Помощ за избор на лаптоп

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Помощ за избор на лаптоп

Мнение от KostovG » 05 Май 2022, 8:44

Здравейте,

Реших да запиша курс по програмиране, за да видя дали ще ме грабне (освен финансовата част) и съответно да се пренасоча и евентуално да се развивам в тази сфера, та ми е нужен нов лаптоп. Търся нещо, което в близките няколко години да ми върши що годе нормална работа и да е сравнително съвременно и ще ми е нужна вашата помощ.
Харесал съм си IBM/Lenovo Thinkpad X1 Carbon и по-конкретно точно това https://www.rmania.net/p/3797/IBM-Lenovo-Thinkpad-X1-Carbon-FHD-IPS-no-PWM-Core-i7-6600U-16GB-RAM-SSD-Camera.html
Предпочитам да не е чисто нов тъй като постоянно ми се налага да го разнасям и съответно вероятността да му се случи нещо не е малка.

Моля за мнения,предложения и като цяло всяка информация относно избора на лаптоп ще ми е полезна.
Предварително благодаря на всеки включил се. :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Помощ за избор на лаптоп

Мнение от Nickelback » 05 Май 2022, 9:31

KostovG написа:Здравейте,

Реших да запиша курс по програмиране, за да видя дали ще ме грабне (освен финансовата част) и съответно да се пренасоча и евентуално да се развивам в тази сфера, та ми е нужен нов лаптоп. Търся нещо, което в близките няколко години да ми върши що годе нормална работа и да е сравнително съвременно и ще ми е нужна вашата помощ.
Харесал съм си IBM/Lenovo Thinkpad X1 Carbon и по-конкретно точно това https://www.rmania.net/p/3797/IBM-Lenovo-Thinkpad-X1-Carbon-FHD-IPS-no-PWM-Core-i7-6600U-16GB-RAM-SSD-Camera.html
Предпочитам да не е чисто нов тъй като постоянно ми се налага да го разнасям и съответно вероятността да му се случи нещо не е малка.

Моля за мнения,предложения и като цяло всяка информация относно избора на лаптоп ще ми е полезна.
Предварително благодаря на всеки включил се. :bowdown:

Ако ти е специално за курса, взависимост от нивото му и в какво направление ще е, може да свърши работа почти всеки лаптоп, а може и да се броят на пръсти тези, които ще стават за "целта" :ok:
Предполагам, както е популярно напоследък, става въпрос за ниво начинаещ в уеб технологиите... или с друго си се захванал?
Ако все пак става въпрос за начинаещ, това Леново в общия случай ми се вижда, че ще покрие 95% от нуждите ти, въпреки че е малко по-стара генерация (модел 2020-та, Skylake, DDR3) :dunno:
Та ако искаш дай малко повече детайли за какво точно планираш да го ползваш лаптопа, за да можем евентуално да те насочим по-добре :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Помощ за избор на лаптоп

Мнение от drifty » 05 Май 2022, 10:27

Ако е за уеб програмиране, би трябвало да е предостатъчно като възможности. Аз програмирам на Леново У50-70, беше нов през далечната за компютрите 2015г :D Visual Studio 2019 и 2022 /заедно, че и по няколко отворени/, SSMS, плюс амнайсе таба в гугъл, някой друг редактор, хич не ги усеща, а е с I5 интел процесор 2-ядрен :D. Вече за графична обработка сигурно ще сгъне, но за уеб програмиране си върши работа, та тоя от линка трябва да е къде къде по-добре :D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Помощ за избор на лаптоп

Мнение от KostovG » 05 Май 2022, 10:53

В момента имам едно HP купено чисто ново преди 3-4 години, което още от самото начало за нищо не ставаше. Само за сравнение преди това имах DELL E6400 ATG, който беше изкарал една военна мисия в Кандахар и работеше много по-добре. Към момента HP-то дори за ежедневно ползване не става, тъй като забива на клипове в Youtube при качество по-голямо от 1080p. Да отворя Binance + TradingView си е абсолютен мираж към момента... добре че имам телефон поне за едното :D INPA/ VCDS в комбинация с отворен Chrome също му е трудна задача.
Та да ежедневна употреба и уеб програмиране от абсолютно начално ниво докъдето ми стигнат възможностите/желанието. По-скоро да опипвам почвата, защото не съм сигурен дали е нещо, което ще ми задържи интереса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Помощ за избор на лаптоп

Мнение от ///M Power » 05 Май 2022, 11:24

KostovG написа:Здравейте,


Харесал съм си IBM/Lenovo Thinkpad X1 Carbon и по-конкретно точно това https://www.rmania.net/p/3797/IBM-Lenovo-Thinkpad-X1-Carbon-FHD-IPS-no-PWM-Core-i7-6600U-16GB-RAM-SSD-Camera.html
Предпочитам да не е чисто нов тъй като постоянно ми се налага да го разнасям и съответно вероятността да му се случи нещо не е малка.



Това ми се струва бая дърво ето ти един пример за нещо което е доста по-добро, ново е, целия е метален. Не виждам как ще го счупиш /сега ти пиша от такъв, та имам опит/

https://www.emag.bg/laptop-ultrabook-ms ... DP8FVXMBM/
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Помощ за избор на лаптоп

Мнение от DaGa » 05 Май 2022, 13:03

///M Power написа:
KostovG написа:Здравейте,


Харесал съм си IBM/Lenovo Thinkpad X1 Carbon и по-конкретно точно това https://www.rmania.net/p/3797/IBM-Lenovo-Thinkpad-X1-Carbon-FHD-IPS-no-PWM-Core-i7-6600U-16GB-RAM-SSD-Camera.html
Предпочитам да не е чисто нов тъй като постоянно ми се налага да го разнасям и съответно вероятността да му се случи нещо не е малка.



Това ми се струва бая дърво ето ти един пример за нещо което е доста по-добро, ново е, целия е метален. Не виждам как ще го счупиш /сега ти пиша от такъв, та имам опит/

https://www.emag.bg/laptop-ultrabook-ms ... DP8FVXMBM/
Много бързо го купиха тоя лаптоп, дори не успях да го видя ,че и аз се оглеждам ....Изображение

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Помощ за избор на лаптоп

Мнение от ///M Power » 05 Май 2022, 14:32

DaGa написа:
///M Power написа:
KostovG написа:Здравейте,


Харесал съм си IBM/Lenovo Thinkpad X1 Carbon и по-конкретно точно това https://www.rmania.net/p/3797/IBM-Lenovo-Thinkpad-X1-Carbon-FHD-IPS-no-PWM-Core-i7-6600U-16GB-RAM-SSD-Camera.html
Предпочитам да не е чисто нов тъй като постоянно ми се налага да го разнасям и съответно вероятността да му се случи нещо не е малка.



Това ми се струва бая дърво ето ти един пример за нещо което е доста по-добро, ново е, целия е метален. Не виждам как ще го счупиш /сега ти пиша от такъв, та имам опит/

https://www.emag.bg/laptop-ultrabook-ms ... DP8FVXMBM/
Много бързо го купиха тоя лаптоп, дори не успях да го видя ,че и аз се оглеждам ....Изображение

Sent from my M2007J17G using Tapatalk


Имаше до скоро много оферти, сега намаляха, според мен почакай ако не си на зор, скоро предполагам ще заредят новите машини, хем ще хванеш нещо с Амд 6000 или Интал 12хх. Аз също ги дебна за взема нещо с Амд 6800 и екран 16:10
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ за избор на лаптоп

Мнение от Моджо » 05 Окт 2022, 18:32

Спечелихме си един от Лидъл, ся ще си играя :))
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Помощ за избор на лаптоп

Мнение от KostovG » 05 Окт 2022, 18:40

Моджо написа:Спечелихме си един от Лидъл, ся ще си играя :))



И аз участвах ама корец..
Добър ли е този ?

Иначе да си ъпдейтна избора, взех Lenovo X1 Yoga 4Gen. Изключителен лаптоп- звук, картина, батерия... Взех го след корпоративна употреба и батерията държи 6-7 часа на максимална яркост на дисплея. Не загрява, много бърз, удобен за работа.
Взех го внос от Дания и ако на някой му се налага да си купува мога да съдействам за връзка с хората от които го взех.
Имат доста лаптопи от високия клас и редовно внасят :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ за избор на лаптоп

Мнение от Моджо » 05 Окт 2022, 18:46

За децата е екстра. А като за без пари е супер.
Хм,хм...

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook