Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 28 Мар 2023, 12:12

Ама то не са ли 2 вида ? Или е соц, или лукс :mhihi: Аз друго не съм видял :lol:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3901
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Имотният пазар

Мнение от Kroki » 28 Мар 2023, 12:18

или 3 или 4 стаи, до парка с подземен гараж.

Въпреки това, цената е абсурдна. Купен е преди 5 години за 200 €
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 28 Мар 2023, 13:32

Kroki написа:или 3 или 4 стаи, до парка с подземен гараж.

Въпреки това, цената е абсурдна. Купен е преди 5 години за 200 €


Еми да ма сметни и довършителни работи + обзавеждане още 100 от горе. И гаража още 30 и си излизат. Иначе на хубави локации в широкия център, цените още поне известно време ще си държат ниво. По-скоро в крайните квартали и тия новите недомислени комплекси тип МанЛи/Кръстова Вада очаквам падение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 28 Мар 2023, 13:59

100к евро обзавеждане ? :ok: Аз не знам какво още се чудят и не сложат един надпис във форума - Форума на милионерите 8)
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3901
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Имотният пазар

Мнение от Kroki » 28 Мар 2023, 14:03

Jorixa написа:
Kroki написа:или 3 или 4 стаи, до парка с подземен гараж.

Въпреки това, цената е абсурдна. Купен е преди 5 години за 200 €


Еми да ма сметни и довършителни работи + обзавеждане още 100 от горе. И гаража още 30 и си излизат. Иначе на хубави локации в широкия център, цените още поне известно време ще си държат ниво. По-скоро в крайните квартали и тия новите недомислени комплекси тип МанЛи/Кръстова Вада очаквам падение

Купен е обзаведен с гараж. :paranoid:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 28 Мар 2023, 14:05

TNT написа:100к евро обзавеждане ? :ok: Аз не знам какво още се чудят и не сложат един надпис във форума - Форума на милионерите 8)


Обзавеждане + довършителни написах (предполагам са го взели на замазка). Зависи от класа материали и мебели може и 50к да излезе, може и 150

Kroki написа:
Jorixa написа:
Kroki написа:или 3 или 4 стаи, до парка с подземен гараж.

Въпреки това, цената е абсурдна. Купен е преди 5 години за 200 €


Еми да ма сметни и довършителни работи + обзавеждане още 100 от горе. И гаража още 30 и си излизат. Иначе на хубави локации в широкия център, цените още поне известно време ще си държат ниво. По-скоро в крайните квартали и тия новите недомислени комплекси тип МанЛи/Кръстова Вада очаквам падение

Купен е обзаведен с гараж. :paranoid:


Е демек е някво старо строителство със стари мебели. Тоест верно тоя дет го е взел за 350 е луд, ама има и такива не малко

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Имотният пазар

Мнение от vixx » 28 Мар 2023, 14:25

За първи път чувам за довършителни + обзавеждане, които да стъпят на 100к евро, в апартамент :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Имотният пазар

Мнение от streetz » 28 Мар 2023, 14:46

vixx написа:За първи път чувам за довършителни + обзавеждане, които да стъпят на 100к евро, в апартамент :shock:

Аз не знам какво още се чудят и не сложат един надпис във форума - Форума на милионерите 8)

Всичко е точно :lol:

Иначе що да не стъпи на 100 000, като само едно застилане с естествен паркет гони 10 000 евра. Кухнята и тя спокойно може да подмине 10-15 000 евро ако се заиграеш със специални механизми, масив вместо ПДЧ/МДФ, уреди от класа на NEFF и MIELE. Дограми, врати, специални мазилки, дизайнерски мебели ... накрая даже няма и да стигнат тия 100 000 :) Според чергата е, може с малко, може и с много.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 28 Мар 2023, 15:11

https://www.mediapool.bg/mvf-zhilishtat ... rn8x0IZGLg

"Къщите в Стокхолм вече се продават с 20% по-малко от пика си, цените в Сидни са намалели с почти 14% на годишна база, докато в Сан Франциско са паднали с 15%, в Оукланд - с почти 22% и в Торонто - с 16%. Германия регистрира най-големия си шестмесечен спад на цените от две десетилетия, докато във Франция прогнозите очакват спадове от 5% до 7% тази година, а след силна година в Испания първите спадове на цените се отчитат в Майорка и Ибиса", написа "Гардиън".


Според мен тоя апартамент от 350к евро е само напред и нагоре, сега и едно освежаване за 100-120к евра добре ще му дойде. Ако пък е от форума, ще е поне 160к евра, да не се излага тука по темите :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имотният пазар

Мнение от Jordana » 28 Мар 2023, 15:23

Аз бих купил и съседните апартаменти покрай този ...да елиминирам потенциални проблеми с комишиите :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 28 Мар 2023, 15:50

vixx написа:За първи път чувам за довършителни + обзавеждане, които да стъпят на 100к евро, в апартамент :shock:


Е явно скоро ремонт не си правил. А и щом апартамента се продава за 350к, предположих че са ползвани висок клас материали. На мене само кухнята ми излезе 20к лева миналата година, и то със среден (към нисък даже) клас материали и уреди.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Имотният пазар

Мнение от sub_eleven » 28 Мар 2023, 17:30

Jorixa написа:
vixx написа:За първи път чувам за довършителни + обзавеждане, които да стъпят на 100к евро, в апартамент :shock:


Е явно скоро ремонт не си правил. А и щом апартамента се продава за 350к, предположих че са ползвани висок клас материали. На мене само кухнята ми излезе 20к лева миналата година, и то със среден (към нисък даже) клас материали и уреди.

Мой близък скоро направи такова нещо за 180 хиляди лева на тристаен апартамент. Само терасата не е пипнал, там отделно ще дава пари, защото е големичка. Само проектът му беше около 10 хиляди.
То и апартаментът беше някакъв брутално скъп, на артекс изпълнение.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имотният пазар

Мнение от alx » 28 Мар 2023, 18:04

Jorixa написа:
vixx написа:За първи път чувам за довършителни + обзавеждане, които да стъпят на 100к евро, в апартамент :shock:


Е явно скоро ремонт не си правил. А и щом апартамента се продава за 350к, предположих че са ползвани висок клас материали. На мене само кухнята ми излезе 20к лева миналата година, и то със среден (към нисък даже) клас материали и уреди.


20к лева може да ти излезе само барплота на кухнята като елемент ако е някакъв по екзотичен и нашарен мрамор... ама да не изпадам в детайли.

цените за ремонти са абсолютно идиотски в момента - и като материали и като труд.

както писах по-горе целия тоя балон ще изпусне бавно но страшно много въздух.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 28 Мар 2023, 18:09

Ще спре да, обаче като хората спрат да си затварят парите в имоти, което като гледам се очертава да не е скоро предвид какво се случва с FIAT, просто им е най лесно да затварят в имоти затова и цените са извънземни :ok:
Едно приятелче скоро капарира 3 стаен с гаражче в София 202к евра, на зелено, още няма първа копка. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Имотният пазар

Мнение от kiko » 28 Мар 2023, 19:03

Jordana написа:Аз бих купил и съседните апартаменти покрай този ...да елиминирам потенциални проблеми с комишиите :dunno:

Знам за такъв случай в Бояна,имот и около него другите 3 съседни имоти купени и си стоят барабар с къщите ей така празни за едното спокойствие просто

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook