Избор на джип/сув?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от kikko » 15 Мар 2022, 10:58

Редовно си риболовствам, едно време с 34-ката сега с 60-ката. Само 65-цата не съм дрънкал по реките, защото беше много ниска(спорт пакет). Факт е, че не ходя по високопланински реки. По Огоста,Струма,Искрецка и Искър винаги има как да я оставя в близост до реката и от там пеша "по водата". :mhihi:

П.С. Мухарството е моя риболов. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от nickstorm » 15 Мар 2022, 11:27

nero_ написа:Да използвам темата за едно питане - някой с наблюдения над Discovery 5? Търсенето е луксозна семейна кола за активно семейство с много място за багаж (колела, каяци, спортна екипировла т.н) което изнася половината дом при всяко пътуване :). Освен много багаж други изисквания са високо ниво на комфорт (шум, возия, удобни седалки), офроуд възможности сякаш не тъся (или може би защото не съм имал до сега, за това мисля че не ми трябва?), 7 места е +, но не е изискване



Само като идея. Свежо Волво XC 90, с голям двигател. За возията не съм сигурен, но седалките са удобни.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от Jorixa » 15 Мар 2022, 11:49

bioz написа:Има ли джипка дето да вози комфортно? Аз доколкото виждам всеки се оплаква от возия.


Еми при джипа има доста сериозен трейд оф от комфорт/спорт. Ако вози комфортно, със 140 километра завойте на магистралата имаш чуството че ще се обърнеш. Ако седи стабилно пък вози твърдо, няма как. За това просто като си взимаш СУВ трябва да си имаш едно на ум че няма да се правиш на Верстапен, макар че при нас е точно обратното. За мен лично някви модели като Х6М са недоразумения за хора които няма какво да си правят парите, иначе логика 0-лева.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от speeder88 » 15 Мар 2022, 12:00

Jorixa написа:
bioz написа:Има ли джипка дето да вози комфортно? Аз доколкото виждам всеки се оплаква от возия.


Еми при джипа има доста сериозен трейд оф от комфорт/спорт. Ако вози комфортно, със 140 километра завойте на магистралата имаш чуството че ще се обърнеш. Ако седи стабилно пък вози твърдо, няма как. За това просто като си взимаш СУВ трябва да си имаш едно на ум че няма да се правиш на Верстапен, макар че при нас е точно обратното. За мен лично някви модели като Х6М са недоразумения за хора които няма какво да си правят парите, иначе логика 0-лева.

ХАХАХА Точно и моето мнение е същото! Преди време бех чел статия за доработена RSQ8-ца били й свалили 22 кила от теглото със карнонови сплитери на броните, карбонови въздухозаборници на бронята и капака и карбонов таван. И си викам - на тая свиня 2.5 тона за к'ъв чеп й е това олекотяване!

Sorry за off-a!
Последна промяна speeder88 на 15 Мар 2022, 13:27, променена общо 1 път
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от empar » 15 Мар 2022, 12:58

Jorixa написа:За мен лично някви модели като Х6М са недоразумения за хора които няма какво да си правят парите, иначе логика 0-лева.


Ти току що съсипА цялата автомобилна култура в съвременна България бе, човек! :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от Jorixa » 15 Мар 2022, 13:01

е така е, в БГ требе да е големо и да има много коне, иначе си мишка :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от nero_ » 15 Мар 2022, 16:03

nickstorm написа:
nero_ написа:Да използвам темата за едно питане - някой с наблюдения над Discovery 5? Търсенето е луксозна семейна кола за активно семейство с много място за багаж (колела, каяци, спортна екипировла т.н) което изнася половината дом при всяко пътуване :). Освен много багаж други изисквания са високо ниво на комфорт (шум, возия, удобни седалки), офроуд възможности сякаш не тъся (или може би защото не съм имал до сега, за това мисля че не ми трябва?), 7 места е +, но не е изискване



Само като идея. Свежо Волво XC 90, с голям двигател. За возията не съм сигурен, но седалките са удобни.

Това ми беше първият избор и също много ми допада визията и марката. Както и бих се радвал да се отърва от предразсъдъците към другите марки (БМВ и LR) и да не бъда причисляван автоматично или към селянин или мутра. Но като почнах да чета повече Disco-то бие по практичност, товароносимост и комфорт. Това е от ревюта. Може би най-правилно е да тествам да видя... може пък изобщо да не ми харесат тези камиони.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от empar » 15 Мар 2022, 16:23

kikko написа:Редовно си риболовствам, едно време с 34-ката сега с 60-ката. Само 65-цата не съм дрънкал по реките, защото беше много ниска(спорт пакет). Факт е, че не ходя по високопланински реки. По Огоста,Струма,Искрецка и Искър винаги има как да я оставя в близост до реката и от там пеша "по водата". :mhihi:

П.С. Мухарството е моя риболов. :yes:


Радвам се, че не съм единствения луд с БМВ и мухарка! :bchug:
В риболова по Искъра и Искрецка карането на баварец по дефилето си е част от преживяването! :driving: :driving: :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от sub_eleven » 15 Мар 2022, 19:15

nero_ написа: Това е от ревюта. Може би най-правилно е да тествам да видя... може пък изобщо да не ми харесат тези камиони.

За всяко нещо си има приложение, дали ще е градска въшка, спортна кола, бус или голям и масивен джип всъдеход.
Като търсех Паджеро, Дискавърито ми беше вариант също, едно бях харесал, но не помня защо се отказах.

...

Между другото като говорехте за стабилност на пътя, Паджерото ми е доста добро в това отношение, няма проблеми в завои. Също така е с 5 ръчни скорости, като четвърта се ползва за извънградско до към 100-110, пета си е реално за магистралата. 120 си ги държи на ниски обороти на 5-та, абсолютно комфортно. Не е на мостове, на това се дължи, почти не клати. На тежък офроуд сигурно няма да е добре, защото по-лесно ще му остане във въздуха някоя от гумите, но пък има блокаж на задния диференциал.

Има си и недостатъци - спирачните апарати са капризни, двигателят е 4 цилиндър 3.2 литра недоразумение(шумен, с вибрации), не е особено икономично(то кой ли тежък джип е)...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от ildivvy » 26 Окт 2022, 8:37

Преди няколко дена ми попадна информация, че мерцедесовия мотор в Гранд Чероки нямал ДПФ фабрично, защото покривал Евро 4 и така. Имало само като опция за Америка, евентуално... Някой има ли повече инфо по въпроса?

Има само няколко доста стари теми за тези джипове и повечето са заключени или по съвсем други въпроси и затова питам в тази тема, а може да е полезно и за някой друг...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от barty » 26 Окт 2022, 11:01

ildivvy написа:Преди няколко дена ми попадна информация, че мерцедесовия мотор в Гранд Чероки нямал ДПФ фабрично, защото покривал Евро 4 и така. Имало само като опция за Америка, евентуално... Някой има ли повече инфо по въпроса?

Има само няколко доста стари теми за тези джипове и повечето са заключени или по съвсем други въпроси и затова питам в тази тема, а може да е полезно и за някой друг...


Мотора е V6 OM642, излиза през 2005г и за тогава е Евро 4. Аз имам същия мотор но вече след 2010г и е Евро 5.
Има разлика е EGR, DPF и тн
:yes:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook