Какво последно правихте по колата си?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Какво последно правихте по колата си?

Мнение от BMW_POWER » 01 Май 2022, 17:31

Понеже много замириса на тестостерон във форума, предлагам да сменим малко темата :ok:

Кажете какво последно правихте по колата си? Аз имам проблеми с изпускателните тръби. Смених ги преди три години, включително и катализатора. Всичките изгниха практически едновременно. Миналата седмица трябваше да ида до Монреал, отложихме го за тази. И в петък на 200м от нас ми падна катализатора. От двете страни тръбата е станала като вестник. Не знам от колко мм метал са го правили. Оригиналният изкара 13г. Прибрах се, направих един байпас и вчера малко спортно отидох до Мтл. Зарепихме положението, но тази седмица ще се ходи пак за пълна смяна на всичко. Байпасът (връзката на мястото на катализатора) го направих с парчр тръба за ограда :mhihi: Смених и преден ляв лагер, защото започна да вие. 191Ккм. Прибрах се, излях старото масло от двигателя. Промих го с едно чипо за няколко минути и го смених с новото Мобил 1.

viber_image_2022-05-01_11-23-22-069.jpg


Механикът ми ми поддържа колите от 2008г насам. Ако това трябва да го правя тук, на село, разликата в цените ще е поне два пъти. Местните главорези не ремонтират. Те само сменяват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Какво последно правихте по колата си?

Мнение от Моджо » 01 Май 2022, 17:36

Нищо.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Какво последно правихте по колата си?

Мнение от peshehodetz » 01 Май 2022, 17:51

Последните няколко месеца - спирачки и дискове, предни и задни, свещи и бобини, смяна масло, антифриз , спирачна течност и филтър на климатика/купето. Всичко това във фирмения сервиз, само въздушния филтър си го сменям сам

Изображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Какво последно правихте по колата си?

Мнение от Don_Diego » 01 Май 2022, 19:23

От техническите неща: масла и филтри + уплътненията около масления филтър, смяна на обтегача на пистовия ремък и почистване на дросела. И нови гуми сложих

По външния вид: подръжка на керамично покритие и поставяне на керамика върху фолираните елементи
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Какво последно правихте по колата си?

Мнение от r19 » 01 Май 2022, 21:11

Последното нещо, което направих е да извадя цялата инсталация за музиката и да прекарам новата от най-високото ниво за Е36 компакт - top hi-fi. Преди това събрах и салона. Електрическо кожено рекаро с подгрев и надуване.
20220427_153814.jpg
20220424_131403.jpg


Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e60 e46 Iveko vw fox Fendt 936
Мечтае да кара: Не съм решил

Re: Какво последно правихте по колата си?

Мнение от Baksi » 01 Май 2022, 21:11

Ето и от мен https://youtu.be/Tct-E3X4IhE

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Какво последно правихте по колата си?

Мнение от drago_pavlov » 01 Май 2022, 21:43

Карах я :ok:
Нищо друго не и правя :ok:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Какво последно правихте по колата си?

Мнение от barty » 02 Май 2022, 5:51

При мен предстои: Mercedes CLK да се пребоядиса че има забележки а при Mercedes E350 да мине на техническо обслужване.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Какво последно правихте по колата си?

Мнение от hell's angel » 02 Май 2022, 10:33

ТрЕ'а да си сменИМ четките на алтернатора - ма ме мързи :mhihi: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Какво последно правихте по колата си?

Мнение от немо » 02 Май 2022, 12:40

Don_Diego написа:По външния вид: подръжка на керамично покритие и поставяне на керамика върху фолираните елементи


Керамика върху фолио ? Това пък защо ?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Какво последно правихте по колата си?

Мнение от Ивайло Димов » 02 Май 2022, 13:31

Смених си маслото на скоростната кутия ,работа за 20 минути с туткането,чистене на дроселова клапа и MAF сензор ,смяна на масло на хидравлика ........общо взето 3-4 часа се занимавах пред блока :D .Мисля да си сваля и волана да го пребоядисам ,че има един участък с паднала боя ......но се чудя дали да дам 100 лева за цяло претапициране или 35-40 лева за кит за пребоядисване .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Какво последно правихте по колата си?

Мнение от Don_Diego » 02 Май 2022, 15:24

немо написа:
Don_Diego написа:По външния вид: подръжка на керамично покритие и поставяне на керамика върху фолираните елементи


Керамика върху фолио ? Това пък защо ?


Повече блясък на фолираните части, по-висока химическа устойчивост и други плюсове :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Какво последно правихте по колата си?

Мнение от M17cH » 02 Май 2022, 16:30

Изображение

Играх си малко с окачването, тва KW няма да е моето, ще се тества ST XTA :smoke:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Какво последно правихте по колата си?

Мнение от In_Memoriam » 02 Май 2022, 16:39

На Е39 смених ламбда сондите, заедно с малък ъпгрейд на ролковата система :smoke:
Изображение
Изображение

M17cH написа:Изображение

Играх си малко с окачването, тва KW няма да е моето, ще се тества ST XTA :smoke:


Какво не ти допадна на KW? Ако то не ти харесва, ST също няма :mhihi: ST взех за комбито обаче статичната версия 30/20 mm, понеже койли не ми трябват за дейли, но още не е монтирано, за да изкажа впечатление.

Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Какво последно правихте по колата си?

Мнение от M17cH » 02 Май 2022, 16:56

In_Memoriam написа:...
Какво не ти допадна на KW? Ако то не ти харесва, ST също няма :mhihi: ST взех за комбито обаче статичната версия 30/20 mm, понеже койли не ми трябват за дейли, но още не е монтирано, за да изкажа впечатление.
...


Специфично това - цената и състоянието. Взех го втора ръка, но не е в състоянието което искам, а и е от стария модел, който KW вече не го ребилдват. Та затова ще заложа на ново ST xta plus 3( 3way adjustable дупе да ми е яко как ще го настройвам тва чудо), тъй като някои неща в КВ-то много повече ми харесаха от HSD Monopro койловърите ми в момента.
Например масивния droop който предлага със helper spring-a, това че дължината на амортисьора е вече настроена правилно за да работят bump stop-овете както е нужно, а и унисона между амортосьор и пружина е мн добър... някак си без значение колко е твърдо или меко настроено, не се усещаше че пружина или амортисьор надделява над комбинацията (тоест да подскача без контрол от амортисьора, или да пропада все едно пружините не играят роля)... нз как да го обясня :dunno:
ST-то до колкото чета е revalve-нато KW clubsport ама в поцинковано тяло, вместо неръждавейка. Ще видим.. :mrgreen:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook