Във форма ли сте?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

В добра физическа форма ли сте?

Да, много добра
6
6%
Да
29
28%
По-скоро да
21
20%
По-скоро не
22
21%
Не
16
15%
Не, в много лоша форма
11
10%
 
Общо гласове : 105
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Във форма ли сте?

Мнение от nero_ » 04 Апр 2023, 7:27

sub_eleven написа:Ниският пулс може да е показател и за проблем по принцип. На мен лично около 40 като ми беше в покой, бях малко притеснен. Под 40 вече е стряскащо, може да има някакъв дефицит на минерали.

Напълно вярно е това. Аз също се притесних когато започна да пада ниски 40 и високи 30 и си направих пълни изследвания + холтер, екг и ехограф на сърце. За щастие не бяха открити проблеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Във форма ли сте?

Мнение от bum_bum » 04 Апр 2023, 7:48

Виж си и електролитите, по-специално калия. Барикардията може да има различни причини.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Jordana » 04 Апр 2023, 8:52

40 пулс не е нормално състояние , ако е нормално няма да правят изследвания и да търсят проблем . А тая лъжа че "спортното сърце" е нещо полезно по добре я забравете завинаги . Спортното сърце е другото название на една от патологиите с уголемяване на сърцето наречена - хипертрофична кардиомиопатия . Това състояние е честа причина за внезапна смърт при млади спортисти , тъй като тази хипертрофия води до редица нарущения в работата на сърцето . И най приятното е че тези фиброзни изменения в сърцето не подлежат на никакво лечение .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Във форма ли сте?

Мнение от ceco_kd » 04 Апр 2023, 10:10

///eMo написа:.....

И отново да споделя за bring sally up challenge - https://youtu.be/41N6bKO-NVI. Всичко над 2 минути го броя за постижение :ok:


Ето ме и "мен"

https://youtube.com/shorts/CabDOOVRG9k?feature=share


Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Във форма ли сте?

Мнение от bum_bum » 04 Апр 2023, 11:34

///eMo написа:И отново да споделя за bring sally up challenge - https://youtu.be/41N6bKO-NVI. Всичко над 2 минути го броя за постижение :ok:


Какво определя колко време седиш долу? Има ли бройка някаква или само максимално време?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Във форма ли сте?

Мнение от nero_ » 04 Апр 2023, 12:09

водят се по песента на Moby - Flower. На думите "Sally up" се вдигаш, на "Sally down" слизаш. И така 3-4 мин. колкото трае песента.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Във форма ли сте?

Мнение от ///eMo » 04 Апр 2023, 14:56

bum_bum написа:
///eMo написа:И отново да споделя за bring sally up challenge - https://youtu.be/41N6bKO-NVI. Всичко над 2 минути го броя за постижение :ok:


Какво определя колко време седиш долу? Има ли бройка някаква или само максимално време?
Стоиш долу докато не кажат bring sally up.



ceco_kd написа:
Ето ме и "мен"

https://youtube.com/shorts/CabDOOVRG9k?feature=share



Нямам нужния баланс за хендстенд, но дори и с краката до стената не мисля, че бих издържал повече от 40-50 секунди.
Поздравления ако успяваш по същия начин.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Във форма ли сте?

Мнение от bum_bum » 04 Апр 2023, 18:39

Ще го пробвам. Мислех днес, но нещо не съм вчас тия дни. Децата нон-стоп влачат някакви болести и съм 50:50 от две седмици :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Във форма ли сте?

Мнение от sub_eleven » 05 Апр 2023, 6:32

Jordana написа:40 пулс не е нормално състояние , ако е нормално няма да правят изследвания и да търсят проблем . А тая лъжа че "спортното сърце" е нещо полезно по добре я забравете завинаги . Спортното сърце е другото название на една от патологиите с уголемяване на сърцето наречена - хипертрофична кардиомиопатия . Това състояние е честа причина за внезапна смърт при млади спортисти , тъй като тази хипертрофия води до редица нарущения в работата на сърцето . И най приятното е че тези фиброзни изменения в сърцето не подлежат на никакво лечение .

Това, което го цитираш е генетичен недостатък. Спортното сърце не е такава крайност. В повечето случаи като намалиш интензитета и донякъде губи свойствата си. Като всеки мускул.
Ако изпадаш в крайности и в комбинация със зоб, по-скоро така се увреждат професионалните спортисти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Във форма ли сте?

Мнение от ildivvy » 05 Апр 2023, 7:13

Вчера на прегледите ни правиха и кардиограма... Пулса ми в покой беше 52.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Jordana » 05 Апр 2023, 8:11

sub_eleven написа:
Jordana написа:40 пулс не е нормално състояние , ако е нормално няма да правят изследвания и да търсят проблем . А тая лъжа че "спортното сърце" е нещо полезно по добре я забравете завинаги . Спортното сърце е другото название на една от патологиите с уголемяване на сърцето наречена - хипертрофична кардиомиопатия . Това състояние е честа причина за внезапна смърт при млади спортисти , тъй като тази хипертрофия води до редица нарущения в работата на сърцето . И най приятното е че тези фиброзни изменения в сърцето не подлежат на никакво лечение .

Това, което го цитираш е генетичен недостатък. Спортното сърце не е такава крайност. В повечето случаи като намалиш интензитета и донякъде губи свойствата си. Като всеки мускул.
Ако изпадаш в крайности и в комбинация със зоб, по-скоро така се увреждат професионалните спортисти.


То има няколко вида на тази патология , хипертрофична кардиомиопатия която се получава от интензивни тренировки е точно придобита в следствие на спорта . Сърцето реагира по различен начин на натоварването от другите скелетни мускули . Тука се променя обема на камерите и се получава удебеляване на стените от фиброзните лезии . Фиброзната тъкан не се маха с нищо след това , а това води до ритъмни нарушение от увредената проводимост на тъканта . Спортната хипертрофична кардио миопатия не води директно до смърт а изменение на сърцето което води до рискове за развитие на други сърдечно съдови заболявания . Само внезапната смърт при спортисти под тежко натоварване е бонус директно непосредствено от тази миопатия . Другите негативи ги получаваш с напредване на възраста .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Във форма ли сте?

Мнение от nero_ » 05 Апр 2023, 8:49

Такава хипертрофия при аматьор изключително трудно да се постигне и както колегата спомена по-вероятно да е в комбинация със зоб. А и много лесно се вижда на ехограф.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Във форма ли сте?

Мнение от bum_bum » 05 Апр 2023, 10:30

Тук говорим за аматьорски или професионален спорт? Защото натоварванията нямат абсолютно нищо общо. Доказано е, че колоезденето претоварва и уврежда сърцето, но кое колоездене? Това при което излизаш и въртиш час, два, три или пет или това в което дали си си обръснал краката или не може да бъде решаващо за победата (заради аеродинамиката)?

Същото е и за фитнеса.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Leon » 05 Апр 2023, 12:43

Абе каква хипертрофия на сърцето при аматьори, искам да го видя това :mhihi: Тия неща се получават от тежки дози стероиди, съчетани с многочасови тренировки, само от натоварване - трудно, дори по 2-3 часа на ден фитнес, колоездене, тенис или каквото там спортувате. Освен ако нямаш генетичен дефект. Най-малкото докато свърши капацитета на сърдечния мускул, че да се наложи да се уголемява, другите отдавна са приключили и тренировката в свършила...
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Във форма ли сте?

Мнение от bum_bum » 05 Апр 2023, 12:54

И аз това се опитвам да обясня, че час във фитнеса колкото и да се зориш е на практика едно голямо нищо.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook