Има ли алтернатива на банките?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от steeN » 27 Сеп 2022, 9:42

Spunky написа:Доларова сметка?


Очевидното решение :dunno: Свободна страна сме, може да се открият сметки в почти всички смислени валути.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от vixx » 27 Сеп 2022, 22:46

Spunky написа:Доларова сметка?


Доларовата сметка използва същия курс при превалутиране в лева при изходящ превод, който ползва и левовата сметка когато превалутира входящ превод от долари към лева. А на мен въпросът ми е дали някой знае как да избегна кофти курса, при който се случва това с ДСК. Иначе ясно, че като не превалутираш нямаш такса превалутиране, но не това питам :bchug:

Ще погледна пак Revolut, Paysera и Wise (последните ги бях забравил). Ако става номера, предполагам мога да превеждам само частта за заплати и за плащания към бюджета към ДСК, ама ще е превод в лева, което ще е ОК. Благодаря за включванията!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от msi200 » 28 Сеп 2022, 7:09

В някои банки можеш да договаряш курс за по-големи суми. Пробвал съм в ЦКБ и ПИБ и става.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Мечтае да кара: ///M

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от Bareck » 05 Окт 2022, 18:44

Някой ако може да ми изпрати и на мен покана за Vivid,благодаря предварително. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от vixx » 18 Окт 2022, 16:24

Да ъпдейтна с малко (надявам се) полезно инфо. Сетих се, че съм правил фирмен акаунт в Wise, което е бившото Transferwise, както ми беше напомнено по-горе (благодаря!). Оказа се, че в момента не приемат нови бизнес акаунти от България, но понеже моят е по-стар минах KYC и бизнес верификация за няма и 20 минути. Много позитивно първо впечатление. Идеята е клиентите да правят плащания към доларовата сметка в Wise, откъдето курса спрямо лева е съвсем друга бира.А от там парите отиват към ДСК, където плащам само такса входящ превод (+0.4% изходящ, май). По бързи сметки само от едно плащане последния месец ДСК са ми взели 180 кинта повече от това, което Wise биха взели, заради кофти курса им на превалутиране :ranting:
По-голямата секира е Пейпал - там веднъж плащаш такса изходящ превод към ДСК, после автоматично превалутират от USD в лв по някакър абсурден курс, после пращат към ДСК и тя пак си взима таксата входящ превод. Не броих проценти, но за не голям превод ми показа над 200лв разлика от това, което трябва да е. Преди имаше опция да им пише човек и да поиска да не превалутират, ама тя тихичко изчезна. Там схемата ще е дърпане на USD към USD сметката в Wise, или по-точно картата към нея, защото не ми дава да добавя US банка :mrgreen: И понеже няма да се минат, като направих тестови превод към картата на Wise ми го канцелираха и сега ще си говорим със support-а.
Ако мине номерът с ПейПал ще стане така, че от едно елементарно минаване през Wise ще дойдат едни над 800лв на месец по-малко разходи. Не е като да е нищо. Ще ъпдейтна като има прогрес, макар че съм почти убеден, че ще има засечка някъде.

ПП. Това всичкото стана за нула време онлайн. Сега обаче звъннах на ДСК да ги питам как да сменя плана на фирмената сметка, че очевидно през онлайн банкирането не може, а амбициите им да им плащам 50лв/м от началото на следваата година са много смели. Отговорът е, че трябва да го заявя на място в офис и да се преподпише договор :mhihi:

ПП2: бърз ъпдейт. От ПейПал ми отказаха да пращат пари към Wise, обаче ми отключиха опцията да променя валутата на картата, вързана към ДСК. След промяна към USD таксата е никаква почти, така че всичко е точно. Просто ще накарам клиентите, които плащат по банка да го правят към Wise и готово.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.11.2017
Пол: Мъж

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от n.metodiev » 29 Ное 2022, 21:14

Здравейте,
Тук се обсъжда Revolut, така че се нядавам някой да може да даде насока. Имам сметка там от септември 2019, но почти се съм я ползвал. Имам и физическа карта, която я поръчах при откриването на сметката, но в момента не я намирам в приложението (валидна е до 09.2024). Тъй като мисля да започна да я използвам въпросът ми е дали все още е валидна картата или трябва да поръчвам нова?

Ако админ реши, нека изтрие мнението ми.

Изпратено от моят JAD-LX9 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от Leon » 30 Ное 2022, 13:39

Вероятно ще ти трябва нова, смениха IBAN-ите, имаше някъде тема за Револют.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от nikola59 » 30 Ное 2022, 14:54

n.metodiev написа:Здравейте,
Тук се обсъжда Revolut, така че се нядавам някой да може да даде насока. Имам сметка там от септември 2019, но почти се съм я ползвал. Имам и физическа карта, която я поръчах при откриването на сметката, но в момента не я намирам в приложението (валидна е до 09.2024). Тъй като мисля да започна да я използвам въпросът ми е дали все още е валидна картата или трябва да поръчвам нова?

Ако админ реши, нека изтрие мнението ми.

Изпратено от моят JAD-LX9 с помощта на Tapatalk

След като имаш валидна физическа карта и не я виждаш в приложението просто я добавяш: В меню Карти---->Получаване на карта---->Имате карта Revolut? Свържете я---->после въвеждаш номера и я добавяш в приложението.

Leon написа:Вероятно ще ти трябва нова, смениха IBAN-ите, имаше някъде тема за Револют.

IBAN-а няма никакво значение в случая

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от TNT » 30 Ное 2022, 14:56

В един момент подмениха старите карти Mastercard с нови на Виза. Вероятно си пропуснал това и не си поръчал нова. Старата е деактивирана. 99% съм сигурен, че това е станало.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от nikola59 » 30 Ное 2022, 14:58

TNT написа:В един момент подмениха старите карти Mastercard с нови на Виза. Вероятно си пропуснал това и не си поръчал нова. Старата е деактивирана. 99% съм сигурен, че това е станало.

След както я добави ще разбере - тогава ще му пратят нова безплатно. Избягва платената доставка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от TNT » 30 Ное 2022, 15:06

И ако случайно те карат да си плащаш, пиши им в чата :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от Моджо » 30 Ное 2022, 16:44

Аз па новата не си я получих. Кой знае дали не отлежава в пощата. Първата отлежа 1 месец ама я намериха. Тая юни треа да е дошла, ама я нема при мен.
За момента ми е все едно, то с революта само интернет плащания /99,9% плейстор и апп стор/ правя. Само не работи през телефона да плащаш, щото треа физически да извършиш 1 плащане в магазин, а картата не е в мен. Тракинг не щяха да дадат да проследя и така. Може си поръчам нова да пратят напролет. Ако се сетя.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от Southside » 30 Ное 2022, 16:57

По спомен моята със Спиди дойде след като смениха стария мастъркард. Не съм бил на платен план, нито съм платил за доставката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от alekangg » 30 Ное 2022, 21:00

От 1-2 години картите идват много бързо, примерно за седмица.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook