Има ли алтернатива на банките?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Има ли алтернатива на банките?

Мнение от vixx » 23 Фев 2022, 17:16

Преглеждам си таксите по личната сметка в банката и въпреки, че не мога точно да разбера колко са и за какво са, май плащам за всичко + онлайн банкирането им. Сега вече и по-скъпи такси за теглене от банкомат. Предвид обслужването им, не мисля, че ще загубя ако си закрия личната сметка. Имам ли небанкова алтернатива, която да няма 1000 такси и да има добре работещо онлайн банкиране?
Това, което ми трябва, е да мога да изпращам пари онлайн и да имам някаква карта за всеки случай, ако ми се наложи да тегля пари. Важно ми е в редките случаи, в които тегля пари, да мога да го правя от всеки банкомат по света, а иначе да си плащам директно с картата. Дайте акъл и кажете плюсове и минуси.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от alx » 23 Фев 2022, 17:18

vixx написа:Преглеждам си таксите по личната сметка в банката и въпреки, че не мога точно да разбера колко са и за какво са, май плащам за всичко + онлайн банкирането им. Сега вече и по-скъпи такси за теглене от банкомат. Предвид обслужването им, не мисля, че ще загубя ако си закрия личната сметка. Имам ли небанкова алтернатива, която да няма 1000 такси и да има добре работещо онлайн банкиране?
Това, което ми трябва, е да мога да изпращам пари онлайн и да имам някаква карта за всеки случай, ако ми се наложи да тегля пари. Важно ми е в редките случаи, в които тегля пари, да мога да го правя от всеки банкомат по света, а иначе да си плащам директно с картата. Дайте акъл и кажете плюсове и минуси.


проблема е къде да ти се депозира заплатата...

всичко друго може да бъде направено без фиат банкиране
алекс
трабант 601с
разни други возила

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от Kroki » 23 Фев 2022, 17:30

revolut?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от turieca » 23 Фев 2022, 17:36

Ай кард става минус е, че не може да получаваш болнични при тях. За целта втора сметка в Изипей, която също е без месечни такси и така. На изипей преводите по сметки пак стават, но мисля, че трябва да регнеш кртата в приложението им иПей. Понеже не съм на заплата отдавна нямам сметка в банка и ползвам тези двете по начина, който написах. Имам и револют, но тук е ограничена ползата поради липса на Български айбан.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от vixx » 23 Фев 2022, 17:39

В момента чета за Револут. Звучи ми доста готино и май ще го пробвам.
Предполагам няма проблем да си плащам заплатата от фирмената сметка (тя ще си остане банкова) към Револут? Или не е така?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от peshehodetz » 23 Фев 2022, 17:53

Ми колега съжалявам че не мога да ти дам насока, но проблема не е в банките като цяло, а в БГ банките които ти взимат всичките тези такси и комисионни. В свободния свят е обратното, не само че не ти взимат нищо, ми и ти дават $ във вид на cash back за да си им клиент, или за да откриеш сметка и почнеш да си депозираш заплатата си някои дори като за начало ти дават едни хубави $ 200-300. И тук не мога да не отбележа че някои може да недоволстват от писанията му, но много е прав колегата Зак като беше възкликнал в една тема "Има ли нещо нормално в тази държава".
Иначе и аз имам някаква сметка в БГ банка не за друго, но ми трябва все пак за автоматично разплащане на ток и вода по жилищата ми и за някоио други дребни разходи или преводи. Та като цяло освен всичко друго мнението ми за ообслужващия персонал е че са крайно некомпетентни, нагли и арогантни със самочувствие до небесата.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от msi200 » 23 Фев 2022, 18:00

Различните банки имат различни условия, така че първо проучи, дали няма по-изгодна алтернатива за банка в България.

Също и револют става. Обаче, внимателно им прегледай плановете, защото в безплатния имаш ограничения за теглене от банкомат и обмяна на валута.
I love the sound of V8 in the morning...


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от ivoo » 23 Фев 2022, 18:39

msi200 написа:Различните банки имат различни условия, така че първо проучи, дали няма по-изгодна алтернатива за банка в България.

Също и револют става. Обаче, внимателно им прегледай плановете, защото в безплатния имаш ограничения за теглене от банкомат и обмяна на валута.

Няма такава банка в Бг.Най сигурно е бурканбанк. Няма такси,няма комисионни,няма предварителна заявка за големи суми

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от alx » 23 Фев 2022, 18:44

peshehodetz написа:Та като цяло освен всичко друго мнението ми за ообслужващия персонал е че са крайно некомпетентни, нагли и арогантни със самочувствие до небесата.


на майка ми й пада чипа от картата от една от основните банки в родината... тя разбира се не го вижда и ми се обажда и ми вика- не ми работи картата и има дупка в нея. аз ей така - :lol: питам я това онова и разбирам, че чипа е паднал...

хубаво. явно производствен дефект. виждал съм доста такива особено от производители из европата. в щатите също се случва - но по- рядко.

майка ми вика- звъни ти, че не мога да се оправям с тях.

аз като добрия син звъня и обяснявам на една госпожица какво се е случило. и въпросната ми се скарва, че не може чипа да падне и тя не е виждала такова нещо и нещо бъркам. аз й обяснавам, че чипове падат особено ако машината има изкривени контактни пластини вътре в пос-а и може да закачи и изтръгне чипа. тя ми обяснява, че това не става и на практика нещо я лъжа :ok:

и така... the customer is always right... right? явно не на територията обаче.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от bum_bum » 23 Фев 2022, 18:49

Аз па от незнам кога плащам по 3 пъти за да платя една и съща битова сметка през онлайн банкирането. Една сметка примерно 10лв и още 2 по някакви стотинки. Тия ми обясняват, че съм имал няколко различни партиди. Което е ясно, че няма как да е вярно. Не, че съм за 1лв месечно, но не е редно някак..

Революта добре, но ако искаш да дръпнеш някаква по-голяма сума, кво прайм?
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от zAcK » 23 Фев 2022, 19:24

Пичове, внимавайте с умни банки като Revolut. Щото те са си банка. Много шибано е да се събудиш някоя сутрин и да се окажеш с блокирани кинти, щото Artificial intelligence писан от някой индиец решил, че переш пари. За по-малки суми е ОК, ама да разчитам само на тях ми е малко плашещо. Особено като зная колко им е адекватна поддръжката...

alx написа:и така... the customer is always right... right? явно не на територията обаче.


Един сайт така ми бяха изтеглили пари от българската карта през PayPal. Променили нещо по общите условия и плановете и ми бяха дръпнали допълнително към $150. Виждам го на същия ден и звъня в БГ Банката и искам да ми помогнат. Обяснявам, че точно преди 2-3 месеца са ми сменили условията по картата, че са ми махнали стария пин за Интернет плащания, че са ми енфорснали да ползвам App-а от който да одобрявам, че това е ново плащане, които ония са си имзмислили и не съм го одобрявал. Че не съм получил и потвърждение и дори нотификация през app-а и оная ми вика "Нищо не можем да направим. Звъннете на фирмата в Щатите и те да ви върнат парите." Обяснявам й, че съм им клиент от 20 години, да погледне и т.н. Все пак всичко правя през тях и т.н. Оная ми вика, няма значение. Звъннете в Щатите и се разбирайте.......... :banghead: :banghead: :banghead:

Теглих й една майна в края. Седнах на компютъра. Отворих кейс в PayPal и след 5 мин. ония ми отговориха, че аз съм прав и ми върнаха парите без да ме питат нищо повече.... БГ реалност.....

Изображение
Последна промяна zAcK на 23 Фев 2022, 19:52, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от blacksapphire » 23 Фев 2022, 19:46

Аз пък съм супер доволен от Револют, на метал план съм и почти всички плащания правя през тях без такси, вкл всички битови сметки, данъци. Веднъж правиха проверка за източик на доходи преди години и не съм имал никакви проблеми след това. Пейсера в рамките на една календарна година 3 пъти ми искаха едни и същи документи. Те са най-удачни, ако ти трябва бг айбан без такса. / ползват виртуални айбани на пощенска).

За теглене на кеш почти не ми се налага, вкл са 1800 лв на месец + 400 от кърв. 2200 без такси. За мен е ок. :bchug:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от zAcK » 23 Фев 2022, 20:16

Revolut блокираха на няколко колеги достъпа за нищо, иначе и аз съм доволен :bchug:

Като стана дума за кешбек и т.н., някой ползва ли ги тия -> https://vivid.money/
Някакъв немски финтех са и май са си банка и те, та мисля да ги пробвам :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от blacksapphire » 23 Фев 2022, 20:22

Аз в другата тема писах за тях, ползвам ги от април 21г. Имат готини оферти, но трябва постоянно да препоръчваш на приятели, за да се възползваш от тях. Не поддържат SEPA instant все още. 470 Евро имам кешбек от тях. Айбаните са на Solarisbank. В момента имат 12% за OMV. :bchug: Бг банките само ми вземат. :mrgreen:

Screenshot_20220223_202036.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2003
Местоположение: София

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от El_Loco » 23 Фев 2022, 20:38

за банка в бг - тби банк - няма такса за откриване, закриване и подръжка на сметката за физически лица, вземаш оранжева карта и можеш да теглиш навсякъде от нея, имат си нормално онлайн банкиране и апп, малко странно работят, но таксите за преводите също са ниски, поне най ниските които съм намерил за сега.
и са бг банка по всички бг закони

недостатъци: в клоновете им работят некомпетентни служители (като навсякъде) ама тук тъй като не им е основен бизнес банката а кредитирането, не са особено запознати с продуктите които предлагат.... малко дървен апп, но все пак работи. оранжевата карта(безплатна) се заявява по телефона и ти я доставят също фор фрии на адрес. в клона ти предлагат платена такава...

револют е готин, но както зак каза и аз потвърждавам - имам познати изгорели с големи суми блокирани от тях. не бих ги ползвал за повече пари от някакви дискотечни, колкото да платя нещо в алито

вивид е готино, но същата схема като револют, освен другото и всичко там е само евро, нямаш бг ибан. но промоциите им са екстра. вчера заредих на омв, върза се на 2.30 нафтата. хубаво е да влезеш през реферал линк там.

edit: tbi нямат такса за внасяне и теглене на до 5000лв на каса.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ganchev__, Leon

Последни теми
Facebook