Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Имотният пазар

Мнение от msi200 » 09 Май 2022, 19:19

Ако искаш да се местиш в друг град, най-мъдро е първо да поживееш известно време под наем.
I love the sound of V8 in the morning...

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Имотният пазар

Мнение от Lenco » 09 Май 2022, 20:22

BaDxBoY написа:Кажете нещо за Варна, Бургас ? Къде е по-добре за живот, в предвид факта, че работата не е проблем ? От половин година гледам къщи и апартаменти в Бъргас и цените ме блазнят много. В София нещо въобще не ми се живее вече. Говоря за покупка на къща или голям апартамент до около 200 000 евро.

Ако работата не те притеснява, Бургас е малко по-уреден последните години, но по заплати е тъжен.
За квартал Сарафово, за който си пуснал обяви - първо пообиколи и после решавай, той е най-новия и се строи като за световно, има и доста недоразумения.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 09 Май 2022, 23:18

Как така е най-новия, като е квартал още от преди 89 г. ?
Сигурно си мислиш за Ъгъла, което част от Сарафово и още е в сферата на мечтите.

Иначе, да... ходи там под наем, стой един месец и ще усетиш как е.
Аз не мисля, че е ОК заради шума от летището. Покрай ковид замряха нещата ама няма да е вечно така.
В същност последните месеци бая тежки транспортни военни самолети кацат там.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F01
Мечтае да кара: F80
Детайли за колата: BMW F01 740xD M Sport

Re: Имотният пазар

Мнение от bir40o0 » 10 Май 2022, 7:33

BaDxBoY написа:Кажете нещо за Варна, Бургас ? Къде е по-добре за живот, в предвид факта, че работата не е проблем ? От половин година гледам къщи и апартаменти в Бъргас и цените ме блазнят много. В София нещо въобще не ми се живее вече. Говоря за покупка на къща или голям апартамент до около 200 000 евро.

Нещо такова -

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... 03xql&f1=3

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... 03xql&f1=3

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... 03xql&f1=3

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... 03xql&f1=3

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... 03xql&f1=3

С две ръце съм за Бургас. Миналата година когато тръгнах да се прибирам от Търново към Добрич реших да пробвам във Варна. Издържах 4 месеца, при положение че имам приятели там и познавам града, тесни улици, голям проблем с паркирането, работна заплата като в Добрич, разходи х2. Бургас, на всеки ъгъл паркинг, да платен но паркираш свободно, дълги и широки булеварди, по-спокоен живот. Заплата 1:1 като Варна, разходи също са 1:1. Това са моите доводи и като цяло Бургас ми харесва доста повече от Варна. Чувал съм, че зимата няма какво да се прави, но мисля че това си е до човека, колко е социален и какви интереси има.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Имотният пазар

Мнение от BaDxBoY » 10 Май 2022, 8:44

За разходи си мисля, че в Бургас ще е по-евтино. А защо няколко човека говорите за това, че зимата нямало какво да се прави. Сериозно се замислих и аз от 2 години някъде, освен на работа и вкъщи друго не съм правил. Най-много някоя разходка до парка . Какво има повече в София, отколкото в Бургас, като вече с куриерите за 1 ден си поръчваш всичко и ти е до вас ?

Вижте 3-стайните апартаменти какви пари се дават там. В София са двойно. А и предполагам, че разходите за отопление ще са на половина.
В момента 60 квадрата в Оборище ми излизат над 800лв със сметките.

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... 07jpg&f1=1

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... 07jpg&f1=1

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... 07jpg&f1=1

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... 07jpg&f1=1

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Имотният пазар

Мнение от madafaka_donkele » 10 Май 2022, 9:02

Тези обяви за наеми ми се струват фиктивни. Бях звънял преди време и двустаен обзаведен в центъра или лазур ми обявиха 700-800лв., което не е кой знае колко по-малко от софийските наеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 10 Май 2022, 9:04

Хубавите квартали в Бургас са изравнени със София горе долу. Има доста чужденци (немци, руснаци, сега и украинци), които държат цените.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Имотният пазар

Мнение от msi200 » 10 Май 2022, 9:45

И аз бих избрал Бургас, като имам близки и в двата града и често ги посещавам.
Въпреки, че напоследък доста я оправиха, Варна ми е малко като София с море. Освен това е далече(Бургас около 3 часа, Варна около 5), заплатите са ниски и климатът е гаден. Също, варненци са малко странни хора.
Виж в Бургас квартал Лазур. Сарафово е гадно и презастроено. Това с нямането какво да се прави може да важи за дискотеки и подобни зимата, но на мен не ми е направило впечатление. На мен лично в Бургас ми липсва планина, понеже обичам да се разхождам по баирите, а там няма такива екстри.
I love the sound of V8 in the morning...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Имотният пазар

Мнение от Kroki » 10 Май 2022, 10:42

Аз отидох да живея в Бургас 2018 и издържах 1година. Лятото мега лудница заради трафика, навсякъде пълно по магазина и опашки и т.н.
Зимата в слънчев ден, на центъра бяхме 5 човека. МЕЕЕГА СПРЯЛО.

Плащах наем в чисто нов обзаведен двустаен апартамент на 6 етаж с гледка към морето, 2 тераси и т.н. - 450лв с интернет и ТВ. Яд ме е, че не си го оставихме да си го плащаме ей така само и само да си имаме място там.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 10 Май 2022, 11:30

Kroki написа:Аз отидох да живея в Бургас 2018 и издържах 1година. Лятото мега лудница заради трафика, навсякъде пълно по магазина и опашки и т.н.


Чак пък мега лудница. И аз живях точно 2018 в Бургас и си беше супер, за 10 минути стигаш до всяка точка на града с кола. Зимата е спряло, да, ма във Варна е дори по-спряло, щото Бургас поне имаш магистрала и си по-близо до София/зимни курорти.

Генерално мен Варна ми харесва повече като град още от малък, ама ако трябва сега да избирам, по-скоро бих избрал Бургас. Пък и в момента цените там би трябвало да са по-ниски от Варна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F01
Мечтае да кара: F80
Детайли за колата: BMW F01 740xD M Sport

Re: Имотният пазар

Мнение от bir40o0 » 10 Май 2022, 12:13

Kroki написа:Аз отидох да живея в Бургас 2018 и издържах 1година. Лятото мега лудница заради трафика, навсякъде пълно по магазина и опашки и т.н.
Зимата в слънчев ден, на центъра бяхме 5 човека. МЕЕЕГА СПРЯЛО.

Плащах наем в чисто нов обзаведен двустаен апартамент на 6 етаж с гледка към морето, 2 тераси и т.н. - 450лв с интернет и ТВ. Яд ме е, че не си го оставихме да си го плащаме ей така само и само да си имаме място там.

Във Варна лятото е същото. Лятото не може да се разминеш на центъра и на входа на морската от хора, а зимата има хора само на пристанището. Затова и бих избрал Бургас, само заради инфраструктурата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Имотният пазар

Мнение от KostovG » 10 Май 2022, 12:59

Във Варна има повече пичоци т.е повече проблеми. Ако си семеен могат да те разведат, обаче пък ако си ерген там е мястото :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Имотният пазар

Мнение от drago_pavlov » 10 Май 2022, 19:52

msi200 написа: Също, варненци са малко странни хора.

Малко :mhihi:
Това са хората с най-голямо съотношение самочувствие/покритие... Чак се чудя откъде го вадят това самочувствие и кой ги е заблудил, че са нещо повече от останалите...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имотният пазар

Мнение от Е.Димитров » 11 Май 2022, 10:40

Вероятно Хемингуей.
Приели са на сериозно и за девиз неговата мисъл за провинция и море и колкото варненци съм срещнал, все това ми цитират.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Имотният пазар

Мнение от BaDxBoY » 11 Май 2022, 12:22

Благодаря ви много за мненията, доста са ми полезни. Искам да ви питам и друго, какво мислите за живот примерно в Слънчев браг или Несебър ? Детски градини, училища и т.н има ли ?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook