Почистване на таван от платя

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Почистване на таван от платя

Мнение от ///MEHTOP » 01 Май 2022, 8:08

Здравейте!
Драскотина от химикал по тапицерията на колата, как мога да я изкарам,без да променя цвета на самия плат, както , след почистване да не си лечи? Чувал съм с паста за зъби? Ако има препарат, който да не прецака салона, моля споделете. Гледах на бмв продукти, ама не видях специално за моя проблем

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Почистване на таван от платя

Мнение от ivoaudi » 01 Май 2022, 12:11

Трябва си химия, която да разгради химията от мастилото. Която пък ще е супер агресивна. Може някой колега да ме обори, но според мен имаш малки шансове за успех.
Газпром имат един зелен флакон за тапицерии и бе хубав. Може да пробваш като изчакаш поне 15 мин да разгради колкото може и с яко търкане да поизбелее. Има и български не мало ефективен препарат с-у петна, довечера ще ти пиша как се казва. Трябва да приложиш няколко различни препарати според мен. Тези, които споменавам не влияят на цветовете.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Почистване на таван от платя

Мнение от nikola59 » 01 Май 2022, 13:14

Лично съм ползвал Turtle wax Interior и чисти перфектно мръсотия, но специално пък за тази драскотина от химикал не съм сигурен. Трябва да се пробва.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Re: Почистване на таван от платя

Мнение от ///MEHTOP » 01 Май 2022, 13:45

Ще пробвам тези дни с паста за зъби, бабина рецепта. После , ще пробвам на някъв плат посочените от Вас техники и материали, накрая тов dr. Beckmann , много го хвалят. Драскотината е минимална , ама ме дразни на тавана , все ми се набива на окото..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Почистване на таван от платя

Мнение от Jordana » 01 Май 2022, 16:27

Етилов алкохол , мастилото се разтваря в спирт тъй като самия химикал е маслен разтвор на така нареченото берлинско синьо или пруско синьо . Пробвай с амоняк и спирт .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Почистване на таван от платя

Мнение от Don_Diego » 01 Май 2022, 17:30

Koch Chemie MZR, пише си в описанието, че чисти и мастило. Във ФБ май имаха клип как точно се процедира за мастило. Ако е светъл тавана със сигурност ще си личи по-чистото мястото където е драскано и чистено след това
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Почистване на таван от платя

Мнение от Jordana » 01 Май 2022, 17:36

Каквито и опити да правиш пробвай първа на парче плат надраскано с химикал как се чисти . В смисъл не първо на тапицерията щото може да си остане завинаги там от опити с различни химии.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Re: Почистване на таван от платя

Мнение от ///MEHTOP » 01 Май 2022, 18:45

Да,да ,задължително първо на светъл плат!
Благодаря на всички, които се отзоваха! Първо ще започна с най-лекото -бяла паста за зъби, като ми остане време и ще драсна за резулттите в бъдеще да знаете братя

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Почистване на таван от платя

Мнение от bum_bum » 01 Май 2022, 21:27

Заеби тая паста. С всеки неуспешен опит си намаляваш шанса да го почистиш добре.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Почистване на таван от платя

Мнение от blqsu4ko » 03 Май 2022, 12:16

С каквото и да го чистиш ще изчистиш и мърсотията, която се е събрала с годините и ще остане по-чисто петно от останалата част :dunno:
Live it like you Love it

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Почистване на таван от платя

Мнение от 100imenov » 03 Май 2022, 14:39

blqsu4ko написа:С каквото и да го чистиш ще изчистиш и мърсотията, която се е събрала с годините и ще остане по-чисто петно от останалата част :dunno:

:yes: и вероятността петното да те дразни е по-голяма от самото мастило. Та или отиди на тип детайлиг на целия таван или не се занимавай.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook