Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 22 Мар 2023, 12:21

dhtj написа:Ако си сигурен къде искаш да живееш и намериш подходящ имот - купуваш директно, никакви наеми.
В единия случай изплащаш твоето жилище, в другия изплащаш на някой друг. :lol:

Разликата в цената между наем и заем не е голяма.


Бе не знам в Плевен, ама в София е доста голяма. Готовите апартаменти са много скъпи, а новите пък сметни още 50% за довършване и обзавеждане и ти излиза двойно на наема.

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Имотният пазар

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Мар 2023, 12:23

И двойно е оферта. Ако след време го продадеш, ще имаш някакви пари, които ще ти останат, ако си под наем е ясно какво ще имаш. Ноооо...всичко е строго индивидуално според нуждите на човека.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 22 Мар 2023, 12:34

Ако е 800лв наем + 800лв за кръчми е едно. По-добре 1600лв за ипотека. Ама ако е 800лв в наем + 800лв в S&P500/злато/биткойн... плюс изчакване за по-добри пазарни условия от сегашните... с кое ли ще си по-напред след време ? :dunno:

В малките градове обаче наистина разликата е по-малка. Наемите са близко до софийските, а цените са в пъти надолу.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 22 Мар 2023, 12:53

В София наемите са идентични от преди 10 години, цените сами знаете как са.
Колко е далавера не знам в момента, ако се купува.
Според мен е двойно само на първо четене, после като се сложи амортизация и други отива на поне 2,5 пъти.
Примерно нещо за 800лв наем отива на 1500лв ипотека и още 500лв завършване или заем или обща ипотека 2к, ако е купен готов.
Дали има разлика между 800 и 2000лв за ниско-средно заплатените семейства с 3-4к чист доход?
Ако си на 10к заплата може да няма значение толкова, ама ако семейство е с 3-4к е съвсем друго.
Сега българина има фикс идея да трупа цял живот за деца и внуци, без значение какво ще му коства и дали има смисъл, но това е друга тема.
Наем, пари на вятъра също е от най-известните фрази, но гнила панел за 100к+ евро за изриване не са в масовия случай
Някои доброволно си стават роби за цял живот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 22 Мар 2023, 13:17

Особено па млад човек без семейство съвсем никва логика. Не знаеш на къде ще те духне вятъра след някоя друга година, а и вероятно това дето ще купиш сега няма да ти върши работа като станеш семеен.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Имотният пазар

Мнение от Моджо » 22 Мар 2023, 14:09

И ставаш на 55+ и вече нема заплата голема или има още малко, пенсията иде, старините идат...и ще живееш .....къде ?
Толкова за наема.
Наем за известно време и докато си на 20...после, ако нямаш къде да живееш, наем само при невъзможност за покупка.
Като не е задължително да е у градо.
Хм,хм...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от BMW_POWER » 22 Мар 2023, 14:16

Моджо написа:И ставаш на 55+ и вече нема заплата голема или има още малко, пенсията иде, старините идат...и ще живееш .....къде ? ....


Пропуснал си критиката, болестите, внуците ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Имотният пазар

Мнение от b_u_b_o » 22 Мар 2023, 14:22

Моджо написа:И ставаш на 55+ и вече нема заплата голема или има още малко, пенсията иде, старините идат...и ще живееш .....къде ?
Толкова за наема.
Наем за известно време и докато си на 20...после, ако нямаш къде да живееш, наем само при невъзможност за покупка.
Като не е задължително да е у градо.


Ти както винаги си мислиш, че има един правилен вариант и това е твоя. :mhihi: Аз също до някъде съм избрал него, но това не пречи да виждам плюсовете и на другия. Не разбирам, защо според теб ако станеш на 55 и си бил под наем нямаш нищо друго. Тва е някакво останало от соца мислене, щото тогава освен апартамент и вила нищо друго ценно не можеш да притежаваш. TNT го каза, едно е 800 наем и 800 изпукани, друго е 800 наем и 800 инвестирани. Това 20 години. Да не говорим за амортизациите, щото след 10-15 години като стане за ремонт апартамента можеш просто да си събереш партакешите и да отидеш в друг, вместо да вкараш пак едни 20-30 бона да го "освежиш". И хоп на 55 си, изритваш децата да се оправят както знаят, имаш пари за 2 апартамента вместо 1 изплатен и кеф ти почивки и обикаляне, кеф ти къща на село и копане на домате. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от pampo » 22 Мар 2023, 14:23

Ако за 30г трудов стаж не си успял да си постелеш добре, все тая кога взимаш имот. Нали това казват повечето като съвет. Да отвива някъде и да се развива, не да се загроби с 20+г кредит за къща в някое село и да се надява, че цените само ще растат (как па не).
Съвсем реален сценарии. Купува къщата за 40к€ и след 2г пазарът се срива, банките не дават кредити "само срещу лична карта" и парите в обръщение намаляват драстично. Поради нужда от свежи пари, хората започват да продават излишни притежания, вкл. имоти, и въпросните къщи се връщат на цените от преди 3г, сиреч 20к€. Работа има по-малко, намира се по-трудно и заплатите не са това, което са в момента. НО кредитът е минимум на сегашните нива с опция да се е покачил с няколко процента... Идва логичният въпрос "какво правим???"
И след този горен сценарии идва моят въпрос, защо момче в разцвета на силите си, без семейни отговорности, ще се прави на 60 годишен пенсионер и ще се зачуква в някакво село, далеч от свят, култура, наука, кариера и жени???
Но както каза б_у_б_о, всеки си има приоритети, житейска философия и цели, следва си ги. За мен лично в момента е време за продаване, не за купуване...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Имотният пазар

Мнение от c04 » 22 Мар 2023, 14:26

pampo написа:^абсолютно съгласен. Отделно си сам, достатъчна е гарсониера, ти ще се мяташ на цяла къща... Под наем, развитие, кариера и мацка, къщата е за след 10г занимание...
То може и в колата да живее като става въпрос ама това не е идеята. Гарсониерата дори за сам човек ще е тегаво, да не говорим че с тези цени на гарсониера в града, може да намери някоя къщичка в село около града. По-добро от къща с двор не се сещам. И за сам човек е добре и за бъдещо семейство ще има място, занимания в двора, спокойствие...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от pampo » 22 Мар 2023, 14:43

c04 написа:По-добро от къща с двор не се сещам.

Ами аз пък се сещам. На 25 последното нещо, което съм искал е спокойствие. Искал съм да излизам всеки ден, да завързвам познанства, приятелства, партньорства. Да израствам в работа, да намирам по-перспективни сфвери в професията си и тн и тн. Дори не съм се сещал за невероятната оферта да ходя да се правя на майстор по имоти, къщи, дворове и да мисля, че след 35 години няма да има къде да живея :paranoid:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Имотният пазар

Мнение от Моджо » 22 Мар 2023, 14:56

b_u_b_o написа:
Моджо написа:И ставаш на 55+ и вече нема заплата голема или има още малко, пенсията иде, старините идат...и ще живееш .....къде ?
Толкова за наема.
Наем за известно време и докато си на 20...после, ако нямаш къде да живееш, наем само при невъзможност за покупка.
Като не е задължително да е у градо.


Ти както винаги си мислиш, че има един правилен вариант и това е твоя. :mhihi: Аз също до някъде съм избрал него, но това не пречи да виждам плюсовете и на другия. Не разбирам, защо според теб ако станеш на 55 и си бил под наем нямаш нищо друго. Тва е някакво останало от соца мислене, щото тогава освен апартамент и вила нищо друго ценно не можеш да притежаваш. TNT го каза, едно е 800 наем и 800 изпукани, друго е 800 наем и 800 инвестирани. Това 20 години. Да не говорим за амортизациите, щото след 10-15 години като стане за ремонт апартамента можеш просто да си събереш партакешите и да отидеш в друг, вместо да вкараш пак едни 20-30 бона да го "освежиш". И хоп на 55 си, изритваш децата да се оправят както знаят, имаш пари за 2 апартамента вместо 1 изплатен и кеф ти почивки и обикаляне, кеф ти къща на село и копане на домате. :bchug:


Тая работа с 800 инвестирани + още 800 за наем можеш да я забравиш. Тиа инвеститорите нещо ги нема да се прескачат. Тва че 5 човека инвестирате нищо не значи щото 1005 само харчат.
Второ 1600 лв да отиват от семейния бюджет някъде е възможно само при милионерите у форума. Ако случайно не сте забелязали около 3000 лв е средния доход на ДОМАКИНСТВО и то така в по-богатите градове кат София и далеч не на всички. Иначе е около 2000-2500. Та не им стигат по дефолт еле па за ИНВЕСтИРАНЕ.
Като наимате деца и почнете да харчите и за тях съвсем ще се инвенасерете хубаво. Та.

Вариантите са 2 ако нямаш нищо и не си милионер от бмв форума
- живееш под наем и накрая пръст в ..там
- Купуваш и пъшкаш
ПП И се молиш да си здрав и прав щото нали..
Хм,хм...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от BMW_POWER » 22 Мар 2023, 15:02

Човек с годиите си променя мисленето. На 20 иска само да живее. Прави 30 и си вика, "10 години бачкане и нищо не съм постигнал". На 40 си вика "Защо не послушах alx преди 10 години". На 50 и + може да му е дошъл акъла, ама ония най-първите от списъка му се смеят :mhihi:

Почти всички познати с високи доходи се изнесоха на поне 30км от селото ни. За "високи доходи" имам впредвид +$200К преди данъците.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 22 Мар 2023, 15:03

Моджо написа:Тая работа с 800 инвестирани + още 800 за наем можеш да я забравиш. Тиа инвеститорите нещо ги нема да се прескачат. Тва че 5 човека инвестирате нищо не значи щото 1005 само харчат.
Второ 1600 лв да отиват от семейния бюджет някъде е възможно само при милионерите у форума. Ако случайно не сте забелязали около 3000 лв е средния доход на ДОМАКИНСТВО и то така в по-богатите градове кат София и далеч не на всички. Иначе е около 2000-2500. Та не им стигат по дефолт еле па за ИНВЕСтИРАНЕ.
Като наимате деца и почнете да харчите и за тях съвсем ще се инвенасерете хубаво. Та.

Вариантите са 2 ако нямаш нищо и не си милионер от бмв форума
- живееш под наем и накрая пръст в ..там
- Купуваш и пъшкаш


Значи за инвестиране хората нямат пари, ама да си купуват 3-стайни по 250к евро имат? Нещо не ти разбирам логиката, даже си противоречиш. Ми кат нямаш пари живееш под наем, и като проимаш тогава си купуваш. Или според тебе без пари взимай ипотека па квот стане?

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Имотният пазар

Мнение от c04 » 22 Мар 2023, 15:04

pampo написа:
c04 написа:По-добро от къща с двор не се сещам.

Ами аз пък се сещам. На 25 последното нещо, което съм искал е спокойствие. Искал съм да излизам всеки ден, да завързвам познанства, приятелства, партньорства. Да израствам в работа, да намирам по-перспективни сфвери в професията си и тн и тн. Дори не съм се сещал за невероятната оферта да ходя да се правя на майстор по имоти, къщи, дворове и да мисля, че след 35 години няма да има къде да живея :paranoid:
Ами скоро минах 25те и все повече ме привлича да ходя по настрани от тълпата в центъра, ама вЕрно е че съм си по-особен аз. Мисля, че Дрифти също мисли по подобен начин, та ... не знам защо мислиш, че ти като на 25 си искал едно, всички на 25 искат същото.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook