антирадар, цивилни патрулки, какво правим?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: антирадар, цивилни патрулки, какво правим?

Мнение от Моджо » 17 Май 2022, 8:46

Засега никой не ми е крещял още. Иначе ме изпреверват всички и им преча де :))
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: антирадар, цивилни патрулки, какво правим?

Мнение от bum_bum » 17 Май 2022, 18:31

ivanski_2 написа:..... а на малинов един взе да ми свири и да крещи как съм можел да карам със 50.....


Аз имах доста дълъг културен период, години някъде в които карах точно като пенсионер. Като пише 50, с 50. Ако пише 30, аз съм с 30. Изпреваравали са ме с абсолютно всичко и отвсякъде. През тавана може би само не са ме прескачали. Но са ме изпреварвали и през разширение за автобусна спирка. И винаги съм се чудел къде са дейб@ тия форумните моралисти и спазващите правилника? :mhihi:

За щастие ми мина и реших, че в Рим трябва по римски. Нещата са вече много по-добре, пък и доста по-бързо се придвижвам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: антирадар, цивилни патрулки, какво правим?

Мнение от drago_pavlov » 27 Май 2022, 22:27

Преди няколко седмици на отбивка между Плевен и Д. Дъбник имаше спряло дърто, цивилно А4, черно, а триногата зад него...
Бах в насрещното и затова го видях, иначе няма шанс...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: антирадар, цивилни патрулки, какво правим?

Мнение от In_Memoriam » 27 Май 2022, 23:25

Ама бас ловя, че не са ви се дървили ако сте били по-бързи от някого :mhihi:

На Слатинска светофара преди ОМВ 2 коли чакат в лявата на червено, а дясната стои свободна. Нареждам се чинно вдясно, а до мен първа кола W211 дизелче. Светва зелено, обаче отсреща има спирка и паркирали коли, съответно реших, че капитанът до мен мога да го изпреваря както и стана, въпреки че беше решил да не ме пуска. При 4-5 коли разлика се прибирам пред него без да има никакъв шанс за засичане от моя страна, обаче настигнахме задръстване и трябваше да се спира. Вече е еднолентово, обаче "колегата" спира до мен в насрещното с въпроса "много ли си нагъл, ве?!" Викам случвало се е, но като цяло не :mhihi: "Абе ей селянин" беше отговорът и си замина напред да се предрежда. :dunno: Предполагам проблем с марката имаше момчето, в комбинация с наранено его.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: антирадар, цивилни патрулки, какво правим?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Май 2022, 6:03

Кво не са бе човек, не ми се говори докъде стига човешката...то не е и глупост, ами чиста проба простотия. Съвсем спокойно ти говорят все едно ще те бият, а ако не се направиш на шматка спокойно може до бой да се стигне. Много рядко ми се е случвало да се разгъвам от колата ако нервите ми не издържат и обикновено омекват, но е имало и такива, които дори тогава не млъкват и нямам предвид някой здравеняк, а обикновено хора тип пинчери. :shock: Гледаш го 45 кила с мокри гащи, но лае. И ако продължиш дори да го ступаш може да си отвориш голям проблем щом си слезнал и ти от колата, понеже съда го тълкува като, че спомагаш за разпалване на конфликта. Няма значение дали те е псувал или дори ти е дошъл той до колата. Вече ако той ти отвори вратата и той те изкара навън спокойно може да го пребиеш. Във всички останали случаи съветвам просто да си тръгнете с подвита опашка, иначе има голям шанс да ядете дървото. Затова се е случвало да ме псуват, усмихвам се ако съм на кеф, най-много да кажа да внимава как говори и си тръгвам. Чувал съм ги всякакви през стъклата "ще те пребия, другия път ще видиш, бакшиш долен" и т.н.
С БМВ-то само веднъж един в Ямбол ми мърмореше на светофара защо съм го изпреварил така, явно понеже видя, ще съм отдалеч, а той си в в неговото село и беше с някакво ХаЛди, явно се жегна, че...минах пред него с газ, как смея изобщо. :mhihi: Горе-долу беше ситуация като твоята и после спрях на червено. С жената бях и двете деца преди 10-на може би години и след малоумния му въпрос що съм карал някак си и отговора ми защото искам щял да...бе даже не помня какво точно каза, ама му отвърнах, че нищо не може да ми направи и така с малко кофти тон вече леко изнервен му казах чао с всичката газ на света, а V10-ката тъкмо беше отпушена да се чува малко повече. :mhihi:
Някакъв образ преди ме питаше имал ли съм право да го изпреварвам отдясно, че му обяснявах правилник как в населено място при наличие на повече от една лента в посока е разрешено. :mhihi:
Въобще моят личен съвет към всеки на пътя е да бъде над нещата, особено ако има повече от две мозъчни клетки в главата каквито сте хората в този форум. Няма място за гордост в тия ситуации, просто си представете, че примата, който ви образува изречения през прозореца е на ниво едноклетъчно защото той си е такова и няма нужда да гледате докъде ще му стигне простотията защото всички са еднакви. Да не говорим, че хората си избиват и комплексите в много от ситуациите, а и не са правили скоро секс. Много от колегите ми си носят в колата я бухалка, я дърво някакво, я газов пистолет, метална тръба и т.н. Аз лично веднъж намерих една арматура на пътя и реших да я прибера за да я хвърля на подходящо място, ама като я оставих отляво на седалката някак с тия 50-60 см. дължина и дебелина около 1 см. си заспа на мястото. :mhihi: Ама не съм я ползвал, да и не ми се и налага.
Имам един много любим лаф - ако спираш да мяташ камъни по всяко куче, което те лае, никога няма да стигнеш за където си тръгнал. Пийс.
Дано поста не е станал като на участничка в конкурс за красота :mhihi: ама споделям от опит.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: антирадар, цивилни патрулки, какво правим?

Мнение от drago_pavlov » 28 Май 2022, 7:10

Top Gun Maverick написа:Някакъв образ преди ме питаше имал ли съм право да го изпреварвам отдясно, че му обяснявах правилник как в населено място при наличие на повече от една лента в посока е разрешено. :mhihi:

Имам чувството, че вече никой не знае къде как се изпреварва...
На магистрала вече е съвсем нормално да те изпревярват от дясно. Не само някакви пишман рейсъри, а всички го правят... :kuku:
Преди време някакъв изтръпнал с жена си и детето на задната седалка, с някаква изтърбушена Зафира го виждам, че се засилва да ме изпреварва отдясно и го избутах в аварийната, а тоя започва да ми прави жестове, че съм ненормален...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: антирадар, цивилни патрулки, какво правим?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Май 2022, 7:50

Че с колко караше тоя за да те задминава по този начин след като ти в лява лента няма да си със 110? :mhihi:
Това с дясната лента на магистралата съм го виждал много често в малкото пъти в които лято време минавам от там за или от големия гьол. И дори от жени, нагли и нахални до безбожие, разбира се без умения да карат бързо, но пък с мерак.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: антирадар, цивилни патрулки, какво правим?

Мнение от drago_pavlov » 28 Май 2022, 8:32

Не помня точни скорости, но в лявата имаше колона, която вероятно се е движела със 120-130. И винаги ще се намери някой изсулен дето започва да се вре между тировете в дясната, после две-три коли напред засича лявата, после пак изпреварвания от дясно...
Аз по принцип карам доста бързо и като се задръсти така лявата полудявам, но никога не съм си позволявал да изпреварвам от дясно...
Само веднъж де, но там случая беше много тежък и беше по-безопасно да изпреваря от дясно отколкото да чакам някой да ме размаже в лявата...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: антирадар, цивилни патрулки, какво правим?

Мнение от TNT » 30 Май 2022, 9:00

Скоро след някакво събитие по Серес... по тъмно беше вече, празна магистрала, аз си карам в лява 147кмч на темпомат... пистов мотор и AMG GT 4 door се гонеха... Може и с 300, не знам. Поне 250 бяха. Видях ги далеч в огледалото, но толкова бързо идваха, че като се преместих в дясната лента буквално засекох Мерцедеса. Той пусна аварийки после, усети се, че много летят, ама... Такива скорости са все едно със 140 на паркинг да караш :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: антирадар, цивилни патрулки, какво правим?

Мнение от drago_pavlov » 31 Май 2022, 20:12

Това имах предвид...
В моя случай беше посред нощ, порой и мъгла. Магистралата празна, аз си карам със 120-130 в лявата лента и изведнъж пред мен кола, като спряла :shock: Скачам на спирачките и се оказа, че колата се движи с 50 км/ч в лявата лента посред нощ, в дъжд и мъгла :shock:
Започвам да светкам къси/дълги, но ефект никакъв... Започнах да свиря с клаксона - ефект никакъв. И понеже супер много мразя изпреварвания отдясно продължавам да упорствам 4-5 минути с клаксона и фаровете.
Накрая се изнервих супер много и изпреварих от дясно. И какво да видя - пасажера някакъв дядо на 80-90 години пред умиране, а шофьорът някаква баба на 60-70, вероятно дъщеря му...
Освирках ги и при изпреварването, но тая така и не се махна и продължи да си кара в лявата лента...
Чист късмет, че не ги е застигнал някой такъв летящ с 200...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: антирадар, цивилни патрулки, какво правим?

Мнение от Top Gun Maverick » 31 Май 2022, 20:30

Чист късмет, че някой не кара с 200 посред нощ в пороя и мъглата ли? :mhihi: Честно, не знам как ги мислите понякога. А порой и мъгла са малко несъвместими но да кажем ако е било горещо и има някакви изпарения или просто мъглата е пелена от водата.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: антирадар, цивилни патрулки, какво правим?

Мнение от In_Memoriam » 31 Май 2022, 20:33

Top Gun Maverick написа:Чист късмет, че някой не кара с 200 посред нощ в пороя и мъглата ли? :mhihi:

Има, има... знам за такива :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: антирадар, цивилни патрулки, какво правим?

Мнение от anttonev » 31 Май 2022, 20:38

drago_pavlov написа:Магистралата празна, аз си карам със 120-130 в лявата лента...


От интерес просто питам, защо в лявата лента? :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: антирадар, цивилни патрулки, какво правим?

Мнение от drago_pavlov » 31 Май 2022, 20:43

Top Gun Maverick написа:Чист късмет, че някой не кара с 200 посред нощ в пороя и мъглата ли? :mhihi: Честно, не знам как ги мислите понякога

На едно спускане около Ихтиман даже му седи плочата на един такъв безсмъртен...
Пък ти си се чуди колкото искаш...
anttonev написа:
drago_pavlov написа:Магистралата празна, аз си карам със 120-130 в лявата лента...

От интерес просто питам, защо в лявата лента? :dunno:

Защото дясната е като юфка в 90% от случаите...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: антирадар, цивилни патрулки, какво правим?

Мнение от cod-cdbp » 31 Май 2022, 21:16

anttonev написа:
drago_pavlov написа:Магистралата празна, аз си карам със 120-130 в лявата лента...


От интерес просто питам, защо в лявата лента? :dunno:



Предполагам че фаровете им светят като свещи и се ориентират по мантинелата.
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook