Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 30 Ное 2022, 11:17

pampo написа:Та набиваш 400 евра и после вместо да си пиеш кафето всяка сутрин в южния парк, ще трябва да косиш, да садиш, да кОпаш, да почистваш дворове, да ремонтираш постоянно нещо по къщата и тн и тн.

Ти някога живял ли си в къща, или давай да си плямпаме просто? :lol: Щото пълни глупости каза. Първо ако не ти се "кОпа и сади" никой не те кара на сила да си правиш градина нали. Второ косенето е напълно достатъчно да се прави веднъж на 2 седмици и то само през летния сезон, което е доста по-рядко от "всяка сутрин". А ако си набил 400к евро за къща и после ти се налага "да ремонтираш постоянно нещо по къщата" значи строителя здраво те е преметнал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Имотният пазар

Мнение от ivanski_2 » 30 Ное 2022, 11:30

drifty написа:Някой живял ли е постоянно във вила? Или иначе казано къща, която е във вилна зона, недалеч от града, има си ток, вода, интернет, пътя е окей с изключение на последния километър два, където не е асфалт, но живущите в района са го понасипали с чакъл.

Че като гледам какво се предлага из района, за същите пари са основно стари къщи за много сериозен ремонт.


Имам вила над Чепеларе в местност с 0 постоянни жители , и често оставаме с жената там на точно 10км от нас, имам интернет , телевизия ток вода всичко, пътят до там последните 4км е трагедия, само с подготвен джип , тези 10км ги взимам за час, зимата ако е много кално е още по-трудно, ако има много сняг- невъзможно да се качиш, иначе от към отопление- печка с дърва и бухам по цял ден камината, но цялата ми стена е остъклена за да си имам гледка та от към отопление загубите са огромни, но тук поне има дърва колкото искаш та не е проблем.
Та трябва да помислиш за следните неща
- разходи за отопление ( навсякъде ги има, но тук може би ще са завишени)
- транспорт при по кофти метерологични условия
- проблем ли е спирането на тока за N време - проучи дали се случва често зимата - при нас се
- социален живот, в такива места почти липсва
- за всяко дребно нещо което забравиш или ти потрябва независимо строителен материал ли е или ти се дояде сланина трябва да запалиш колата и да загубиш N време да идеш до някъде
- ако не става за лека кола и искаш някой да ти дойде на гости ще трябва да ходиш да го взимаш
- отново ако този чакъл стане много кален и не става за лека кола = линейката не може да дойде ако се наложи

Та така, помисли над горните неща и сам ще си отговориш дали е ок за теб.
:OT:
Аз ходя често и много се кефя, ето една от малките благини когато си имаш вила/къща - можеш да си готвиш по олд скул :mhihi:

asenec.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Имотният пазар

Мнение от drifty » 30 Ное 2022, 11:35

То това са ми и на мен като цяло съображенията, та викам да питам някой от първо лице.

Колега от работа реално ми каза за офертата, понеже той притежава къщата, точно до тази. Те като цяло всеки уикенд са там и работят по тяхната къща, стига се с кола според него дори и при сняг. За останалото си прав, минуси са си.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Имотният пазар

Мнение от drago_pavlov » 30 Ное 2022, 11:44

Jorixa написа: Второ косенето е напълно достатъчно да се прави веднъж на 2 седмици и то само през летния сезон, което е доста по-рядко от "всяка сутрин".

И ти не си спестил от глупостите :mhihi:
Тревата ако се полива редовно трябва да се коси 2 пъти седмично.
Веднъж на две седмици може да се коси няколя ливада, на която пасе кравата Милка...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 30 Ное 2022, 11:54

Ако искаш хубава трева косиш минимум веднъж в седмицата, да не говорим,че се налага и да плевиш понякога.
Ако нямаш поливна система трябва и да поливаш, което ако е жега може и всяка вечер да е, или айде през ден.

Това ако искаш хубава трева иначе ако не искаш може и веднъж на 3 седмици да я косиш и да не я поливаш за да не расте :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 30 Ное 2022, 12:00

drago_pavlov написа:
Jorixa написа: Второ косенето е напълно достатъчно да се прави веднъж на 2 седмици и то само през летния сезон, което е доста по-рядко от "всяка сутрин".

И ти не си спестил от глупостите :mhihi:
Тревата ако се полива редовно трябва да се коси 2 пъти седмично.
Веднъж на две седмици може да се коси няколя ливада, на която пасе кравата Милка...


Ми не знам ти твойта трева с анаболи ли я поливаш, ама аз мойта си я кося веднъж на 2 седмици и е идеална (и е с поливна система)

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 30 Ное 2022, 12:05

drago_pavlov написа:
Jorixa написа: Второ косенето е напълно достатъчно да се прави веднъж на 2 седмици и то само през летния сезон, което е доста по-рядко от "всяка сутрин".

И ти не си спестил от глупостите :mhihi:
Тревата ако се полива редовно трябва да се коси 2 пъти седмично.
Веднъж на две седмици може да се коси няколя ливада, на която пасе кравата Милка...


В двора на блока в София съм посадил райграс, като го кося точно 3-4 пъти за цялата година :idea:
Не се полива. Не е цял ден на слънце и вече към 4 години си е ОК, зелен е и т.н.
Ако не искаш да ти е перфектна моравата, няма никакъв проблем да косиш няколко пъти в градина.

И още нещо. Ако имаш 400 000 евро за къща и те мързи да косиш, ще си купиш робот, който да коси всяка вечер и нямаш никакви грижи :idea:
Имам приятели с такъв и тревата им е перфектна. Поливането автоматично, косенето автоматично и тревата им е като 100 годишна английска морава :idea: :idea: :idea:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имотният пазар

Мнение от Leon » 30 Ное 2022, 12:11

Да бъдем реалисти, по къщата има много повече разправии, отколкото по апартамент. Дори да е нова, поддръжката й си е ангажимент, ако нямаш персонал, но това е отделна хипотеза. Не знам колко хора с къщи познавате, но аз не знам нито един дето не пипа нищо... Отделно логистиката в къща извън града става много по-сложна, отколкото с апартамента. Мен лично това ме отказа, иначе си бях намерил почти перфектната новопостроена къща с 500кв. южен двор на доста добра локация, на цената на приличен тристаен (тогава) в София.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Имотният пазар

Мнение от drago_pavlov » 30 Ное 2022, 12:15

То може и цяло лято да не я косиш...
Обаче ако не искаш да е като телена четка като стъпиш бос, трябва редовно поливане и косене, поне 2 пъти седмично.
Иначе става дебела и груба, като я окосиш се цепят връхчетата и засъхват...

zAcK написа:И още нещо. Ако имаш 400 000 евро за къща и те мързи да косиш, ще си купиш робот, който да коси всяка вечер и нямаш никакви грижи :idea:

Точно! На Хускварна са по 5к. Ако имаш милион за къща едва ли ще се стискаш за 5к и ще косиш с айнхел от Практикер за 300 лв...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имотният пазар

Мнение от Leon » 30 Ное 2022, 12:25

Мога да изброя още поне 10 неща по 5-10к, които много ще ти улеснят живота в къщата, но ще ги купиш ли всичките? Защото влизаме в другата хипотеза, за която писах горе и къщата вече не е 400, а 600-650к с обзавеждането, минимум. Ако решиш да се глезиш с домашен фитнес, сауна или кино-стая, нещата лесно се докарват и до 800 в къща дето е била 400к покупна цена... като смятат чужди пари, всички са много ларж :mhihi:
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 30 Ное 2022, 13:09

В къщата живота е както си го направиш, ще има много работа ако така си го направил.
Ако пък е нова и е помислено за повечето неща, 20 години може да не пипаш нищо. Вече дали искаш градина/райграс преценяваш сам колко ти се занимава.
Да не говорим,че може да си напълно независиом от към ток/вода стига правилно да си подбрал земя.
Много неща са възможни в къща, а в апартамент НЕ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 30 Ное 2022, 13:14

Leon написа:Да бъдем реалисти, по къщата има много повече разправии, отколкото по апартамент. Дори да е нова, поддръжката й си е ангажимент, ако нямаш персонал, но това е отделна хипотеза. Не знам колко хора с къщи познавате, но аз не знам нито един дето не пипа нищо...


Еми аз в момента живея в къща и честно казано не виждам кои са тия "много повече" разправии :roll: Са ако е няква стара съборетина да, ама нова къща кое па му е толко повече ангажимента? В България не знам що хората имат някъв такъв страх да живеят в къща. По цял свят всичко живее в къща, ама тука много разправия ни било :lol:

Има проблеми с инфраструктурата, факт - това че все още няма удобства като детски градини, хубав публичен транспорт, надеждно енергоснабдяване и такива работи, ама самата къща е се 1 голям апартамент да поддържаш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 30 Ное 2022, 13:15

Транспорта е проблем да, защото инфраструктурата ни не е предвидена да пътуват хората напред назад, а да си седят там където живеят... другото са малко алабализми, не всеки смята да гледа кокошки и прасета образно казано. А за вечните проекти по къщата, това е за удоволствие, ако искаш правиш нещо, ако не искаш не правиш.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Имотният пазар

Мнение от b_u_b_o » 30 Ное 2022, 13:22

Пичове, има бавно растящ райграс който веднъж в седмицата най-често се налага да се коси, пролет основно, през останалото време по-рядко. И с косачка с функция за мулчиране е около 15 мин за 5-600кв.м., сигурно мога и да ги прекарам на дивана в апартамента ама не ми тежат толко пък много, де да знам. :dunno:

Че си има повече работа по къщата има, но когато си живееш там не се усеща толкова. Но все пак "всеки сам си преценя" кое му е приоритет, лесното или хубавото...рядко да не кажа никога не става и двете.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 30 Ное 2022, 13:30

Кое му е "лесното" аз си скъсах нервите последната година от съседи в блока който съм, като гледам и повечето ми познати имат ядове със съседи, то и при къщата имаш съседи ама поне са на мининмум 6 метра разстояние и може да ви дели зид 2.20, а не 20см тухла.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook