Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Имотният пазар

Мнение от TheDriver » 01 Дек 2022, 13:08

Don_Diego написа:
Газифицираш къщата или взимаш хубав проточен бойлер и конкурираш теца :dunno:
..............


До мен газ не стига, а пачка в двора няма да си сложа. :dunno: И като цяло не бих го правил това упражнение за удобството на градските д****а. :mhihi: Мен си ми е добре. :mhihi:

Като покрива е само твой, значи ли че ще качиш горе да го правиш в общия случай примерно


Ще го правиш на поне 50% освен ако не живееш в яката Драгалеевци, Симеоново и компания. В малкия град/на село варианта просто да платиш на фирма и да идеш да пиеш кафе не съществува или поне е много малко вероятен. Дали ще е правене на покрив, чистене на улуци или нещо друго ще трябва да си там я за контрол, я за нещо друго.

Кви са тия огради дето се амортизират за 1 година и т.н. Боклуците ти си ги слагаш в двора и т.н. Кво плевене, полива се с гореща/солена вода или ако съвсем ти е все тая някакъв хербицид.


Пантите и ключалките на външните метални врати искат смазване, лицето от време на време има нужда от внимание(кой разлял нещо на оградата, кой драскал със спрей, кой се напил и катастрофирал в оградата и т.н.). И разбира се на някакъв период искат боя. Всичките тия неща изглеждат малко работа, но се натрупват. Най-неприятния ангажимент тази година около оградата ми беше да оправям поразиите сътворени от боклучийте. Спукали хидравличен маркуч с високо налягане докато са оправяли моите варели и цялата стена, гаражна врата и тротоар бяха в хидравлично масло. :banghead:

"Поливане с гореща вода и сол" - Ще го пробвам определено :yes: Че плевенето ми е една от най-неприятните задачи. Хербицид твърдо НЕ, както казах храня се от тази градина и не искам да се изливат гадости там.

Боклуците в двора на 50% са от мен. Най-много идват от асмата и плодовите дървета, но съседите също имат грозде и дървета + големи борове, които генерират сериозно количество шишарки и иглички. Може да си отделен от тях на някакво разстояние, но вятъра ги прехвърля и при теб. В крайна сметка такива "боклуци" в апартамент няма как да има.

Има нужда от нормализация, нулеви и отрицателни лихви е един тотален абсурд. Лошото е, че хората "свикнаха" бързо с това и отвикването ще е трудно.


Не знам как планират да смекчат удара Март 2023, когато няколко банки актуализират лихвения си бюлетин. :dunno: Аз лично залагам, че в следващите месец два активно ще се говори по медиите за вдигащите се лихви, за да се подготви народа. Евентуално може да има някакво по-меко вдигане Март което не отговаря на ЛЕОНИА съвсем, за да може по-лесно да преглътнат първите повишени вноски хората.
Последна промяна TheDriver на 01 Дек 2022, 13:29, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Имотният пазар

Мнение от steeN » 01 Дек 2022, 13:26

Кой говори да дадеш на фирма и да ходиш на кафе :) Това завършва по един и същи начин навсякъде специално по нашите ширини... Това, че е кооперация не прави сградата самоподдържаща се... въпроса е, че ако ще си рискуваш здравето или дори живота да се катериш по покрива без грам опит за да спестиш някой лев, може би проблема е другаде.

Единствената причина да не живея в къща е финансова. Но никога не бих се хванал с някаква 20-30-40 годишна къща дето някой е правил в час по трудово :)

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Последна промяна steeN на 01 Дек 2022, 13:30, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от carmanf1 » 01 Дек 2022, 13:30

barty написа:
c04 написа:
zAcK написа:Та толкова за общите неща в кооперациите. Няма вариант да не се ядосваш, каквото и да правиш. Още едно семейство да има и проблемите са неизбежни. А то не е едно :banghead: :banghead: :banghead:

Най- накрая сме на едно мнение :mhihi: В къщата колкото и повече работа да има, в края на деня го правиш само за себе си и няма кой да ти го развали, да ти се меси или да ти пречи.


.....Докато не се ожениш :ok: Тогава разбираш че нищо не знаеш и разбираш, както и че твоят вкус е ..... неподходящ :mhihi:


Именно. И докато не се родят две момчета "кроманьонци", които всичко рушат наред :lol:

Боядисвахме наскоро, сега отново всичко у нас е тип "Бейрут", "Хомс", "Алепо" и т.н. :lol:

Строшиха и 2 сериозни телевизора вече :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Имотният пазар

Мнение от TheDriver » 01 Дек 2022, 13:34

В кооперация се занимава домоуправителя. Ти само даваш пари и евентуално може да се явиш на събранието да гласуваш. ;)

Ако си под наем дори няма да ти пука дали некой нещо прави по-въпроса. Собственика да му мисли дали имуществото му ще погине заради измокряне.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 01 Дек 2022, 13:44

Ако си перде е така. Тва дето описваш, върви евентуално докато си студент, ама после човек трябва да има малко себеуважение баси.
Масово не се цени това, което прави домоуправителя, вместо да му се помага винаги когато може.

По-интересно да си говорим за ЛЕОНИА-та. Съгласен съм, че хората си нямат дори идея, че лихвите са плаващи. Ще има не знаехме, как може така да правят банките...
Ако нещата загрубеят сигурно ще има някакви фискални мерки, освобождаване от данъци на вноските и т.н. според мен. Също така аз и преди споменах, че лихвите в лева със
сигурност ще задминат тези в евро при един голям стрес и това може внезапно да обърне общественото мнение за влизането в еврозоната... за съжаление поведението на масите
винаги се диктува от краткосрочния личен интерес. Може би ще има вълна от стреснати хора да рефинансират към фиксирана лихва за следващите 3-5 години... като го видим това,
обзалагам се, че това ще е момента в който лихвите са близо или подминали пика си.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Имотният пазар

Мнение от c04 » 01 Дек 2022, 13:57

barty написа:
c04 написа:
zAcK написа:Та толкова за общите неща в кооперациите. Няма вариант да не се ядосваш, каквото и да правиш. Още едно семейство да има и проблемите са неизбежни. А то не е едно :banghead: :banghead: :banghead:

Най- накрая сме на едно мнение :mhihi: В къщата колкото и повече работа да има, в края на деня го правиш само за себе си и няма кой да ти го развали, да ти се меси или да ти пречи.


.....Докато не се ожениш :ok: Тогава разбираш че нищо не знаеш и разбираш, както и че твоят вкус е ..... неподходящ :mhihi:

Не се жениш :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Имотният пазар

Мнение от 3186 » 01 Дек 2022, 14:06

“Левовите” лихви могат да задминат “евровите” заради закъснението в движението между двете, но не и в максимумите си. Тук е царството на сивата икономика и трудно се дава точна прогноза. Впрочем превалутирах в лева и следващите 12 месеца съм фиксиран на 2.2%, след това … каквото дойде, но съм се подготвил за поне 1 година на 10% лихви.. И не съжалявам, юрибора расте стабилно и съм сигурен че през март ще е значително повече от ОЛП.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Имотният пазар

Мнение от TheDriver » 01 Дек 2022, 14:07

Аз също залагам на "мораториуми, облекчения, дайте да дадем....", което страшно ме дразни, но пък аз съм "заложил на другия кон" и не съм беспристрастен.

В момента няма никаква обществена реакция на вече повишените сериозно лихви в Евро, та ми се струва, че обществото много чувствителност по темата Евро срешу Лев няма. Това което виждам е основно рукса пропаганда срещу Еврозоната и ответните напъни на крайните про-ЕС/САЩ елементи, но по средата не виждам нещо да се случва. :dunno: Та ако някой залага, че ще привлече масите на своя страна с високи лихви в лева, то залогът му е много рисков.
Да, когато банките масово започнат да позволяват такова рефинансиране и да го предлагат ще сме на пика. В момента разбираемо върви обратния процес по отношение на предлагането на продукти с фиксирана лихва.

Друг интересен момент е дали ще видим различни темпове на покачване от банките, защото методиките им са доста различни. Едни директно взимат ЛЕОНИА, други ползват ОЛП, трети ползват ЛЕОНИА, но го вкарват във формула с други компоненти и т.н.

Ако всичко се прави независимо би следвало да видим различен темп на покачване на лихвите между ПИБ(РЛП се изчислява на база на ЛЕОНИА + други елементи) и ОББ(РЛП е в пряка корелация с ЛЕОНИА) например. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 01 Дек 2022, 14:30

Това си е техническа подробност, която почти никой извън индустрията не разбира явно. Не става въпрос за конспирация или залагане, чиста механика на кредитните пазари.
Казано супер просто, в една рецесия, ти на коя държава би избрал да даваш заем... Германия или България? :) Мораториум не мисля, че е икономически или политически възможен на този етап вече.

Темповете на покачване ще са директно следствие от ликвидността на банките, тези с влошена позиция ще качват по-бързо. Който е гонил бърз растеж и е отпускал на ляво и на дясно,
само и само да напомпа ексел шийтовете, сега ще трябва да плати сметката на кръчмаря. Реално в такъв стрес момент, всички корелации стават 1 както е приказката, така че не мисля, че
имат значение "различните" методики, а до колко са раздавали кредити както им падне или са следвали поне някаква дисциплина.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Имотният пазар

Мнение от Exclusive89 » 01 Дек 2022, 14:39

https://www.economic.bg/bg/a/view/osnov ... chi-rjazko
Основната лихва в България скочи рязко
За първи път от 2009 г. тя надхвърля 1%
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 01 Дек 2022, 14:42

TheDriver написа:В кооперация се занимава домоуправителя. Ти само даваш пари и евентуално може да се явиш на събранието да гласуваш. ;)

Ако си под наем дори няма да ти пука дали некой нещо прави по-въпроса. Собственика да му мисли дали имуществото му ще погине заради измокряне.


Даваш пари на домоуправителя и живееш във вечно западаща среда (вход, блок. фасада, общи части) и това е факт в 99.9999999999% от случайте !

Боклуците в двора създадени от асми, круши и тн. са в последствие от това,че ги има, а това ти го избираш.

Относо бравите на външните врати и тн, аз мойта входната пешаходна не съм я ползвал от година вече сигурно, ползвам само портала за коли има режим пешаходец и автоматиката отваря 1/3 от него. Не знам защо изобщо я правих тая входна пешаходна врата.

Тротоарите искат едни 1000-2000 лв зависи от квадратурата да им се пусне 4-5см асфалт и буквално забравяш,че някога са съществували.

Улуците ще си ги чистиш, трябва си. Вишката е по 50 лв/час не е болка за умиране. Или може и без пари ако имаш капандура и се чувстваш безсмъртен, ама може бая по скъпо от 50 лева/час да ти излезне :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Имотният пазар

Мнение от Exclusive89 » 01 Дек 2022, 15:13

Мисля, че и преди бях писал.. В БГ живея в къща, в БЕ в апартамент. В БГ имахме и два апартамента едно време, та живял съм и в апартамент в БГ, и никога не бях избрал апартамент… Сегашната къща в БГ е необитаема почти цяла година, и като се приберем за няколко (2-3) дни почистваме двора, градинката, тротоара… после пак г/д след една година :) Не знам какво има за правене “почти винаги” :dunno:
Основен или по-голям ремонт правихме преди 8-9г (покрив + мансарден етаж, изолация, ограда..) и до сега не се е налагало да ремонтирам тези неща, а да мазилката на едно местенце по оградата беше се олюпила лекичко :lol:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 02 Дек 2022, 9:55

След Китай, сега и САЩ :dunno: Мислите ли, че сте стане голям мазаляк в близко бъдеще?

https://www.forbes.com/sites/tylerroush/2022/12/01/blackstone-to-limit-withdrawals-from-125-billion-real-estate-fund/

Blackstone To Limit Withdrawals From $125 Billion Real Estate Fund
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имотният пазар

Мнение от Jordana » 02 Дек 2022, 9:59

Че кога не е ставал мазаляк ? Вижте каква част от дефицита на американската икономика е имотния и ще разберете може ли не може ли . Не само може , въпроса е само на време / цикличност . Но този път няма да е като предния , това го знаем . :lol:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Имотният пазар

Мнение от Petrolhead » 03 Дек 2022, 15:19

Добре че са сърбете, да ни бият по цени.
Сръбската провинция е по-дебела от българската столица
https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/novi-sad

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook