PS5 или Xbox... това е въпроса?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от madafaka_donkele » 01 Юли 2022, 13:28

carmanf1 написа:
Тези 120-130 лв за 27 месеца абонамент редовна цена ли е, или промоция някаква?


Редовна цена, но неофициално, има врътки разни, но майкрософт спират кранчето на въпросните врътки - https://answers.microsoft.com/en-us/xbo ... cb79318b88
Така, че внимателно с абонамента.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от PolandBall » 01 Юли 2022, 15:29

Единствената причина, човек да избере Х бокс в момента е да няма що годе причлино ПС или е някакъв ненормален фен на Форца(която си е доста добра и забавна игра). Като хардуер са почти идентични. Плюсовете на PS са, че не ползва стандартната термо паста а вместо това "течен метал", хаптик фийдбека на пада, не се налага да мислиш за смяна на батерий, стандартната цена на пада е 139 камъка, и сравнително по-евтините опций за експандване на сториджа. Като минус съответно е малкия сторидж с който идва конзолата. Х бокса се справя малко по-добре с VRR при игрите, но това може да те вълнува само телевизора ти е 120хц. От към екслузиви... политиката на сони е да пуска с времето своите ексклузиви и за ПЦ. Вече някой от добри им ИП-та ги има пуснати, докато при Х Бокс, всичко си излиза и за ПЦ на равно с конзолата. Ако имаш среден клас ПЦ просто Х бокса няма никакъв смисъл. Х бокс имат една друга много по-добра функционалност и това е бекуърд компатибилитито. При Сони си е дърво ако девовете не са пуснали пач за пс5, докато при бокса с лекота могат повечето игри да ги подкарат с 60фпс.
От към абонаменти - гейм паса е по-добър за момента от на сони глупавия плюс. Даже и като цена паса е по-изгоден или поне беше, преди М$ да резнат кранчето... TL;DR за момента ПС5 е по-добрия избор след по-горе избреоното.
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от ///M Power » 01 Юли 2022, 17:43

PolandBall написа:Единствената причина, човек да избере Х бокс в момента е да няма що годе причлино ПС или е някакъв ненормален фен на Форца(която си е доста добра и забавна игра). Като хардуер са почти идентични. Плюсовете на PS са, че не ползва стандартната термо паста а вместо това "течен метал", хаптик фийдбека на пада, не се налага да мислиш за смяна на батерий, стандартната цена на пада е 139 камъка, и сравнително по-евтините опций за експандване на сториджа. Като минус съответно е малкия сторидж с който идва конзолата. Х бокса се справя малко по-добре с VRR при игрите, но това може да те вълнува само телевизора ти е 120хц. От към екслузиви... политиката на сони е да пуска с времето своите ексклузиви и за ПЦ. Вече някой от добри им ИП-та ги има пуснати, докато при Х Бокс, всичко си излиза и за ПЦ на равно с конзолата. Ако имаш среден клас ПЦ просто Х бокса няма никакъв смисъл. Х бокс имат една друга много по-добра функционалност и това е бекуърд компатибилитито. При Сони си е дърво ако девовете не са пуснали пач за пс5, докато при бокса с лекота могат повечето игри да ги подкарат с 60фпс.
От към абонаменти - гейм паса е по-добър за момента от на сони глупавия плюс. Даже и като цена паса е по-изгоден или поне беше, преди М$ да резнат кранчето... TL;DR за момента ПС5 е по-добрия избор след по-горе избреоното.


Микрософт изкупиха един куп студия, и това че са съвместими с ПЦ, помага на разработчиците да имат по-голяма клиентела. А все си мисля че PS vs Xbox важи ако няма ПС или за дете, не виждам смисъл ако имаш хубаво ПЦ/лаптоп да взимаш каквато и да е конзола за момента.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от PolandBall » 01 Юли 2022, 22:57

Да купуват колкото си искат. Имат пари, угаждат си. Докато дойде времето тия покупки да им се отплатят ще изтече доооста вода и пак не е много ясно дали действително ще им излезе сметката(за пример последното демо на Starfield). И да имаш добро ПЦ, има един друг проблем. И това е с чийтърите на тази платформа. Проблема е дооооста голям в онлайн игрите а те реално доста доминират над сингъла. Затова оптималния вариант е ПЦ + ПС5. Което реално и най-добрата комбинация. Абонаментите няма да ги засягам защото са ултра малоущина и при двете платформи. Да рентваш е леко малоумно а друг е въпроса колко от тия игри действително си струват.
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Grozdanoff » 02 Юли 2022, 14:49

PolandBall написа:Единствената причина, човек да избере Х бокс в момента е да няма що годе причлино ПС или е някакъв ненормален фен на Форца(която си е доста добра и забавна игра). Като хардуер са почти идентични. Плюсовете на PS са, че не ползва стандартната термо паста а вместо това "течен метал", хаптик фийдбека на пада, не се налага да мислиш за смяна на батерий, стандартната цена на пада е 139 камъка, и сравнително по-евтините опций за експандване на сториджа. Като минус съответно е малкия сторидж с който идва конзолата. Х бокса се справя малко по-добре с VRR при игрите, но това може да те вълнува само телевизора ти е 120хц. От към екслузиви... политиката на сони е да пуска с времето своите ексклузиви и за ПЦ. Вече някой от добри им ИП-та ги има пуснати, докато при Х Бокс, всичко си излиза и за ПЦ на равно с конзолата. Ако имаш среден клас ПЦ просто Х бокса няма никакъв смисъл. Х бокс имат една друга много по-добра функционалност и това е бекуърд компатибилитито. При Сони си е дърво ако девовете не са пуснали пач за пс5, докато при бокса с лекота могат повечето игри да ги подкарат с 60фпс.
От към абонаменти - гейм паса е по-добър за момента от на сони глупавия плюс. Даже и като цена паса е по-изгоден или поне беше, преди М$ да резнат кранчето... TL;DR за момента ПС5 е по-добрия избор след по-горе избреоното.


Обективно мнение! :yes:

Аз съм имал от PSx.......PS4. Въпреки това мисля, че Xbox и PS винаги са си били конкурентни. Лично аз, за да си купя Xbox означава, че също трябва да притежавам и PS, защото следващите Gran Turismo, MGS, The Last of Us и техните нови аналогии ще ми липсват много. Мисля, че същото важи и за хората притежавали Xbox.
Единственото нещо, за което си мечтая е Microsoft и Sony да обединят сървърите за мултиплеър, за игрите които не са ексклузиви. Едва ли ще стане, обаче.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Jorixa » 04 Юли 2022, 9:09

По принцип най-яките игри евър които съм играл на конзола са били 90% PS-exclusive, така че за мене лично смисъла да си купя xbox е точно 0. Ама всеки си преценява, както казаха може да има и луди форца-фенове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Grozdanoff » 21 Юли 2022, 23:13

Здравейте, пиша да се изфукам... Преминах на PS Premium. Оставаха ми само 3 месеца до края на абонамента, така че платих 1/4 цената и реших да го пробвам, а след 3 месеца ще преценя кой план на PS+ да подновя.
Като първо впечетление е -човек трябва да има повече свобосно време от мен, за да се наслади на premium-a :mhihi: Ако човек играя всеки ден определено си заслужава, списъка с нови хитови игри не е зашеметяващ, но предполагам че всяка година ще допълват.
Това което ме грабва е, че имат класики на PS1/PS2/PS3, които са със stream и зареждането става за секунди, не е нужна инсталация. Някои от по-новите игри също имат stream. Списъка classic games също не е впечетляващ! Може да има всички uncharted, но няма metal gear solid, което лично мен ме разочарова...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Дек 2022, 16:47

Някой с Плейстейшън 5 да даде малко акъл? Едно време голям маниак бях, но скоро не съм играл на конзола, на 4-ката съм пробвал гран туризмото разбира се де, но чисто технически съм бос относно характеристики на 4 и 5, понеже бях против миналата година да се купува 5-ца на зверовете, ама сега май ще се взема тия дни за Коледа. Та жената чела някакви работи в мама бг :mhihi: че масово си купували 4-ки защото така играели онлайн с повече техни познати защото 5-цата още била бая пари и много малко деца имали. То това за мен е плюс, понеже по-малко ще иска да стои на нея, но другото обяснение от някакви майки беше нереално според мен. Графиките им били еднакви. Сега предполагам става дума за графика на око, но пак ми е трудно да го повярвам защото все пак е с разлика едни поколение, викам ще питам в татко бг форум. :ahah:
И ако някой може да ми даде съвети за петица какво трябва да гледам като я купувам нова относно какво съдържа защото имало пакети от 1200 и 1800 лева и понеже днес научих, че ще трябва да вземаме :mhihi: не съм подготвен. Явно е, че за тая цена ще има разлика в някой друг диск, но нещо хардуерно да е разликата, в Технополис ще е, нямам идея джойстици ли какво, всичко различно хардуерно имам предвид, което може да го има в тия по-скъпи те пакети и е основно някакво, а не волан с педали примерно. Всичко относно покупката би ми било полезно защото какво виждате питам хаотично. Ако някой е имал и 4-ка и 5-ца също може да се включи.
Единият пакет май стандартен бил 1200, а другия 1800...не претендирам за точност де.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Anthony_J » 19 Дек 2022, 17:02

Хардуернитат разлика е единствено с блу-рей или без. Ако купиш варианта без блу-рей, ще може да купуваш игри само онлайн от Сони, затова съветът ми е да вземеш с блу-рей. Разлика в цените може да има от това дали е само конзолата или има и някакви игри, втори контролер и т.н. Графиката може да е еднаква ако играеш игри за PS4 на PS5. Иначе разликата е огромна. Не виждам проблем да се играе онлай, PS5 поддържа и игрите за PS4.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Jorixa » 19 Дек 2022, 17:06

Тва да четеш съвети за електроника в бг мама няма да го коментирам.. ps4 е конзола на 10 години вече. Единствената причина да я купиш вместо пс5 е ако нямаш пари за пс5, друго обективно няма. Иначе отностно покупката, то разлика в самите конзоли няма, освен че единия модел е с диск, другия без. Ама в БГ само с диск съм виждал да се продава, така че все тая, реално нямаш избор. Другата разлика е с кви игри идват вътре, ама тва си е до предпочитание вече. Аз мойта като си я взимах преди половин година, най-изгодно беше в Плесио (1400 лева с 3 игри), ма сега като гледам е по-скъпа :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от vixx » 19 Дек 2022, 18:11

Аз както всяка година около това време пак се чудя дали да не си взема един PS малко да поцъкам като се освободи време около празниците. Все не се навивам :mhihi: Честно казано мисля, че единственото, което си заслужава е втора ръка 4-ка с колкото може повече игри, която да продам януари месец. За графика и тн. лично аз нямам претенции, понеже ми е все тая предвид колко нереалистично изглеждат всички игри. Единственото ми чудене тоя път е дали да търся 4 про, че нали поддържа 4К. Но ако изобщо нещо купя, вероятно ще е най-обикновен PS4 точно поради горната причина с липсата на всякакъв реализъм.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Spunky » 19 Дек 2022, 18:24

ГТ7 на ПС4 зарежда около 20 пъти по-бавно от ПС5...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Дек 2022, 19:22

Горе-долу и аз така си представях нещата , благодаря все пак, че разсеяхте и малкото съмнение, което ми е минало през главата за това, което си мислех относно защо някой би дал пари за чисто ново ПС4 в момента когато вече 5 е сравнително достъпно.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Superexstatic » 19 Дек 2022, 20:08

Озонската коледна оферта беше добра - PS5 с 3 игри за 1400, ама вече са изчерпани. В момента под 1700 не я намирам никъде и то само конзола.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Exclusive89 » 19 Дек 2022, 21:07

Колегата, който търси може да погледне и тук. :)
https://www.idealo.de/preisvergleich/Ma ... tation%205
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook