкият КАТ е на още 60 от нея. Пускането на отпуска ми е малко проблемно точно в момента съответно исках да направя всичко накуп.

Чакам човек на човек в данъчното по местоживеене да си каже мнението и според това ще решавам.

BMW_POWER благодаря! Много интересна група ще ми върши работа и за друго. :mrgreen: А ще мога и да помогна и на някой с части.

П.С. За пръв път чувам за тези лицензирани оценители :dunno: Искаш да кажеш, че нотариусите не изповядват сделка без оценка за колата от такъв оценител?

А защо ще я бракуваш, а не я спреш временно от рвгистрация? :dunno:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook