PS5 или Xbox... това е въпроса?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от slatanic » 24 Фев 2022, 13:37

Очаквам да получа в скоро време молба от детето за подарък за рождения ден.
Подозирам какъв ще е и за това гледам да подготвя почвата.
Принципно не съм фен на джойстика и съответно на конзолите.
Ама ако това реши момата... това ще е.
Въпроса е че грам не им разбирам.
Ясно е че и аз ще играя на нея :mhihi: но предпочитайки шутъри как ще стане с джойстик питай ме.
Тя пък харесва игри от типа на майнкрафт, ролблакс и някакви там други дето харесват 10 годишните. :ok:
Та коя конзола да гледам.
Ще ми се да има вариант за разширяване на мирогледа т. е. ако ми хареса в бъдеще ВР да ползваме или да се добавят волан и педали за рейс игри.
Ама за мен са еднакви гадовете та споделете.
А и като пари кое, колко и от къде...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от top » 24 Фев 2022, 14:04

И аз бях пред такава дилема преди коледа и в крайна сметка взех компютър, сложих му Steam акаунт и мисля, че по тоя начин могат да се свалят повече игри от колкото на определена конзола, също добавих джойстик Microsoft Xbox Wireless Controller Carbon Black и си стана перфектен. Самия компютър е малък и на практика преносим (В моя случай Zotac MAGNUS ONE ECM73070C с разни допълнителни модификации от моя страна ), това исках да не е голяма кутия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от kiko » 24 Фев 2022, 14:10

С конзолата оная малката гад където скоро я взе ще остане в 9та глуха.Малко или много това ще я здуха,а носи душа все пак.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от nxn » 24 Фев 2022, 14:12

slatanic написа:Очаквам да получа в скоро време молба от детето за подарък за рождения ден.
Подозирам какъв ще е и за това гледам да подготвя почвата.
Принципно не съм фен на джойстика и съответно на конзолите.
Ама ако това реши момата... това ще е.
Въпроса е че грам не им разбирам.
Ясно е че и аз ще играя на нея :mhihi: но предпочитайки шутъри как ще стане с джойстик питай ме.
Тя пък харесва игри от типа на майнкрафт, ролблакс и някакви там други дето харесват 10 годишните. :ok:
Та коя конзола да гледам.
Ще ми се да има вариант за разширяване на мирогледа т. е. ако ми хареса в бъдеще ВР да ползваме или да се добавят волан и педали за рейс игри.
Ама за мен са еднакви гадовете та споделете.
А и като пари кое, колко и от къде...


За ВР и състезателни игри, според мен ПС е по-добро, за начало гран турисмо е само за ПС, а за мен това е най-добрият симулатор. Също така ПС си имат собствен ВР сет, който е на добра цена, и сега ще пускат нов за ПС5. Големите шутъри, стил БФ и ЦоД са налични и на двете конзоли, така или иначе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 699
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от DoesNot » 24 Фев 2022, 14:30

PS5 :yes: Заради exclusive игрите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от slatanic » 24 Фев 2022, 14:37

kiko написа:С конзолата оная малката гад където скоро я взе ще остане в 9та глуха.Малко или много това ще я здуха,а носи душа все пак.

Ааа Чичака стана на 1 преди няколко дни.
И той че няма да е в девета глуха няма да е ама отдавна е ясно на кого е кучето и определено не е на жена ми и на детето. :mhihi:
Всяко чудо за три дни та и това ама да видим.
Аз не се натискам за конзола, ама знам ли ги моите.
Ако се откажат току виж останал бюджет за лаптопа най-накрая.
А и на малката би и вършил работа за скрач и не на последно място тя рисува що годе прилично та мога в бъдеще да го оборудвам с таблет за рисуване ако е подбран правилно. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от madafaka_donkele » 24 Фев 2022, 14:54

XBOX, само заради геймпаса, правиш врътките със събскрипшъна и играеш всички най-нови игри за стотинки :bchug: На всичкото отгоре е и по-евтината конзола.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Kroki » 24 Фев 2022, 16:03

Аз взех PS4 Pro 2020 и последните 3 месеца съм го пускал за 1ч, нямам никакво време :(
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Jorixa » 24 Фев 2022, 17:08

Аз бих взел ПС5 единствено заради по-яките ексклузиви (то само за God of War си заслужава). Иначе по всичко друго май xbox-а бие.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Grozdanoff » 24 Фев 2022, 19:11

По въпроса Xbox vs Playstation - няма правилен отговор. Двете конзоли винаги са били конкурентни, всичко зависи от exclusive игрите, които ще предложат за конкретни платформи. По този критерии PS4 определени спечели пред Xbox One, дали ще е така за следващите конзоли предстои да разберем.
Иначе не го мисли за шутърите, с модерните контролери вече доста приятно се играе.
Последна промяна Grozdanoff на 24 Фев 2022, 19:17, променена общо 1 път
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от slatanic » 24 Фев 2022, 19:17

И все пак коя е по-добрата платформа?
Мадафака даде жокер някакъв за ефффтини игри. :ok: Хич не го разбрах какво имаше предвид ама на знае нещо... :mhihi:
За ПС5 уж пък по яки игри имало.Кои са,що са не знам.
Като цени на консумативите какво е положението?
Примерно джойстици,ВР и т.н. еднакви ли са на цена?
Кое е по-добре да се вземе.Нещо с диск или без диск?
Гледах,че и за разширяване на паметта има значение какво се ползва.
Аз бих ползвал което и да е от двете за гледане на филми ама не знам дали и какво могат да четат?
Е такава информация би била полезна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Grozdanoff » 24 Фев 2022, 19:23

slatanic написа:И все пак коя е по-добрата платформа?
Мадафака даде жокер някакъв за ефффтини игри. :ok: Хич не го разбрах какво имаше предвид ама на знае нещо... :mhihi:
За ПС5 уж пък по яки игри имало.Кои са,що са не знам.
Като цени на консумативите какво е положението?
Примерно джойстици,ВР и т.н. еднакви ли са на цена?
Кое е по-добре да се вземе.Нещо с диск или без диск?
Гледах,че и за разширяване на паметта има значение какво се ползва.
Аз бих ползвал което и да е от двете за гледане на филми ама не знам дали и какво могат да четат?
Е такава информация би била полезна.


То реално няма консумативи... Ако се допиташ до някой сервиз за електроника ще ти обяснят че трябвало да сменяш термопаста, което всъщност е лоша оферта, защото с оригиналната си паста конзолите в повечето случеи изкарват по 10 години без проблем, а като ти сложат ментажна термопаста уж за "профилактика" след 3 години може да прегрее. Така, че просто си купуваш конзола и игри и си играеш. Игрите също са на конкурентни цени.

Има един фактор за избора на конзола в БГ- магазините ни обикновенно имат по-голям избор на игри за PS отколкото за Xbox, но това също е поправимо, тъй като можеш да си ги купуваш съответните онлайн магазини.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от madafaka_donkele » 24 Фев 2022, 19:41

slatanic написа:Мадафака даде жокер някакъв за ефффтини игри. :ok: Хич не го разбрах какво имаше предвид ама на знае нещо... :mhihi:


Ам питай бе младеж, са ше ти обЕсним :mhihi:

XBOX имат онлайн гейминг абонаментна услуга наречена gamepass. АбонирВайки се имаш достъп до каталог с определени игри. Към момента около 450 заглавия, списък с всички игри -> https://www.xbox.com/en-US/xbox-game-pass/games Уловката е, че не притежаваш игрите. Един вид ги играеш под наем. Майкрософт(тези дето правят XBOX) сменят игрите в каталога от време на време, като естествено предупреждават своевременно месеци преди това. Струва от 10$/10евра/10паунда на месец. С малко полулегални врътки се взима едногодишен абонамент за 20-30лв. Плюса на цялата работа е, че акаунта важи както за XBOX, така и за компютУр :mhihi: Тоест можеш да играеш игри на 2 различни платформи с 1 акаунт. Най-новите игри, които иначе струват по 100+ лв. с такъв акаунт се играят безплатно. PS5 за момента няма такава услуга, те си имат PSN Store или както там се нарича, но просто да си купуваш игри. Отделно пак си плащаш месечен абонамент, ако искаш да играеш онлайн, а то няма как иначе, щото всички игри вече са направени да ги играеш онлайн.
Ако се спреш на XBOX, задължително гледаш series X да вземеш, не series S... S-ката е с малко по-скопен хардуер, но пък е почти два пъти евтин и ако няма да се играе на 4К и съответно и ТВ-то не е 4К по-добре да е S-ката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Grozdanoff » 24 Фев 2022, 19:54

madafaka_donkele написа:
slatanic написа:Мадафака даде жокер някакъв за ефффтини игри. :ok: Хич не го разбрах какво имаше предвид ама на знае нещо... :mhihi:


Ам питай бе младеж, са ше ти обЕсним :mhihi:

XBOX имат онлайн гейминг абонаментна услуга наречена gamepass. АбонирВайки се имаш достъп до каталог с определени игри. Към момента около 450 заглавия, списък с всички игри -> https://www.xbox.com/en-US/xbox-game-pass/games Уловката е, че не притежаваш игрите. Един вид ги играеш под наем. Майкрософт(тези дето правят XBOX) сменят игрите в каталога от време на време, като естествено предупреждават своевременно месеци преди това. Струва от 10$/10евра/10паунда на месец. С малко полулегални врътки се взима едногодишен абонамент за 20-30лв. Плюса на цялата работа е, че акаунта важи както за XBOX, така и за компютУр :mhihi: Тоест можеш да играеш игри на 2 различни платформи с 1 акаунт. Най-новите игри, които иначе струват по 100+ лв. с такъв акаунт се играят безплатно. PS5 за момента няма такава услуга, те си имат PSN Store или както там се нарича, но просто да си купуваш игри. Отделно пак си плащаш месечен абонамент, ако искаш да играеш онлайн, а то няма как иначе, щото всички игри вече са направени да ги играеш онлайн.
Ако се спреш на XBOX, задължително гледаш series X да вземеш, не series S... S-ката е с малко по-скопен хардуер, но пък е почти два пъти евтин и ако няма да се играе на 4К и съответно и ТВ-то не е 4К по-добре да е S-ката.


Колега нещата не стоят точно така с PSN/PS PS Plus. ПС+ всеки месец ти подаряват 3 игри(не екслузиви), моите вече са над 30... Също можеш да ги играеш само докато си плащаш абонамента. Отделно винаги има някакви допълни промоции за онлайн магазина за тези, които имат PS Plus. Когато преминах от PS3 на PS4 и разбрах, че трябва да си плащам за да играя онлайн беше голям гняв :mhihi: обаче всъщност доста ми е дал този PS Plus за парите си!
Не съм запознат дали Xbox store дава по-големи аванти, възможно е, но playstation също пускат доста добри аванти от време на време за ps plus абонатите си...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Jorixa » 24 Фев 2022, 20:01

Говори се че най-вероятно и плейстейшън ще пуснт конкуренция на gamepass така че това не е супер фактор

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook