Във форма ли сте?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

В добра физическа форма ли сте?

Да, много добра
6
6%
Да
28
27%
По-скоро да
21
20%
По-скоро не
22
21%
Не
16
15%
Не, в много лоша форма
11
11%
 
Общо гласове : 104
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Във форма ли сте?

Мнение от ivoaudi » 27 Юли 2022, 11:11

Начина ми на живот до преди 2-3 месеца провокираше производство на корем! Ама провокация братче!! :D
Сега по цял ден съм с брадвата, резачката, лопатата, чука, мистрията, мъкна камъни за зидария, тухли, керемиди, цимент, вар, пясък, чакъл, греди..... какво се сетиш, всичко наред! Няма петък, няма Неделя и почти всяка вечер до полунощ, понякога и по-късно. От сутрин до вечер съм “в залата”. Чувството е страхотно! Вече трети месец съм с непрестанни болки в де-що има става, мускул, сухожилие, но е някак готино. Чувствам силата в ръцете как се възстановява и ще мога като преди когато съм жаден да си изцедя един камък и да пийна :D
Корема просто изчезна. Изчезна. А не бе от съвсем малките. Допълвам изключително важното според мен обстоятелство, че ям обилно, особено вечер и пийвам ракийки достичко като за мен. По принцип конкретно от алкохол дебелея яко и бързо. А сега се топя.
Та.... хубаво е. И по-хубав от този спорт за мен няма. Отделно и че постоянно си стимулиран да свършиш туй и онуй.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Във форма ли сте?

Мнение от ivoaudi » 27 Юли 2022, 11:20

Искам да допълня нещо умишлено в друго мнение, тук както знаем броячи няма. Та, конкретно от снощи, много хора ще ме осъдят, че правя това:
Купих си нова резачка, Щил. Рязането на дърва се оказа голяма забава и то си е направо удоволствие да се развихриш с резачката. Но:
Снощи нарязах около един кубик и после ги нацепих, но по-тънките и някой средни трупи отделих за днес да ги режа със.... триона. С триона, а не с резачката. Именно за спорта. Няколко дни пък поред ходя долу в съседната къща при чичо Митко като го чуя, че цепи неговите дърва. Ей тъй, за спорта. Взимам си брадвата и отивам. Лафим си и си спортувам. Отначало ме прие подозрително, но после разбра. И тъй..
Моята имат вила високо горе в планината и имат дървета за рязане. Смятам като се по освободя да ида някой ден БЕЗ резачката и да ги поваля и нарежа с един супер лош трион там( няма направен чапраз, за който знае какво е, а аз умея отлично да правя, но няма да го сторя :smoke: ), на място! :ok:
Та, ще тръгна нагоре само с два литра ракия и няма да мъкна резачки! :mrgreen:
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Във форма ли сте?

Мнение от ivanski_2 » 28 Юли 2022, 21:17

Кога дойде, кога намери жена , това си е направо подвиг в този край хаха
Щом ти е забавно да те поканя на гости с резачката в Чепеларе, че моята си замина :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Във форма ли сте?

Мнение от ivoaudi » 28 Юли 2022, 22:12

ivanski_2 написа:Кога дойде, кога намери жена , това си е направо подвиг в този край хаха
Щом ти е забавно да те поканя на гости с резачката в Чепеларе, че моята си замина :mhihi:


Ще дойда бре :D Само ако могат малко да почакат, даже повечко :mrgreen:
Успоредно с къщата правя основни ремонти на още две жилища, та вечер работя ей до сега, тъкмо влизам за душ, 23ч30 е. Не спирам даже за кафе, че утре ще зафучи, тряа съм готов!
За жената тя бе целната предварително :D
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Е.Димитров » 29 Юли 2022, 7:39

ivoaudi написа:
ivanski_2 написа:Кога дойде, кога намери жена , това си е направо подвиг в този край хаха
Щом ти е забавно да те поканя на гости с резачката в Чепеларе, че моята си замина :mhihi:


Ще дойда бре :D Само ако могат малко да почакат, даже повечко :mrgreen:
Успоредно с къщата правя основни ремонти на още две жилища, та вечер работя ей до сега, тъкмо влизам за душ, 23ч30 е. Не спирам даже за кафе, че утре ще зафучи, тряа съм готов!
За жената тя бе целната предварително :D

И аз ако може да се включа в заявка за гости с включена "фитнес" процедура.
В упражненията е включено следните уреди:
Копач, лопата, ръчна количка.
Трябва да се поизкопае един канал, да се положи една тръбичка :) и после да се излее бетон на около 25М2 ,
А, за отпускане, може да се врътне една оградка, 2 метра висока, около 4 метра дълга с бетонни тухли.
:mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Във форма ли сте?

Мнение от ivoaudi » 29 Юли 2022, 10:06

Ъъъъъъъъ :kuku: то хубаво, ама.....Колко ще ми струва всичко това?
Да знам ще мога ли да си го позволя. :ok:

Майтапите се вие, но всичко, ама всяко кокалче, мускулче ме боли. От седене пред компа толкова години се бях превърнал в лигльо, дето буркан компот не може да си отвори. Това обездвижването е супер вредно нещо, а труда наистина е най-хубавия спорт! Правя си в една от стаите много скромна “заличка” и дано не ме хване пак многото работа да си седи така паметник! Е, то от мене си зависи, де.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Във форма ли сте?

Мнение от drifty » 31 Мар 2023, 22:03

Минавам да се преквалифицирам от "Не" към "По скоро не" откъм форма. От няколко седмици съм се записал на един курс, в който се изучават техники от карате и жиу жицу, идеята на групата е по-лежерна, тъй като половината участващи са на възраст, но все пак си има движение. Другата половина от участниците са тийнейджъри, във вторник се паднах двойка с един младеж на 13 мисля, слабичък, но тренира карате отделно, та накрая на тренировката на лицевите опори и коремни преси го усетих, че почна да забавя темпото и да изостава от мен. Есента пък с колегите си направихме един футболен мач, бях от последните избрани при определянето на от парите, но спечелих после приза играч на мача :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Moni_BMW » 02 Апр 2023, 21:19

Вече влизам във форма. 9кг съм надолу . След дълга пауза ,вече 35ти ден съм по фитнеса. Спрях газираното и сладкото, освен фитнеса увеличих и повече ходенето пеши. Вече ми е по леко като върша тежка физическа работа. Ще увеличавам блъскането във фитнеса да направя и рЪки,че 43см студена ръка си е смешно. Не мисля за сега да зобя. Като ученик в периода 2014-2016 бях наистина в топ форма, но после завърших и почти нямаше време за тренировка. Но сега пак намирам.
///M power

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Във форма ли сте?

Мнение от In_Memoriam » 02 Апр 2023, 22:24

За момента още се държа :mhihi: 1.80 м, 80 кг. ~ 10% мазнини успявам да поддържам целогодишно с 4-дневен сплит. Като добавки - таурин, креатин, аргинин, глутамин, бета-аланин, цитрулин, протеин. Други субстанции не съм употребявал никога и не смятам. Но определено на 32 не е като на 20-25 :mhihi: Качвам по-лесно, но и не толкова чисто като преди.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Във форма ли сте?

Мнение от b_u_b_o » 02 Апр 2023, 22:45

С какво ги мериш, 10% са дооста ниски подкожни мазнини. Преди 2 месеца бях свалил на 12 според кантара на xiaomi и видях вени които не знаех, че имам :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Във форма ли сте?

Мнение от In_Memoriam » 02 Апр 2023, 22:51

Всякакви методи съм пробвал - калипери, аналитични кантари, както и по снимки. Вени не е като да няма, да. :D

А да, забравих да допълня нещо важно, кардио не правя :mhihi: На първо място слагам ген, след това хранене, след това тренировките.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Във форма ли сте?

Мнение от dhtj » 03 Апр 2023, 0:14

In_Memoriam написа:А да, забравих да допълня нещо важно, кардио не правя :mhihi:

:lol:
Винаги съм се чудил на тея хора, които се хвалят как не правят кардио, но сега ми е още по-странно след последната ми случка.

Аз съм израснал на 50 метра от футболно игрище, от 6 годишен ритам топка и не съм спирал. 16-19 годишен съм играл и в окръжните групи, след това станах студент и спрях с "професионалния" футбол, но пак си цъкам от време на време с приятели за кеф.
Миналото лято имах тежка контузия в глезена на един мач и спрях футбола и тичането за няколко месеца. Единствено ноември направих едно пробно полувреме да видя дали съм се възстановил и до вчера не бях играл втори път.
Междувременно поддържах форма с лицеви и лостове, почти не съм спирал, по 4 пъти в седмицата някъде.
Излизах 2 пъти да потичам последната седмица, липсваше им бройка на приятелите и ме викнаха да ритам с тях, не исках, щото очаквах, че ще съм зле, но чак толкова зле не вярвах че може да е. :lol:
Никаква издръжливост братче, два спринта и сърцето ми ще се пръсне, въздух не ми стига, по едно време и свят ми се зави, почувствах се като пенсионер, а съм под 30, не съм дебел, изглеждам добре... :lol:

Почвам пак да тичам редовно и да тренирам сърцето и дроба, щото толкова зле не се бях чувствал досега
И другото интересно е, че обикновен крос/правене на обиколки на стадиона не ме натоварва изобщо, но почне ли мач със спринтове, смяна на посоките, резки ускорения и спирания, тогава става тежко вече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Във форма ли сте?

Мнение от drifty » 03 Апр 2023, 7:05

Те повечето фитнесджии, дето само това "спортуват" са така, да ги накараш един кубик дърва да нацепят и ще се почувстват все едно са нацепили на цяло село дървата.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Във форма ли сте?

Мнение от bum_bum » 03 Апр 2023, 8:12

Някой с кардиото иска ли да пробва една проста тренировка, преди да говорим - 5 набирания, 10 лицеви, 15 клека.

Целта е да се направят максимален брой серии за 20 мин.

Аз правя 19. Давайте да видим кардиото как помага.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Exclusive89 » 03 Апр 2023, 8:27

Кардио само, когато свалям/чистя по 15-20мин. 2 пъти седмично. 43 см рЪки не са лоши, примерно за един 80-84кг. индивид, който е релефен или поне под 15% подкожни мазнини. Но за някакъв 100+кг. тюфлек, да доста е зле.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook