Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Имотният пазар

Мнение от slatanic » 23 Юни 2022, 21:56

///M Power написа:
steeN написа:Ключа за бараката е, че страшно много хора живеят с родителите си в Бг.


Дали, или само се водят там заради едни детски градини :mhihi:


То дИтето де знаЙ къде живей!? :ok:
Иначе по темата трябаше да пиша един колега с жена му на моя адрес за да могат като дойде време да имат някоя точка повече за градината.
Съвсем по график са си купили жилище в квартала и Не не сме в центъра да е проблем уж тая работа,ама ги бавят с акт 16,а през това време...времето си върви...
Ама успех де аз имам да мисля къде ще е след 8ми клас детето не за градината. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Имотният пазар

Мнение от ///M Power » 23 Юни 2022, 22:24

slatanic написа:
///M Power написа:
steeN написа:Ключа за бараката е, че страшно много хора живеят с родителите си в Бг.


Дали, или само се водят там заради едни детски градини :mhihi:


То дИтето де знаЙ къде живей!? :ok:
Иначе по темата трябаше да пиша един колега с жена му на моя адрес за да могат като дойде време да имат някоя точка повече за градината.
Съвсем по график са си купили жилище в квартала и Не не сме в центъра да е проблем уж тая работа,ама ги бавят с акт 16,а през това време...времето си върви...
Ама успех де аз имам да мисля къде ще е след 8ми клас детето не за градината. :mhihi:


След 8-ми клас си зависи от него/вас колко е учило, ама за 1ви клас има значение къде живее. :lol:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 23 Юни 2022, 23:02

///M Power написа:
steeN написа:Ключа за бараката е, че страшно много хора живеят с родителите си в Бг.


Дали, или само се водят там заради едни детски градини :mhihi:


София не е България. :mhihi: Въпреки, че традиционно точно софиянци най-до късно живеят с родителите си и то не само на хартия :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 23 Юни 2022, 23:13

steeN написа:
///M Power написа:
steeN написа:Ключа за бараката е, че страшно много хора живеят с родителите си в Бг.


Дали, или само се водят там заради едни детски градини :mhihi:


София не е България. :mhihi: Въпреки, че традиционно точно софиянци най-до късно живеят с родителите си и то не само на хартия :mhihi:


И в нашата сграда са само такива. Реално няколкото млади тук, дори едните с детенце, са точно такива :mhihi:
Но не всички, де. На едните бабата живее в апартамент с два входа, а синът й с жената и двете деца в някаква квартирка, почти без стаи.
Да балансират статистиката с дъртата :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 24 Юни 2022, 8:35

А извън София отиват на горния етаж, който е направен за дИтето от дядовците още.

Някаква сложна комбинация е от манталитет + липса на пари + скъпи жилища. В един момент дори забелязвам друг проблем. По-трудно им е с намирането на половинка. Щото едно е да си намериш човек, с който ще се търпите да живеете... и друго е да търпиш и него, с цялата му рода :mhihi: За парите се вижда на другата графика. Погледнах какво точно смятат - над 40% от доходите да вървят за жилището. За съжаление е доста масово това.
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 24 Юни 2022, 8:39

Просто сме бедни. Зак ми се сърди като го кажа, ама много неща идват от това. Интересното, е че има голяма съпротива да се правят неща, които да ни изкарат от бедността. Та може наистина и манталитет да е :(
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 24 Юни 2022, 9:09

steeN написа:Просто сме бедни.

За съжаление това е простото обяснение за доста проблеми в държавата. В някои райони СРЕДНАТА заплата е 1000лв БРУТО. Кво жилище с 800лв :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Имотният пазар

Мнение от madafaka_donkele » 24 Юни 2022, 10:01

steeN написа:Просто сме...


...глупави. А глупав народ се управлява лесно. Не е до беднотия. В Турция не са бедни. Е, не са швейцарци, но не са бедни. За сметка на това са ултра тъпи. Затова и чорбаджията им си прави каквото си иска, което им еб@ва майката на икономиката и лирата, ама онези пак си го тачат и му целуват г*за. "Хубавото" на всичко е, че нито те, нито ние сме сами по показателя "тъп народ". Британците си гласуваха брекзит без дори да осъзнават какъв автогол си вкарват, избраха си олигофрени, като мей и джонсън за премиери, американите си избраха тъпи парчета, като тръмп и байдън за президенти и т.н. и т.н.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 24 Юни 2022, 10:39

Ех страшни митове и легенди за тая Турция. Имаха един растеж от 2000 до 2010 и от тогава са само надолу като стандарт на живот и всичко.
Ако мръднеш малко извън туристическите дестинации в момента е леш.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 24 Юни 2022, 11:00

Ти кога за последно беше в Истанбул?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Имотният пазар

Мнение от Exclusive89 » 24 Юни 2022, 11:11

@madafaka, колега прагът на бедност им е около 15к try… или около 3-4 минимални заплати, та не е като да не са бедни. Иначе си прав, че са тъпи и то доста голям % от населението им. Стийна доста добре е посочил хубавите години на Турция, и около 2012г мисля, че дръпнаха малко и след това само надолу.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Имотният пазар

Мнение от madafaka_donkele » 24 Юни 2022, 14:40

steeN написа:Ако мръднеш малко извън туристическите дестинации в момента е леш.


Mи аз точно само по нетуристически дестинации ходя вече и то не знам отколко време стана и виждам какво е там положението от 1-ва ръка т.е. нито си съчинявам, нито чета извадки и да си правя заключения по тях и т.н. Пак казвам, не са швейцарци, ама не са и бедни, най-малкото щото вожда им индексира минималните пенсии, заплати и т.н. много често и не като при нас, с 50лв. за година :mhihi: Пък и тях ако ги броим бедни, ние трябва да се броим за клошари значи :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 24 Юни 2022, 22:45

БНБ предупреждава банките за риск при заемите. Високата кредитна активност при жилищните заеми на фона на повишение на цените на жилищата и засилена конкуренция между кредитните институции налага специално внимание по отношение на рисковете, свързани с пазара на недвижими имоти, пише в периодичното издание на БНБ “Банките в България”.

При неблагоприятни промени в икономическите условия и рязко нарастване на лихвите е възможно да се влоши способността на домакинствата да обслужват кредитите си. Затова е важно политиката на банките да е съобразена с вероятността за влошаване на финансовото състояние на домакинствата при негативни промени в икономическата среда, посочват от БНБ.


На колегите милионери ще им се стори смешно, ама има много хора, които освен ипотечни, имат по още n на брой заема за всякакви глупости + разни шитни на изплащане :mhihi: Да видим дали 2008-ма и т.н. ще се повторят :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Имотният пазар

Мнение от kikko » 25 Юни 2022, 8:10

Вярно е това за заемите. Ганьо реши да живее по американски последно време и накупи “тристайни” по 70 кв.м. в Манастирските и Витоша, X5-ци и Кю7-ци(на по 300К), Айфон 13( про, гига, мега, супер дупер макс) на изплащане, видя “свят” Венеция и Дубай и сега се чуди как да изплува от блатото. :kuku:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Имотният пазар

Мнение от drifty » 25 Юни 2022, 8:55

Като гледам хич не се чудят, продължават да се купуват жилища на поразия и неща на кредит. На всеки 100 метра има бързи кредити. Американска работа сме си наистина.

Телефонът ми на няма три години почна да прави проблеми. Имам доста познати с телефони флагмани на компании като Самсунг , хубави телефони и правят чудесни снимки, ма при цена от 2000лв, не мерси.. Като животът му ще е също толкова дълъг - 3-4 години. Като вземе да става неизползваем ще си купя нов, пак в някой бюджетен клас като сегашния. С 2000лв ще си взема 4-5 подобни телефона.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook