Въпрос за автокаско

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.12.2016

Въпрос за автокаско

Мнение от wdas » 31 Мар 2022, 12:26

Здравейте, колеги. Не съм правил до сега пълно автокаско и тъй като вложих пари и време в колата ми се ще да я застраховам. Основно ме притеснява тъй като имах проблеми с една от предните коли и двигателя направо запали дебитомера и не успяхме да я оправим. Въпросите са ми основно:
1.Автокаското покрива ли технически повреди - пример ако двигателя се прецака - да кажем турбото обърне на масло и целия двигател отиде какво ще стане?
2.Четох че не трябва да се оставя нищо в колата, особено и документи, тъй като те се изискват при евентуално оплакване за откраднат автомобил например?
3.Тъй като колата ми е от няколко месеца, а знам че има доста въпроси за нея, основно се чудя как да преценя дали има аларма - тъй като заводската мисля, че не работи, ако има начин как да разбера?
4. Ако има нещо специфично което може да не посъветвате, конкретна компания или клаузи които са ви направили впечатление?
5.Ако променям разни неща по колата - пример смяна на фарове или брони, трябва ли да се съобщи на застрахователя? Или първо да ги оправя тези промени и тогава да отида да я застраховам? Тъй като имам няколко детайла за смяна и планувам по-нататък да сложа спортни брони.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Въпрос за автокаско

Мнение от randity » 31 Мар 2022, 12:49

wdas написа:Здравейте, колеги. Не съм правил до сега пълно автокаско и тъй като вложих пари и време в колата ми се ще да я застраховам. Основно ме притеснява тъй като имах проблеми с една от предните коли и двигателя направо запали дебитомера и не успяхме да я оправим. Въпросите са ми основно:
1.Автокаското покрива ли технически повреди - пример ако двигателя се прецака - да кажем турбото обърне на масло и целия двигател отиде какво ще стане?
2.Четох че не трябва да се оставя нищо в колата, особено и документи, тъй като те се изискват при евентуално оплакване за откраднат автомобил например?
3.Тъй като колата ми е от няколко месеца, а знам че има доста въпроси за нея, основно се чудя как да преценя дали има аларма - тъй като заводската мисля, че не работи, ако има начин как да разбера?
4. Ако има нещо специфично което може да не посъветвате, конкретна компания или клаузи които са ви направили впечатление?
5.Ако променям разни неща по колата - пример смяна на фарове или брони, трябва ли да се съобщи на застрахователя? Или първо да ги оправя тези промени и тогава да отида да я застраховам? Тъй като имам няколко детайла за смяна и планувам по-нататък да сложа спортни брони.


1. Каското никога не е покривало технически проблем.
2. Не трябва да се оставят талони и подобни в колата. Полицата за ГО така или иначе трябва да е там, както и ГТП-то.
3. От години застрахователите не изискват задължително аларма. Имобилайзера им е достатъчен.
4. Аз съм доволен от Алианц и Дженерали. Нямам отказа неща и в двете компании към момента.
5. За всяка една промяна е нужно да се уведоми застрахователя, като имаш възможност и да дозастраховаш, но задължително с фактури. В противен случай, ако си сложил М броня, а колата излиза с нормална от завода, то ще ти платят за нормална.
Каското не покрива липсващи детайли.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Въпрос за автокаско

Мнение от Stoqnchev » 31 Мар 2022, 19:27

wdas написа:Здравейте, колеги. Не съм правил до сега пълно автокаско и тъй като вложих пари и време в колата ми се ще да я застраховам. Основно ме притеснява тъй като имах проблеми с една от предните коли и двигателя направо запали дебитомера и не успяхме да я оправим. Въпросите са ми основно:
1.Автокаското покрива ли технически повреди - пример ако двигателя се прецака - да кажем турбото обърне на масло и целия двигател отиде какво ще стане?
2.Четох че не трябва да се оставя нищо в колата, особено и документи, тъй като те се изискват при евентуално оплакване за откраднат автомобил например?
3.Тъй като колата ми е от няколко месеца, а знам че има доста въпроси за нея, основно се чудя как да преценя дали има аларма - тъй като заводската мисля, че не работи, ако има начин как да разбера?
4. Ако има нещо специфично което може да не посъветвате, конкретна компания или клаузи които са ви направили впечатление?
5.Ако променям разни неща по колата - пример смяна на фарове или брони, трябва ли да се съобщи на застрахователя? Или първо да ги оправя тези промени и тогава да отида да я застраховам? Тъй като имам няколко детайла за смяна и планувам по-нататък да сложа спортни брони.


Отгоре колегата ти го е написал точно как стоят нещата. Мога са да допълня няколко неща
- Всички промени по интериор / екстериор задължително се минава през застрахователя + нови снимки на колата и всичко се до-застрахова и се доплаща.
- Не само документи на колата , а всичко не се признава от застрахователя.
- Армеец искат задължителна аларма ( фабрична или афтър ) .... пробват я дали работи при снимките на колата.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.12.2016

Re: Въпрос за автокаско

Мнение от wdas » 02 Апр 2022, 7:41

"- Не само документи на колата , а всичко не се признава от застрахователя." В какъв смисълвсичко? Нищо не трябва да има в колата ли?

За Aрмеец чета нещо г/д по моя въпрос:
"Пожар и/или експлозия, вследствие на гореизброените
природни бедствия, както и от техническа неизправност или
друго случайно събитие, с изключение на умишлен палеж
или умишлено предизвикана експлозия (взривяване)"
това е за покритие на минимално автокаско
и после за какво не покрива:
"повреди в резултат на техническа неизправност"

Тоест ако се запали е покрито, но ако се развали се оправяй?

едит:
В друг сайт чета
"Техническа повреда
Обичайно изключение от покритието на застраховка каско са рисковете свързани с нормалната експлоатация на превозното средство. При определени обстоятелства и ограничения обаче техническата повреда е застраховаема. Част от компаниите на пазара предлагат покритие за механична повреда на определени детайли на автомобила като двигател, скоростна кутия, задвижващ мост или други."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Въпрос за автокаско

Мнение от mr_petroff » 18 Сеп 2022, 19:19

Колеги, застрахователите признават ли щета при отваряне на преден капак в движение. Пълно каско в Армеец има колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Въпрос за автокаско

Мнение от DigitalExile » 18 Сеп 2022, 20:16

Stoqnchev написа:- Армеец искат задължителна аларма ( фабрична или афтър ) .... пробват я дали работи при снимките на колата.


От около 4 години не искат допълнителна аларма. :wave:

mr_petroff написа:Колеги, застрахователите признават ли щета при отваряне на преден капак в движение. Пълно каско в Армеец има колата.


Би трябвало да признаят.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Въпрос за автокаско

Мнение от mr_petroff » 20 Сеп 2022, 6:19

Заведена е щетата вече - без проблеми. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Въпрос за автокаско

Мнение от Моджо » 26 Окт 2022, 15:02

За пръв път ползвам каското. Къде 11часа по телефона 2 минути, 10 минути на място дукименти и снимки. И преди малко одобриха сичко. Чисто нова, оригинална, задна броня за шкодата. И то заради една дупчица, която според мен си се залепва без проблем. И не е ПТП, демек нямам протокол от КАТ.
Алианц.
Хм,хм...

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: b_u_b_o

Последни теми
Facebook