Има ли алтернатива на банките?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от vixx » 23 Фев 2022, 21:31

Попрочетох малко за тези блокирания на акаунти и май изобщо не е рядкост. В FAQ-то на Револут пише, най-общо, че може да го направят и не се знае за колко време ще си блокиран. Това много ми прилича на ПейПал от около 2015г., когато правеха същите тъпотии. Т.е. Револут напълно го изключвам кано вариант.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от blacksapphire » 23 Фев 2022, 21:39

Ти сериозно ли смяташ банка с 15 милиона потребители за по-малко сигурна от всички бг банки, взети заедно? :bowdown: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2003
Местоположение: София

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от El_Loco » 23 Фев 2022, 21:42

проблемът при финтех банките не е сигурността, а това че като ти блокират парите и можеш да откараш година докато си ги върнеш, ако въобще благоволят да ти ги върнат...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от vixx » 23 Фев 2022, 21:48

Определено да, в това отношение. БГ банка не може да ти блокира туко-така парите. Ако го направи значи има защо. За ПейПал не ме питай откъде знам, но имах блокиран бизнес акаунт защото е получил плащане от някакъв съмнителен друг акаунт. Говорим за плащане за хостинг услуги. Толкова нерви счупих, че ако можех да не ползвам ПейПал никога не бих. Тук обаче говорим за личната ми сметка. Ако Револут утре решат да проверяват нещо си, а аз съм с два лева в джоба в чужбина, какво правим? Няма как това да ми е заместител на банковата сметка, може само да е някакво допълнение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от blacksapphire » 23 Фев 2022, 21:55

Мен ми дадоха срок 30 дни за възстановяване на електрозахранване. По тяхна вина. Познай дали ще си научат неустойките по дни, нанесените вреди за периода без захранване посред зима и стойността на адв. хонорар. :mhihi:

Явно не си наясно каква е процедурата, ако ти запорират сметката в банката, колко време отнема по едни други институции да ти го вдигнат. :mrgreen:

Увеличиха си значително хората в съпорта и проблемите се отстраняват много бързо. Ако случайно страшният ИИ и софт ,писан от индиец, обърка нещо.

А фрийзването обичкновено не става без причина. Ако няма от какво да се притесняваш за произхода на доходите си няма и да има причина да минеш на ревизия от физ лице. :) Клиент съм им от 2017г и не боравя с джобни при тях. Нямат аналог все още сред финтек банките. Много по-напред са от конкуренцията. :bchug:

И в традиционните банки не може да боравиш с какви да е суми без да пишеш един тон хартия откъде са. :mrgreen: Освен ако не си Васил Божков или клошар, строящ магистрала.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от integral » 23 Фев 2022, 22:07

Преди години ползвах Xapo като криптопортфейл на телефона. Все още чат пат получавам някакви търговски мейли от тях, та гледам и те са си направили банка, вероятно нещо като Револют :dunno:
Гледам, че имат месечна такса от 12,50$ на месец, не съм се задълбочавал да им чета сайта подробно https://www.xapo.com/pricing
- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2003
Местоположение: София

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от El_Loco » 23 Фев 2022, 22:10

на мен последния ми горчив опит е с пайсера. блокираха ми сума пари и поискаха набор от документи, които бяха абсолютно не логични, като нещо от сорта на фишовете за заплата за година назад, което не ми се е случвало с никоя бг банка за суми 50х спрямо тази в пайсера. а те имат и офис в бг...

поне бързо ми освободиха парите и ги върнаха обратно в бг банката, която без да иска нищо извърши трансфера, просто си прибра комисионната от превалутирането, която се надявах да си спестя с пайсера...

това е от личен опит. иначе нито револют, нито вивид са ми блокирали нещо, вкл. пейпал не са. там само приятели са ми се оплаквали...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от blacksapphire » 23 Фев 2022, 22:15

В Пейсера имам по-интересен опит. Бяха ми дублирали превод от 25к евро. Получих го два пъти. :mhihi: Признавам, си ослушвах се 2 седмици. После любезно ме помолиха да им възстановя средствата доброволно и нямаше как да им откажа. Трябвало аз да ги уведомя, че съм получил повече. :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от vixx » 23 Фев 2022, 22:57

blacksapphire написа:Явно не си наясно каква е процедурата, ако ти запорират сметката в банката, колко време отнема по едни други институции да ти го вдигнат. :mrgreen:
.


Ясно де, ама банката ако ще ми блокира/запорира нещо, то ще е или защото НАП са казали, или защото някой съдия изпълнител ме е осъдил. Т.е., ще има защо, а няма да е защото на бай х*й някъде му светнала някаква КYC/money laundering лампа на софтуера и решил, че трябва да ме блокира докато му дам еди какви си документи. А аз м/у временно стоя на опашка в някой магазин в Тайланд, примерно, незнаейки все още, че дори и бирата нямам пари да си платя, но иначе го раздавам голям играч и съм спестил 2 лв такси. :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от c04 » 23 Фев 2022, 23:10

blacksapphire написа: После любезно ме помолиха да им възстановя средствата доброволно и нямаше как да им откажа.

Иначе :conf:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от blacksapphire » 23 Фев 2022, 23:12

Нещо си в грешка. Имат абсолютно същите права и задължения всички лицензирани от бнб дружества за електронни пари/банки. Съмнителни операции, пране на пари, уведомяване на данс/финансова полиция. Това че не разбираш не означава, че евентуално не си обект на някаква проверка. :)

Иначе за Пейсера ... неоснователно обогатяване по общите им условия и 0,5% на ден лихва въхру невъзстановената сума. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от sub_eleven » 23 Фев 2022, 23:16

vixx написа:
blacksapphire написа:Явно не си наясно каква е процедурата, ако ти запорират сметката в банката, колко време отнема по едни други институции да ти го вдигнат. :mrgreen:
.


Ясно де, ама банката ако ще ми блокира/запорира нещо, то ще е или защото НАП са казали, или защото някой съдия изпълнител ме е осъдил. Т.е., ще има защо, а няма да е защото на бай х*й някъде му светнала някаква КYC/money laundering лампа на софтуера и решил, че трябва да ме блокира докато му дам еди какви си документи. А аз м/у временно стоя на опашка в някой магазин в Тайланд, примерно, незнаейки все още, че дори и бирата нямам пари да си платя, но иначе го раздавам голям играч и съм спестил 2 лв такси. :mhihi:

Те НАП могат да си направят предварително обезпечение по време на ревизията, без въобще да има ревизионен доклад или акт и без да си установен като виновен. Правят го ДСИ всъщност.

Аз бих се интересувал някакъв пос терминал, различен от на родните банки има ли за да го внедря в един магазин? Че дочувам големи такси има върху оборота

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от vixx » 23 Фев 2022, 23:40

Явно нещо не се обяснявам правилно. Разбирам какво могат банките. Знам и, че и те, и другите финансови институции имат задължение да докладват съмнителни неща. Нямам нищо за криене, никви съмнителни транзакции, никакъв проблем с доказване на доходи и въобще, нещо като света вода ненапита съм, или поне съм близо. Притесняват ме ей тия неща:
https://www.revolut.com/en-MT/business/ ... is-blocked
https://www.revolut.com/en-RO/help/prof ... unt-locked

Тея неща, както казах по-назад, са ми се случвали с ПейПал, макар и на акаунт на фирма, а не личен, и нямаше никаква причина от страна на фирмата. Всичко супер изрядно, без лоши транзакции, без chargeback-и и тн. Отключиха го след над седмица, казаха "извинявай" и толкова. А аз ходих да се моля на доставчиците да чакат и да им обяснявам, че не знам кога ще им платя, ама че ще го направя. Беше голяма мизерия. Ако Револут прави като ПейПал, то тогава те могат да си блокират и заключват акаунти без да има връзка с нищо друго освен със собствените им притеснения. И за разлика от банките, при Револут до колкто виждам няма дори на кого да се обадя. Трябва да си чатя с някъв човек там и да се надявам, че всичко ще е 6.

ПП. Тука банката ако ми блокира сметката без някоя държавна иснтитуция да е поискала, или за нещо да съм осъден и запориран, ще им разкажа играта. На Револут какво ще им направя, ще им се карам по чата ли?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от alekangg » 24 Фев 2022, 0:37

Без никаква бг сметка си е трудно. Добре е да имаш някаква, но да боравиш с други от сорта на Револют.

Аз имам най-различни карти и банки по едно време имах над 20 физически без да броя виртуални за едни специфични дейности и Револют е идеален, от 5 год го ползвам, не са ме блокраивали до сега, но да го направят става еднократно и се оправя всичко за 1-2 дни макс.
Забелязал съм, че блокват или хора, които не ползват карата или супер рядко или такива, които въртят повече пари.

Много време бях на безплатния план, от няколко месеца минах на втория.

Много добра комбинация е кредитна карата Дайнър закачена към Кърв, от около година вече може тази комбинация.
Използваш всички екстри на КК, включително кешбек от 1%, с който в пъти избивам годишната такса, отделно като е зад Кърв минава навсякъде за плащане. Може да се тегли 400евро безплатно от Кърв на средния план за 10 евро. От Кърв също има кешбек и разни временни бонуси.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от blacksapphire » 24 Фев 2022, 1:32

vixx написа:Тука банката ако ми блокира сметката без някоя държавна иснтитуция да е поискала, или за нещо да съм осъден и запориран, ще им разкажа играта.


Питай колегата Иво дали мисли така за КТБ или хората по опашките там. :censored:


Притесненията ти са напълно безпочвени, нашите банки са много по-малки като управляван ресурс и брой клиенти ... и ако си мислиш, че проблем се разрешава по-бързо на гише или по телефон...Тoчно това е идеята - contactless :ok: Минимална интеракция с живи хора. Проблемите са от тях. Двуногата маймуна.

Споменавал съм в другата тема за имотите как Уникредит ми бяха ипотекирали имот, продаден преди повече от година. 4 пъти. А вземането в последствие беше цедирано и на колекторска фирма. Това нещо минава през правен отдел на банката, нотариус и съдия по вписвания безпроблемно. - без никой да отрази по веригата, че имотът е собственост на трето лице. А ти се притесняваш от чат със съпорт. Одисеята ми продължи 3 месеца и 33 хиляди лева такси по заличаване за банката върху материалния интерес.

:ok:


Инсталирай смело Револют и Пейсера за бг айбан... и не се занимавай с глупости. Ако това ти изглежда опасна банка. :bchug:

Screenshot_20220224_012753_com.revolut.revolut.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook