Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имотният пазар

Мнение от Jordana » 28 Юли 2022, 19:40

Виждам че разбирате напълно простата истина недостига на финансиране не е фактор за нищо в тая държава . Просто когато има повече пари се краде повече в смисъл по големи суми . Това е важи за всичко и за здравеопазване и за инфраструктура и за магистрали и за какво ли не . Казвам го заради хората които изповядват мантрата че нямало пари и видиш ли какви били данъците на западняците пък тука затова е кочина щото няма пари .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Имотният пазар

Мнение от acho.rs » 28 Юли 2022, 20:53

steeN написа:Не може да разберете едно много просто нещо... От тук нататък няма да се увеличават паркинги и да се разширяват улици, ще се намаля броя на колите.

Едно поне 20% от автопарка в София изобщо не се ползва. Всеки идва от всякъде и докарва по 2-3 кочини пред полуразпад. Тези боклуци като се разкарат ще е първато осезаемо облекчение.
След това центъра на града трябва потеапно да се ограничи за движение- има градски транспорт колкото искаш . Има и таксита за "бизнесмени със скъпоценно време ".
Следва увеличение на данъците за Евро 1 и 2 . Скандално е коли за 500лв да се движат в град в който апартаментите започват от 150 000лв а паркоМестата от 15 000лв.

Голям паркинг в центъра на града е добра идея, но кой ще плаща цената, при положение че има "зона" за 1лв на час

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имотният пазар

Мнение от ildivvy » 28 Юли 2022, 22:36

Предполага се, че ще са тези, които не могат да намерят място в 'зоната за 1лв'! От друга страна, най-добре освен колите за по 500лв направо да ограничат и достъпа на хора, които не отговарят на критериите за град с апартаменти започващи от 150хил.лв и парко места от 15хил.лв ! Ще бъде 'второто осезаемо облекчение' ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 28 Юли 2022, 22:58

Истината е по средата.
В една Прага, който няма пари да ремонтира сградата в която живее - визирам центъра или да даде своя дял, държавата го принуждава да си продаде имота и да си търси в друг квартал или град.

Всички знаем на какъв хал са имотите у нас, ако ще за 300к да са, половината са мухлясали и паднали.

Старши Алкохолик
Online
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 29 Юли 2022, 7:20

alekangg написа:Истината е по средата.
В една Прага, който няма пари да ремонтира сградата в която живее - визирам центъра или да даде своя дял, държавата го принуждава да си продаде имота и да си търси в друг квартал или град.
Всички знаем на какъв хал са имотите у нас, ако ще за 300к да са, половината са мухлясали и паднали.


Прага, Будапеща и т.н. са на светлинни години пред нас! Едни от любимите ми места в Европа са :bchug:

Сравнени с тях ние сме брутално мизерни клошари и помияри :idea:
Писал съм и преди. Като се разхождам из Будапеща и видя колко са поддържани входовете на сградите и съпоставя със София и осъзнавам какви мизерни подобия на хора сме :idea: :idea: :idea:
Там всяка врата, всяко предверие, всеки вход е по-красив дори от тези на новите ни сгради.
Като казвам красиви, ама наистина са красиви. И сградите. Ама който е ходил, знае.
И архитектурата и т.н. Не като нас - навсякъде грозни и безвкусни стиропорени правоъгълници и т.н....

Това е топ центъра на София....

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 6.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 318i

Re: Имотният пазар

Мнение от max- » 29 Юли 2022, 7:46

zAcK написа:Прага, Будапеща и т.н. са на светлинни години пред нас! Едни от любимите ми места в Европа са :bchug:

Сравнени с тях ние сме брутално мизерни клошари и помияри :idea:
Писал съм и преди. Като се разхождам из Будапеща и видя колко са поддържани входовете на сградите и съпоставя със София и осъзнавам какви мизерни подобия на хора сме...

:OT:
Последно бяхме в Будапеща (на мен също любим град) преди около 2 седмици и със съжаление обтелязахме, че градът видимо запада. Особено забележимо е по фасадите на сградите и мръсотията по улиците. Видимо в по-добро състояние са около двата бряга - и на Буда, и на Пеща, но като мръднеш навътре, нещата почваха да изглеждат различно. Дворецът на хълма изглеждаше в ужасно състояние :(

За сметка на това кипят едни огромни проекти по възстановяване на сгради, в голяма степен бутафория, май и там усвояването върви с пълна сила.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Имотният пазар

Мнение от alekangg » 29 Юли 2022, 8:39

У нас винаги е било така и така ще бъде, визирам снимките и състоянието на всичко, ако ще и по 5к евро да стане метъра.

Просто това не прави впечатление на болшинството от хората и мантрата нямаме пари за ремонт отдавна не е актуална.
Просто много хора не искат и не са свикнали да дават нито лев за общи части и не ги интересува дали няма да прескачат буквално лайна или ще минават през входове като от снимката.
Аз мога да пусна снимки и на моя вход, пълна мизерия и разруха, ама хората не ги бърка изобщо и си свиркат.

Преди няма и месец се наложи да спя за една вечер в airbnb в най-крайният квартал на Валенсия- до летището, че имах много ранен полет.

Блока е 40 годишен поне, квартала напълно работнически от сорта Дружба и Люлин, ако трябва да се сравнява с нещо в Бг.
Ами това е входа в 12 часа вечерта..изводи за вас

Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна alekangg на 29 Юли 2022, 8:43, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 29 Юли 2022, 8:40

zAcK написа:
alekangg написа:Истината е по средата.
В една Прага, който няма пари да ремонтира сградата в която живее - визирам центъра или да даде своя дял, държавата го принуждава да си продаде имота и да си търси в друг квартал или град.
Всички знаем на какъв хал са имотите у нас, ако ще за 300к да са, половината са мухлясали и паднали.


Прага, Будапеща и т.н. са на светлинни години пред нас! Едни от любимите ми места в Европа са :bchug:


А реално София, по-времето на ГЕРБ (то още е то за съжаление) имаше по-голям бюджет от тоя на Прага и на много други европейски столици. Ефект - 0. За сравнение някви малко румънски градчета като Клуж примерно, с бюджет фракция на тоя на София, се преобразиха непознаваемо. Ама така е, като правиш един ремонт по 5 пъти и накрая на нищо не прилича, вместо да направиш 5 ремонта качествено за същите пари с по-малко крадене.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 29 Юли 2022, 8:45

Клуж, Тимишоара и много други нямат нищо общо с нашите градове и няма и да имат


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 29 Юли 2022, 8:55

alekangg написа:Клуж, Тимишоара и много други нямат нищо общо с нашите градове и няма и да имат


Не се изисква да имат нещо общо, че да направиш едни хубави тротроари и нормални велоалей. Дори и това за СО очевидно е непосилно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 29 Юли 2022, 8:59

Jorixa написа:
alekangg написа:Клуж, Тимишоара и много други нямат нищо общо с нашите градове и няма и да имат


Не се изисква да имат нещо общо, че да направиш едни хубави тротроари и нормални велоалей. Дори и това за СО очевидно е непосилно.

Ами непосилно или не искат, все едно.
Фактите са такива. У нас както казах и преди 20 год и след 20 ще е така. Цени и доходи нямат общо с тази картинка.

Старши Алкохолик
Online
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 29 Юли 2022, 9:41

alekangg написа:У нас винаги е било така и така ще бъде, визирам снимките и състоянието на всичко, ако ще и по 5к евро да стане метъра.

Просто това не прави впечатление на болшинството от хората и мантрата нямаме пари за ремонт отдавна не е актуална.
Просто много хора не искат и не са свикнали да дават нито лев за общи части и не ги интересува дали няма да прескачат буквално лайна или ще минават през входове като от снимката.
Аз мога да пусна снимки и на моя вход, пълна мизерия и разруха, ама хората не ги бърка изобщо и си свиркат.

Преди няма и месец се наложи да спя за една вечер в airbnb в най-крайният квартал на Валенсия- до летището, че имах много ранен полет.

Блока е 40 годишен поне, квартала напълно работнически от сорта Дружба и Люлин, ако трябва да се сравнява с нещо в Бг.
Ами това е входа в 12 часа вечерта..изводи за вас

Изображение


Какво да ти кажа :dunno:

Ще повторя, че ние сме мизерници, oт най-гнусните.
Ако искат да ме банват от форума, ако искат да ме наричат мрънкач, да ми се сърдят.
Това е. Ние сме нация от крадливи подобия на хора, за които всичко общо става само за крадене :idea: :idea: :idea:

Това, което си написал. В нашия вход съм касиер и всичко останало.
Оправих го почти целия. Като купихме жилището беше ужас. Кабели, стара дограма, стари врати и т.н.

Всички кабели се скриха, врати, дограма и т.н. се смени, боядисване, мазилки и какво ли не и....

...и резултатът е, че никой не пази. Счупиха дори новите лампи във входа.
Всякакви мангали се наемат да правят някакви неща, като носят нещо го блъскат по всички стени, первази и т.н.
Всичко е издрано, изкъртено, изпоцапано и т.н. Във фоайето по стените има следи от кафе, цигари отпечатъци от обувки, от дори от гуми :shock: :shock: :shock:
Някой си е свалял гумите от тавана и така го е направил, че се е отбелязала на стената.

Да не говоря, че всеки ден си изхвърлят от пощите всичко във входа.
Предложих да ги махнем, щото само рекламни боклуци - не можело.
И пак хвърлят. И т.н.

И вече не ми се занимава... Mизерници сме и това никога няма да се промени... :( :( :(
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имотният пазар

Мнение от ildivvy » 29 Юли 2022, 13:06

Като гледам тези снимки на входовете в София и направо не мога да повярвам, какъв късмет имам да живея във входа, където живея сега! За едно сте прави - Всичко си зависи от хората! Болшинството не стават и според мен основна причина е бедността! Всичко е сведено до 'оцеляване' и всичко отстрани е без значение... Когато хората надмогнат някои неща, започват да обръщат внимание и на нещата, които го заобикалят! Разбира се, селтака си е селтак! Това си е основен закон!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Имотният пазар

Мнение от msi200 » 29 Юли 2022, 13:11

Не е бедността, в Румъния(преди), Украйна и Беларус са по-бедни от нас, ама няма такава мизерия.
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имотният пазар

Мнение от ildivvy » 29 Юли 2022, 13:12

Ами ... явно не са селтаци!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: momo-1st

Последни теми
Facebook