Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 29 Юли 2022, 13:17

ildivvy написа:Като гледам тези снимки на входовете в София и направо не мога да повярвам, какъв късмет имам да живея във входа, където живея сега! За едно сте прави - Всичко си зависи от хората! Болшинството не стават и според мен основна причина е бедността! Всичко е сведено до 'оцеляване' и всичко отстрани е без значение... Когато хората надмогнат някои неща, започват да обръщат внимание и на нещата, които го заобикалят! Разбира се, селтака си е селтак! Това си е основен закон!


Не е до бедност. В момента, в който са извън жилището си не ги интересува. Липса на възпитание, ценности и т.н.
Цял един народ от простаци и невежи, за които живота в мизерия не представлява никакъв проблем.
Затова е нормално да видиш добре облечен човек да си хвърли фаса на земята,
или да псува някой в задръстването, щото не го е пуснал да се пререди и т.н.

Както каза Jordana, явно винаги сме си били миризлива мърша, за да напише Славейков 1875 година "Не сме народ"...
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Имотният пазар

Мнение от laviatan » 29 Юли 2022, 13:34

Това си е манталитет - и няма оправия.
Да ми е хубаво вътре до вратата, а от другата страна - може и потоп да стане.
И не - няма да се превъзпитаме където и за колкото и да отидем.
Живеем в сграда в която има само 7 апартамента / не етажа - а апартамента / + един етаж офис на известна фирма.
Всичко познати разправяха - супер ! Няма да имате проблеми.
Да - ама не . Едни прошляци , които са работили в Германия над 30 години взеха двата най-горни апартамента .
Мъжа е дизайнер на яхти - "бие" ги парата яко. Да ама мамата е*** на фасадата / има си места за климатиците - не им харесва и на друго място ги сложиха /, някакви клошарски навесчета - пада непрестанно лед , избиха на тавана на блока изолацията и си направиха лятна градина :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Не попитаха никой . Не ми се занимава и с това да им пусна една жалба - важен е факта. Дали така ще направи в Германия ?
Другата / голямата фирма - няма да и споменавам името / никога не е платила до сега нито стотинка за общи нужни - те не живеели там. А "синчето" е само с И8 , Кайени / най-новите/ ... няма лошо, ама си плати стотинките бре !

И за капак - отявлен БМВ ФЕН даже и тук :mhihi: и мой приятел ...
Идва да си полафим пред нас - съседи си купил новата S-класа , до него спира моя познат.
Идва при Мерджана и сяда на предния калник - на дънките му висят ключове и се вижда как драска направо боята.

При въпроса ми - не виждаш ли какво правиш ? Отговора беше : Абе пука ли ти ? Нали не е моя , или твоя ? :banghead:

Просто надежда всякаква оставете...това са от огромната торба с впечатление няколко случая на по-умни и имащи сънародници :dunno:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Имотният пазар

Мнение от msi200 » 29 Юли 2022, 13:36

Точно така - ген. И няма какво да се направи...
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 29 Юли 2022, 13:47

laviatan написа: и сяда на предния калник

Ей тва ми бърка в червата...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Имотният пазар

Мнение от Petrolhead » 29 Юли 2022, 13:59

msi200 написа:Не е бедността, в Румъния(преди), Украйна и Беларус са по-бедни от нас, ама няма такава мизерия.


разликата идва от връзката със земята и личната собственост.

румънците никога не са имали ТКЗС, земята винаги се е обработвала от частни стопани
украинците и беларусите живеят в малки села и градчета, които винаги са се изхранвали от земята и дори комунизма не успява да ги откъсне от нея.

българинът е човек без корени, които няма никаква връзка нито с мястото нито с хората с които живее.
мен ме мразят 95% от съседите ми, защото не ги оставям да творят. и така ми е по-добре, по-добре да ме мразят и да внимават, отколкото да им гледам мизериите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имотният пазар

Мнение от acho.rs » 29 Юли 2022, 20:04

По лични наблюдения върху 10ина сгради в различни места на София- ами мизерията си е в старите сгради и центъра. Живота в големия град е прекалено лесен и е пълно с плужеци, алкохолици и други утайки , които цял ден лежат и никога за нищо няма да си мръднат дебелия, гнусен задник. Апартамента е на баба и, парното е от съседите, дрехите са на 30 години, плаща се само хляба , бирата и гсма на изплащане ...плащането е често на баба и с пенсията . Понеже клетите баба и дядо няма как да са живели в нещо различно от панел/епк (95%) и плужека живее в такова.
2-3ма такива да има я сградата и кочината е на лице.

От друга страна , поне аз не съм видял в новите квартали или по-висок клас сгради в "скъпите" квартали да има насран вход , ръждиви ламарини и прани гащи на балкона .

Отделно вече безброй комплекси които каквото и да се говори са си друг начин на живот.

Та надежда има, стига се били толкова черногледи

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Имотният пазар

Мнение от madafaka_donkele » 29 Юли 2022, 20:15

На прага пък кво толко ѝ харесахте не знам :mhihi: Има отделни "петна" по центъра, които стават и то горе-долу и тва е. Извън центъра лично на мен много ми напомня мизерията на букурещ. Ако трябва да съм честен на прага ми харесаха предградията или както там се водят местностите по пътя и непосредствено преди летището. Супер яки модерни къщички и тупалки паркирани пред тях имаше.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 29 Юли 2022, 21:54

madafaka_donkele написа:На прага пък кво толко ѝ харесахте не знам :mhihi: Има отделни "петна" по центъра, които стават и то горе-долу и тва е. Извън центъра лично на мен много ми напомня мизерията на букурещ. Ако трябва да съм честен на прага ми харесаха предградията или както там се водят местностите по пътя и непосредствено преди летището. Супер яки модерни къщички и тупалки паркирани пред тях имаше.


Без да се майтапя, отворих google maps и пльоснах човечето на произволно място, за да сложа след това линк тука.
Уцелих това. Не съм го избирал нарочно. Та гледам архитектура, настилка на улиците, тротоари :mhihi:
липса на каквито и да е кабели и жици по стотици над входовете и се чудя, дали говорим за един и същи град :bchug: :ok: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

https://www.google.com/maps/@50.0786916,14.446422,3a,75y,294.81h,98.15t/data=!3m6!1e1!3m4!1s7uTCCuIogw5NB2zdhIjTjQ!2e0!7i16384!8i8192
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имотният пазар

Мнение от acho.rs » 30 Юли 2022, 10:31

Аз съм бил в Прага 2 пъти по една седмица и във Виена пак така - с ръка на сърцето казвам, че в Прага архитектурата ми хареса повече. Центра в радиус 3км всичко е възстановено. Няюа една келяв сграда. Направо сменяш епохата. Това е все едно София да е като ЦУМ до кв Изток и Надежда .
Не случайно Прага се води 4тия най-посещаван град в Европа. Това създава и лудница, дори зимата, но пък..като завали сняг е мега готика

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от carmanf1 » 30 Юли 2022, 18:40

Прага е прекрасен град. В топ 5 ми е от всички градове, в които съм бил.

А през зимата е, просто, зимна приказка. Красота.

Относно яките къщи по пътя за летището,
малко по нататък се виждат и СОЦ панелките, същите като нашите като архитектура (ако може да се нарече архитектура изобщо :lol: ).

Само че напълно санирани, лъснати, поддържани, спретнати.

Между-блоковите пространства прекрасни - трева, храстчета, градинки, детски площадки и т.н.

Не като при нас, кал и мизерия гнусна навред.

Да не говорим за техните села и нашите села как изглеждат :mrgreen:


Както ми казваше един стар съсед, цитирам го:

“ти к’во очакваш от селяндурски народ, че ние до преди само 35-40 години повечето бяхме прости селяндури, които само гледат да крадат от ТКЗС-то и да скатава от работа.
После, лека полека станахме граждани, само че простия, неук, крадлив селяндур си остава в теб, дори и да се водиш гражданин. Надявам се вашето поколения да го осъзнае и да види къде са сега бившите СОЦ страни като нас, но били част от австро-унгарската империя и близо до запада преди това, докато ние сме били в ориента”.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имотният пазар

Мнение от Jordana » 30 Юли 2022, 19:03

Чехите 150 години са в Австроунгария , получават независимост с разпада на империята 1918г . Судетската област крупен промишлен конгломерат е населен предимно с немци не с лилави роми . При нас има цигански махали вместо промишленост . Ние сме 500 години под турско , ще си отидем с ибриците и външните тоалетни докато се затрие тая държава тръгнали сте да сравнявате София с Прага .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Имотният пазар

Мнение от top » 30 Юли 2022, 20:24

Не 500 години под турско робство а годините на комунизма са разказали играта на България и манталитета на хората, моята кооперация в центъра е от 1910г. и още тогава е имало вътрешни баня и тоалетна...както и архитектура подобна на тази във Виена... опростачаването е свършило добра работа...


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имотният пазар

Мнение от Jordana » 30 Юли 2022, 20:43

Те и чехите са имали комунизъм не бери грижа за това . Виж им панелките и на гедерейците и чехите и на финландците и на унгарците и после виж нашите та после коментирай от соца ли е.
Последна промяна Jordana на 30 Юли 2022, 20:45, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 31 Юли 2022, 9:24

Типичен пример, как някои хора не виждат разликите между София и Прага.
Направо си е почти същото, точно това имах предвид.
Затова и у нас е така, за много хора е напълно нормално е това което е по улици, фасади и сгради.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Имотният пазар

Мнение от msi200 » 31 Юли 2022, 10:09

Прага и Чехия е много добре. Трябваше Германия да се развие в тази посока... А пък бирата ...
I love the sound of V8 in the morning...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook