Бъдещето на ядрената енергия

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бъдещето на ядрената енергия

Мнение от Jordana » 04 Мар 2022, 15:27

Вятъра не съм убеден че може да го спре , обаче слънцето може да го изгаси и не е ясно дали ще се включи после . Еее..поне за някои няма да светне повече.. :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Бъдещето на ядрената енергия

Мнение от ildivvy » 04 Мар 2022, 16:54

А за другите да 'светне', но след няколко месеца/години...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Бъдещето на ядрената енергия

Мнение от Borymeckata » 07 Мар 2022, 12:42

Новина...

https://trud.bg/%D0%B3%D1%8A%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%BA%D1%83%D0%BF%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D0%BA-%D0%BE%D1%82-%D0%B0%D0%B5%D1%86-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%B9/

Лично аз съм скептичен, но пък... добре звучи.
Ясно е, че руски проект в Европа повече няма да се реализира. Което е жалко, защото руските ядрени енергоблокове са модерни и надеждни. Но при тези санкции - няма как да стане... :dunno: :dunno:

Та казвам, че ако имаме нови мощности - няма да са руски. Има американски, френски, британски, немски, също и японски (кипящи реактори), канадските не стават. Демек - имаме избор. Нашият проект е на съвсем начален етап и можем да сменим типа на блока без особени сътресения. Двата работещи хилядника... уж имаме гориво за две кампании, а после? Американското гориво не става, не е готово още. Има и проблем с резервните части. И чехи, и китайци могат да ги произведат, но кой ще ги сертифицира? Един ротор на помпа или клапан да ти замине - ще си гледаш блока като паметник... За новите мощности - само един, отделен енергоблок е безумно да се строи, трябва да са поне два еднотипни. Това - по няколко различни причини... Иначе (пак казвам), новината е оптимистична.

Не знам дали някой си дава сметка тая идиотска авантюра на Путин как поряза всички руски проекти и ядрената енергетика в световен мащаб? Нашият проект замина, купеното оборудване става безполезно, не можем дори да го продадем вече. Унгарците са (бяха) доста по-напред от нас - отнесоха го и те. Египет - същата работа, 4 енергоблока поколение 3+, заминаха. Най-зле го отнесоха турците с Акую - четири блока, един им е почти готов. Кремълският идиот ще загуби войната, но успя да загроби наколко ядрени проекта за десетки милиарди... :banghead: :banghead: :banghead:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Бъдещето на ядрената енергия

Мнение от hell's angel » 07 Мар 2022, 12:52

Споко де, са като мине войната, може и рашките да се кандидатират за членство в ЕС :mrgreen: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бъдещето на ядрената енергия

Мнение от steeN » 07 Мар 2022, 12:52

Първо в НАТО, в ЕС се приема по трудно :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Бъдещето на ядрената енергия

Мнение от Kroki » 07 Мар 2022, 12:55

Borymeckata написа:..

Пише, че 5 и 6-ти задоволяват 1/3-та от нуждите.

Защо ще продаваме, вместо да си задоволим нашият пазар? :roll:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Бъдещето на ядрената енергия

Мнение от nickstorm » 07 Мар 2022, 12:59

Borymeckata написа:

Не знам дали някой си дава сметка тая идиотска авантюра на Путин как поряза всички руски проекти и ядрената енергетика в световен мащаб? Нашият проект замина, купеното оборудване става безполезно, не можем дори да го продадем вече. Унгарците са (бяха) доста по-напред от нас - отнесоха го и те. Египет - същата работа, 4 енергоблока поколение 3+, заминаха. Най-зле го отнесоха турците с Акую - четири блока, един им е почти готов. Кремълският идиот ще загуби войната, но успя да загроби наколко ядрени проекта за десетки милиарди... :banghead: :banghead: :banghead:


Това е малко като "Кой ми сра в гащите?" вопъл.... Преди години някой цуна американските бузки и спря изграждането на АЕЦ Белене, при положение, че вече имаше готови реактори. Сега се оказва, че Путин и за това е виновен :kuku: А ако си мислиш, че турската и египетската централи няма да бъдат завършени, лекинко си се объркал.... :lol: Освен това тука постоянно чета, че "миризливите ватенки" нямат никакви хайтех технологии..... :dunno: За това, че се спря Южен поток (който сега минава през Турция) пак ли руснаците са виновни?
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Бъдещето на ядрената енергия

Мнение от Сондьора » 07 Мар 2022, 13:15

Арабският свят не си е затворил нищо с руснаците...а и няма кой да ги накара в момента, че нефта ще стане 500$ :mhihi: ...
Европа мислела да компенсира с Иран, да ама първо тряя говори с батко да вдигне ембаргото. :mhihi:
И Европа ще го духа най-много....една част поне от нас знае кво е режим и ще го кара леко...другите ще получат инфаркт сигурно.
Пак добре че не ни затвориха и АЕЦа...а и при така задаващата се енергийна криза, еко шитните отиват по дяволите..ще си гори кой каквото може в тецовете.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Бъдещето на ядрената енергия

Мнение от Borymeckata » 07 Мар 2022, 13:49

nickstorm написа:Преди години някой цуна американските бузки и спря изграждането на АЕЦ Белене, при положение, че вече имаше готови реактори. Сега се оказва, че Путин и за това е виновен :kuku: А ако си мислиш, че турската и египетската централи няма да бъдат завършени, лекинко си се объркал.... :lol:

Не знам дали аз съм се объркал или на теб не ти е ясно SWIFT кскво значи? И какъв ефект има изолирането на руските банки от него? Войната и утре да свърши - санкциите си остават, Западът се развежда с Русия и никой повече няма да рискува да се набута с руски проект и да се постави в зависимост от някакъв изперкал идиот.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бъдещето на ядрената енергия

Мнение от ivoaudi » 07 Мар 2022, 13:55

Ден до пладне.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бъдещето на ядрената енергия

Мнение от alekangg » 07 Мар 2022, 14:20

Сондьора написа:Арабският свят не си е затворил нищо с руснаците...а и няма кой да ги накара в момента, че нефта ще стане 500$ :mhihi: ...
Европа мислела да компенсира с Иран, да ама първо тряя говори с батко да вдигне ембаргото. :mhihi:
И Европа ще го духа най-много....една част поне от нас знае кво е режим и ще го кара леко...другите ще получат инфаркт сигурно.
Пак добре че не ни затвориха и АЕЦа...а и при така задаващата се енергийна криза, еко шитните отиват по дяволите..ще си гори кой каквото може в тецовете.
Това казах днес и аз. По-лошо от 94-96 година няма как да стане за мен, поне така си мисля.
Сега за другите под 35 годишни не знам как биха го приели.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Бъдещето на ядрената енергия

Мнение от Borymeckata » 07 Мар 2022, 14:25

Вижте, аз се надявам да сте прави за руските ядрени и изобщо енергийни проекти. Искрено се надявам и се моля за това. Оня ден ходих до църквата и запалих 5 свещи, като едната беше точно за това. Но... не вярвам да стане. Дори утре да изкарат Путин в клетка на съд и после да го обесят надолу с главата - никой няма да рискува повече. А рискът е да се набуташ с милиарди, за 10 години да си построиш модерна АЕЦ и накрая да се окаже, че няма кой да ти произведе гориво за реакторите, да ти достави части, да ти обучи персонала и да ти я лицензира пред МААЕ.

Руснаците имаха ядрена технология, изпитана в безброй години безопасна експлоатация (сумарно говоря) и лицензирана от МААЕ. Имаха чудесни проекти (в смисъл на desigh, не на project), реализирани по целия свят и доказали се като надеждни и икономични. Говоря в минало време - преди оня кретен да откачи напълно и да зачеркне всички достижения на руската наука и техника с едно движение. Путин е истинският русофоб, ако още не сте разбрали.
Excellent! Steven is my name!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Бъдещето на ядрената енергия

Мнение от zAcK » 07 Мар 2022, 15:56

Elon Musk
@elonmusk
13h

Hopefully, it is now extremely obvious that Europe should restart dormant nuclear power stations and increase power output of existing ones.
This is *critical* to national and international security.

Also nuclear is vastly better for global warming than burning hydrocarbons for energy
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Бъдещето на ядрената енергия

Мнение от TNT » 07 Мар 2022, 16:04

Някой да препоръча power bank със соларно зареждане :mhihi:
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бъдещето на ядрената енергия

Мнение от steeN » 07 Мар 2022, 16:14

zAcK написа:Elon Musk


Почва да ми харесва този :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook